BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 3 tygodni temu #975284 przez asiekasiek
cześć dziewczyny:)

u mnie święta minęły rodzinnie:) wczoraj siostra przyjechała do nas na obiad tzn do rodziców a my dzisiaj. coś jej jedzenie dzidzi nie posmakowalo bo zwymiotowalam wszystko:(

ja jeszcze nie czuje ruchów:( chociaż może... w tamtym tyg poczułam coś jak koniec ie jak polozylam się spać ale czy mi się zdawało.... czasem coś czuje w brzuchu ale czy to to... mąż jak nasluchuje brzucha to słyszy bulgotanie takie płaski :)
wczoraj dobrze czułam się a dzisiaj znowu ten bok mnie boli:( może ze dużo siedziałam czy jak. musze spytać lekarza się na wizycie jak on to później widzi odklejenie tego jajnika od macicy:( czy to da się zrobić czy nie...
a takie rozciąganie i inne bóle brzucha tez mam ale w końcu rozszerza wszystko się.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975285 przez Kasia888
Hej dziewczynki :) Objadłam się niesamowicie w święta :P w pierwszy dzień byliśmy u mojej cioci a w drugi u rodziców, więc jakoś tak wyszło, że całe święta po mojej stronie ;)

Ja też nadal nie czuje ruchów choć już 18 tydzień przekroczyłam :( .
Mama mówi, że w połowie ciąży czyli koło 20 tygodnia na pewno już powinnam poczuć ruchy, więc mam nadzieje, że wkrótce nadejdzie ten dzień...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975287 przez asiekasiek
a mam pytanie jak tam wasze piersi? bo moje koszmar znowu bolą. po całej nocy jak wstaje to odczuwam takie szczypanie w sutki czy w brodawki i tak jakby miało się coś tam przelewać na te sutki. a są takie pełne i wielkie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975291 przez basiek149
asiekasiek u mnie praktycznie nic się z piersiami nie działo, tyle co na początku miałam takie fajne pełne, potem znowu były normalne ale od jakiegoś tygodnia tak mi urosły, że aż nie wierzę, że to moje. zresztą mąż też zauważył, że są fajniutkie i ciągle by mi je dotykał a mam tak obolałe, że nie ma o tym mowy. ale to właśnie sutki w tym wszystkim bolą najbardziej ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975307 przez Zazanna
Dzień dobry :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975310 przez mysia5
Hej dziewczynki :)
oj i po świętach, tyle dobrego jedzonka było :)
Mnie też piersi bolą, mam bardzo wrażliwe czasami po nocy to czuje jakby mi dretwialy nawet :/ i skutki tez mnie bolą. Troszkę od początku ciąży urosły.
Tez juz się nie mogę doczekać ruchów dziecka :) bardzo na to czekam :)

Miłego dnia mamusie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975315 przez Zazanna
Dziewczyny co myślicie o tym monitorze?
allegro.pl/snuza-halo-hero-monitor-oddec...ria-i5229310633.html

Mój T. nie chce monitora i uważa, że wymyślam.. a tak naprawdę to jest jedyna rzecz, którą naprawdę chciałabym mieć właśnie dla własnego świętego spokoju aby się nie zamartwiać i nie budzić po 50 razy żeby sprawdzić, czy Mały oddycha.. a on tego nie rozumie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975319 przez Zazanna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975327 przez Kasia888
Zazanka ten pierwszy wygląda na bardziej wiarygodny

Kiedy poczuje ruchy dziecka zaczynam się martwić :(
A jeśli minie 20 tydzień i dalej nic nie będę czuła? :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #975329 przez agatagama
dzień dobry :)
Zazanna lepszy jest ten monitor mobilny, ale cena też odpowiednio lepsza ;) do tego stacjonarnego trzeba się będzie przyzwyczaić, żeby za każdym razem go wyłączać przed wyjęciem dzidzi z łóżeczka, bo się będzie włączał, no i na wizyty do rodziny itp też lepiej brać mobilny... coś za coś jak ze wszystkim, ja się jeszcze wstrzymuję trochę z zakupem, może druga babcia sprezentuje w sumie, bo moja mama chce kupić łóżeczko to druga babcia pewnie też coś będzie chciała ;)
Kasia nie martw się, czytałam, że i nawet do 26 tyg niektóre mamusie muszą czekać... a w pierwszej ciąży to w ogóle dłużej niż w kolejnych... może masz tak delikatną kruszynkę, co na razie nie chce Cię zbytnio poturbować, ale nie martw się, jeszcze będziesz ją czuła i to pewnie czasem za mocno :))
a kiedy miałaś i kiedy masz następną wizytę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975330 przez Kasia888
Agatagama ostatnią wizytę miałam 26 marca a teraz najbliższą mam 23 kwietnia czyli właśnie w 20 tygodniu. I na ostatniej wizycie Pani doktor się pierwszy raz mnie zapytała czy czuje już ruchy, bo podobno szczupłe dziewczyny mogą odczuwać je wcześniej a ja na to, że jeszcze nie czuje, to nic nie powiedziała...
Agatagama a Ty już czujesz? Właśnie wiem, że niektórzy odczuwają po 20 tygodniu, ale wszyscy się mnie w święta pytali o te ruchy i jakoś tak zrobiło mi się przykro, że nadal nic. Mama i ciocia zgodnie stwierdziły, że poczuły je równo w połowie ciąży właśnie....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975331 przez basiek149
hej hej :)

Zazanna szczerze mówiąc nie myślałam nawet o kupnie tego monitorka więc nie pomogę. ale tak jak Kasia uważam,że ten pierwszy wygląda tak porządnie.

Kasia888 moja koleżanka jest już w 20tyg i też nadal nie czuje ruchów dziecka. ale to też jest jej pierwsza ciąża i lekarz jej powiedział, że w ciągu dni już powinna coś czuć :)

ostatnio jak byłam u teściów to zaczęło bolec mnie dziąsło. myślałam, że sobie czymś podrażniłam podczas jedzenia ale bolało mnie coraz mocniej. i jak dojechaliśmy do domu tak patrzę w lustrze na to dziąsło a to mi się ósemka wyżyna :( super...nie miała kiedy tylko w czasie ciąży...i teraz miała 2 dni spokoju bo jakoś specjalnie mnie nie bolało ale dzisiaj boli konkretnie ;/ yh...zaraz wskoczę do łóżka i mnie dzisiaj nie ma :(

a planowaliśmy jechać na zakupy bo muszę sobie kupić klapki do szpitala, pidżamę w sensie koszulę bo mam same pidżamy typu koszulka plus spodenki a jednak taka koszula nocna jest bardziej praktyczna podczas badań w szpitalu. ale na szczęście klapki mam upatrzone więc czeka mnie tylko poszukiwanie koszuli. ale nie dziś. mam jeszcze tydzień więc jakoś się zmobilizuję i pojedziemy. zresztą chciałam jeszcze raz zobaczyć wózki i już podjąć decyzję, który chcę mieć a wolę mieć dobry humor podczas takiej decyzji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975333 przez agatagama
mi się wydaje, że czuję, ale tylko jak leżę nieruchomo i przytykam mocno ręce do brzucha, wtedy czuję takie gilganie, bąbelkowanie czy coś takiego, Jest to zazwyczaj po południu, jak przyjdę z pracy, zjem obiad i w końcu zalegnę ;P
no nic, Kasia musisz się chyba uzbroić w cierpliwość, już niedługo ! a na pewno bliżej niż dalej a poczujesz maleństwo ! :) do 20 tyg masz jeszcze chwilkę ;) a brzuszek troszkę urósł?
Basia na pocieszenie jedynie jestem w stanie wymyślić, że Twoje bobo w takim razie będzie baaaardzo mądre ;)) znam ten ból także współczuję !
umówiłam się dziś na prenatalne, żeby potem nie było, że nie ma terminów ;) no i mam na 21 maja, czyli środek 22 tyg, myślę, że już spory Bąbel będzie do obfotografowania ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975337 przez Zazanna
Basiek ja nie lubię koszuli -zawijają mi się i przeszkadzają.. Ale racja w szpitalu do badań wygodniej.. :)
A jakie prenatalne robisz? :)

Kasia ja też się zamartwiam, że o będzie jak nie poczuję -aj przewrażliwione jesteśmy :)

Kurcze ja sie po tym szpitalu przestraszyłam i się boję przyciskać brzuch, w ogóle boję się go dotykać, bo któraś z dziewczyn na sali powiedziała, że się nie powinno i że to wywołuje skurcze i ja teraz panikuję aby nie zaszkodzić :( I jak głupia latam sprawdzać do łazienki, czy wszystko ok :S Mam nadzieję, że mi ten strach minie, bo chciałabym się cieszyć ciążą, a nie tylko ciągle dmuchać na zimne...

No nic, wygadałam się i już mi lepiej :) Fajnie, że Was mam :blush: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975348 przez Kasia888
Czyli nie tylko ja zaczynam świrować :)
Agatagama trochę urósł, przestałam się dopinać w spodniach wreszcie ;)
Jakoś na dniach wrzucę zdjęcie brzuszka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl