BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 1 miesiąc temu #970214 przez Kasia888
A prenatalne to nie jest obowiązkowe badanie? Miałam skierowanie od ginekologa na jak to nazwała specjalne usg i była mierzona przezorność karkowa itp, to test Pappa jest płatny i poleca się go kobietom po 35 roku życiu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970221 przez basiek149
hej hej :)

asiekasiek ciekawe czy ci się sprawdzi, że to dziewczynka :) ja w poprzedniej ciąży na tym badaniu dowiedziałam się, że prawdopodobnie będzie chłopiec a była dziewczynka ;)

w ogóle mam doła, brzuch mam tylko jak zjem a jak rano wstanę i wszystko się ułoży to jestem płaska jak deska :( zero objawów, nic mi nie jest. niedługo będę miała chociaż wyniki ostatnich badań bo teść miał odebrać i zaraz pewnie z nimi będzie. niech już będzie wtorek...chcę na USG...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970222 przez Lidziun
Hejka ja dzisiaj na 15 USG i doczekać się nie mogę na szczęście droga nie taka straszna jak sobie myslalam tylko 20 min autobusem i bez przesiadek wiec ok, wydaje mi się ze większość z was myli zwykle USG z prenatalnym do 13+6 tyg robi się pierwsze USG i lekarz wszystko sprawdza tak jak pisały tu niektóre dziewczyny a badanie prenatalne to USG i dodatkowo badania krwi, no tak mi się wydaje, Murada nie martw się różyczka u mnie z Olkiem podejrzewali ze mam tokso bo miałam dodatnie pojechała do zakaźnego chyba na wole ale okazało się ze wszystko było ok i ze źle zrobili wyniki w przychodni także bądź dobrej myśli, zjadlam śniadanie i teraz będę się ogarniac i sprzątaczkabo straszny bbałagan jak to po nocy :), później dam wam znać czy serduszko biło bo mam nadzieje ze tak, jestem dobrej mysli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970228 przez asiekasiek
na moich wynikach badań z wczoraj pisze badanie prenatalne są tam różne wykresy i wszystkie wymiary itp... dodatkowo powinno się robić ten test pappa i coś tam, ale ja nie będę robić jak na tym wyszło, że wszystko dobrze.

Basiek zobaczymy właśnie czy sprawdzi się że to dziewczynka... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970229 przez gatta
Jurada trzymam kciuki zeby sie okazalo ze jestes zdrowa!
ja tez mam czesto gęsto takie erotyczne sny:P na zmiane z jakimis katastrofami.. wolalabym zeby to mi sie nie snilo bo pozniej caly dzien sie zamartwiam snem.
byłam wczoraj z moja córką u lekarza dzieci pełno, kilka wymiotowało... wisi informacja ze kloejnoscia ale bałam się odezwać;/ te matki chyba by mnie zjadły.. dziś zaczelo bolec mnie gardło i czuje ze cos mnie nabiera ale w rossmanie kupilam tabletki na gardło prenalen, tylko niedobre strasznie:(
uff to mnie dziewczyny uspokoiłyście, myślałam że znowu tylko ja mam taki przypadek że gdzies mnie zakłuje:)

a mam pytanie: spicie jeszcze na brzuchu? ja czasami na chwilke tak, jak poloze sie na brzuchu to moje bolące plecy odpoczywaja.. czuje dużą ulgę.
asiekasiek u mnie jeszcze nie było widac:( ale fajnie by chyba dziewczynka!!! :), sproboj nie myslec o takim snie.. nie lubie tez takich snow
co do prenatalnych ja mialam na darmo.. mam super lekarza i zrobił taki" myk..." i badanie mialam darmowe:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970232 przez agatagama
badaniaprenatalne.com.pl/i-trymestr-ciazy.html
tu jest wszystko ładnie opisane
prenatalne są tylko płatne, chyba, że ma się skierowanie z jakichś ważnych powodów. test pappa robi się albo zamiast prenatalnych albo dla wykluczenia lub potwierdzenia złych wyników z badań prenatalnych przez usg. Ja tak to rozumiem.
basiek to chyba tylko my brzucha jeszcze nie mamy...jak go przywołać? może jakiś taniec trzeba odprawić?;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970234 przez Kasia888
Hehe wolałabym dziewczyny mieć erotyczne, mnie się ciągle śni, że się zgubiłam albo że coś ukradłam, albo że policja mnie złapała :P po prostu strasznie dziwne sny... :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970235 przez Kasia888
Asiekakasiek to niesamowite że już tak wcześnie dowiedziałaś się o płci dziecka :) Ja już doczekać się nie mogę, moja gin obiecała, że jak już będzie widać to też mi powie (jednak stwierdziła, że najwcześniej w 16tyg)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970238 przez Zazanna
Sabinka też jestem uczulona na kiwi :) A najgorsze, że bardzo je lubię :)

Jurada daj znać koniecznie po lekarzu co i jak.

Gatta ja śpię, tylko nogę sobie zginam w kolanie i kładę tak na bok, aby nie było całkowitego ucisku na brzuch. W ogóle ciężko mi w innej pozycji, bo ja zawsze na brzuchu i na początku się zmuszałam do spania na lewym boku, ale było mi tak niewygodnie, że byłam ciągle niewyspana. No i stwierdziłam, że skoro mnie nic nie boli i nie mam dyskomfortu to będę spać jak lubię.
Lubię też na plecach, ale teraz rzadko tak śpię, bo muszę sobie wtedy kłaść poduszkę na brzuch na wypadek jakby szczeniora na mnie skoczyła i mi za gorąco :)

USG mam jutro o 7:40 :woohoo: Odliczam godziiinyyyy juużżż B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970239 przez asiekasiek
Kasia mi doktor pokazała, że takie coś jest skierowane w dół (tak jakby pałeczka) i wygląda na dziewczynkę, ale może jeszcze skierować się w górę i będzie chłopczyk :) więc zobaczymy później czy sprawdzi się :)
a dziewczyny mnie też kłuje w prawym boku ale czytałam, ze wtedy mięśnie czy co tam się rozciągają:)
kurcze idę dzisiaj do pracy i się stresuje troszkę, bo facet ma przyjść taki nie przyjemny a będę musiała nie dać się przegadać... i będzie trajkotać, że to nie jego wina itp... do końca kwietnia zamierzam pracować z tego względu, że chcę wziąść jeszcze kredyt więc żeby nie gadali zbyt dużo, ze chce zaświadczenie o zarobkach :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970241 przez Zazanna
Co do snów to ja zawsze miałam dziwaczne i "fantastyczne" -ponoć mogłabym z nich książkę napisać heh, ale teraz przechodzę samą siebie :P

Jak nie dziki seks -dziki to trochę zbyt małe słowo B) to ratuję świat przed trolami podziemnymi, które jeżdżą pociągami i są zazdrosne o to, że ludzie zamawiają przesyłki przez allegro, a nie przez nich i atakują tych ludzi. Aby zabić tego trolla musiałam wydobyć jego jad od niego, ale tylko na wewnętrzną stronę dłoni (bo jakby mnie dotknął gdzie indziej to bym umarła) i potem go tym jadem potraktować, a aby to zrobić musiałam go złapać za żuchwę i ją wyrwać -co też uczyniłam z pasją kręcąc nim za tą żuchwę jak lassem do póki się nie oderwała, a jego ciało uderzyło o tory podziemne -.-'

Więc ten no tego.. wiecie. Lepiej mi nie podskakiwać B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970242 przez Kasia888
Czyli jeszcze i tak możesz mieć niespodziankę :P z ciekawości ostatnio po tym co bodajżde Lidziun napisała weszłam na forum mamusiek marcowych i one wstawiają zdjęcia swoich narodzonych dzieciątek, niesamowite :P jedno wygląda jakby opalało się na solarium :P
Wyobrażacie sobie, że my też tak będziemy wstawiać za kilka miesięcy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970243 przez kasandra9
Moja koleżanka ma jutro cesarkę:) Już będzie mieć wszystko za sobą.:)
Ja dostałam skierowanie na USG na NFZ i to ma być TO badanie, gdzie będzie przezierność karku, itp. Jeszcze specjalnie dopytałam swoją lekarkę.
Mam nadzieję, że nie idę późno, ale skoro mam tydzień różnicy prawie między terminem z OM a z USG to chyba ok...bo idę za 2 tygodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970249 przez agatagama
kasandra powinno być ok, bo z suwaczka wynika, że za 2 tyg będziesz miała 13 tydzień i 4 dzień, a do 13 tyg i 6 dnia się robi to badanie. Biorąc pod uwagę, że miałaś później owulację, czyli suwaczek też Ci się przesunie to będzie jeszcze bardziej ok. Tak jak u mnie mniej więcej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970251 przez asiekasiek

Załącznik nie został znaleziony



Wrzucam kolejne zdjęcie dzieciaczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl