BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 1 miesiąc temu #970091 przez jurada
Wiecie ze marcowki juz zaczynają rodzic:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970125 przez Zazanna
Niezapowiedziana WOW
Ale musisz mieć łeb :D

O rany dopiero 2 dziś, a one już -ale fajnie :D

Ja mam znów problemy "łazienkowe" i moja kolacja składa się z: owsianki z łyżką dżemu kaktusowego, jabłka, mandarynki, pomarańczy i całość zapijam wielkiem kubasem ciepłego mleka. No powiem Wam, że normalnie kolacja jak w wersalu -.-'
No ale może pomoże :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970135 przez ana23

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970140 przez Sylwia-89
Zazanna, ja tez miewam takie problemy. Ostatnio wypilam rumianek i pomogło. Podczas wizyty mc temu lekarz się mnie pytal czy mam zaparcia. Powiedzial żeby starać się pomagać sobie jakimiś jogurtami itd. żeby nie napinać za bardzo mięśni, bo niby w macicy wzrasta w tym czasie ciśnienie i to nie jest dobre.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970144 przez asiekasiek
hej ja po prenatalnych jestem :) wszystko z dzidzia jest ok :) byłam ponad godzinę w gabinecie bo nie chciala się odwrócić:) żeby przezornosc karku zmierzyć:) powiedziała ze prawdopodobnie jest dziewczynka ale za wcześnie na 100% w sumie liczy się dla mnie żeby było zdrowe :) i tak chce mieć trójkę dzieci wiec mam nadzieje ze będzie i różnorodność w tej trójce :P
test pappa i jeszcze coś powiedziała ze mogę zrobić ale chyba nie będę robić. a i mała .a 6.68cm czyli powiększyła się o 1.6cm w 1 tydzień :)
a i ile zdjęć ma ze hoho :) kurcze fajna później pamiątkę będzie mieć:)

niezapowoedziana podziwiam ze coś takiego studiujesz jeszcze w wersji angielskiej wow... ja lubię chemię ale w wersji podstawowej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970147 przez asiekasiek
aha i juz jak usłyszałam dzisiaj bicie serduszka to już nie zareagowalam jak w tamtym tyg:P kurcze wtedy jak włączył mu dźwięk i usłyszałam je to nigdy nie zapomnę tej chwili:) poczułam się naprawdę w ciąży !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970151 przez Kasia888
To musi być niesamowite usłyszeć te bicie :) ja jak miałam badanie (teraz wiem, że to było prenatalne :-P) to lekarz mnie pukał w brzuch tak żeby dziecko się ruszało i żeby mógł zobaczyć te wszystkie parametry m.in przezorność karkową. Zastanawiałam się czy nie robi mu krzywdy jak mnie tak puka po tym brzuchu, ale chyba wiedział co robi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970152 przez asiekasiek
Kasia mnie też tak pukal w brzuch :) a to miałaś prenatalne kiedy? ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970157 przez Kasia888
Czyli to normalne :P miałam, tylko nie wiedziałam, że ono tak się nazywa :laugh: tydzień temu dokładnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970161 przez niezapowiedziana
A trzeba dostać jakieś specjalne skierowanie na prenatalne? Bo mój lekarz jakoś niechętny w ogóle do badań... Co dwa tygodnie daje mi tylko jakieś jedno na krew i tak chodze miliard razy na pobieranie krwi zamiast za jednym zamachem wszystkie zrobić.. i USG planował 2 przez całą ciąże zrobić..

asiekasiek, dziewczynka?! Zazdroszcze że już wiesz! :D

Też chce te prenetalne zrobić, wiedzieć że wszystko jest ok i poznać płeć!
Myślałam że dopiero koło 20 tygodnia widać! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970162 przez niezapowiedziana
Też wam wmawiają że jak macie ochote na słodkie to będzie dziewczynka a jak na słone to chłopak?
Albo że jak sie nie zmieniacie w ciąży to chłopak, bo dziewczynka zabiera urode? :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #970172 przez agatagama
dzień dobry dziewczyny :)
asiekkasiek ale fajnie, że już tyle wiesz ;))
ja trochę żałuję, że nie umówiłam się wcześniej na te badania, jeszcze tyle czekania ehh.
W ogóle nie czuję się jakbym była w ciąży, zero brzucha, tylko cycki bolą. Już sama nie wiem czy się cieszyć czy martwić :>
niezapowiedziana prenatalne ze skierowaniem mają tylko kobitki po 35 roku życia lub jak mają podstawy zdrowotne do tego. Tak normalnie niestety trzeba płacić. Chyba jesteś z kato więc polecam angeliusa, mają super sprzęt i ceny nie najgorsze. Chodziłam tam jeszcze przed zajściem w ciążę na monitoring cyklu, polecam. Jest tam dużo lekarzy można sobie wybrać. A pytałam o studia bo jestem po specjalizacji geochemia między innymi, dlatego mnie to zaciekawiło ;) ale nie po angielsku na szczęście :P co do płci to są sugestie, że będzie chłopak bo ponoć wyglądam kwitnąco ;P szkoda, że mnie teraz nie widzą po wstaniu z łóżka :D
Czuję się dziś paskudnie (ból głowy) więc wzięłam wolne :P dobrze, że mam super szefów ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970173 przez asiekasiek
jejku co za sen miałam... śniło mi się ze w szpitalu byłam bo z dzidzia było coś nie tak... nagle brzuch zaczął mnie bardzo boleć i doktor słuchał i patrzył i okazało się ze serduszko dziecka przestało bić ... eh obudziłam się na szczęście! !! najchętniej jechałabym do lekarza żeby zrobił usg... no ale nie swirujmy...
niezapowiedziana pierwsze badanie prenatalne robi się do 13 tyg teraz jestem w 13 tyg wiec za tydzień juz nie dałoby się zrobić bo czegoś tam już nie widać...
możesz sama sobie iść zrobić takie badania tylko musisz wiedzieć który lekarz takie robi bo nie każdy ginekolog robi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970187 przez kasandra9
Witam, witam:)
jejku, wczoraj myślałam, że zejdę...miałam ochotę na surówkę z czerwonej kapusty, jadłam taką w niedzielę i wczoraj też zrobiłam nową. Aleeeeeeee niestety - to był błąd, a właściwie dodanie cebuli! Jak mnie umęczyła, chyba 100x myłam już zęby, ale nadal ją czuję, kłuło mnie w jelitach, myślałam, że dostanę biegunki, ale nic nie mogę zrobić:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970206 przez sabina
dzien dobry :)

zazanna u mnie tez czesto problemy tej natury :/ staram sie pic duzo wody duzo jablek jem ponoc kiwi bardzo pomaga ale ja mam uczulenie wiec nie moge

w takim razie u mnie bedzie dziewczynka bo wygladam jak koszmar z ulicy wiazow :blink:

kasandra wspolczuje :(

niezapowiedziana a w lacinie chemi nie mieli?? :woohoo: w ogole to Ty mlodziutka jestes wiec prenatalne Ci raczej nie potrzebne :)
u mnie gorzej.... :unsure: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl