BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 7 miesiąc temu #1008496 przez kasandra9
U mnie z pokarmem tak było, że myślałam, że mam nawał, bo gorące i bolące i niby położne naciskały to pokarm był, a na laktatorze chwilę poleciało i koniec...potem dziwić się, że Agatce waga szła w dół...taki to nawał miałam;) U mnie elektryczny Medeli się dobrze sprawdza, tzn. nie boli i jest wygodny, bo cały czas coś tam ściągam. Pediatra kazała mi traktować to jak lek i ile by nie było to dawać :)
Agatko, my kąpiemy...bez reguły:) w szpitalu chyba tylko raz nie chciałam jej kąpać, bo stwierdziłam, że i tak ma dużo atrakcji na naświetlaniu:) A w domu - nawet gybyśmy mieli opcję, to na pewno nie codziennie bym to robiła, bo nie ma takiej potrzeby, nie poci się Mała ani nic..w końcu nie lato;) Natomiast mnie samej ciężko jest zorganizować wszystko - do kąpieli, przed kąpielą, po kąpieli (tym bardziej, że kolejny raz nam narobiła w ręcznik ostatnio; już taka jej reguła;)), więc kąpię, gdy jest Piotrek:) A tak wynoszenie wanienki na korytarz, to tamto i siamto + jeszcze ją ogarniać - za dużo na dwie ręce:) I tak szczęście, że nie boi się wody i nie płacze podczas kąpieli ani po:) natomiast ona od razu musi być otulona w ręcznik, bo tylko w tym momencie zaczyna skrzeczeć jak to za długo trwa;) no i podczas strojenia się jest mega głodna po kąpieli i trzeba albo już jej wciskać butlę albo mega szybko ubrać, co przy fakcie, że mam pełno kupy w ręczniku nie jest takie proste;)))
My też mamy na nią różne powiedzonka, ale my do siebie też różnie mówimy, ja jakoś tak naturalnie wymyślam jakieś ksywki, a mój mąż na rzeczy - np. taki rogal do karmienia, którym leży jak na jakimś kole ratunkowym to tzw. kojo;) czasem na wózek też tak mówimy;) A Agatka to poza setkami zdrobnień - jak jeszcze często tu o niej w ciąży pisałam, to dla mnie najczęściej Biedroneczka albo Bąbella ;) (heh najpierw było od bąbla, a teraz to powinno być Bombella od bomby, bo przy takiej wadze i fakcie, że nasza córka nie ma szyi, tylko podwójną brodę:P) albo Mysia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008499 przez pesq
Agata 60 ml z jednej to Malo? Hej do dzis ściągam 40 z dwóch w 25 minut.. I co? I nic. Mam to gdzieś. Mam swój laktatorek trzy kilogramowy i on na pewno ściąga więcej. Dostawiamy się, kupy po 10 dziennie, mleko po brodzie plynie i jesli przybierze odpowiednio (nie liczę na tyle co na mm i piersi w tamtym tygodniu ale zadowoli mnie odpowiedni wzrost bo wiadomo ze na piersi często inaczej) to zostawiam taki tryb a na wyjście najwyżej poodciagam dwa czy trzy razy a nie raz w kilka minut jak inne dziewczyny :) dam rade kurde zaczelam w siebie wierzyć !

Juradka mnie nadal cyce bola tylko nie mocno suty bo nie gryzie ssie pieknie ale cale cyce. No cos za cos. Karmienie piersią to trudny temat.. Sto razy trudniejszy niż myślałam. I nie dziwie sie ze czesc z Was nie karmi. Ja tak się uparlam bo ssak bardzo chce i ja bardzo lubię.

Kas mega dzielna jesteś.. Ja jeszcze nie bylam sama dluzej niż pól dnia ale w pn sie zacznie. Na szczęście wszystkie popołudnia Lukasz jest.

Wrzucam fotę :) fajny motyw co miwsiac fota z misiem
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008504 przez Kasia888
Hej Kochane ;)
Anisia trzymam kciuki, żebyście jak najszybciej wyszli do domu.
Mysia ciężki miałaś poród i niepotrzebny stres-współczuje :(
Próbowałam z nakładkami i niby mleko było w nakładce a mały nie chciał ssać, tak bez nakładki to chociaż trochę possie, ale ryzyka pogryzienia jest ;)
Jurada spróbuj elektrycznym ja od początku jestem na medeli i się sprawdza ;)
Byliśmy wczoraj u pediatry, martwi mnie ten jego brzuszek i te rzadkie kupy (jedna na dobę :unsure: ) pediatra mówi, że to od sztucznego mleka, bo my jesteśmy pół na pół- pół moje ściągam, pół sztuczne i zaleciła mleko nan pro sensitive i ono jest mega drogie, bo 50zł za 500gr i ciężko je dostać zamówiłam przez internet, powiedziałam że jak po tym mleku nie przejdzie to będzie musiała przepisać jakieś na receptę, bo możliwe że ma nietolerancję na mleko krowie ech...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008505 przez Kasia888
Jurada laktator spróbuj elektryczny wypożyczyć albo kupić.
Potwierdzam medeli jest niezawodny, ja ręcznym nawet nie próbowałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008513 przez jurada
Pesq to tak jak ja z obu piersi ledwo 50ml no ale to 5doba wiec nie jest źle. Byloby wiecej bo mam jeszcze w piersiach ale boli jak cholera.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008515 przez jurada
A i jeszcze pyt. Czy jak maluszek ssie to bola was lopatki? Mnie przeszywa taki bol ze masakra i pod pachami tez

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008517 przez sabina
czesc kobietki
ja sie powoli ogarniam tzn staram sie w miare mozliwosci mala dwa wisiala non stop na cycu naprodukowala mleka to teraz troche dluzej kima po karmieniu :)
jestem zakochana po uszy :woohoo:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

mnie bolaw ogole plecy raz od epidrualu chyba dwa miedzy lopatkami jakos tak dziwnie ......chodze przygarbiona jak stara babcia :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008518 przez kasandra9
Kasiu, uważaj tylko przy zmianie mleka...bo kolka może się nasilić:( my kupiliśmy raz bebilon zwykły, no naszego HA1 nie było i sajgon był:( wszystkie apteki w LEgionowie obdzwaniałam i w jakiejś był, więc Piotrek szybko na moto pojechał i kupił 4 puszki. Teraz będziemy przez net zamawiać, żeby już nie dopuścić do takiej sytuacji, że się kończy i musimy dać coś innego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008520 przez Zazanna
Helllo :)

Pesq super wygladasz :) Mi zeszlo juz 15 kilo, zostalo 14 :)
Malutek tez spi z nami, bo ja dalej kiepsko chodze i wole mieć go przy sobie :)
Mrloska współczuję.. Jakiś dziwny ten ordynator.. Trzymaj się kochana..

Mysia współczuję nerwów i bolu.. Dobrze, że jednal zrobili cc. Tylko nie rozumim dlaczego zwlekal te czasu... :/
Najważniejsze,że Maluszek zdrowy :)
Ja jem lekko ale to ze względu na rany i hemoroidy :( Czekolady mie tykam, bo sie boje. Za to co xzien po obiedzie jem kawalek ciasta albo jakies ciasteczko w ramach doslodzenia :)

Anisia i jak tam ? Co z malutkim?

Mysia my na początku co 3 dzien, a teraz co drugi. Choć Malut zaczal robic dużo kupek, wiec chyba zaczniemy co dzień jednak. Tylko jeszcze ogrzewania u nas w bloku nie wlaczyli i tak mamy dosc rzesko i chcialam go jal najmniej męczyć.

Agatagama u nas został Malutek heh ;) Az sobie wczoraj myślałam, ze jak tak dalej pójdzie to w końcu będzie mial taka kawkę ;)

Jurada.mnie bola biodra -.-' Ale ja nie mogę jeszcze siadac i karmie tylko na lezaco.. wiec pewnie dlatego.

A w ogóle to nasz Synek konczy dzis 10 dni :) <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008523 przez sabina

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008524 przez Kasia888
Kasandra wcześniej był na nan pro zwykłym, no i po nim ma zaparcia, ból brzuszka i pediatra poleciła zmienić na nan pro sensitive i na razie zamówiłam przez internet jedno opakowanie na próbę, bo w żadnym sklepie stacjonarnym nie można go było dostać :-/ no i zobaczymy ponoć te sensitive jest właśnie na kolki i problemy z brzuszkiem. Tylko, że przyjdzie pewnie dopiero po weekendzie jakoś,...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1008528 przez pesq
Jurada bola lopatki i macica na poczatku u mnie juz 11 doba i to minelo ale cyce nadal bola i olbrzymy ledwo w stanik jedyny do karmienia potężny mieszcze. No i 11 doba a ściągam tyle co ty w 5 .. Chyba bo w sumie dwa dni laktatora nie ruszyłam bo nie mam kiedy a chciałabym nie po karmieniu ale tak bez karmienia sprawdzić ile się uda.

Dziewczynki ja jak dokarmialam to bebilon ha pro nutra 1 i bylo ok :)

Zaz to juz ładnie Ci spadlo. Ja tak jak Kas chce zobaczyć 6 z przodu teraz mam 70,5 ale jak nie przestane wpierdalac to nie zobaczę nigdy :/ mam nadzieje ze to nie mit ze karmienie piersią troche wyciąga chociaż nie wiem bo mam taki apetyt jak dzika i sie nie ograniczam... Taaa zdrowe nawyki ehhhh. Ale dam se czas do pn na szaleństwa a później słodycze i tłuszcze raz dziennie i 7 malych posiłków o !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008531 przez asiekasiek
cześć Mamuśki:)

my właśnie przy cycu:D

Kasia współczuję tych kolek:( u nas chyba nie ma chociaż coś kręci się i zwija nóżki właśnie myślę żeby kupić espumisan tak na wszelki wypadek.

Sabina no to tez wymeczylas się... ale najważniejsze że masz już Emilke ze sobą:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008550 przez mysia5
Hej hej :)
U nas położna do miesiąca zaleciła kąpiel co trzy dni, ale jak widzę ze małemu się bardzo luszczy skórka czy coś to co dwa czasem kapiemy.
Ja tez mam nan pro ale musze zobaczyć które, choć myślę że to zwykle aale tez chyba będziemy mieć problem z kupka po tym bo dziś mały dostał i coś się prezy biedny mój :( zobaczymy, najwyżej kupimy to o którym Kasiu Ty mówisz :)
ale za to też zapłaciliśmy 50 zł, masakra...
moim pokarmem mały się chyba nie najada bo słabo po nim śpi i wkłada piastki wiec juz dziś podałam mu mm.
A pół na pół to znaczy ze dajecie na przemian swoje - później następny raz mm i później znowu swoje czy na jakiej zasadzie to u Was działa ? ;*
Kurcze ja dziś się tragicznie czuje... tak mnie mdli ze szok :sick: a jesteśmy sami... eh
Miłego popołudnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008557 przez pesq
Mysia po cycy dzieci nie śpią tyle co po mm.. Po mm do 4 h po cycy mogą wstawać po 1.5-3 i to nie znaczy ze się nie najadą tylko mleko szybciej sie trawi :)

Dziewczyny chce się pochwalić malym/wielkim sukcesem.. Moja laktacja ruszyla z opóźnieniem, morze leż wylanych bo mala chciała cyce a nie butle, nie najadala sie i musiałamdawac mm mimo ze ona nadal chciała cyca jak to glonojad, odciagalam po 10, 15 ml.... Przedwczoraj 40... Od dwóch dni nie ruszałam dojarki tylko dostawialam mala ile wlezie na 45-60 min i dzis po posilki jadla tylko 30 min i zasnela wiec wzięłam laktator.. 7:5:3 70 ml !!!!!! :silly: Wiem ze dla większości to malutko ale u mnie to naprawde super rekord! Ale jestem zdeterminowana żeby dalej walczyć. Super! :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl