BezpiecznaCiaza112023

Listopad 2011 cz. 2

11 lata 7 miesiąc temu #454410 przez Kredka
Normalnie jestem zła. Mam kilka papierów do wypełnienia a moje dziecko chodzi jak naspidowane :dry: zawsze o tej godzine ucina sobie godzinna drzemkę a dzis dupa :angry: :angry: i wez sie tu kobierto rozdwój B) bo o pisaniu z młodym nie ma mowy

[url=http://
[img]http://[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c8ikk1j5nifg5obk.png[/img]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454422 przez Aleksandra
Witam w klubie. Co prawda mloda jeszcze spi ale zanim zasnęła to humor miała jak u Poluni dzieci. Chyba to przez pogodę... Polunia wstrzymaj się z syropkiem, chyba że będzie pchała raczki do buzi to wtedy daj.

Z dyni najłatwiej jest zupę zrobic. Ja gotuje na kurczaczku np na skrzydełkach, dodaję warzywa - wedle uznanania i kroje w kostke miąższ z dyni i gotowe. Tylko trzeba mężczyzny coby dynie nam rozkroił :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454448 przez aniaa_
Witajcie z rana,

Malina nie przypomniałam, bo oglądałam ;) ale tez nie do końca .

Kredka 47 kg i chcesz jeszcze chudnąć??? No nie wiem z czego ;) ;) Zostaw sobie trochę tłuszczyku na zimę, żeby Cie grzał  Ja zawsze miałam niedowagę i byłam za szczupła, ale od kilku lat jakoś normalnie wyglądam, no a po ciąży to już z leksza za dobrze ;/

No to pisżę obiecany przepis, to jest z fazy II i w książce nazywa się to placek ala pizza, ja nazywam to naleśnikiem bo jest tk cieńki jak naleśnik właśnie.
Porcja dla dwóch osób
1 jajko
1,5 łyżeczki otrębow owsianych
1,5 łyżeczki maizeny
Mleko o niskiej zawartości tłuszczu-wg uznania
Sos pomidorowy lub boloński do posmarowania placka
Sól
Wymieszać wszystko dokładnie (a najlepiej zmiksować) otręby, maizenę, jajko i trochę mleka, dodać sól, dokładnie połączyć wszystkie składniki(wyrobić). Wyłożyć masa na patelnię teflonową i smażyc na małym ogniu pod przykryciem. Gdy ciasto się zetnie, potrawa jest właściwie gotowa,. Podawać z sosem pomidorowym lub bolońskim, który należy równomiernie rozprowadzić na placku już na talerzu.
Denie pycha i bardzo syte co najważniejsze. Mam sporo tych przepisów w książce wiec jak macie na cos ochotę to dajcie znac, poszukam 

Kredka ja też oglądam DDTVN ja tez chętnie zapisałabym się do bazy dawców, bo co szkodzi??? Można tylko wiele dobrego zrobić, a nawet jak oddanie szpiku boli to co??? Tutaj chodzi o czyjeś życie i rodzinne tej osoby, bo choroba dotyka wszystkich w rodzinie, nie tylko osobę chorującą, moja siostra zapisała się do bazy dawców, ja niestety nie mogę ze względu na tarczycę, no i Ty chba też z tego co się oriętuję, bo waga chyba musi być nie mniejsza jak 50 kg. Ale musisz sprawdzić bo może się coś zmieniło, wiem bo moja sieostra się zapysywala i głupia zawyżyla sobie wagę!!! Bo ona też szczypior.

Polunia Ty to biedna jesteś za dużo na siebie chyba wziełas, no chyba że to ciąża, ale jak chcesz sobie bardzo lekarzy obejrzeć, to na tvnplayer możesz przecież i jest nawet odcinek do przodu 

Ehh u nas tez dzisiaj pada i zastanawiam się cągle nad ewentualnym spacerem i nie wiem ;/ zobaczę ile wojtek pospi.

Powiem Wam szczerze, że co do wędzonych rzeczy to jakoś nei mam przekonania żeby dawać dziecku, nie ważne czy to ryba czy nie, jakos tak mi się wydaję, że wędzo to co stare i już niedobre, jakos tak mi w głowie siedzie taka teoria i raczej w najbliższym czasie nie podam, ale łososia z pray jak najbardziej ze słoiczka tez wojtek już jadł.

Poluni znowu do fryzjera??, przecież byłas niedawno, ale idź to zawsze humor poprawia 

Co do dyni tez nigdy nie robiłam nic z niej, teściu miał jakoś w tym roku posadzic ale chba mu nie urosła bo jeszcze nie dał;/

Co do znajonych to w tygodniu u mnie też ciężko się z kimś spotkać, chociaż na upartego zawsze mogę się wbic do siąsiadki i odwrotnie, moich znajonych tez dużo wyjechalo, ale mam 2 przyjaciólki które są na miejscu, znamy się od przedszkola, razem do podstwaowki chodziłyśmy, później do liceu, no studia każda inne ale w tym samym mieście, no i tak mamy że w weekend prawie zawsze się spotkamy, rzdako tak jest, że nie możemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454477 przez Kredka
ja na chwilę, młody usnął...ufff ide sie doprowadzic do stanu uzywalnosci i biore sie za papiery.

Dzieki Aniu za przepis jak bede w 2 fazie to skorzystam napewno.
Ja jestem niska wiec 47 to przy moim wzroscie to nie jest wcale jakos mało. Wyglądam normalnie, ani grubi ani chudo.


Aleksadra nasze dzieci sie zmowiły :/ ehh
a zupe z dyni nie robiłam musze spróbować

Mykam, pozniej sie odezwe ale predzej wieczora. Milego dnia babeczki

[url=http://
[img]http://[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c8ikk1j5nifg5obk.png[/img]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454485 przez Dorciaition
Hej Kobitki.

Ale jestem wyspana. Spałyśmy do 9:40! Wow! Tzn ja od 8 ciągle sprawdzałam czy Lenia oddycha, bo dziwne mi było ,że tak długo spi ;)

Aniaa i tak Tobie dziękuję, że szukałaś tej kiecki. :kiss: W HM oglądałam, ale one są duże :/

Zdjęcia kiecki od mamy nie mam, bo przez skypa mi pokazywała, ale jest jebitnie różowa ;)

Emka cuuudowna ta kiecucha. Natka będzie w niej extra wyglądała.
Lenia to też fanka Myszki Miki. Wczoraj "przyszła" Miki którą zamawiałam na allegro, śpiewa, opowiada historyjki, tańczy, no i sporo jest. Tak się bawiłyśmy, że bateria po pół dnia padła ;)

Polunia może daj jej ten Nurofen kurka skoro taka maruda jest. No i koniecznie pokaż nam Ją w tek słodkiej kiecce, no i jak wrócisz od fryca też.

Co do ciuszków to jak byłam w ciąży z Alanem to wydawało mi się, że są same śliczne ciuszki dla dziewczynek, a teraz widzę więcej dla chłopców ;)

Co do wędzonych rzeczy to ja nie lubię, więc i Lenia nie dostaje, ale podejrzewam, że gdyby było coś u nas na stole to dostałaby do posmakowania.

Na razie tyle, bo juz ryczy, że chce kompa.

:kiss: :kiss: :kiss:


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454494 przez Aleksandra
Właśnie skończyłam sprzatac gruntownie łazienkę. Zrobiłam generalne porządki w kosmetykach i znalazłam do makijażu jeszcze z czasów studium kosmetycznego. Jakieś 8 lat po terminie B)

Przyszła w międzyczasie babcia no i oczywiście sie jej nie spodobało, że sie nią nie zajmuję tylko sprzatam. Nosz k.... ! Jak ja mam sie nią zając kiedy mam rozgardiasz w łazience, wszedzie pełno kosmetyków a moje dziecko postanowiło zasmakowac w pędzlu do pudru :ohmy: Po południu pewnie znowu przyjdzie pownerwiac Stefana...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454616 przez madziorskie
Dzieńdoberek!

Pogoda nas dzisiaj znowu nie rozpieszcza, drugi dzień z rzedu pada... :( a do tego strasznie wieje... więc dzisiaj na spacer też nie pójdziemy:(

Iza spi więc może uda mi się trochę poczytać, a potem biorę się za papiery, bo musze się w końcu rozliczyć...

Kredka fajnie jak juz tak maluszki sobie kręca tyłęczkami i uginają się na nóżkach w rytm muzyki... ja musze jeszcze na te chwile zaczekać... ale wiem, że warto czekac ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Własnie Olu ja tez mam dynię i nie wiem co z nią zrobić, a podobno zupki sa bardzo dobre. Masz jakiś fajny przepis?

Wy tak ładnie ubieracie dzieci w domu, a ja jak ubiorę kiecke małej to bidna nie ma jak się poruszac na czworakach bo sobie przydeptuje kolankiem i ma problem... więc wdomu bodziak i rajtopki lub spodenki...

ooo już doczytałam jak robisz Olu zupkę z dyni. Na dzisiaj i jutro mam jeszcze dla małej kalafiorową, więc w sobotę jej ugotuję dyniowa;-)

aniaadziekuję za przepis, jak masz jeszcze jakiś bardzo smaczny to możesz podrzucić.

no juz jest płacz w łżóeczku więc muszę zmykać.. wezmę ją do kuchnii ugotujemy obiadek dla tatusia;)

miłego dnia pa pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454685 przez Aleksandra
Madziorskie ja tez Natalke ubieram w bodziaki i rajstopki, czasami za lożę spódnicę ale jej przeszkadza.

Znowu babcia przyszła i znowu butów nie zdjęła. Nosz k.... ile można mówic a ja się późnije dziwię dlaczego zawsze jest brudna podłoga. Błoto na podwórku koszmarne! I znowu musze odkurzac i myc podłogę po jej wyjściu. Masakra.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454728 przez polunia

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454738 przez Malina86
Hej Mamuski!

Czytam, ale weny brak na odpisywanie, no nie chce mi sie nic...


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dorcia u mnie w H&M byly male te kiecki- jasno i ciemno rozowe.

Misia tez zazwyczaj po domu w rajtach, albo spodenkach i body, ale musze jej pokupywac spodnice i sukienki wlasnie, bo teraz na dwoch nogach to juz jej nie beda przeszkadzac.

Batman tak linieje, ze masakra jakas! Codziennie odkurzam i jeszcze zamiatam trzy razy potem, a i tak wszedzie klaki! Jak go kapalam to tyle mu wylazlo, ze juz lysy powinien byc!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #454745 przez Malina86
Aaaa Olcia kiedys podawalas mi przespis na taka dobra salatke z makaronem i boczkiem. Podasz jeszcze raz?
I jak ktos zna jeszcze jakis fajny przepis na salatke to poprosze, bo zaczynam tworzyc menu na Roczek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454746 przez Aleksandra
Babcia poszła, młoda śpi...czas na relaks i uspokojenie nerwów bo kiedyś babcia wyprowadzi mnie z równowagi.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454750 przez Aleksandra
Malina86 napisał:

Aaaa Olcia kiedys podawalas mi przespis na taka dobra salatke z makaronem i boczkiem. Podasz jeszcze raz?


Oczywiście :)
-boczek wędzony
-makaron muszelki
-papryka czerwona
-cebulka/dymka
-curry
-majonez mosso (najlepiej sie sprawdza przy tej sałatce)

Nie pisze ile czego bo to wedle uznania.

Przygotowanie:
Makaron gotujemy aldente. Boczek kroimy w paseczki i smażymy aż się ładnie zarumieni i będzie lekko chrupiący. Paprykę i cebulę kroimy w kostkę - nie smażymy. Do majonezu dodajemy curry do momentu aż majonez będzie żółty a smak nam bedzie odpowiadał. Wszystko razem wrzucamy do miski i mieszamy. Najlepiej jest ją zrobic dzień przed imprezą i schowac do lodówki bo wtedy smaki ładnie się połączą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #454772 przez Dorciaition
Malina u mnie nie było w H&Mie. Zobaczę jeszcze w sobotę. Jadę do ostatniego Smyka w 3city. Oby, oby :)

Mhm... ja za zawsze robię słatkę gyros (warstwowo)- pierś usmażona z przyprawą do gyrosa, kukurydza, papryka, ogórek korniszony, a na to kapusta pekińska. Na każda warstę ketchup i majonez.

Albo brokułowa- też moze być warstwowo, bo ładniej wygląda- jajka, por, kukurydza, szyneczka, no i brokuły :) Pyszna jest i naprawdę fajnie wygląda. Na te brokuły na góre jeszcze majonez z jagurtem naturalnym, no i pomiedzy też troszeczkę

Albo makaron- ogórek świeży, papryka, szyneczka, feta i to wszystko z sosem czosnkowym.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Współczuje kłaków Batmana. Z Daisy jest dobre to, że nie linieje. Ale za to ja nadrabiam ;)


Ja różnie ubieram Lenie w domu, często też kiecki,bo ma ich masę, wiec musi je wynosić ;)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #454780 przez Dorciaition
Dziewczyny co myślicie o tym torcie? www.jarzebinski.pl/produkty/torty/torty-dla-dzieci,page,4.html NR 393 Serek

KRzysiu się na niego uparł, ale ja kurka chciałam dla Leni taki normalny, bez tej masy, bo ona mega słodka jest, a dla KRzysia z masą- auto Warszawa, bo uwielbia, no i teraz nie wiem. Myślicie, że dwa takie z masą mogą być. Goście się nie zasłodzą?

Chcę już zamawiać, ale jak zwykle jestem niezdecydowana.

Aaa KRedzia pytałaś o tego łosiosa. To ten przepis www.biedronka.pl/str/4/i/891.php

Malina
czy Ty nie masz tej kurtki w kratkę dla Misi z Reserved Kids?


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl