BezpiecznaCiaza112023

Listopad 2011 cz. 2

11 lata 3 miesiąc temu #531929 przez madziorskie
He he Luśka a ja mam czasami za małą lodówkę, więc może wyślij mi jej kawałek.. ;)

No tak, jak wszystko na prąd to tak może być! Pewnie płytę indukcyjną czy jakąś inne w kuchni... Ja mam gaz w kuchni ;p ale mój brat ma płytę to oni też coś koło 400 płacą!

Noo my nie mamy jeszcze karnych litrów, jak to nazwałaś, ale kto wie... hi hi

Jakoś umknęło mi, że zamykają u Was przedszkole! Hmm a niby to czemu?
A to przedszkole, gdzie teraz Olek chodzi jak jest czynne?

O pizza ;) a ja dzisiaj spaghetti robię na obiadek!

I co dziewczyny robicie z mojego przepisu czy ze swoich? Dajcie znać jak Wam smakowała z mojego?

Dorcia tysiaka za prąd? :ohmy: To co Wy robiliście, że tyle Wam wyszło? Ogrzewanie macie na prąd czy jak?

Jak chcesz to podaj mi ile miała Lenka przy ur, i ile miała jakiś czas jesli wiesz i ile ma teraz... to Ci powiem na którym jesteście centylu ;p i jaka duża może być wg siatek za rok ;p

Tak Iza po 3 godz spania od 14:50 do 17:40 poszła o 20 normalnie spać i do 7 z minutami spała...

Dzisiaj zasnęła 14:45 jakoś i spi na naszym pieknym tarasie... no teraz w sumie nawet ładny bo zasypane jest sniegiem to nic nie widać... hi hi

Super, że masz od kogo takie ciuszki z Anglii dostawać! Fajna sprawa! Szkoda, że ja nie ma nikogo takiego...

No ale ja dostaje trochę ciuszków od bratowych po ich dzieciach, tzn od tej jednej co ma dwóch chłopaków to już nie będę brała, bo teraz to typowo chłopięce już noszą! Została mi jeszcze Majunia! Więc tez az tak źle nie jest ;)

Jak Iza tak będzie rosła jak rośnie to faktycznie za chwilę będę mogła od Was odkupywac rzeczy i Jej zakładac he he
a wiadomo, że takie małe dzieci to jeszcze nie niszcza tak ciuszków...

Ha ha a to widzisz! Ona sobie robotę zapewnia! No bo jakby posprzatała i nic nie narozwalała, to robota by się skończyła! A tak to z jednej strony zamiecie, a z drugiej zbije i idzie z drugiej zamiatac i tak wkółko... wie Kochana jak tzreba pracować hi hi

W zasadzie to teraz tak ogólnie sprawdziłam i wg siatek teraz przez rok dziecko powinno urosnąć 11 cm, czyli o dwa rozmiary! Więc jak Miśka ma 80 to też wydaje mi się, że za rok będzie miała 92...

Iza teraz ma z 5-10-15 na 68 kurtkę i jest jej akurat! Wychodzi z tego wniosek, że za rok powinna mieć 80... no zobaczymy... czy się sprawdzi ;)

Może dodam, że od urodzenia przez rok wg siatek dziecko powinno urosnąć 21-23 cm. Zgadza się Wam? Czyli do teraz garderoba powinna powiększyć się o 4 rozmiary! U mnie się zgadza tzn u Izuni ;)

Kochana moje 75H starcza dla kilku osób ;p ha ha

Nie mam pojęcia co to może być! Jak ramiona to może potówki, ale na łydkach? Może faktycznie jakaś alergia na kurz lub coś w tym stylu?

No ja to z sałatkami nie pomogę, bo umiem tylko te oklepane robić...
A dania na ciepło z mojego repertuaru tez już Wam kiedys podawałam, więc jak któres chcesz to powtórzę ;p ale nowych nie mam...

To Cie Misia urzadziła z sikaniem!

Ja też przed chwilą wciagnęłam kawałek czekoladki;p Dostałam @ a wtedy zawsze mam ochotę na czekoladkę ;)

Może być katar od zębów również!

U nas dzisiaj od rana po kaszce znów sraka... ale chyba kolejna 4 się przebija... no tak mi się wydaję, że już ją widać...

No to Polunia wydaje mi się mega duzo u Was za prąd!
U mnie tv gra cały dzień prawie! Komp też! Wieczorem to nawet dwa kompy;p
Światło generalnie w salonie i kuchni... zmywarka tez codziennie... pralka co dwa-trzy dni.. czasami kilka razy dziennie, jedna lodówa, piekarnika też az tak czesto nie uzywam... Piec w kotłowni też mam wł tzn generalnie jest na czuwaniu cały dzień ale pod wieczór gzrejemy wodę gazem, no ale cały dzień jest włączony sterownik od kominka, cały dzień chodzą pompy od płąszcza wodnego... więc serio nie wiem skąd u was taka przebitka z tym prądem!

Polunia no bo pewnie Ł Luśce powiedział gołąbku a nie głąbku! hi hi Lusia jak zwykle pewnie coś przekręciła.. :laugh:

Ano faktycznie jak tak późno się kąpiesz to mogło Cię wkurzać! U nas do 22 starcza ;)

No widzisz Polunia! To za ile chcesz opylić Poli strój zimowy? ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


O kurcze to babcia też musi uwazc na te gady! Masakra!
A w zasadzie węże to gady czy płazy??? ;)

No nic zmykam obiad robić...

Ciekawe do której dzisiaj moje dziecię pospi???? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #531998 przez Malina86
Dorcia no z tym pradem to masakra u Was! Za jaki okres czasu ten rachunek?

madziorskie snejki to gady :)

Zarejestrowalam Misie do okulisty na 1.02. Wizyta stowe, na NFZ nie przyjmuje...no tak jak jest jedyna w miescie, ktora mierzy kat zeza to po co bedzie na NFZ przyjmowac jak z braku innego lekarza ludzie pojda prywatnie i zaplaca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532124 przez polunia
Dorcia Tobie czasu brak , nie wierzę Ci :silly:

Wlazłam do 55-10-15 na necie i licho co jest , no znaczy się rozmiarówka bardzo uboga :dry:

Ja Cie proszę , w wiele bzdur uwiarze ale nie w to , ze super wygladaalm w ciązy , akurat wage i lustra w domu mam...


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dorcia zgłupialam , Ty serio piszesz o tym rachunku na tysiaka ??? Jesli tak to co Wy z tym pradem robicie? Chyba sąsiadom pozyczacie :cheer:

No własnie , czytam o tych centylach i ni cholery nie wiem o co loto :dry:

Super , ze dostałas ciuszki dla Lenisławy. Tez bym tak chciała i tez pewnie cieszyłabym sie jak gwizdek :lol: :lol: :lol: No jak mi sie podoba to powiedzonko i co je piszesz to zawsze mam mega ubaw i zawsze zapomne , az do nastepnego wpisu :silly:

Malina rozumiem , ze nie liczysz na nic więcej tylko jeden dzień zainteresowania zestawem przez Miskę ? No ale skoro panna tak lubi sprzatac to moze na dłuzej ja zajmie :dry:

No ja tam sie nie dziwie , ze ono się zaplatało skoro nie ma sie biedne gdzie podziać bo juz żeberka do kregosłupa przyrosly pewnie :woohoo: :kiss:

Fajnie , ze teraz mama pod nosem i nie musisz targać Miski wszedzie ze sobą. Same plusy wyprowadzki!!! :side:
A z żarłem to ja tobie nie pomogę bo ze mnie taka kucharka jak z koziej dupy trąba...

Madziorskie ja robilam z Twojego przepisu ale na oko bo mi baterie w wadze siadły i nie wiedziałam ile to 300g mąki :silly: No ale wyszło nawet w miarę , jak dla mnie bardzo dobre. Juz mi sie nie chciało dorabiać ale na przyszłośc musiałabym z potrójnej porcji robic bo tego ciasta to za wiele nie wychodzi. Troche chrupało ale ja byłam tak głodna , ze mi to absolutnie nie przeszkadzalo :silly:

No to ile w końcu dziecko powinno urosnąc przez rok? 11 czy 21-23cm. Mi pasuje pod to drugie. Miala 53 jak sie urodziła , teraz ma 79. Nawet 3 cm za duzo biorąc pod uwage górna granice czyli te 23 cm :woohoo:

A strój zimowy dla Izki chcesz kupic na wyprzedazy , w promocji czy w regularnej cenie??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: A tak serio to zima sie jeszcze nie skończyła a jak gdzies po drodze bedziesz nadal zainteresowana to pogadamy :blink:

Aaa , czy ja mogę zamrozic zupe kalafiorowo-brokulową??? Proszę sie ze mnie nie smiać bo ja nigdy takich rzeczy nie mroziłam. Ale dzisiaj Pola tak ja wpieprzała , ze stwierdziłam , ze jak mam wylac prawie caly gar(no zostawie na jutro im troszkę) bo ani ja ani D nie bedziemy jesc to zamroże i jak kiedys nie bede miała weny to odmrożę :woohoo: Bo moja panna cossię na sloiczki obraziła i ni chuchu , zje pare łyzeczek i dalej slyszę : nie nie nie ,,,, nie nie nie !!! No i jestem skazana na wymyslanie zarła dla mojej córci teraz :cheer:

Malina kurde w całym Szczecinie tylko jeden lekarz co robi takie rzeczy??? Aż dziw mnie bierze. A 100 za wizytę to chyba taki standard , co? Nawet mnie taka kwota nie dziwi. Moja pediatra za wizyte u Kacpra zawołala 120... Oj , przepraszam jeszcze mi w gardło zajrzała :lol:

A ja mam dzis takiego lenia , ze tylko patrzę jak schowac się przed dzieciakami. D teraz siedzi z nimi u Kacpra w pokoju i próbuje im czytać a ja na kompie. W kuchnie taki syf , ze głowa mała a ja nie mam weny zeby sie za nia zabrać. Cos mnie leb boli jeszcze , do dupy jakis ten dzień!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532265 przez Dorciaition
Wieczór

Malina no widzisz jaką masz pomocnicę w domu ;)

Kochana ja nie mam zielonego pojęcia co to. Chyba niestety lekarz pozostaje.

Co do dań to ja bardzo lubię tą sałatkę brokułową warstwowa- od dołu: brokuły, jajka, szynka, kukurydza, por , brokuły. I tak ładnie delikatnie polane sosem czosnkowym albo jogurtem naturalnym.
Ostatnio robiłam też warzywa z piersią w cieście francuskim, dewolaje ze słonecznikiem i porem. U nas zawsze też najszybciej schodzi łosoś- w każdej postaci.

Polunia widziałam Twój domek tyle ile na fotkach i jest bardzo ładny. Wiadomo, że duży i ciągle jest coś do roboty czy poprawki, ale to niestety jak mówisz kasiora.

MAdziorskie, Malina, Polunia bo się tak zdziwiłyście. My w sumie też. Wkurwa miała nieziemskiego. Pierwszy raz mieliśmy taki rachunek. To za kwartał ten tysiak. Ostatnimi czasy wymieniliśmy piecyk gazowy na bojler, no i tą pralko- suszarkę, komputer chodzi od rana do nocy, później pół nocy jeszcze drugi, tv też, często piekarnik. No nie wiem. Trochę się boje następnego rachunku, bo na tym bojlera i suszarki nie było od początku :/

MAdziorskie Lenia przy urodzeniu miała 3340 g, a gdy miała rok i 3 tygodnie to jej waga 10.200.

Pięknie Iza spała. Lenia jak już późniejszym po południem zaśnie, to wieczorem nie ma szans.
Lenia przez rok urosła ok 25 cm. Ale jesteś w tym obcykana.

Polunia
na serio ostatnio czasu mi brak. Czytam oczywiście z tel, ale już odpisać mi ciężko. Lenia nie pozwala, a w dzień śpi naprawdę mało. Wieczorem często zasypia po 22. Aż mnie to wkurza, że mam czasami akie zaległości.

Ha ha spadka. Teraz jak widzę pogotowie (szczególnie pod blokiem) to zesrana jestem. :silly:
Moim zdaniem zupę możesz spokojnie zamrozić. JA też jak Leni gotowałam to zamrażałam, ale teraz się obraziła na moje zupy.

Lenia zasnęła (pfu, pfu). Krzysiu piwko pije, a ja idę się kąpać.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532275 przez vestusia
Hello Mamuty :D


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Lusia takiego dnia to aż zazdroszczę :D Chciałabym, żeby mi ktoś Zuzankę zabrał i żebym sobie poodpoczywała :D

Madziorka z tymi centylami to dla mnie i tak czarna magia więc niczego sprawdzać nie będę :D


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


No to z tymi rozmiarami kurtek no to mnie w sumie uspokoiłyście, choć pomyślałam, że może to ma sens. Bo np. Zuzia jak się urodziła miała 50cm długości, powiedzmy, że na tę zimę ma rozmiar kurtki 80, no to 30 cm więcej. Więc może akurat te 25 cm to będzie dłuższa za rok, no ale spoko. I tak nie kupię na zapas, bo kurtek brak ;-)

Lusia my za prąd płacimy 130zł miesięcznie, ale to tylko mieszkanie, choć ja uważam, że to stanowczo za dużo ;-)

Dorcia, Zuzia bal przebierańców ma właśnie za tydzień w czwartek, 24-go. :D Może skusisz się i też Lenkę wyślesz :D Będzie miała super zabawę a Ty pamiątkę :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

O, Dorcia nowe ciuszki dla Lenisławki, superowo! Kurka, dlaczego mnie nikt takich paczek nie przysyła? Już wiem, nie mam nikogo w Anglii, a z bratem z .nl nie rozmawiam :D

Postaram się w ciągu dnia zrobić zdjęcia Zuzanki w pościeli, bo wieczorem to kiepskie światło.

Malina, ja tam w pomysłach na jedzenie jestem kiepska, wolę jak Bob coś wykombinuje he, he, he :D

O, to super, że Misia ma tyle zębów, co Zuzia. Generalnie dawno jej żaden ząb nie wylazł a mnie śmieszne się wydaje jej dolne uzębienie, no trzy zęby ma, aż tak łyso, czekam na drugą dolną dwójkę, przecież kiedyś wyleźć musi ;-)

Ej serio te żmije tu są. Nie wiem czy pamiętacie, ale jak było ciepło to chodziliśmy z Zuzią parę razy nad wodę, na fejsie mam nawet takie zdjęcie, Zuzanka w leżaczku a w tle las i jeziorko. I tam też serio dużo żmij, ja to mało się nie zesrałam. A jak zobaczyłam zdjęcie kumpeli z tą żmiją, to mało zawału nie dostałam. To na pewno żmija, nie żaden zaskroniec.

Ja to nigdy nie odróżniałam gadów od płazów. Pomyślałam, że snejki, jak to Malina ładnie napisała, to płazy, bo pełzają. Ale Piotrek mi tłumaczył, czekajcie, może sobie przypomnę. Że gady to rodzą się w środowisku lądowym, nie potrzebują do tego wody. Natomiast płazy potrzebują wody, np. żaby, gady są po prostu nieuzależnione od wody jeśli idzie o rozmnażanie. Tak mi Bob właśnie mówi, bo ja tępa dzida nawet nie potrafiłam powtórzyć tego, co ciągle wbija mi do łba :D

Boże Dorcia tysiąc za prąd?????? No toś mnie zabiła!!!

Polunia Ty Leniwcu :D A tak serio to i takie dni są potrzebne.

U mnie dzień zleciał, w pracy jakoś poszło, potem w domku obiad i pojechałam w odwiedziny do Ali. Zawiozłam im tę pierwszą pościel, którą zamówiłam w złym rozmiarze. Boziu jak ta Alcia fajna, a jak sobie już gada :D Fajnie tak powspominać jak takie maleństwo sobie leży, macha łapkami, krzywi się i robi śmieszne minki :D

W Biedrze kupiłam fajne puzzle drewniane, za 17 zł są, taki pociąg z alfabetem. Superowe. Oczywiście na razie Zuzia burzy wszystko, co się buduje.

Malina, jak zestaw sprzątający sprawdzi się, to daj znać, bo nie był aż tak drogi, więc po wypłacie może i Zuzi kupię.

Dziś w nocy mało zawału nie dostałam, bo smacznie sobie spałam i nagle poczułam chlastanie po nogach. Tak właśnie, Panna Zuzanna wstała! Popatrzyłam na zegarek a tam 1:47. Przewinęłam ją, musiałam nakarmić, wypiła butlę mleka z kaszką i poszła spać. Rano oczywiście musiałam ją wybudzać, bo wcale nie chciała wstać.

Jutro Piotrek miał mieć wolne, ale idzie robić nadgodziny i w sumie od jutra będzie miał 5 popołudniówek z rzędu. Wcale mnie to nie cieszy, bo będę po pracy pędzić swoim autem po Zuzię do żłobka, w poniedziałek i wtorek to samo. No ale jakoś muszę dać radę.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Uciekam przed tv, bo oczywiście padam na cycory.

Kurka z tym strojem dla Zuzanki to mam nadzieję, że będzie ok, bo martwię się, że będzie on zbyt ubogi. No ale co innego wymyślić, i tak nie mam ani czasu, ani też nie będę szaleć z kasą.

W ogóle Zuzia też dziwnie ze zdrowiem. Jednego dnia np. bardziej kaszle, drugiego z kolei wstanie z zawalonym nosem. Dziś to miała cały zielony, sklejony nos od glutów, no masakra. I oczywiście ryk, bo musiałam jej go „obmyć” i ogarnąć ją, bo przecież wyglądała jakby ukradła nos od Shreka. Dlatego do Ali jechałam sama, żeby nie narażać maleństwa na zarazki. Cholera wie, co z tą Zuzanką. Codziennie dostaje wapno, dwa razy dziennie, do tego to żelazo z witaminami. Od dziś daję jej też tran, bo już nie wiem co robić.

Miłego wieczorku Kochane, jutro odezwę się pewnie wieczorem, bo będę sama walczyć z Zuzanką, a ona nie da mi posiedzieć przy kompie.

Jak coś to dobranoc :laugh: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532373 przez luska
HEJ LASECZKI

Masziorskie w maju.....ja nie wiem po co my te składki płacimy.

Docia hehe , podziwiam was , bo to juz sztuka ny tyle zrobić rachunek :lol:

fajnie , że Lenia grzeczna.Jejku ty masz fajnie z tymi ciuszkami.

Malina jak bym ta kasę na serio miała na wydawanie , to bym nie marudziła :P
nie wiem co by mogło byc Misi , że ma i katar i wysypkę , no podchodzi tylko alergią, albo właśnie na ząbki, no i gratki zebolka

Hhehe z tym sprzataniem , to masz z nia ciekawie:)



Malina co do sałatki , to mi bardzo smakuje , a w naszych stronach tylko u jednej osoby ja na stole widziałam , to właśnie z selera konserwowego.No w chwili obecnej moja najulubieńsza :P

Ty tu mi o czekoladzie , a po 18 jest i nie jem

Pola teraz jest od 8-13 , ale normalnie funkcjonuje od 11.30 do 16

hehehe Pola trafiłaś w sedno , by się pieklił ,że ja nagadałam bzdur na niego heheh.

A jeszcze właśnie co do tych rachunków za prąd , to jak masz te prognozowane , to mówie ci przejdź na spisywanie samemu , bo nas tak robili w bambuko , że szok.no rachunki przychodziły po 2 tysie-kuzwa za co.W końcu się wkurzyliśmy i załatwiałam w Enerdze , że sami będziemy spisywać i o 500-900zł rachunki są mniejsze.

Hhehe głąbie , to u nas tak czule jest :P Ale już mnie zaczyna irytować , bo tłumacze mu , ze mi to lotto , ale Olo juz tak łapie , ze szok i się uczy.I ma przy nim zamknąć gębę i odzywać się jak człowiek, a nie jak burak ......i nie dociera


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


bleee no ja bym już koło tych żmij nie chciała mieszka .My na łonie natury , ale nie ma tego dziadostwa.za to mamy osy czy tam pszczoły w kominie B)


A ja teraz malej zakładam do spania takie welurowe śpiochy ,grube i nie ma problemu nie zmarznie :)

Madzia tak zamykają , znaczy nie dostają kasy na następny plan z unij, bo to są przedszkola w podstawówkach.W ramach tego równego startu dzieci ze wsi(ale mnie to boli , ze moje dzieci ze wsi..... B) )no i wy tym naszym jest za mało dzieci , żeby to dalej ciągnęli.Nie martwi mnie to ,bo mam jeszcze 2 pod nosem takie przedszkola.i ponoć od września ma ruszyć jakieś nowe w mieścince 5 km od nas.i maja dzieciaczki juz brac od 2ch lat , czy od roczku



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.




Malina , to jak bierze tylko 100 , a jest jedyna , to i tak dobrze i termin tez nie jest najgorszy

Dziewczyny ja was nie kumam co tam jest w tych centylach takie skomplikowane , bo nie wiem.Zwykł wykres, no jak ja ogarnęłam ,to wy tym bardziej powinnyście skumać....

pola ja nie wiem , bo zup nie mroziłam nigdy....



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


heheh to cię bob dokształca heheh , ciekawe w czym jeszcze :P

vesta ja sobie nie wyobrażam tego , że musiała bym budzić , albo Olka albo małą.Dobrze , że nie musze , bo nawet nie umiem.Na serio!!!
Apropo pobudek , to nam mala się o 1 tez obudziła , ale z takim rykiem , że aż ja musiałam interweniować(spałam z Olkiem)Chyba coś jej się śniło i się musiała przestraszyć


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Stórj nie będzie ubogi i Zuzanka na pewno będzie ślicznie wyglądała

a dziś popołudniu pochwaliłam gady i co......dały tak popalić popołudniu!!!!Myslalam , że wyjdę z siebie i stanę obok.Ryczeli , jedno glosniej przez drugiego , albo dziczeli.....Dobrze , że pozasypiali odrazu , znaczy olo , bo mala to zawsze kima , ale z olem to róznie bywa.

Mykam też ,buziole

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532461 przez madziorskie
Oo widzę poszlałyście z postami... nie wiem czy was nadrobię... bo juz późno...:(

Malina no to faktycznie się kobieta urządziła! jak ma monopol w mieście to co będzie sobie żałowała?

Polunia ta porcja co podałam to jest na jedną pizze! Tak akurat jak dla mnie! Ja zawsze robię z potrójnej porcji.. a właściwie to teraz robię ciasto dla każdej osobno... kiedyś robiłam całe i dzieliłam na trzy części ale teraz mam inna taktykę;)

Hmm jak chrupało to chyba za dłuuugo w piecu trzymałaś...

Albo podzieliłas ta porcję na dwie pizze..

Przez pierwszy rok zycia dzieko powinno urosnąć 21-23 cm. A w drugim roku ok. 11 cm ;p

Hola hola no pzrecież nie chce w tym momencie kupować;p A do końca zimy kto wie co z nim zrobi;p

Możesz każdą zupe praktycznie mrozić! A jak chcesz mieć lepiej to powsadzaj ją w słoiczki, przykryj folią spozywczą, zawiąż gumką recepturką i zamroż! Potem tylko bedziesz sobie wyjmowac słoiczek i rozmrażac i jedzonko gotowe;p Bynajmniej ja czasami tak robiłam, że gotowałam na tydzień zupę dla mojej panny, wkładałam w słoiczki po jej jedzonku... cztery zostawiałam porcje w lodówce, bo tego dnia co ugotowałam i na 3 kolejne, a trzy porcje mroziłam;p
Tylko nie wiem jak długo można takie zupy zamrozone przechowywać...

zresztą pomiksowane i obwiązane folią i gumka mam wszystkie owoce jakie były tego lata w ogrodzie ;p

Dorcia jak za kwartał to i tak ogromny!
No nie wiem bojler na prąd faktycznie może sporo żreć...:( no ale nie wiem! Może Łukasza zapytać??? ;)

Mi chodziło o wzrost przy ur i teraz ;p a nie wagę;p
Ale potem tak patrzyłam właśnie, że jak już wyżej pisałam teraz przez ten rok dzieciaczki powinny urosnąć jakieś 11 cm czyli o 2 rozmiary!
Tzn dziewczynki;p bo chłopaki to nie wiem;p


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


ha ha u Izy też tak było, że na dole miała trzy zęby i to dosyć dłuugo trwało zanim wyszła druga dwójka ;)

Dasz radę z Zuzią! Ale faktycznie mała cwaniara, nie chciała byc sama jak się przebudziła, to przyszła do mamy!Moja nie ma szans na wyjście z łózeczka jeszcze! Zresztą my spimy na górze, więc to byłoby niebezpieczne, gdyby umiała sama wyjść... no ale nie wychodzi, ale wstaje w łóżeczku i wychyla się i łapie rączką mnie za głowę żebym się obudziła.. no tak smiesznie to wygląda, że szok! Czasami udaję że śpię i pozwalalm jej machać tą rączkąi mnie budzic... ;)

A powiedz w żłobku nie ma jakichś chorych dzieci? Np z katarem? Bo może być tak, że jakas mama posyła dziecko z katarem i Zuzia stale od tego dziecka łapie.. a to że w domu dajesz suplementy to podleczysz, a za chwilę znów ma od jakiegoś dziecka...

Luśka to jakoś dziwnie funkcjonuje to przedszkole...

A to teraz rozumiem z tym przedszkolem! Ale będą miejsca w tych normalnych? Bo u nas np nie ma sznas na dostanie się! Mojej bratowej dzieci już drugi rok się nie dostały! Mały ma 4 latka więc w przyszłym roku już na 100% musi się dostać! Masakra! A w każdejk prawie wsi u nas w gminie jest już przedszkole! Ja wiem, że od wrzesnia dam do prywatnego, bo na państwowe nie mam co liczyć! A kosztuje 600 na miesiąc więc nie jakos tragicznie!!!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


No nic zmykam do wyrka... buziaki pa pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532475 przez polunia
Normalnie nie wierzę , Madziorskie normalnie zaczynasz mieć coraz bardziej wyraziste poczucie humoru , duzy plus :cheer: za dopiskę o Łukaszu :

"Dorcia jak za kwartał to i tak ogromny!
No nie wiem bojler na prąd faktycznie może sporo żreć... no ale nie wiem! Może Łukasza zapytać??? "

To mnie rozbawilaś :lol: :cheer: Luska Ty wiesz , ze ja to wszystko z czystej sympatii , prawda? :kiss:

Wpadłam na moment bo mam przerywnik w ogarnianiu mojej zasyfionej kuchni i juz spadam dalej , do jutra :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532544 przez polunia
Hej Dziewuszki

Pola dzis w nocy przechodziła sama siebie :cheer: Oj , juz nie pamietam takiej nocki , co chwile sie budzsila i skrzeczała albo popłakiwała. Myslalam , ze chociaz teraz dlużej pospi ale dupa , słysze , ze juz gada w łóżeczku :dry: Nie mam pomyslu , co jej mogło byc , dostala pic , póxniej mleko bo myslałam , że może głodna ale to chyba nic z tych rzeczy :dry: Jest jeszcze opcja , ze ja dupcia boli bo ma mega odparzoną. Nie wiem , a może zwyczajnie postanowiła trochę uatrakcyjnić rodzicom nockę :cheer:

Kacper znowu dosttał dosyć wysoka temperaturę w nocy. Dostal nurofen i do teraz jest w miarę ok. Ale nochal przypchany jak smok. Skropliłam w nocy kołdrę olejkiem , tym Olbas Oil i chyba mu sie lepiej oddychało.

D też jakis sztychniety , wczoraj naszpikowała sie wszystkim co mozliwe co bylo w domowej apteczce do tego czosnek z miodem. Nie pytajcie jak walił :cheer: No takie "jojko" jak to mawiała jego babcia się z niego zrobilo , ze jak tylko dzieciaki cos to on zaraz też łapie.

Aaa , chciałam powiedzieć , że moje paierzyska w końcu poszły do starostwa :laugh: . No chyba poszły , mam nadzieje , ze sie nie dopatrzy braku jakiegos kolejnego swistka :cheer: Teraz tylko pytanie jak długo bedziemy czekać za wszystkimi pozwoleniami. Trzymajcie kciuki zeby wsio szybko poszło :cheer: .

Madziorskie no ta pizza to faktycznie dluzej w piecu siedziala niz napisalas bo nawalilam na nia tyle wszystkiego i nie wiedziałam czy juz doszlo to ciasto czy nie. Ale i tak byla dobra :side:

No to z tego co piszesz to mpje dziecko powinno miec jakies 90 cm więc pewnie rozmiar 92 na przyszłą zime powinien byc ok.

Własnie , tak mi się dupa rwie na zakupy , ze szok ale nie wiem czy warto jeszcze bo pewnie mega resztki są. A w weekend to juz pewnie w ogole wymiecione bedzie :dry:

Madziorskie no przeciez Ci dziewcze napisałam , ze zima jeszcze długa. I tak jak piszesz jeszcze cos może moja panna wykombinowac i podniszczyć kombinezon. Zresztą na allegro jest tego tyle , ze głowa boli. A wlasnie ja mam jeszcze ta kurteczke z Mayorala co kupiłam. Kużwa no ni cholery nie mogę się zebrac żeby ciuszkipo-Kacperkowe powystawiać , a jeszcze mialam Malinie wyslac ich fotki :cheer:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Co do rachunków za prąd to my nie mamy tych prognozowanych , normalnie spisujemy licznik.

Hahaha , Ł ma się zachowywac jak człowiek a nie jak burak. No przeciez jak głab jest czułym okresleniem to o co Ci loto ??? :woohoo:

Dorcia mówilam D o Waszym rachunku za prąd i moj wszystko-wiedzacy na wpoł beznadziejny maz stwierdził , ze ona zawsze ma racje , a chodzi o to , ze jak kiedys mu mówilam o tej Waszej pralko-suszarce to wtedy stwierdził , zebyscie sie czasem nie ździwili jak dostaniecie rachunek za prąd bo to podobno mega zarłok. Ja tam sie nie znam na tym ale to chyba zawsze jest cos za cos. Nie masz bałaganu z suszarkami ale za to dostajesz po kieszeni z rachunkami.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ooo , wolisz jak Bob cos wykombinuje :lol: :lol: :lol: :silly: :cheer: To ja tam wole nie wiedziec co Bob kombinuje :blink:

No patrz jak ładnie po ludzku Bob Ci wytłumaczył rózniece pomiedzy gatunkami zwierzaków. Ja tez tego niegdy nie wiem ale teraz zapamietam :side: Ja tam na zasadzie skojarzeń najlepiej zapamietuję , to tu moze byc gady-gleba - czyli na lądzie , płazy-pływanie - czyli woda. Moze mi sie uda. Najlepsze skojarzenie to mam z Łagrami i Lagrami. Nigdy nie wiem które były gdzioe , wiec tak to sobie wymyslila Łagry-jak Łotwa - czyli na wschodzie obozy sowieckie Lagry-jak Londyn czyli na zachodzie obozy niemieckie . Prawda , ze zdolna jestem :woohoo:

No nic wiecej nie napisze bo maoja córka zaczyna protestowac w łózeczku :cheer:

Lecę , miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #532586 przez Dorciaition
Dobry Dzień.

Oszaleje. Lenia z tym swoim spaniem rozbraja mnie ostatnio. Obudzila się o 1:30, zrobiłam jej mleko, wypiła i zaciesz do 6 rano. NIe dam jej w dzień dziś spać, nie ma odsypiania ;)



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


My idziemy jednak na ten bal przebierańców. Kawał drogi mnie czeka, Zdanek marudzi, ale jeśli nie będzie mega ślizgawicy to pojadę. Ale to dopiero 7 lutego. Strój wczoraj moja kumpela kupiła- Margarity ;) Tylko dokupić muszę jaką opaskę czerwonym lub białym kwiatem.

Co ten Twój brat? Nadal się nie odzywa? Ach :/ Dziwak :/

Ile Alcia już ma? Mnie to się chce jak widzę inne maleństwo, ale jak myślę o tych ostatnich nockach Leni to się odechciewa.
Koniecznie musimy mieć wtedy większe mieszkanie.
W ogóle to zła jestem na KRzysia bo on chce znowu kupić nowe auto, co mnie dobija, bo obiecał, że to, co ostatnio kupił będzie na co najmniej 5 lat, a nie ma jeszcze roku.
Z nim to my nigdy się stąd nie wyprowadzimy :/

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Co Ty gadasz? Strój na pewno będzie cudny. :)

Kurcze, lipa z Zuzanki zdrowiem, ale trzymam kciuki żeby jej przeszło.

Śliczny avatarek :)

Ha ha Madziorskie no właśnie zapytam Łukasza o tej mój prąd na zjeździe :)
Aaa, Lania miała 54 cm, a gdy skończyła rok i 3 tygodnie 80 cm.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Polunia z nocą możemy se ręke podać. Lenia wypiła chyba z litr mleka. Nie wiem co ona taka nienajedzona. 2 raz pampka jej przewijałam.

Polunia za papierzyska oczywiście trzymamy kciuki.

Co do zakupów to może dzisiaj sie wybierz, bo w weekend i poniedziałek będzie już dupa blada.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Damian ma rację z tą suszarką, na pewno. Ale liczę na to, że latem bedzie często słoneczko i pranie będzie schło na balkonie.

Zmykam, bo Lenia już broi, tzn nie "już" tylko "dalej" ;)

Nie wiem czy Wam mówiłam, że paszport mamy już załatwiony. Zdjęcie dałam tamto nie ładne w końcu :/

Zarejestrowałam się też do urzędu pracy jako bezrobotna, ale, że zrobiłam to tak późno to kasy nie dostane. Mendy no. :/

P.S. Lenia ma taką sukienkę na bal allegro.pl/tancerka-hiszpanka-flamenco-c...ska-i2950205607.html Tylko musze do niej opaskę znalezc. Chcialabym biała albo czerwoną z dużym kwiatem, ale nie ma nic ciekawego na allegro :/


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #532684 przez Dorciaition

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532737 przez polunia
Kuźwa skasowało mi się!!!!!!!!!!!!!

Dorcia to chyba , ze długosc to połowa obwodu główki(no jak 25cmx2 to chyba o to loto) a szerokosc to pewnie głębokośc bo ona taka czapeczkowata. Fajna ta opaska , ta druga tez sympatyczna ale ta trzecia , sorry ale okrutna. Wiem , że o opinie nie pytałas ale sorry , musiałam :silly: :kiss:

Za to strój kapitalny! Oj , to sie matka wczułaś :blink:

Moja córka właśnie siedzi w szufladzie...

No wytargalam z szuflady i jest ryk :cheer: Jeszcze po lapskach dostała bo jak stanęla w tej szufladzie to akurat do pokręteł od kuchenki siegnęła i zaczęła sobie krecić. Na moje nie wolno nawet nie raczyla zareagować , nawet na mnie nie spojrzała wiec byl tym bardziej ryk bo matka osmielila sie w rączke klepnac dwa czy trzy razy :blink:

Łee , to fajnie z tym autkiem , ja lubie zmiany , tez bym chciała :woohoo:

Myslisz , ze Lenia da radę tak cały dzień bez spanioa??? Kurde , umeczysz się bo jak niedospana to bedzie marudna pewnie :huh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ktos dzwoni - drzwi , pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #532826 przez Dorciaition
Polunia opinia zawsze mile widziana. Poszukuje takie z róża najlepiej, ale nie ma :/

To nie ja się wczułam tylko psiapsioła. Kupił ten strój Leni w lompku. Nawet nie wiem czy dobry bedzie.

Jeju jak Pola w szufladzie siedziała? Spore je macie :)
Lenia otwiera szafki i robi mi "oj,oj", a wtedy w niej grzebie. W ogóle na mnie nie reaguje.

Oj uwierz mi, że gdybyś mieszkała w takiej klitce jak my to byś nie chciała nowego auta. Mieliśmy zbierać na mieszkanie, a ten tylko auto i auto. A najlepsze, że codziennie chce inne ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532827 przez madziorskie
Witam mamusie!

He he Polunia czuję się doceniona! :laugh: :laugh: :laugh:

No i ledwie zaczęłam pisać to co??? Iza już na moich kolanach siedzi!!! No nie wiem czy uda mi się odpisać jedną ręką...

Oby Kacperkowi szybko przeszło!

Iza dwa dni temu miała taką noc, że obudziła się o pólnocy i do 2 spac nie chciała... ale ani jeść, no pic trochę popiła... ale bawić się pannie chciało! a to piszczała, a to płakała.. no nie dała nam pospać! Aaa i ząb jej się przebija więc nie wiem czy to nie to!

A jak u Poluni z zabkami? Sa kolejne?

A nie wiem czy 30 dni czy 3 miesiące mają na wydanie pozwolenia...

Ja zawsze też na pizze nawrzucam baardzo dużo i trzymam te 10-12 minut! I jest OK!

Wczoraj wyprałam Izuni kurteczkę i jak szłam do domu obok to ubrałam jej jakąś inną po Majce.. widze że mam na 80 kurtaskę, ale nie jest zbyt gruba! Ale na jesień pewnie w przyszłym roku powinna byc dobra!
Ha ha Iza zaplątała się w firane i walnęła głową w szybę od drzwi tarasowych... no moje dziecko bywa pocieszne... ale nie płacze wogóle bo to nie było jakieś mocne udezrzenie!

NO miałaś kochana przesłac fotki Malinie pamiętam pamiętam i masz karnego litra za to ;p


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Polunia ale porymowałaś... "Nie masz bałaganu z suszarkami ale za to dostajesz po kieszeni z rachunkami"

Dorcia znalazłam w necie takie cuś...

■Należy także zwrócić uwagę na zużycie energii i wody w pralko-suszarkach, które są znacznie większe niż w tradycyjnych pralkach np.

Pralki Pralko-suszarki
Zużycie energii 0.76 - 1.7 4.05-5.45
kWh/cylk prania kWh/cykl prania i suszenia
Zużycie wody 35-81 110-150
l/cykl prania l/cykl prania i suszenia

Dane podane przez jednego z producentów np. "Zużycie energii w cyklu pranie: 0.95 kWh, zużycie energii w cyklu pranie i suszenie: 4.05 kWh, zużycie wody w cyklu pranie i wirowanie: 52l, zużycie wody w cyklu pranie; wirowanie i suszenie: 94l, Długość cyklu pranie i suszenie: 315 min".

Zwiększone zużycie wody winka z tego, że jest ona wykorzystywana jako czynnik chłodzący w procesie suszenia i odprowadzania pary wodnej.

Hmm tak teraz sobie myślę a rachunek za wodę i ścieki już dostaliście??? Cobyś zawału nie dostała!!! :(

No ale żeby az tyle wyszło za tą pralko suszarkę za prąd to nie chce mi się wierzyć! A wcześniej ile płaciliście za prąd?

Toś se Pola wymysliła z Łagrami i Lagrami!!! ha ha

NIc ide dac dziecku obiad ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532912 przez polunia
Jejku Dorcia , jacy mlodzi na tych zdjęciach :side: Nie zebyscie teraz byli starzy ale to jednak 6 lat wstecz , no takie dzieciaki :woohoo: Ślicznie ciotuchna wyglądałas , no wyglądaliście rzecz jasna :) Ale to chyba kazdy ma taka reakcje na zdjecia jak ogląda po takim czasie. Jak znajde jakies przyzwoie swoje to tez wrzucę.
I widzę , ze do slubu bez okularków szłas. Ja tez miałam isc bez , no znaczy sie w szkłach ale moje oczy niestety ze szkłami nie chca współpracowac a przy tej tapecie jaka miałam na oczach to juz w ogole odmówiły posłuszeństwa i tak szybko jak je załozylam tak szybko zdjęlam. Dobrze , że byłam przezorna i kupilam sobie tez nowe okulary w razie W :silly:

No z tym mieszkaniem w klitce jak to okresliłas to w sumie nie wiem. Ja raczej jestem z tych co za ostatnia kase pojada na wakacje czy kupia sobie cos na dupe albo generalnie kupia cos mało praktycznego zamiast w dom wsadzić. Chata nie zając nie ucieknie. Choziaz w sumie to nie wiem , może i masz racje. Caly czas próbuje sobie wyobrazić te Wasze metry i ni w ząb nie moge na nic sobie tego przełożyć :dry:

Twoja kiecka chociaz w szafie a moja w pralni na wieszaku i sie czołga po podlodze troche bo od poł roku sie zbieram zeby ja wyniesc do graciarni. Wczesniej była u mamy ale , ze mieli remont w domu to bylo wielkie rozdawanie wszystkiego(bo wszystkie siory i brachol cos tam u matki pozostawialismy , no jakies tam pierdoły niby niepotrzebne ale co zal wyrzucić. No i teraz nie bylo zmiłuj - pół graciarni zawalone pierdołami :silly: ). Moja juz zdażyla zżółknąc , no może nie sama kiecka ale takie a`la cekiny które na niej są.A sama kiecka taka zszarzała już :(


Łoo , to Wy tam juz w trakcie remontu mieszkaliscie? Ja bym sie wykończyla a Ty jeszcze pace pisałaś. Najlepsze jest loże małżeńskie :woohoo: Aaa , teraz się dopatrzyłam , że na tym drugim zdjęciu to Krzysiu :side: A teraz poproszę o zdjecia teraxniejsze z tych samych miejsc , jak w perfekcyjnej pani domu :side:

Madziorskie mamy 4 juz całkiem spore zęby i 5 taki malusi jeszcze. Czyli 4 jedynki i kawałek dolnej lewej dwójki. I to wsio :dry: Przy czym gorne jedynki to ma takie łopaty , jeszcze szpara miedzy nimi na chyba jakas zerówkę , no ewidentnie po mnie :huh:

Taa , litra karnego , najlepiej ze dwa odrazu (jak to sie pisze??????????? ) to po pierwszej godzinie spadne pod stól i sie do końca zjazdu spod niego nie wyczołagam B)

No , normalnie Brechwa przy mnie to pikus :lol:

Nie no , nie wierze , Ty na wszystko szukasz odpowiedzi u wujka Google??? :blink: No to teraz masz Dorcia czarno na białym ile pradu zżera Wasza praleczka , a moglas podac model to by Ci Madziorskie tabliczke znamionową poszukała i zdjęcie wkleiła żebys nie musiala na tył pralki zaglądac jakbys chciala sie czegos dowiedzieć :silly: :woohoo:

Nic , ja lecu. Kacper cos mi coraz czesciej zaczyna kaszleć. Poczekam , dostaje Bactrim to oże sie nic nie rozwinie :dry: Kurde sama nie wiem , wszędzie dookoła tylko o zapaleniu oskrzeli slysze no ale jak kilka dni temu nie miał(dokładnie w środę byla lekarka) to teraz tez raczej nic tam nie wylazło tak zaraz. E tam w dupe , zła jestem. Poldek tez zaczyna chrypiec więc mam powtórke z rozrywki... W zeszlym roku przy Podkoziołku krazylam miedzy szpitalem , domem i hotelem. Ocipiec szlo , nie mówię , ze teraz zaraz sie ma skończyc szpitalem ale jak ogry chore to wsio do dupy idzie póxniej :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl