BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 3 miesiąc temu #955945 przez Lidziun
natalia bardzo mi przykro, wiem co przezywasz, ja tez ciagle mysle co sie "tam" dzieje, caly czas mam obawy, piersi troche mniej mnie bola no i wczoraj wrazliwsza byla prawa, dzisiaj lewa, ale zyje nadzieja, ze wszystko jest w porzadku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #955979 przez Kasia888
Witajcie, mam na imię Kasia. To moja pierwsza ciąża. Jestem w 6 tygodniu. Lekarz potwierdził ciążę, choć jeszcze nie zobaczył na badaniu usg zarodka. W czwartek mam kolejną wizytę, trzymajcie kciuki. Dodatkowo rozchorowałam się mam gorączkę, kaszel, biegunkę, także też wiem co przeżywają chore dziewczyny... W ogóle zamiast się cieszyć to się zamartwiam czy wszystko jest w porządku. Z objawów to na pewno senność i rozdrażnienie, lekko bolące piersi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956056 przez asiekasiek
Ja tak samo ciągle myślę zęby wszystko było dobrze... Ja jak obliczalam sobie z tych internetowych przelicznikow to jestem w 5 tyg ciąży a termin bym miała na 14 wrzesnia . no to cale upały przechodzimy z brzuchem. Denerwuje się tym jak powiem w pracy ze jestem w ciąży... Mam nadzieje ze nie będą zli . Kasia to wygrzewaj sie. Mi na szczescie minęła gorączka ale nadal czuje się oslabionaa . ale nie wiem czy to przez ciąże czy po chorobie tak czuje sie . do czwartku mam l4 wiec troszkę odpoczne:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956065 przez Kasia888
Dziewczyny a jak myślicie? Kiedy jest właściwy czas na pójście na l4? Zwłaszcza jak się ma fizyczny charakter pracy po 12h? Słyszałam, że niektórzy lekarze dają bez problemu, natomiast inni wręcz przeciwnie. Mi zależy bardzo na dziecku, aktualnie jestem chora i doktor w przychodni z wielkiej łaski dała mi 5 dni mimo że poprosiłam chociaż do poniedziałku i podkreśliłam, że jestem alergikiem i do tego w ciąży. W czwartek mam wizytę u ginekologa, więc nie wiem sama. Nie chce otrzymać odmownej odpowiedzi. Niestety po dłużej niż 8h na nogach zaczyna mnie pobolewać brzuch a z tego co mi wiadomo trzeba na siebie uważać od samego początku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956067 przez Kasia888
Będe się wygrzewać, dzięki Asia za wsparcie :) dobrze, że Ty czujesz się lepiej :) aa dodam że przepisała mi tylko teraflu i stwierdziła, że po 5 dniach mi przejdzie... Ech Ci lekarze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #956074 przez asiekasiek
Moja koleżanka będąc w 5 tyg ciąży dostała l4 bo miała prace stojaca. A np moja sąsiadka pracuje na produkcji leków i lekarz nie chciał jej dac zwolnienia ale upadła się i wkoncu jej dal. Kasia ja na gorączkę bralam polopiryne s lekarz mi powiedział ze mogę i faktycznie pisze tam ze dopiero w ostatnim trymestrze nie należy jej brać. A dziewczyny czy wy macie zgage? Jak cos ziem to potem mi się odbija przez resztę dnia :/ wneriwajace to jest :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956088 przez Lidziun
ja zgagi chwilowo nie mam od jakis 4 dni, ale wczesniej mialam i to po kilka razy dziennie, co do zwolnienia wszystko zalezy od pracy jaka sie ma ale tez od lekarza, ja jak pracowalam musialam jezdzic komunikacja w kazda strone po poltorej godziny, potem niby siedzialam ale lekarz stwierdzil ze nie da mi zwolnienia bo "ciaza to nie choroba", dostalam dopiero na poczatku 7 m-ca jak wyladowalam w szpitalu bo dostalam skorczy, szyjka mi sie delikatnie otworzyla i grozil mi przedwczesny porod

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956409 przez Kasia888
Aha oki czyli jednak wszystko zależy od dobrej/bądź złej woli lekarza. Póki co nadal jestem chora, noc miałam koszmarną: kaszel, gorączka, nudności... Nie wiem kiedy wyzdrowieje :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956445 przez Lidziun
no niestety tak wlasnie jest lekarz da albo nie da,
zmieniajac temat jestem dopiero w polowie 5 tyg a caly czas mysle o tym, czy dziecko postanowi z nami zostac czy nie, czesto boli mnie brzuch oczywiscie nie tak, że wytrzymac z bolu nie moge, delikatnie pobolewa, raz jeden jajnik raz drugi, czasami macica, wiem ze to normalne objawy ale i tak sie boje, ze dojdzie do poronienia, a Wy jak macie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956565 przez asiekasiek
Mnie też pobolewa brzuch ja ciebie. Czasem w prawym boku bardziej:/ dzisiaj miałam wielka ochotę na kurczaka po wietnamsku a jak był w końcu kgotowy to poskubalam i odechcialo mi się jeść :/ dzisiaj troszkę porozciagalam się bo nie mogę wysiedziec bo wczesniej prowadzilam aktywny tryb zycia... A jeszcze mam zaparcia :/ pije wodę owoce buraki nawet sobie wczoraj zrobilam i ledwo co się wyprozniam :( ciągle wydety brzuch :( a jeszcze steresuje się wszystkim:( nawet tym czy zasne szybko w nocy. Bo od kilku dni mecze się w nocy ...za tydzień ide dopiero do ginekologa zobaczymy co powie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956605 przez Lidziun
JA IDE dopiero 23 kiedyś miałam świetnego lekarza ale musialabum jeździć daleko a przy 2 dzieci braku samochodu i poleganiu na samej komunikacji miejskiej nie dalabym rady. Ciekawa właśnie jestem jaki będzie ten jak "glupi" to powrocie do swojego, zaparcia tez mam od kilku dni a jeżeli chodzi o nocny sen to jest jakiś koszmar spis w dzień niby chce tak godzinie ale po tym czasie mam problem by otworzyć oczy a jak przychodzi noc to wiedzę do 1 lub 2 w nocy bo zasnąć nie mogę. A chciałam Wam jeszcze dziewczyny powiedzieć ze z doświadczenia wiem, ze na poczatku ciąży martwimy się tylko tym czy ciąże utrzymany a jak przychodzi termin porodu to ciągle myślimy czy urodzi się zdrowe. Powodzenia dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956606 przez Lidziun
A właśnie jeszcze zapytał jak tam Wasi mężowie i "mężowie" zareagowali albo jak teraz reagują na ciąże? Mój to taka dla niego jakby zasada w końcu to nasze 3 dziecko ale przyznał ze przy pierwszym tez się zbytnio ciąża nie interesował ale za to jak się urodziła.moje Amelia to nie odstępował jej na krok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956718 przez asiekasiek
Mój maz bardzo się ucieszył, mówił ze jest w szoku ale ze cieszy sie . dba o mnie bardziej odkąd dowiedział się ze jestem w ciąży:) jesteśmy juz po ślubie ponad 2 lata i brakowało juz nam dziecka :) zobaczymy jak będzie dalej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956973 przez Kasia888
Mój mąż też się ucieszył na wiadomość o dziecku :) a propo dziewczyny pojawiły mi się mdłości, nie mam specjalnie chęci na jedzenie, co zjem to zaraz mnie mdli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956996 przez gatta
Witam wrześniowe mamusie!:) jestem w 5 tygodniu ciąży, bardzo się cieszę razem z mężem i 5 letnią córeczka:) o drugie dziecko staralismy się rok. W końcu się udało.
oprócz senności, bólów podbrzusza i piersi nie mam póki co żadnych objawów. Martwi mnie natomiast to że mam okropny kaszel, klatka piersiowa od kaszlu już mnie boli:( czy któraś z Was też ma na początku ciąży kaszel lub przeziębienie?

Pozdrawiam mamuśki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl