BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

11 lata 6 dni temu #629054 przez Agusiak
nuśka no widzisz Kochana, tak to właśnie jest, ale dobrze że nie ustąpiłaś, tym bardziej że były inne wolne miejsca.

No ja bym chciała karmić piersią, ale podejrzewam ,że tak jak przy córce skończy się na butli. Miałam początkowo dużo pokarmu, ale moja córa w ogóle nie chciała ssać cyca, i nie pomogła ani położna ani lekarka, a próbowali mi ją dobrze przystawić, a ta nic tylko ryk.
A ja moje drogie nie jestem z serii cierpiętnic co się będą zarzynać za karmienie cycem, więc jak córka miała 2 tygodnie przeszłyśmy na butle i dopiero wtedy macierzyństwo zaczęło mnie cieszyć.
Nawet jeśli tym razem uda się z cycem to nie jestem zwolenniczką demonstrowania swoich piersi publicznie. Oczywiście kobieta ma prawo karmić ale nie oznacza to że w imię tego prawa ma świecić gołymi cyckami np. w parku czy markecie :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #629060 przez Karo290392
hmm... no kazdy ma prawo do swojego zdania i przekonań. Ja tam uważam że jeśli bedzie trzeba to nakarmie w parku czy gdzie bedzie trzeba bo to takie normalnie co chwile mozna spotkac mame karmiaca a co najfajniejsze nawet mało kto wie ze mama karmi bo są różne husty czy nawet ubrania dla mam gdzie to nie widać prawie wogóle piersi tylko wyglada jakby dziecko spało wtulone w mame:) takze takie moje zdanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #629082 przez myszka85
Cześć mamuśki!
Co do szacunku - nie wiem ale chyba go brak. Na razie jeszcze zupełnie po mnie nie widać a nie lubię się długo tłumaczyć i udowadniać czegoś, więc nie wykorzystuję jeszcze swojego stanu. Jak są wolne miejsca w autobusie to siadam a jak nie ma stoję czyli nic się dla mnie nie zmieniło.
Mój narzeczony natomiast bardzo zmienił swój stosunek do kobiet w ciąży i z małymi dziećmi. Od kiedy dowiedział się, że zostanie ojcem zawsze je przepuszcza w kolejkach, ustępuje miejsca i odnosi się z szacunkiem.
Do lekarza u mnie w przychodni są mega kolejki, które ustawiają się pod budynkiem chyba na godzinę przed otwarciem (czyli o 5.30), rozdawane są numerki na konkretny dzień. Pod gabinetem powinno się stać wg tychże numerków i dobrze jeśli nie wepchnie się jakaś starsza pani, która twierdzi, że jej słabo i musi koniecznie bez kolejki, bo jest bardzo chora i potrzebująca (i nawet się nie rejestruje wcześniej tylko bez numerka się wpycha). Panuje przekonanie, że kobieta w ciąży to przecież jeszcze młoda i przecież może sobie poczekać. :/ A najgorsze było umówienie wizyty u ginekologa, którą mi wspaniałomyślnie zaproponowano na połowę maja, bo przecież to nie ma znaczenia, że jestem w ciąży i powinnam zrobić np. USG do 13 tygodnia a nie w 19. W innej przychodni na szczęście wykazali się większym zrozumieniem i dzięki temu "wyrobię się" z badaniami.

Co do karmienia to chcę karmić piersią ale również nie zamierzam tego robić w miejscach publicznych (a przynajmniej nie na widoku, bo jak będzie gdzie się schować to w zasadzie czemu nie).

P.S. Karo - dużo zdrówka dla Twojej siostry!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu - 11 lata 6 dni temu #629121 przez Agusiak
Karo, oczywiście masz rację, każdy może nakarmić w parku czy markecie ale jak sama piszesz są też specjalnie chusty, czy jakieś inne dodatki zakrywające pierś. Wtedy oczywiście jest to normalne i nikogo dziwić nie powinno. Nie popieram natomiast tych wszystkich demonstracji, gdzie jest spęd kobiet i wszystkie z piersiami na wierzchu karmią dzieci, i nie uważam żeby takimi zachowania w czymś sobie pomagały...

A tak zmieniając temat na nieco lżejszy, bo przez te kilka lat na forum wiem że temat karmienia piersią zawsze budzi żarliwą dyskusję ;) to sprawdźcie sobie dla zabawy płeć Waszego dzieciaczka. Dodam że u mnie się to w ogóle nie sprawdziło, ale ciekawe czy którejś z Was się sprawdzi :)

dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/starania...lanowac-plec-dziecka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #629171 przez myszka85
Jakoś nie wydaje mi się by płeć dziecka zależała od wieku matki i miesiąca poczęcia, aż dziwne to 90% sprawdzalności. Przecież to od plemników z X i Y zależy czyli od ojca :P Wyszedł mi chłopiec a czas pokaże co będzie. Podobno bezobjawowe ciąże są właśnie z chłopcami (koleżanki, które mają synów tak twierdzą) ale to pewnie kolejny mit. :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #629211 przez Agusiak
dlatego napisałam że dla zabawy :)

Ja miałam bezobjawową ciążę, pięknie wyglądałam, nie zmieniłam się na buzi ani nic, tylko brzuszek spory i co mam dziewuszkę a wszyscy wmawiali mi synka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #629279 przez Karo290392
:) Dobre to jest że u nas w styczniu to wyszedł chłopczyk a reszta miesiecy na dziewczynke :D za duzego wyboru to ja nie mam według tego kalendarzyka :D

Dobra kochane , piątek jest wiec jak co piatek wypłata i trzeba iść popłacić wszystko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #629291 przez Agusiak
Karo, no widzisz, heheh zobaczymy czy się sprawdzi ;)
O i kolejna rzecz która mi się podoba w UK to to że macie tygodniówki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #629462 przez Karo290392
ojjj kochana CI powiem że nie zawsze to jest dobre aczkolwiek zyje sie łatwiej niz w PL bo jak to było ? w pl od 10. do 10. czy jakos tak a tu od piatku do piatku :)
W końcu upatrzeliśmy mebelki :)
www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3774216.htm
ale dopiero pod koniec czerwca kupimy
A na jakim etapie sa u Was przygotowania?Jesli sie powtarzam z pytaniem albo cos to wybaczcie mi :) Ale słoneczko dzis mi przygrzało :D :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu - 11 lata 5 dni temu #629583 przez Moner
Mi wg chinskiego kalendarza wychodzi chlopiec i wstepnie okreslili na usg chlopca ale za 4 tyg znow ide na usg to zobaczymy,
Moze ten kalendaz pokazuje w ktorych okresach komorka jajowa przyciaga meskie lub zenskie plemniki hehe...
Ja pod koniec maja zaczne zakupy ubranek i akcesorii w czerwcu jest tu expo
Wiec ide i tez tam cos poogladam moze mozna tez kupic

W lipcu malujemy sciany i kupujemy mebelki chce podobne do twoich Karo, biale proste :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #629624 przez Agusiak
Karo mebelki rewelacyjne, bardzo mi się podobają :)

No ja na razie nic nie robię w sprawie przygotowań, ponieważ wszystko już mamy, jedynie może we wrześniu kupimy wózek i jakiś bujaczek :)

Moner, no ciekawe czy usg potwierdzi chłopca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #629635 przez Karo290392
Zależy mi na białych z tego wzgledu że ogólnie mamy w sypialni białe meble i zamierzamy kupic naklejki na mebelki i sciany takze na białym najładniej to bedzie wygladac a sosnowe czy cos to kazdy u mnie w rodzince juz ma .
A ja niestety kolejne Usg mam dopiero 21 maja to bedzie drugie i ostatnie nasze usg takze mam nadzieje ze maluszek sie nam pokaże . :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #629640 przez Agusiak
O kochana już ostatnie usg? Pod koniec ciąży już nie będzie? A może masz możliwość zrobienia gdzieś prywatnie jeszcze?
To trzymam kciuki żeby dzidzia ujawniła płeć :)

Ja mam wizytę w środę ale pewnie też bez usg bo miałam teraz te prenatalne i kolejne usg pewnie też dopiero pod koniec maja będzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu - 11 lata 5 dni temu #629803 przez Edzia04
Hej dziewczynki,
Juz dawno sie nie odzywalam, ale jakoś tak zleciało dzieki tej pięknej pogodzie, chociaż dziś padało niestety.
Ja na Usg idę w czwartek i nie moge sie doczekać, bo mam nadzieje, że maleństwo pokaże kim będzie:) Ja wstępnie oglądam mebelki, ale jeszcze nie mam bliżej określonych,największy problem myśle to będzie z wozkiem, bo chce jakiś dizajnerski, ale te to kosztują ok 4000- 5000 tysięcy a ja najwięcej chce poświęcić na ten zakup ok 3000.
Wy dziewczynki macie juz jakieś na oku, podeślijcie zdjęcia to może coś sobie podpatrze.
Buziaki milego wieczorku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #629812 przez Edzia04
Ja marze o takim wozku, ale to tylko marzenia bo koszt jego to ok 5000 tys ;/
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl