BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

10 lata 4 miesiąc temu #808931 przez myszka85
Cześć!
Mojemu dziecku się coś poprzestawiało! Prawie cały dzień wczoraj przespał, poszedł z własnej woli spać po kąpieli, jakoś koło 20, wstał o 24 na jedzenie, zjadł, pospał do 2 a później - jęki, stęki, guganie, śmiechy i marudzenie na przemian ale płaczu nie było i tak do 4:50 nie będę się z nim po nocy bawić, noc jest do spania a nie do zabawy :P O 4:50 zjadł i poszedł spać do 7:30, znowu zjadł i teraz się obudził i coś tam marudzi, więc zaraz sprawdzę o co chodzi, może kupę walnął i czeka aż mama się domyśli, że trzeba przewinąć? :laugh:

Nuśka - daję mu na łyżeczce 5 kropelek o 8, 12 i 16 (tak mniej więcej w tych porach, bo daję mu przed karmieniem, więc bywa że jest 7, 11, 17, jak tam mu się zachce).

Agusiak - też chcę wrócić do pracy ale ten mój ssak ma jakiś problem z piciem z butelki. No i jak tu go z kimś zostawić. Najpierw obala mleko w kilka sekund a później rozpacza :dry: Może mam za dużą dziurkę w smoczku, nie wiem.
Cudna jest Twoja Dosia, ma ładne czarne włoski i słodkie spojrzenie. :)

Tośka - U mnie jak na razie wszystkie kupy były w miarę ok, 2 zrobił strzelające ale tak to żadnego śluzu czy innych oznak alergii, ulewania też mało, więc pediatra uznała, że jego problemy z brzuszkiem chyba nie są zależne od mojej diety. Oczywiście nadal jestem ostrożna z potencjalnymi alergenami, unikam konserwantów i potencjalnych alergenów.

Kasiaa - zdrówka dla Ciebie i Wojtusia! I najlepszego z okazji 3 miesięcy! U nas będą niebawem 2 miesiące, też przełom :)

pozdrawiam i życzę spokojnego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #808949 przez ewe88
Witam kochana:) Niestety nie pomogę... moja malutka nie miała w ogóle żółtych oczek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #808960 przez ewe88
Wreszcie dotarłam!
Witam kochane :) Normalnie mam wyrzuty sumienia, że bywa, tu tak rzadko.
Moja córcia jest kochana.. fajnie już reaguje na głos.. jak mnie widzi to się uśmiecha.... sama słodycz. Oczywiście nie obchodzi się bez problemów... kod jakiegoś czasu straszny problem z kupą mamy.. robi co 3 dni i sama zrobić nie może.. i to już po zmianie mleka.. :angry: :dry: W sobotę skończyła 2 miesiące.. ale leci!! Teraz szykujemy się do chrztu. Przeraża mnie to.. tyle roboty .. Ach.. i moja Liwusia ma katar!!! Używam wody morskiej i odciągacza jak na razie różnicy nie ma..
Edzia moja malutka też ulewa. Po zmianie mleka na bebilon 1 z pepti różnica jest znaczna! Teraz ulewanie to kilka kropelek max. a wcześniej to wręcz rzygała! Ja na twoim miejscy zmieniłabym mleko.
Agusiak Kochana szykujesz mleko wieczorem? A mm nie mozna szykować max 2 godź przed jedzeniem? Ja nocą mam termos i w filiżance ostudzoną wodę i mieszam przed jedzeniem tak jak ty. Butelek mam 3 więc dopiero jak wszystkie zabrudzę idę i myję płynem a potem wyparzam. W dzień mam teką sama metodę. Ja też dostałam @ ale u mnie chyba się skończy zaraz..był normalny..i bezbolesny.. Ty kochana może powinnaś iść do lekarza? Może będziesz musiała brać tabletki na wyregulowanie a może to po prostu normalne w twoim przypadku i następny będzie już ok :) Oby tak było :) A zdjęcie cudne!! Malutka jest śliczna!!!
Kasiaaa Gratki z okazji 3 miesięcy! Ale nasze dzieci szybko rosną :)
Tosia oj kochana no niefajnie z tym żelazem... kurczę jakby mało roboty przy dziecku było to jeszcze jakieś problemy... oj kochana 3mam kciuki oby wreszcie wszystko się unormowało!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #808994 przez Agusiak
ewe napisałam że szykuję butelki z odmierzoną WODĄ a nie gotowym mlekiem i potem tylko dosypuję mieszankę i mleko gotowe bez czekania. A butelki mam w podgrzewaczu więc woda zawsze odpowiednio ciepła :) Spoko ja stara wyga w te klocki jestem więc wiem co i jak :P :blink:

u nas pepti też się nie sprawdził. W ogóle jak czytam na necie to większość dzieci nawet z stwierdzoną już alergią źle reaguje na to mleko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #809102 przez Agusiak
Edzia a jak u Was z buźką maleńkiej, nie macie już wysypki?
U nas na pepti i ha wysypka była ale na zwykłym mleku jest dodatkowo mega sucha a mała często się podrapie więc ma ranki :(
Mąż z Paulą poszli do apteki po krem Lipobase, ma dobre opinie na necie. Mam nadzieję że pomoże bo tak mi żal tej mojej małej. Zaraz się okaże że dla nas tylko mleko kozie skoro HA i pepti nic nie dają.
www.bangla.pl/opinie/p10231/yamanouchi-lipobase-krem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809148 przez Edzia04
AGUSIA Zosia nie ma żadnych krostek po tym mleku, ma śliczną buzie. A może u was sprawdziło by się mleko na receptę nutramigen, ono jest podobno najlżejsze na rynku i między innymi pomaga w takich uczuleniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809172 przez P@ul@
Ojej, dawno mnie nie było. Nie dam rady nadrobić wszystkiego :(

My mamy mały problem, bo Agatka od wczoraj nie zrobiła kupki. Nigdy prędzej nie było takiego problemu :( Niby nic jej nie jest, nie boli ją raczej bo cały dzień wesoła jest i gadatliwa i ładnie śpi i je. Dałam jej bobotic, bo zazwyczaj pomagał jak przez dzień nie robiła to po nim wieczorem była mega kupa, a tu nic. Ani wczoraj nie pomogło, ani dziś i herbatka tez nie pomaga. Mam nadzieję, że jednak do wieczora zrobi.

Agusiak nie zazdroszczę tych przebojów z mlekiem. My od początku na bebilonie i wszystko super :)

Za tydzień mamy chrzciny, strasznie się denerwuje czy wszytko będzie ok i czy się wyrobimy z przygotowaniem całego jedzenia, bo mamy w domu..

Trzymajcie się :) Buziaki dla wszystkich maluszków :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809229 przez Agusiak
Edzia po świętach wybieram się do lekarza to mam właśnie zamiar zapytać o ten nutramigen ale tylko jeśli na refundację bo na 100% to nie damy rady finansowo. Wcześniej nie mogę iść bo mi powie że za krótko na HA byliśmy żeby były efekty.
Od wczoraj na NAN, dziś dwie kupki, ale buźka nie ładna :(
Nie wiem czemu akurat Dosia miałaby mieć skazę. Ja nie miałam, mój T nie ani Paulinka.

Jeszcze na dodatek siedząc w domu nabawiłaś się kataru :angry: :dry:

Miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809240 przez P@ul@
wpadłam się pochwalić, że mąż wrócił z pracy i przemówił Agacie do rozsądku i walnęła mega kupola jak ja się kąpałam :)

A teraz leży w leżaczku i gada to świecących w daszku lampek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809388 przez Agusiak
dzień dobry :)

U nas nocka super.
Jedzonko o 18 potem kąpiel i spanko do 1.50 i butla a kolejna o 6 :lol:
Gorzej z buźką, nie wygląda ładnie :(
Na razie smaruję, smaruję i smaruję a po świętach do lekarki i niech coś myśli, decyduje żeby było dobrze. Może alergolog jakiś albo co.

Miłego dnia mamuśki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809400 przez Tośka27
hey Kochaniusie Mamusie
U nas juz lepsza atmosfera ale Moj Maz sie wybiera na wigilie w piatek do pracy wiec juz wiem ze dzien bd i noc moja tylko ach ale ja kon to mowi Facet musi sie napic albo mowi cos mi sie nalezy hmmm a ja mowie a co mi sie nalezy a Maz Wszystko a ja kmowie ze w sobote ide na caly dzien tylko dam jesc zostawie mleko i ide i kaze mu obiad zrobic zobaczymy moze wtedy doceni mnie i to co ma.
A unas Wiecie co sie dzieje Synek wieczorem do kapieli spac mu sie chce ja kcholera szybko kapiemy kladziemy a po 15 minutach budzi sie z placzem jakby przez SEN co sie dzieje czy sie wystraszyl czegos kupilam mu do lozeczka Slonika z gwiazdka w pepko pociagnie sie i gra to wisi na srodku moze tego sie bac ?????co wy na to.
Agusiak Kochana MAsz sie z tm mlekiem wspolczuje lekarz tez jakis dupa nie wie co mozepomoc tylko eksperymentuja ciagle cos innego
Nasza Skarbek ma juz tydzien katarek ciagle mu gdzies zalega nie wyplywa
Paula super ze u was dobrze kupka sie az tak nie martw jak nie placze nie boli nic to jest wszystko ok
Wiecie co mam okazje kupic cus TAkiego tylko taniej dla SYnka ach i wezmiemy to pod choinke dla Skarba allegro.pl/4moms-mamaroo-classic-lezacze...tis-i3804071629.html juz dzis jade po to oby tylko Skarbek chcial siedziec wtym :D
a co do prezentow co kupujecie Mezom Facetom Panom dzieciom :D
Ja rodzicom chcialam robota kuchenngo ale oczewiscie nie kazdy ma kase by sie zlozy wiec powiedzialam ze ja tez nie mam chodzi mi o rodzenstwo
Mezowi kupilam masynke Philipsa do strzyzenia zzawsze pozyczal biedny i kupil sobie buty za 300zl i kurtke za 270 wiec mysle ze starczy a ja nie wymagam nic choc tak po cichu bym chciala pierscionek ale to za drogi interes :(
Corci pamietnik magiczny monster
chrzesniakow mamy 6 jednemu pilkarzyki drugiemu myszke bezprzewodowa trzeciemy sportowa posciel czwartemu kase piatej lalke i 6 nie wiem jeszcze bo jest to dziecko troszke niepelnosprawne wiec nie wiem co kupic co lubi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809426 przez nuśka09
hej :)
wczoraj zwariowany dzień :) przed południem codzienny spacerek potem w domku obiadek i o 15 odstawiliśmy my Maksa do mojej mamy bo jechaliśmy na zakupy. Szał taki w tym markecie że masakra. Nienawidzę czegoś takiego, aż mnie łeb bolał od tych latających w panice ludzi...ale większość rzeczy na święta kupiona :)Kupiliśmy w końcu robota kuchennego bo nie mieliśmy a D. lubi ciasta. Ciężko było nam robić bez robota :P teraz będziemy duużo piec :P
A Maksio u mojej mamy tradycyjnie wypieszczony przez wszystkie swoje ciocie no i oczywiście babcie ;) one mają świra na jego punkcie :P Kasia ciągle mu cyka zdjęcia i w szkole się chwali :P
Dziś mam jechać do siebie do pracy bo bony, muszę Małego wziąć bo przecież pretensje by były że bobasa nie pokazałam :P muszę go ubrać na czerwono żeby która jakiegoś uroku mi nie rzuciła :silly: :silly: :silly:

Agusiak od listopada mam w planie wrócić do pracy, wyjścia nie mam bo bez mojej wypłaty nie wyrobimy(moja cała idzie na mieszkanie i rachunki). Maksa chce dać od września do żłobka, początkowo na kilka godzin żeby się oswoił no i żebym ja też sprawdziła czy jest wszystko ok. Mam tylko nadzieję że u mnie dadzą mi godzinę na "karmienie" bo bez tego nie mielibyśmy jak go zaprowadzać (żłobki od 6 my tez tak zaczynamy prace)jak nie to bede szukać czegoś innego :)
Myszkadziękuje , kupiłam wczoraj espumisan od dziś mu będę podawać:)
Kasianajlepszego dla Wojtusia:) oby teraz już z górki szło ;)
Tosiamy z D. już sobie w tym roku zrobiliśmy najlepszy na świecie prezent :) więc pod choinkę sobie odpuścimy, dla innych bez szaleństw bo nie stać nas na obdarowanie wszystkich tym co by chcieli. dla mamy mam krem do twarzy, siostrom małym gry planszowe wiekszej i bratu kosmetyki. Dla babci i dziadka grzaniec i dla kazdego słodycze. Tyle. :)
Miłego dnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809449 przez Tośka27
hey Kochaniusie Mamusie
U nas juz lepsza atmosfera ale Moj Maz sie wybiera na wigilie w piatek do pracy wiec juz wiem ze dzien bd i noc moja tylko ach ale ja kon to mowi Facet musi sie napic albo mowi cos mi sie nalezy hmmm a ja mowie a co mi sie nalezy a Maz Wszystko a ja kmowie ze w sobote ide na caly dzien tylko dam jesc zostawie mleko i ide i kaze mu obiad zrobic zobaczymy moze wtedy doceni mnie i to co ma.
A unas Wiecie co sie dzieje Synek wieczorem do kapieli spac mu sie chce ja kcholera szybko kapiemy kladziemy a po 15 minutach budzi sie z placzem jakby przez SEN co sie dzieje czy sie wystraszyl czegos kupilam mu do lozeczka Slonika z gwiazdka w pepko pociagnie sie i gra to wisi na srodku moze tego sie bac ?????co wy na to.
Agusiak Kochana MAsz sie z tm mlekiem wspolczuje lekarz tez jakis dupa nie wie co mozepomoc tylko eksperymentuja ciagle cos innego
Nasza Skarbek ma juz tydzien katarek ciagle mu gdzies zalega nie wyplywa
Paula super ze u was dobrze kupka sie az tak nie martw jak nie placze nie boli nic to jest wszystko ok
Wiecie co mam okazje kupic cus TAkiego tylko taniej dla SYnka ach i wezmiemy to pod choinke dla Skarba allegro.pl/4moms-mamaroo-classic-lezacze...tis-i3804071629.html juz dzis jade po to oby tylko Skarbek chcial siedziec wtym :D
a co do prezentow co kupujecie Mezom Facetom Panom dzieciom :D
Ja rodzicom chcialam robota kuchenngo ale oczewiscie nie kazdy ma kase by sie zlozy wiec powiedzialam ze ja tez nie mam chodzi mi o rodzenstwo
Mezowi kupilam masynke Philipsa do strzyzenia zzawsze pozyczal biedny i kupil sobie buty za 300zl i kurtke za 270 wiec mysle ze starczy a ja nie wymagam nic choc tak po cichu bym chciala pierscionek ale to za drogi interes :(
Corci pamietnik magiczny monster
chrzesniakow mamy 6 jednemu pilkarzyki drugiemu myszke bezprzewodowa trzeciemy sportowa posciel czwartemu kase piatej lalke i 6 nie wiem jeszcze bo jest to dziecko troszke niepelnosprawne wiec nie wiem co kupic co lubi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809487 przez P@ul@
Witam :)

Widzę, że co u niektórych niezłe prezenty się szykują. U nas ze względu na to że chrzciny i sporo wydatków to prezentów jako takich brak. Kupujemy tylko dzieciom tj. chrześniakowi męża i mojemu bratu i to by było na tyle. Mała jest za mała na jakieś zabawki czy coś, a ma wszystko co jej potrzebne. Jak natrafię w sklepie na oballa to jej wezmę, bo wydaje mi się to dość fajna zabawka :)

A teraz zmykam sprzątać póki mała śpi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809502 przez ewe88
Paula my tez zmagamy się z przygotowaniami do Chrztu i imprezy po.. i też szykuję wszystko w domu więc rozumiem twój stres. Zakupy w większości mam za sobą. Udało mi się kupić prawie wszystko w poniedziałek. Martwię się o pogodę bo moja malutka ma cały czas katarek. Ile wasze dzieci miały katar i po czym przeszło?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl