BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 6 miesiąc temu #1008790 przez pesq
Siema ciotki i maluszki :)

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty poloznych :) . Zaz Bartuuś jaki skejt :D Cudnie!! Fajnie mozna chłopaczków poubierać :) :)

Gratulacje Sylwia i Meliska. Gloria kciuki!

U nas pępek odpadł przedwczoraj, nic na szczescie nie smierdziało ani sie nie babrało - 2 x dziennie octenisept i czyszczenie patyczkiem i jest git :) .Ale to różne szkoły są.

W ogóle aż boje się zapeszać ale.. Moja Agatka jest taka grzeczna że szok... śpi - wstaje albo ją budzę po 2,5-3 h na karmienie - karmimy 15-15 minut i... śpi! Albo 2 x dziennie ma czas aktywności to znaczy lezy z zabawką albo szumisiem i sobie patrzy na świat.. Płacze tylko czasami na przewijaku ale to wtedy kiedy jest mocno głodna albo 3 raz matka ją przebiera :P :P ... W nocy śpie 22-1, 1:30-4, 4-7 i później nawet do 10... Jestem kompletnie wyspana ! :blink: :blink: :woohoo: :woohoo: Ale początki takie różowe nie były.

No i odpukać nic z brzuszkiem ani razu sie nie działo mimo że ZŁA MATKA je wszystko co popadnie :P Ale wiem że kolki mogą się pojawić niebawem... OBY NIE.

Oczywiście martwie się że za krótko ssie bo wcześniej godzine albo i więcej i musiałam ją oddzielać od cyca a teraz naprawde wygląda jakby się najadła. No nie wiem czy ta moja produkcja aż tak ruszyła, jutro waga pokaże bo przychodzi położna...

Na ile czasu chodzicie na spacerki ?

Buziaki kochane miłego dnia. Aha wrzuce fotke na dzień dobry.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008791 przez pesq
AAaa i dziś nasz pierwszy dzień bez Łukasza w domu, póki co cisza i spokój, zdążyłam wysprzątać chatę, wykąpać się i sobie teraz siedzimy.. Byle tak do końca i codziennie. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008792 przez Scarlett86
Czesc mamusie :cheer: Mam pytanie ile kropelek witaminy D dajecie maluszkom?
Julek bardzo ladnie nam rosnie, kolki jednak dalej mecza. Zastanawiam sie czy po tych witaminach tez bedzie go brzuszek bolal. Slyszalam ze po witaminach boli brzuszek :/ Glooria trzymam kciuki!!!

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008793 przez Scarlett86
Pesq slicznosci :woohoo: :woohoo: :woohoo: Slodka jest i te oczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008795 przez pesq
dziekujemy Scarlet, Twój to też piekny i dorodny chlopaczek :) Co do witaminek to ja mam takie kapsułki ktore sie odrywa i wlewa do buzi no i nic na razie nie boli po nich..

Kurde tak sie chwaliłam jak to super ale mam problem o ktorym nie wspomnialam.. nie umiem odbić dziecka :dry: :dry: W sensie po cycu biore ją tak jakby "na siedząco" albo przykładam główkę do swojego tułowia tak na pionowo (nie umiem jej wziąć na ramie jest za wiotka :( ) ale ona zaraz płacze bo nie lubi tej pozycji... a nawet jak noszę ale jej sie prawie nigdy nie odbija.. polozna powiedziala ze po cycu wcale nie musi, po butli zawsze, ale kurde zdarza sie ze pozniej uleje i to konkretnie i nosem i buzią i strasznie mnie to schizuje.. zawsze ją kłade na bok po jedzeniu bo boje sie tego ulania.

Kurde dziewczyny pomóżcie jak ją nosić żeby odbiła i żeby ta główka jakoś stabilnie była :(

W ogóle nie lubie podnosić Agatki przez te niestabilna główke :(
Podziękowania: Scarlett86

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008797 przez Scarlett86
Dziekuje :) Ja Julka podnosze pionowo jak chce zeby mu sie odbilo. Jego glowka jest na moim ramieniu jedna reka podtrzymuje jego pupe a druga reka plecki i szyje ale trzymam go w rozku. Ato moj najstarszy synek i najmlodszy 11 lat roznicy :)

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008804 przez asiekasiek
cudne te dzieci wszystkie są :)
a Pesq twoja to ma spojrzenie jak coś się nie podoba to wpierd*l :D groźnie wyszła

a co do odbijania... Laurze odbija się a i tak ulewa i to dużo... a co do pozycji to ja biorę ramiona między kciukiem a palcem wskazującym reszta podtrzymuje główkę i na ramię wysoko daje żeby nosek oddychal i czasem odbije się czasem nie... i tez kładę ja na boku. ja nie używam rozka ani nic. i córcia lubi tak spać wtedy ucieszą się i nawet smoczka nie potrzebuje taka cwaniara...

my właśnie na spacerze :) oczywiście Mała śpi chyba lubi bujanie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008808 przez basiek149
świetne te nasze wrześniowe maluszki :) cudne zdjęcia dziewczyny :)

pesq Mój Kubuś też nie przepada jak go biorę tak pionowo w pozycji "na odbicie". zresztą też baaaardzo rzadko zdarza mu się odbić po karmieniu. ale dla bezpieczeństwa po jedzeniu kładę go jeszcze tak na boczku w razie gdyby mu się coś tam ulało.

co do pępuszka do tam bardzo szybko odpadł i pomimo, że jeszcze za czasów ciąży strasznie bałam się tego kikuta, jak sobie z nim poradzę, tak więc stwierdzam, że nie było to aż tak straszne. w szpitalu po każdej kąpieli panie psikały pępuszki Octeniseptem. na wypisie miałam napisaną pielęgnację na sucho bądź dalej używanie tego preparatu. ja jednak w domu cały czas psikałam i bardzo ładnie zaczął nam odchodzić. a teraz jak już odpadł to położna nadal kazała mi tam psikać i tak patyczkiem delikatnie czyścić. Kubuś na szczęście nie protestuje przy tym zabiegu więc ładnie i sprawnie nam to czyszczenie idzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008811 przez Scarlett86
Moj synek tez zasypia na spacerze

Załącznik nie został znaleziony



Załącznik nie został znaleziony


Wlasnie przegladalam zdjecia z calej ciazy, porodu i szpitala i stwierdzilam ze szybko mi ta ciaza minela choc pod koniec mialam juz dosyc. Tesknie troche za tym brzuszkiem :) Kurcze tez bysmy poszli na spacer ale u nas zimno i pada :pinch:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008817 przez anisia27
My dalej w szpitalu, jeszcze czeks nas pare dni na obserwacji (hmm pare nie wiem ile, licze ze dzis i jutro)
Tu jakos dziwnie decyduja.,. Kolezanki synek ma lekka zoltaczke i sa naswietlani juz 3 dzien... dzisiaj maja ostatnie 12h i zamiast jutri do domu to w srode :)
Ja tez cicho licze ze w srode wyjdziemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008825 przez Zazanna
Kas a wzdęcia i kolki to to samo? Kazala masować brzuszek do srodka, albo polozyc fziecko na ręku, glowka w stronę dłoni, oczywiście na brzuszku i poklepac po pleckach. I w ogole aby klasc na brzuszku :) A zeby sprawdzić czy to wzdecia to mam włożyć palec do buzi malego do podniebienia (paznokciem w dol) tak aby sie uspokoił i wtedy sprawdzić czy brzuszek.jest napięty -jesli tak to wiem, ze wzdęcia.

Kropka mi pierwszy wypadł w 11 dniu, wczoraj drugi, reszta jeszcze siedzi.. No ale juz tak nie bola przynajmniej :)

Juradka to na pewno ta właśnie. Tylko jedna taka tam byla. A reszta taka wspaniała, ze jak weszliśmy wczoraj na oddział to sie wzruszyłam, bo jednak tyle dni tam spędziłam o tyle wsparcia dostałam.. No i tam się dokonał moj cud <3

Pesq ale Ci zazdroszczę, że Wam tak ładnie w nocy spi.. Super :) O jaka slicznotka :)

My dzis zaliczylosmy pierwszy 'prawdziwy' spacer :) Czyli ze dalam rade ppnad godzine chodzic i ani razu sie nie zdenerwowalam ;) Bo na wcześniejszych tak mnie bolalo ze po 10 minutach chcialam wracać i plakalam. A dzis bolalo, ale znośnie :) I bylo super :) I oczywiście Malut sie caly zasikal, a ja go tak pięknie ubralam :P

Scarlett jakie on minki robi <3
Ja daje ampulke 2w1 raz dziennie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008842 przez melisamienta
My juz od wczoraj po. W sobotę o 15 dostałam boli krzyżowych męczyłam się do godziny 6.00 aż zapadła decyzja o cc z powodu zanikajacego tętna. Dostałam znieczulenie ogólne bo na tamto nie reagowałam. Mały był owinięty pępowina i urodził się przoduszony. Dostał 3 punkty po 3minutach 6 i po 10min 10.
A to nasz Wojtus 3800g i 58cm

Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008843 przez jurada
U mnie Wit D jest w ampułkach i odrywam koniuszek i wlewam powolutku Lenie do buziaka...

U mnie karmienie nabiera rozmachu. Od soboty po południu o ile dobrze liczę nie użyłam ani mm ani laktatora.
A wszystko dzieki Pesq. Jak dobrze mieć kogoś w takiej samej sytuacji i słuchać jak i ta osoba walczy... Mam nadzieje ze Lena przybiera na wadze i sie najadą. Po karmieniu - nie każdym - śpi ok 1,5 do 2,5 godz. Czyli nie jest tak źle.
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008844 przez jurada
Meliska gratuluje w końcu sie doczekałaś!!!
A Wojtuś śliczny. Nawet lekko uśmiechnięty do zdjęcia dla e-ciotek<3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008845 przez jurada
Dziewczyny pamiętacie jak narzekałam, ze mój R. To tak srednio podchodził do gadania do brzucha i ogólnie nie dotykał go itd.

Boże jaki on jest kochany. Wiecie ze on przewija, nosi, tuli, całuje a mi się serce raduje.

Pytam go ostatnio czy kocha juz małą czy jeszcze musi sie oswoić a on ze kocha i to bardzo i zarobiło mu się głupio bo się zaczerwienił.
Mówiłam ze świata nie będzie widział po za córcia i tak jest.

A i D. Nas też pozytywnie zaskakuje.
Kocham te moje urwisy <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl