BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #681668 przez pani_p
Malopolanka ja nie mam jeszcze stwierdzonej cukrzycy, mam zastosować diete żeby się jej nie nabawic. A co do siedzenia po turecku to w sumie mało co tak siedze, czasem jedną noge podwine pod tylek bo mi tak wygodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681688 przez małopolanka
ok widocznie nie doczytałam no to nic tylko trzymać kciuki żeby cukrzyca trzymała się od nas z daleka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681704 przez Izaa.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie i dzidziusie w brzusiach:) Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681738 przez pani_p
Malopolanka luzik ;-) a jak znajdziesz ta książeczkę to napisz nam o tym siedzeniu, jak to tak naprawdę jest :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681875 przez dzidostwo
Hej kochane, stęskniłam się za Wami :)

witam nowe mamusie!!

normalnie, laptop mi padł.. ale sama doszłam co i jak, więć ładowarka mi szwankowała, tzn wyczka która bezpośrednio wchodzi do laptopa..

a tak to czuję się rewelacyjnie tak jak w pierwszej ciąży, moj cóka skończyła 5 czerwca skończyła rok i od paru dni próbuje samiutka chodzić, pada ale z uśmiechem wstaje i próbuje dalej.. Dumna jestem jak nie wiem z niej :)

co do obecnej ciązy to jak narazie czekam na pismo ze szpitala kiedy mam w koncu na to usg iść, ale zastanawiam sie czy nie predzej sie dowiem jak polece do Polski, ogólnie właśnie 14 lipca lece na tydzień na zaszcepić niunie, i przy okazji skorzystać z ciepła mam nadzieję żę będzie ciepło... ogólnie tu w Szkocji przez 2 tygodnie była tak cudna pogoda, ze nic tylko sie opalać, szkoda że nie mialam z kim na ocean pojechać czy nad jeziorko bo mąż do 18 w pracy :(

al i tak jest ciepło.. może dwa dni były co w kurtce chodziłamm..


tak sobie piszę i myślę jak tu was nadrobić bo tyle tu pisałyście, że chyba zaczne cyztać na bieżąco...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42640



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682006 przez małopolanka
hej dzidostwo jak fajnie że już wróciłaś do nas ;-) z tym kompem to Ty zdolna bestia jesteś ;-) Widziałam na zdjęciach że Twoja córcia już robi kroki. Jest prze słodka.


Pani P znalazłam tą książeczkę i faktycznie tam tak piszę. To jest książeczka którą dostałam ze szpitala na początek ciąży. Tam są podpunkty co wolno a czego należy unikać. Piszę żeby nie siadać po turecku czyli ze skrzyżowanymi nogami ale nie napisali dlaczego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682040 przez agnieszkazst
Dziewczyny co do tego siadania po turecku to nie powinno się do 16 tyg. tak robić żeby za bardzo nie rozciągać mięśni koło pochwy ze względu na ryzyko ewentualnego poronienia. Po 16 tyg. pomału już można wprowadzać te ćwiczenia z siadem po turecku, a od 5 m-c nawet jest to wskazane właśnie by się dobrze rozciągnąć, w 8mc to wręcz obowiązkowe dla przygotowania do porodu. Oczywiście nie za długo 5-10 min dziennie. A absolutnie nie można tak siadać w połogu!!!! Po porodzie zakazane, bo wtedy mięśnie krocza muszą dojść do stanu sprzed porodu a to im sprawy nie ułatwia, tak samo w razie ewentualnych ran czy nacięć porodowych tez to uniemożliwia szybkie zagojenie.

Proszę Was o modlitwę, dziś zmarł mój wujek, 48 lat, miał zawał.... Ojciec 4 dzieci, kochająca Żona dla której był wszystkim.... Ona też potrzebuje wsparcia i modlitwy by była silna... Wielki smutek w całej mojej Rodzinie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682069 przez Gravity
agnieszkazst moje kondolencje dla Ciebie i najblizszych:)wiem jak to jest moj wujek zmarl majac 43lata wyjsc mial ze szpitala i nadranem w dniu wypisu umarl:(

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682083 przez suzi001
Agnieszka to bardzo przykre :( bardzo współczuje Tobie i Twojej rodzinie :( wiem jaki to musi być ogromny ból nie do opisania :( pozostaje mi życzyć abyście się trzymali i nawzajem wspierali a z biegiem czasu wszystko się pouklada

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #682223 przez cortezia
Agnieszko moje kondolencje. Teraz przed waszą rodziną ciężki okres, ale wspieranie się na wzajem i pomoc rodzinie wujka na pewno z czasem załagodzi ból.

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682269 przez Ellie
Witajcie dziewczynki

Agnieszko serdeczne wyrazy współczucia dla całej rodziny

Znowu mnie długo nie było, ciągle miałam coś do roboty i wracałam do domu padnięta. W środę niestety miałam wypadek w autobusie i leżę ze skręconą nogą. Już nie boli tak okrutnie, ale pierwszą noc wyłam w głos z bólu, noga wygląda jak wielki balon i od palców do 1/3 łydki jest zielono-fioletowa;/W szpitalu tylko usg mi zrobili i raczej złamana nie jest, ale po porodzie mam się na rentgen zgłosić i dopiero wtedy leczyć będziemy. Dostałam jakiś żel przeciwbólowy, ale nie można go w ciąży stosować, zadzwoniłam do mojej gin, powiedziała że skoro na pogotowiu uznali, że korzyści będą większe od ryzyka to mam stosować, ale posmarowałam sobie 2 razy i więcej nie będę, jakoś muszę dać radę i do czwartku zacząć chodzić, bo wtedy do pracy idę sobie dorobić, z kasą krucho jak nigdy tak więc jestem załamana, ruchów dzidziusia też nie czuję, to wszystko jest bez sensu.
Jak już wydobrzeję to jedziemy do teściowej przeglądać rzeczy dla malucha, oby dużo się nadawało jeszcze do użytku, jak już przejrzymy to porównam to z listą którą wkleiłyście (dziękuję za nią :) ) i zobaczymy na co kasę trzeba będzie wydobyć chyba spod ziemi.
Usg połówkowe mamy 24.06, nie zdecydowałam się na lekarza genetyka z powodu kaski także nasza pani doktor będzie wszystko mierzyła. No i może wtedy dowiem się wreszcie kto tam u mnie mieszka, wtedy humor na pewno mi się poprawi:)
Aha i prosiłabym o dodanie mnie do tabelki
Zuza, 28lat, Zgierz, 1-sza ciąża, termin 9 list., płci ani imion na razie nie mam

Obejrzałam Wasze zdjęcia dziewczynki, ale z was są laski :) Maluszki będą miały piękne mamusie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682290 przez małopolanka
Aguś kondolencje. To straszne dla rodziny i bliskich.

Ellie kochana jak to się stało że miałaś taki paskudny wypadek. Współczuje Ci tego bólu. Co do sytuacji finansowej to mam nadzieję że gdy będzie potrzeba rodzina wesprze Cię w przygotowaniu na przyjście maluszka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682294 przez małopolanka
małopolanka napisał:

małopolanka napisał:

tabelka

Nick: Imię: Wiek: Która ciąża: Przybliżona data porodu: Płeć: Proponowane imiona:
Małopolanka Sylwia 24 1-sza 9 listopada chłopiec Kamil,Maksymilian
Pani P Klaudia 23 1-sza 1 listopada nieznana Zuzanna,Kacper,Ksawery
Suzi001 Monika 25 1-sza 7 listopada nieznana Natalia,Ignacy
Wielomama Ania 3-cia 3/15 listopada dziewczynka Oliwia
Agnieszkazst Agnieszka 29,1-sza 6/7 listopada nieznana Emanuel,Emmanuela
Cortezia Fabiola 24 1-sza 18 listopada nieznana Tobiasz August
Nat B Natalia, 25, 1-sza, 11 listopad, chłopiec, Władysław
Nefretete666 Agata 23, 2-ga 7.listopada nieznana
Asiulek2706, Joanna, 28, 1-sza, 27 listopad dziewczynka, Alicja
Brunetka,Sylwia, 29, 1-sza, 14 listopada dziewczynka Amelia
Oki222,Kinga,29 , 1-sza, 1-4 listopad,prawdopodobnie chłopak,Mateusz, Ola.
Ellie,Zuza, 28lat, , 1-sza , 9 listopad., nieznana ---

Powtarzam bo doszło parę dziewczyn.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682321 przez Ellie
Małopolanka dzięki za dodanie do tabelki:)

Ci kierowcy autobusów jeżdżą jak z kartoflami, jak z siedzenia na podwyższeniu schodziłam i stopę stawiałam to on szarpnął i źle stanęłam, na szczęście trzymałam się poręczy to w brzuch się nie uderzyłam, ale konkretnie pościerana po prawej stronie jestem. Teraz żałuję, że tam awantury nie zrobiłam, mogłabym się starać o jakieś odszkodowanie, ale wtedy nie myślałam o niczym, widziałam gwiazdy. Ja taka marudna jestem teraz przez to unieruchomienie, najchętniej to bym leżała i beczała, nie lubię być zależna od innych,a tu nawet herbaty zrobić sobie nie mogę, narzeczony ciągle w pracy, jak wraca to chwilę posiedzi i idzie spać. No dobra już nie marudzę, już z każdym dniem powinno być lepiej, oby :)
A rodzinka pewnie pomoże, już jak się płci dowiemy to może babcie zaczną szaleć na zakupach hehe, na razie dostaliśmy kubek niekapek :P no i zabawek też trochę mamy, bo kiedyś prowadziłam sklep zabawkowy i mi pozostawało, tylko to dla takich troszkę większych dzieci, ale prędzej czy później się przydadzą:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #682363 przez Gravity
hej Laski
ja dzis mam dzien lenia i zamulam przed lapkiem:)

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl