BezpiecznaCiaza112023

Ciuszki ze sklepu z używaną odzieżą-za czy przeciw

11 lata 9 miesiąc temu #398848 przez Gosia_Krupa
Emme napisał:

jeszcze trochę i nie będzie się opłacało kupowac w lumpkach :(
jest coraz drożej, ze często używana rzecz kosztuje prawie tyle co nowa w tańszych sklepach typu pepco, textil market, szachownica, czy na wyprzedażach w markowych sklepach... Czasem wolę dołożyć parę groszy i mieć nowe ubranko.
No i jeszcze jest taka sprawa, ze o ile dla niemowlaków jest mnóstwo cudnych, niezniszczonych, czasem nowych rzeczy, o tyle dla starszych dzieci trudno znaleźć ładne, czyste ubranka - wiadomo, taki "brudny" etap rozwoju (najpierw samodzielne jedzenie, później piaskownica ;))- ale warto próbować :D


Emme,w szachownicy są małe rzeczy,bo ja nie widziałam :(

I zgodzę się,że na Maluchy jest więcej niż na starszaki. Hani mogę kupić reklamówę(chociaż już co raz gorzej),a na Miśka ledwo trzy rzeczy :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399013 przez Emme
Gosiu u mnie są i dla chłopców i dziewczynek, ale chyba najmniejsze jakie znalzłam to 86

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399065 przez Gosia_Krupa
No właśnie ja widziałam najmniejszy chyba 98 dlatego pytam. Muszę dokładniej oblukać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399622 przez Emme
sprawdziłam rozmiar kamizelki, która tam jako pierwszą kupiłam i jest 80 więc jeszcze mniejszy rozmiar niż myślałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399673 przez baby_55
Emme zgadzam sie z Tobą nieraz nie warto kupować w takich ciucholandach, bo jakość nie najlepsza (zniszczone, poplamione) a firma też nie jakaś porządna, do tego cena wygórowana więc lepiej udać się do pepco i spółka
choć ja ostatnio robiłam trochę zakupów na allegro, ale szukałam konkretnie ciuszków next, bo mają świetną jakość mimo używania, nie niszczą się wcale w praniu i wyglądają bardzo długo jak nowe, ale to wszystko dla młodej, bo właśnie takie maliutkie są jak nóweczki, z większymi to różnie bywa, ale za to tutaj kupiłam trochę Adiemu spodni, bluz - właśnie firmówek, za 2-3E/szt i mimo kilku prań nadal jak nówki wyglądają a jeansami jeździ nieraz ostro po ziemi ;)
niestety wracając do pepco, miałam kilka bodziaków od nich i niektóre po 2-3 praniach jak ściery do podłogi :S zniszczyły się i do niczego nie nadają, a Adi zaledwie kilka razy je miał na sobie... a nie prałam w wys temp. tylko w 30-40 stopniach, więc to chyba jakość materiału niestety :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399726 przez Emme
co do pepco to po kilku zakupach już się wie mniej więcej czy to dobry gatunek (głównie mówią o tym odcięte metki hihi)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399729 przez baby_55
ja byłam zaskoczona, bo w dotyku wydawały się dośc dobre jakościwo a jednak co pranie było gorzej :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399751 przez Gosia_Krupa
baby_55 napisał:

Emme zgadzam sie z Tobą nieraz nie warto kupować w takich ciucholandach, bo jakość nie najlepsza (zniszczone, poplamione) a firma też nie jakaś porządna, do tego cena wygórowana więc lepiej udać się do pepco i spółka
choć ja ostatnio robiłam trochę zakupów na allegro, ale szukałam konkretnie ciuszków next, bo mają świetną jakość mimo używania, nie niszczą się wcale w praniu i wyglądają bardzo długo jak nowe, ale to wszystko dla młodej, bo właśnie takie maliutkie są jak nóweczki, z większymi to różnie bywa, ale za to tutaj kupiłam trochę Adiemu spodni, bluz - właśnie firmówek, za 2-3E/szt i mimo kilku prań nadal jak nówki wyglądają a jeansami jeździ nieraz ostro po ziemi ;)
niestety wracając do pepco, miałam kilka bodziaków od nich i niektóre po 2-3 praniach jak ściery do podłogi :S zniszczyły się i do niczego nie nadają, a Adi zaledwie kilka razy je miał na sobie... a nie prałam w wys temp. tylko w 30-40 stopniach, więc to chyba jakość materiału niestety :dry:


Ja miałam tak ze śpiochami i chyba raz mi się trafił taki bodziak(mimo,że wyglądały super),ale wiem teraz których nie brać. Wymacam,wymacam i mam :) A niektóre to już po wyglądzie widzę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399817 przez iwonaryki
Ja to ogólnie ciuchy to albo prze net kupuję , lub z moim narzeczonym bierzemy dzieci i jedziemy na targ do takiej nie daleko nas miejscowości w której dany targ jest .. zawsze też czasami dużo ciuchów od takiej mojej jakby znajomej dostaję , sama także mam dużo ciuszków jak dla mniejszej mojej córeczki :) uważam że takie kupowanie w ciuch budach czy w pepko jest bardzo oszczędne lepiej pójść gdzieś i dużo kupić za małe pieniądze niż dużo wydać i z niczym zostać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400024 przez masuska
iwonaryki napisał:

Ja to ogólnie ciuchy to albo prze net kupuję , lub z moim narzeczonym bierzemy dzieci i jedziemy na targ do takiej nie daleko nas miejscowości w której dany targ jest .. zawsze też czasami dużo ciuchów od takiej mojej jakby znajomej dostaję , sama także mam dużo ciuszków jak dla mniejszej mojej córeczki :) uważam że takie kupowanie w ciuch budach czy w pepko jest bardzo oszczędne lepiej pójść gdzieś i dużo kupić za małe pieniądze niż dużo wydać i z niczym zostać


Z tym że ciuchy z Pepko po praniu/ ew. kilku/ nie nadają się nawet na szmatę, a odzież używana już jest wypróbowana i wyprana i wiadomo że nic się nie uciągnie, czy spierze. A takie ubranka na maluszka są praktycznie nie używane, więc nie widzę problemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400278 przez iwonaryki
masuska napisał:

iwonaryki napisał:

Ja to ogólnie ciuchy to albo prze net kupuję , lub z moim narzeczonym bierzemy dzieci i jedziemy na targ do takiej nie daleko nas miejscowości w której dany targ jest .. zawsze też czasami dużo ciuchów od takiej mojej jakby znajomej dostaję , sama także mam dużo ciuszków jak dla mniejszej mojej córeczki :) uważam że takie kupowanie w ciuch budach czy w pepko jest bardzo oszczędne lepiej pójść gdzieś i dużo kupić za małe pieniądze niż dużo wydać i z niczym zostać


Z tym że ciuchy z Pepko po praniu/ ew. kilku/ nie nadają się nawet na szmatę, a odzież używana już jest wypróbowana i wyprana i wiadomo że nic się nie uciągnie, czy spierze. A takie ubranka na maluszka są praktycznie nie używane, więc nie widzę problemu.


No właśnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #401759 przez mildret

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #401852 przez ewelciaM.
jak kupować to tylko w lumpeksie :) prócz bucików... obok mojej mamy jest świetny ciucholand ciuszki mają w ogóle niezniszczone z metkami za grosze :) nie stać mnie na nowe ubranka dla małej bo szybko z nich wyrasta, a takie z np pepco po kilku praniach niszczą się :( sama osobiście ubieram się w lumpkach i się tego nie wstydzę ;) nowe dziecięce ubranka kupuję jedynie na prezent na gwiazdkę czy dzień dziecka :)





nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #406820 przez diablica87
Ja popieram całkowicie ewelciaM. Ja tak samo kupuje ciuszki mimo że mam jeszcze czas w sklepie z używaną zagraniczną odzieżą i się tego wcale nie wstydzę bo można tam znaleźć naprawdę fajne ciuszki w super stanie :laugh: No i oczywiście kupuje w zwykłych sklepach ale rzeczy przecenione gdyż z mojej najniższej krajowej nie stać mnie na jakieś markowe ciuchy no i po co jak dziecko i tak z nich szybko wyrośnie :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #411556 przez angela1904
Zgadzam się z ewelciąM. :) ja też kupuję ciuszki w lumpkach chociaż jeszcze zostało mi 5 miesięcy do porodu i nie znam płci. Kupuję więc w kolorach neutralnych. Ostatnio kupiłam 4 sztuki body, jak nowe... śliczne białe, bez plam. Za te 4 szt. zapłaciłam 2,5 zł. Tak jak pisze diablica, dziecko z tego szybko wyrasta, więc po co wydawać kasę na nowe markowe ciuszki skoro można kupić za grosze w lumpeksie i to czasem naprawdę markowe...








Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl