BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

12 lata 5 miesiąc temu #259385 przez Dave
Drynek - trzymam kciuki, żeby dziś podłączyli kroplówkę. I żebyś nareszcie miała swoje szczęście przy sobie. Ja też się na nią naczekałam.
:kiss: :kiss:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #259402 przez nanga1989
Czytam i czytam wasze posty...Cieszę się że u mamuś rozpakowanych już coraz lepiej:p jeszcze raz wszystkim gratuluję....
Że tak powiem smutno mi trochę bo u mnie taka cisza...nic się nie dzieje.. poza tym że wczoraj miałam bardzo nerwowy dzień i nie spałam od 5 rano... Mała cały dzień tak szalała, tak się cisła że myślałam że zaraz wyskoczy... i cały dzień mnie brzuch bolał bałam się denerwować męża... bo miałam mu już mówić ok 15 jak wróci z pracy żeby był przygotowany ale jakoś mi przeszło pod wieczór.... i Znów cisza... rano też jakoś tak bezboleśnie wstałam z łóżka ...
Jutro mam wizytę zobaczymy co lekarz powie... Jak zwykle będę się denerwować od samego rana i łaźić jak na szpilach..To zapewne już ostatnia wizyta u niego:p JA chce juz miec małą na rękach!!! Tak wam zazdroszczę...;-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #259621 przez adiafora
Manga miałam tak samo, nerwowa noc teraz ustało o 17 mam wizytę ciekawe co będzie, od rana jedynie jakieś bóle krzyżowe . Fajnie by było mała na święta już mieć przy sobie

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #259767 przez gagusia84
Ja mam juz dwie nocki nie przespane dobrze z powodu mojej córki bo zle spi kreci sie i kopie w sciane. mam nadzieje ze dzis sie wyspie a jak nie to jej łózko dam na srodek pokoju hehe i nie bedzie kopac w sciane :) hehe. A dziecko sie wierci w brzuchu jak głupie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #259995 przez adiafora
Dzieńdoberek:) Wczoraj po wizycie okazało się , że szyjka bardzo się skróciła i pozostaje teraz tylko czekać. Mała ma jedyne 3900 ciekawe ile będzie przy porodzie . Teraz raczej usg pokrywa się z wagą rzeczywista. W końcu dziś mam przespaną noc za sobą hura. Mam zamiar nacieszyć się ostatnimi dniami wolności:)I delektować każdą chwilą spokoju:)Potem nie wiadomo jak będzie.

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260017 przez nanga1989
Adiafora - To super. Lada dzień mówisz:pp Ja dziś mam wizytę popołudniu i się wszystko okaże
:p Mam takiego stresa... Nie spałam prawie całą noc ... Oczywiście bolał mnie brzuch ...dłuższą chwilę ale potem przeszło i cisza... więc to pewnie nic takiego ;-( Mała się od rana wierci w sumie w nocy też dała o sobie znać:p Dziś padnie werdykt:p powiedzcie mi może to głupio zabrzmi ale dowiedziałam się że za cesarkę się płaci ....A jeśli lekarz o tym zadecyduje i mając termin na koniec miesiąca on wyśle mnie przed terminem do szpitala gdyż mała jest nieodpowiednio ułożona czy będę musiała płacić? Z tego co wiem to za cesarkę na życzenie się płaci a jak będzie w tej sytuacji?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260104 przez gagusia84
nanga1989 pierwsze słysze ze sie za cesarke płaci. Bez sensu bo jak ktos powie ze niema kasy i niechce to co nie zrobia mu bo niema kasy?? To chyba jakis dziwny szpital ze sie płaci. Tak jak bez sensu ze sie płaci zeby mąż był przy porodzie.

Ja tez mam nocke przespana wstałam tylko 3 razy bo wczoraj to az z 5 razy wstawałam. Choc pogoda u nas taka do spania jest wiec niewiem czy sie nie połoze spac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260118 przez nanga1989
kolezanka mi wczoraj powiedziała że się płaci.. w tym samym szpitalu co ja mam rodzić... tyle że ona chyba miała na życzenie...A niewiem właśnie jak to jest jak lekarz wysyła .Aaa i ten sam lekarz ma przeprowadzić cesarkę bo mi powiedział na ostatniej wizycie że się będziemy umawiać...W sumie mogłam go zapytać jak to wygląda w kosztach...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260167 przez Paletka
Nooo Laseczko do Boju!! rodzic Rodzic!!





3-Grudniowe Szczescie!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260219 przez lilian355
nanga1989 a może lepiej po prostu będzie jak zadzwonisz do tego szpitala i się zapytasz co i jak...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260278 przez KasiaT
No dziewczynki, czekamy z niecierpliwością na nowe dzieciątka. Trzymam kciuki za łatwe porody :kiss:

Nanga mi się wydaje, że płaci się za cc na życzenie. Jeśli są wskazania wydane przez lekarza nie mają prawa wziąć kasy. U mnie nawet nie wzięli kasy za pojedynczą salę do porodów rodzinnych bo a) skończyło się cc b) a skończyło się głównie z winy anestezjologa.

Adiafora to czekamy na rozwój wydarzeń :)

Tygrysico - bardzo się cieszę, że z małym już lepiej :) ucałuj go od forumowej cioci :lol:

polunia dobrze, że to nie zapalenie płuc. A czy wiesz czym spowodowany jest katarek? Coś gdzieś podłapał czy zawiało?

Nasz szkrab czasem kicha ale chyba to nic poważnego. Podejrzewam, że mu mleczko wpada bo je strasznie łapczywie. W ogóle mamy straszne problemy z odbijaniem... bardzo rzadko mu się udaje... a wypróbowałam chyba już wszystkie sposoby... Czasem mu się uleje ale rzadko.
Wczoraj stwierdziłam, że Rafi co raz więcej czuwa. Kładę go do wyrka po jedzeniu a ten ma oczy jak 5 zł i ni cholery zasnąć nie chce :silly: Od wczoraj jest bardzo zainteresowany pacynką liska... kontrastowe kolory go przyciągają :blink:
A najbardziej uwielbiam jak się bezwiednie uśmiecha :laugh: Gdzieś przeczytałam, że takie noworodki próbują naśladować mimikę matki, a że jak ciągle się do niego cieszę to co raz częściej ten też się cieszy :lol:
W ogóle stwierdziłam, że schizuję... wczoraj byliśmy na spacerze i oczywiście ja wieczorem w panikę, że jest ciepły i chyba ma temperaturę. Zmierzyłam i co? 36,8... zonk... nie ma to jak rozterki niedoświadczonej mamy :side:
A w ogóle pochwalę się jak mój maluch czasem wygląda po ok. półgodziny - godzinie snu:


:lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #260291 przez gagusia84
Paletka łatwo mówic jak dziecko nie chce wyjsc :) Ciekawe która z nas bedzie nastepna. Która była pierwsza bo nie pamietam. Mi zostało 10 dni jak to leci :)

KasiaT ale slicznie spi widac ze sie wierci jak spi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260370 przez polunia
nanga1989 pierwszy raz słyszę , żeby za cesarkę się płaciło. Owszem , jeśli się ugadasz z lekarzem żer chcesz cesarkę bez konkretnych wskazań ku temu , tzw. na życzenie to i owszem pewnie byś musiała cos " odpalić " owemu lekarzowi. Aczkolwiek jest to " po cichu " bo żaden państwowy szpital nie ma prawa żądać zapłaty za przeprowadzenie cc. Na swoim przsykładzie mogę Ci powiedzieć , że za cesarkę ze wskazaniem nie zapłacisz. I przy pierwszym i przy drugim dziecku miałam cc i wyglądało to tak : Pierwsze cięcie było z racji braku postępu porodu z tym , że dogadałam się z moim ówczesnym lekarzem , że " najpóźniej w środę urodzę ". Rozmowa była w poniedziałek. Położył mnie we wtorek do szpitala zrobili pre-indukcję porodu i nic. W środę od rana oksytocyna i znowu nic. I tu pomógł mój lekarz , przyszedł na dyżur i zadał magiczne pytanie : czy wyrażam zgodę na cesarskie cięcie. Byłam wniebowzięta , że w końcu się skończy. Podejrzewam , że normalnie bez interwencji mojego gina czekaliby jeszcze dłużej. O zapłacie nie rozmawialiśmy ale mąż pojechał do niego jak jeszcze byłam z małym w szpitalu żeby się odwdzięczyć za " pomoc w przyjściu na świat synka ". Po krótkiej rozmowie gin rzucił hasło , że z reguły bierze tyle i tyle. Na co mój wspaniałomyślny mąż dał mu tyle ile miał dla niego uszykowane a było tam 500 zł więcej niż sobie zażyczył. Myślałam , że go za to ubiję ( męża )... No ale cóż - to są tylko faceci... Drugie ciecie było ' darmowe ' , wskazania kardiologiczne i łozysko przodujace. Pani docent od mojego serducha wysłala mnie dp profesora M , bylam u niego tylko 3 razy ( wczesniej ciaze prowadzil poprzedni lekarz ). Pomimo tego ze to on mnie kroił to nie dam mu ani złotówki bo nie było innej opcji niz cc. Wiec jesli Ty masz wskazania do cc to olej wszystkich i nie płac , oni musza zrobic ciecie i juz. I nie pytaj go o koszty bo sama siebie wkopiesz w zapłate.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260392 przez polunia
KasiaT mały jest boski , taki mały " szczurek " a jak juz się przemieszczać potrafi. Gdyby moja córcia była tak ruchliwa to bym się bała , że się pod kocyk wsunie. Ale ja jestem z tych co mają skłonności do popadania w panikę :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #260462 przez KasiaT
Polunia też czasem mam obawy, ale większe o to, że zmieni ułożenie główki i mu się uleje :pinch: Przedwczoraj się zakrztusił ale na szczęście leżał przy mnie. Ach i przedwczoraj straciliśmy w końcu kikuta :laugh: oczywiście mały pomógł sobie pieluszką. Zawsze staram się mu jak najniżej zapinać ale ten czasem tak wierzga, że niestety pieluszka się podnosi i trochę podrażniał pępek. Na szczęście wszystko się ładnie goi.
A jeśli chodzi o tego "szczurka" to chyba coś musi w tym być bo mój mąż dokłądnie tak się do niego zwraca :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl