BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #685067 przez Gravity
Czesc Laseczki
A teraz kochane najwazniejsze wczoraj wkoncu Nasz Skarbeczek oznajmil mi ze jest i dosc intensywnie skopal mi prawy bok przed snem:)byly lzy wzruszenia:))))

Psotka pytalam polozna o tiramisu powiedzila ze to sklepowe mozna jesc bez problemu.
I wygladasz slicznie bruszek juz dosc duzy:))

oki222 gratuluje Mateuszka i ciesze sie razem z Toba ze wszytsko jest ok:)i widze zakupy udane.



wielomama bedzie dobrze nie martw sie maz to facet da rade!!!


natB bedzie dobrze wazne by sie nei denerwowac przed wizyta w przychodni.I podziel sie wiadomosciami jak cos juz bedziesz wiedziec:)a co do polowowego to nie wiem dowiem sie w srode za tydzien:)

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685076 przez natB
Gravity teraz ruchy będą coraz bardziej intensywne :D... gratuluję kochana :D uwierz mi, że łzy wzruszenia będą coraz częściej :P, tak jest przynajmniej u mnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685136 przez cortezia
Hey dziewczyny:)

Psotka pięknie wyglądasz:)co do tych badań to trzymaj się dzielnie na pewno jakoś lekarz pomoże Ci to uregulować bo wiem że z tarczycą w czasie ciąży nie ma żartów! Fajnie, że jesteś taka energiczna i pracuś, ale pamiętaj żebyś przed porodem robiła sobie chwile a nawet dłuższe relaksu, bo z tego zo mnie wszyscy starszą to każdy mówi wypoczywaj teraz ile się da bo później nawet to że jesteś tak energiczna nic nie da... Nie wiem czy wierzyć, czy nie no, ale relaks na pewno się przyda:)

Wielomama ogólnie kobiety są bardziej emocjonalne od mężczyzn, a jeszcze jak facet jest mruczkiem i zamknięty w sobie dość mocno no to ciężko z nim bywa. Nie myśl negatywnie, że nie dasz rady, bo negatywne myśli wpływają na nas destrukcyjnie, a chyba tego byś nie chciała. Więcej uśmiechu i radości z małych rzeczy. Wiem,n że Ci ciężko, ale pomyśl, że jak nie Ty dasz rady to kto da:)

NatB kurcze to Cię z tymi wynikami zrobili. W takim razie ciągte trzymam kciuki, żeby było ok.

Graviti gratuluje mocnych ruchów dzidzi:)

Ja dziewczyny wczoraj wieczorem byłam na naukach przedmałżeńskich, sama ale no musiałam 160zł nie chodzi piechotą. No i mój maluch dał popis przez 45 minut spotkania kopał tak mocno, że zaczęłam na głos się śmiać ludzie popatrzyli na mnie krzywo, ale chyba zrozumieli po moim radosnym uśmiechu i tym jak trzymałam się za brzuch bo dziewczyna obok aż się uśmiechnęła od ucha do ucha. A ten łobuz we mnie wczoraj zwariował:) To takie pocieszne i miłe:)

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685155 przez pani_p
Witajcie :kiss:

Agnieszkazst Bardzo współczuję Wam takiej tragedii, doskonale wiem jak to jest gdy ktoś nagle odchodzi.

Ellie o rany! Chyba nie byłam świadoma jakie niebezpieczeństwo może nieść zwykła przejażdżka autobusem. Ja też już miałam wyciek siary, trochę się zdziwiłam, ale wcześniej gdzieś czytałam, że może się pojawić :)

Małopolanka w tabelce trzeba zmienić mi datę porodu :) na 7 listopada :)

Suzi spóźnione życzenia urodzinowe ode mnie :kiss:

Oki no brzusio masz śliczny :) Ja też zauważyłam, tak jak i mój mąż, że właśnie w ostatnich dwóch tygodniach brzuchol urósł i się ładnie zaokrąglił :) Gratuluję Mateuszka :) Zakupki extra, jak ja bym chciała już widzieć kto u mnie mieszka... jakoś mi się smutno zrobiło, choć wiem, że to nie ważne :)

Z tym naszym wspólnym kursem to bardzo dobry pomysł. Ja chłonę wszystkie rady jakie tutaj wpisujecie bo sama nie mam doświadczenia.

Wielomama Zdrowia dla Twojego męża życzę i ogromu sił dla Ciebie na ten cięższy czas :kiss:
Ale bym zjadła takich knedli...Mmmm :)

Psotka ale ślicznie wyglądasz! Zdjęcie super :)

Nat_B nic się nie stresuj. Dobrze, że już dzisiaj masz wizytę, przynajmniej wszystkiego sie dowiesz i nie będziesz się już martwić.

Nadrobiłam :lol:

A u nas czas leci jak szalony, weekend cały zajęty, padałam na twarz- dosłownie, poniedziałek i wtorek mąż w domu to korzystaliśmy i z pogody i z tego że auto jest na stanie :) Troszkę nad wodą posiedzieliśmy, ale w cieniu :) Przyjemnie było. Na basen tez wyskoczyliśmy i chociaż na początku dziwnie się czułam bo macica taka "naciągnięta" była i bałam się czy czego nie narobię, ale jak się rozluźniłam to sama przyjemność :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685177 przez natB
Pani_p to miło spędziłaś ostatnie dni, zazdroszczę zwłaszcza tego basenu .. co do mieszkania to faktycznie ważna decyzja, trzeba wszystko przemyśleć i się zdecydować :):)... My mamy szczęście, bo mamy dom z dużym terenem, więc nie mamy problemu z mieszkaniem, ale tak sobie czasem myślę, że gdybyśmy nie mieli gdzie mieszkać to nie wiem czekałby nas kredyt na 30 lat :/...



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #685328 przez JustynaNL
NatB, glowa do góry! U mnie też wyniki zle, dostałam dzisiaj leki i zaczynam kuracje. Wizyta za trzy tygodnie. Co do połówkowego to raczej te usg w porównaniu do poprzedniego w Holandii (bo z Cora w ciąży miałam takie) to raczej zwykle usg w celach pomiarowo-sprawdzeniowych, twalo 10min. Nasza Dama (bo na dana chwile wskazuje na to, ze będzie dziewczynka) taka zywa jak siostra, ze nie dala popatrzeć (posłuchać to już wogole) swojego serduszka i za trzy tygodnie znowu usg żeby sprawdzić przeplywy (bo będzie wieksza i może mniej będzie się ruszać :p) taka to moja wizyta szybka i powierzchowna, ale nie niepokojąca (chociaż maz pytał się czy nie chce jeszcze prywatnie pójść żeby pomierzyć dokładniej, dostać jakieś zdjęcie, mieć informacje dla siebie a nie wyjść z gabinetu i nic nie wiedzieć).

A kalkulator plci w moich przypadkach nie sprawdził się ani razu :P powinno być dwóch chłopców a wychodzą na razie dwie baby :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685355 przez Psotka
Gravity - ale fajnie, że już czujesz maleństwo. Moje to strasznie się wierci daje osobie znać cały czas.

Obawiam się, że ta tarczyca mogła narobić problemów maluszkowi.
Słyszałam, że powinni zrobić EKG serduszka maleństwa.

Z niecierpliwością i strachem za razem czekamy na jutrzejsze usg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685423 przez suzi001
Hey

Gravity gratuluje :) doczekalas sie kopniaczkow i super :D

Wielomama musisz sie trzymać,jesteś dzielna i dasz radę :) wszystko sie jakoś ułoży,tez mam faceta z podobnym charakterem niby twardy na zewnątrz ale w środku mięknie :)

Nat i Justyna głowa do góry od tego są lekarze zeby nam pomagać wrazie niejasności :) takze będzie dobrze,od tego sie nie uchronimy :) takze trzymam za was kciuki

Pani p dzięki za życzonka ;) zazdroszczę pogody u nas deszcz na przemian ze słońcem w dodatku wiatr wrrr

Malopolanka a jaka wyglądałby ten kurs na forum?

Cortezia a kiedy masz ślub? Czy te nauki nie są wazne rok ??bynajmniej w moim kościele :)

U mnie dzisiaj kiepsko wstalam w nocy z podwyższona temp do 37,5 wzięłam panadol bo miałam dreszcze :( w dodatku temp z 37 nie schodzi jestem jakaś osłabiona :( ni mam siły bolą kości i gardło,nie wiem sama czym sobi pomoc,pije herbatke z cytrynka i zaaplikowalam juz tantum verde ehh o chwila cos :( w dodatku dzisiaj moje dziecie jakieś wyciszenie

Dziewczyny czy spotkalyscie sie np z uderzeniem gorąca? Nie wiem czy to mi sie pojawiło z nadmiarem przepływu krwi czy z tej temp,poprostu mam wrażenie ze w środku sie gotuje a na zewnątrz jestem letnia..ehh..chyba cos mi juz szwankuje w przyszły pt juz mam wizytę :) moze sie dowiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685457 przez Ellie
No ja byłam na pierwszym od tygodnia małym wyjściu z domu w celu sprawdzenia nogi, poszliśmy po loda do warzywniaka obok :P Jutro idę do pracy troszkę sobie dorobić, dobrze że w miarę mogę chodzić, z bólem, bo z bólem ale bez kuli daję radę, zresztą jak buta ubrałam to chyba nawet lepiej mi się idzie niż boso, trochę ta stopę jednak usztywnia bardziej niż am bandaż.

Wczoraj wieczorem dzidzia dała taki popis, że myślałam, że spać nie pójdę, wierciła się jak szalona przez dobrą godzinę:)

Coś się na forum wczoraj dostać nie mogłam w związku z czym mam teraz trochę do nadrobienia

Psotka fajnie masz z tą pracą, że możesz ją też z domku wykonywać, tym bardziej że jesteś pracoholiczką hehe, tylko się nie przemęczaj za bardzo. Też nie lubię jak mnie ktoś głaszcze po brzuchu, tym bardziej bez pytania jak pcha łapska, też odpędzać nie odpędzam ale wcale mi się to nie podoba. A to twoje zdjęcia z brzuszkiem - śliczne:)Trzymam kciuki za jutrzejsze badania, na pewno wszystko będzie dobrze, nie martw się na zapas

OkiSuper, że wszystko jest dobrze z dzieciaczkiem no i gratuluję synusia jak i pierwszych zakupów dla niego, niech dalej rośnie zdrowo:)

natBja będę miała połówkowe, ale takie ogólne u mojej Pani doktor, idziemy w poniedziałek jakoś wieczorem, mam nadzieję że się ujawni wreszcie:)Jestem tą wizyta i podniecona i jednocześnie się jej obawiam, pewnie jak każda z nas

Gravitygratuluję pierwszych kopniaczków, wreszcie się doczekałaś :woohoo:

pani_pto nie jest dziwne, że boisz się takie decyzje podejmować, w końcu jest to poważne zobowiązanie na długie lata to każdy trzeźwo myślący człowiek by się bał. Ja na szczęście mam mieszkanie po dziadkach, nie jest do końca tylko moje, ale na razie sobie mieszkamy, ja nie mam jakiejś roszczeniowej rodziny, ale moja "teściowa" uważa inaczej, nie powinno się inwestować w nie swoje mieszkanie, bo mnie stąd wyrzucą(też jestem właścicielem więc jakim prawem) i zostanę z niczym,a oni będą mieli np.już powymieniane okna, albo odnowione ściany, podłogi. A ja nie wyobrażam sobie prosić się rodzeństwa i mamy żeby mi dali na odmalowanie ścian, które ja brudzić będę, gdybyśmy mieli wynająć to mieszkanie komuś i dzielić się kasą za wynajem to owszem powinni partycypować w kosztach, ale nie w takiej sytuacji. No ale każdy sądzi po sobie

suzioj niedobrze, że coś cię złapało, jest taki syrop witaminowy na przeziębienia dla ciężarnych, ale kurcze nazwa mi z głowy wyparowała, ja się nim ratowałam jak mnie jakaś wstrętna grypa na samym początku ciąży złapała, no i piłam dużo herbaty z miodem i cytryną, z malinami albo taki sam zestaw tylko zamiast herbaty gorąca woda z tymi składnikami, do płukania gardła polecam wodę z solą albo wodą utlenioną (ale to jest obrzydliwe). No i poleż i wypocznij,a za parę dni powinno być już lepiej

Ale się napisałam, aż zgłodniałam, muszę teraz coś na obiad wykombinować bo to już po 15,a ja dzisiaj tylko śniadanie o 8 zjadłam i niedawno loda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #685495 przez oki222
Psotka super brzusio i jaki widoczny pewnie dlatego ,ze taka szczuplutka jesteś :) powodzenia jutro i nie denerwuj się, ja to samo miałam przedwczoraj :)jak zobaczysz malucha ruszającego się i usłyszysz bijące serduszko będziesz najszczęśliwsza na świecie A ty chyba jeszcze nie znasz płaci ???? no to jest na co czekać :)Koniecznie daj znać :)

Ellie jak twoja nóżka ???

NatB - martwisz mnie tymi swoimi wymiotami to nie dobrze że tak często ma refluksa :/ Kurcze te badania moczu tez niezbyt dobrze. Wczoraj jak byłam u lekarza pielęgniarka i lekarz mówili że często zdarzają się zapalenia, bakterie i zwapnienia i takie tam.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Trzymam kciuki za CIebie NatB

panip powodzenia z mieszkankiem , tak się składa ,że jestem z branży nieruchomości :) i sprzedaje mieszkanka i wiem ze to nie para butów i trzeba przemyśleć decyzje jeśli macie możliwość wynajęcia mieszkania i spłacanie z niego np kredytu to się nie zastanawiajcie teraz dobry okres na kupno i zły na sprzedaż nieruchomości :).

Gravity gratuluje kopniaków z każdym dniem będą mocniejsze ;)

Nefretete gratuluje gniazdka :)

Wielomama - Dasz radę , będzie dobrze ,
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685498 przez oki222
o Ellie chyba myślami Cię ściągnęłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685516 przez oki222

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685522 przez JustynaNL
Oki, moja Dzidzia miała dzisiaj trochę ponad 400g wiec nie martw się bo dobra waga Twojej Dzidzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #685544 przez pani_p

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Rany! Jest tak gorąco, że się duszę normalnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #685594 przez małopolanka
hej dziewczynki troszkę mam zaległości ale już nadrabiam pomału.

Wczoraj byłam okropnie zmęczona więc nawet nie miałam siły pisać na forum. Mieliśmy rocznicę i postanowiłam ugotować mojemu mężowi coś pysznego. O prezencie niestety zapomniałam ale i tak pewnie nic bym nie znalazła podobnie jak na urodziny. Obiado-kolacja się udała. Mój mąż to ma jednak szczęście że mnie ma haha. Ja też dostałam małą nagrodkę na swoją ciężką prace ;-) Wieczorem byłam już tak zmęczona że w łóżku byłam już o 19 hehe. Wstawanie codziennie o 6 rano daje mi się we znaki.

Suzii pytałaś o kurs pierwszej pomocy. Jeśli ograniczymy się tylko do dzieci to nie powinno tego być aż tak dużo. Na pewno w internecie są takie kursy więc jak znajdę coś ciekawego to wkleje Wam link i każda będzie mogła poczytać a potem możemy omówić te sprawy. Ja od biedy też mam jakieś notatki z poprzednich kursów ale boję się o ich ważność. Są rzeczy które się zmieniają. Pamiętam że na początku mojej pracy jak dziecko nabiło sobie guza to przykładało się worek z lodem żeby opuchlizna zeszła. Za rok na następnym kursie np. już uczyli że nie można absolutnie tego robić bo lepiej żeby guz "wyszedł" za zewnątrz niż uszkodził w jakiś sposób mózg dziecka jeśli przyłożymy lód i guz wklęśnie do środka. Troszkę powierzchownie to opisałam ale najlepiej jak zrobimy sobie taki kurs pod koniec ciąży. Większość z nas już nie będzie pracować więc będzie więcej czasu. Ja też z chęcią odnowię taki kurs bo jednak o niektórych rzeczach się zapomina.

Psotka pytałaś o mój niezbędnik. Normalnie w aptece kosztuje ok 20 e ceny wahają się od 19,90 do 24,90 e ja mam go za 12 e ze względu na lekko uszkodzone opakowanie z zewnątrz. Pudełeczko i tak się wyrzuca a w środku wszystko nowe więc oby więcej takich okazji ;-)Ps piękny brzusio mój to jest jeszcze daaaaleko w tyle haha

Okii gratuluje chłopca i zaraz będę poprawiać tabelkę więc zapiszę już że u Ciebie będzie Mateuszek ;-) Pani P Twoją datę porodu też zmienię. Jest parę dziewczyn na 7-go.PS piękne ciuszki ;-) ja wybrałabym dokładnie takie same gdybym je zobaczyła. Mamy chyba podobny gust. Ja będę miała ubranka po siostrze ale ona stawia na bardzo intensywne kolory mi jak dla niemowlęcia podobają się delikatne kolorki więc pewnie prędzej czy później też się skusze na kupienie paru ciuszków w moim guście.

gabi kochana czym ty się tak strułaś bidulo? Nie zazdroszczę...


NatB nie martw się. Teraz już muszą jakoś się Tobą zająć i unormować Twoje wyniki. Nawet jeśli skończy się to paroma dniami w szpitalu to będziesz musiała jakoś przecierpieć oby tylko wszystko wróciło do normy.

JustynaNL Ty też się trzymaj. Wracajcie szybko do zdrowia dziewczyny.

Pani p faktycznie poważna decyzja Was czeka. Obyście dokonali wspólnie najlepszego wyboru.

Gravity super że w końcu poczułaś ruchy. Moja dzidzia szaleje najbardziej jak ja odpoczywam. Wczoraj kupiłam takiego malutkiego zajączka który gra kołysankę i dzisiaj dałam mojemu dzidziowi posłuchać, przyłożyłam do brzuszka i chyba mu się spodobało bo kopał jak tylko usłyszał muzykę.

Dziewczyny dzisiaj byłam na wizycie w szpitalu i przyszły moje wyniki na grupę krwi w końcu... okazało się że mam grupę 0 Rh D negative więc nie za fajnie. W przypadku wypadku samochodowego lub groźnego upadku albo gdybym miała jakieś krwawienia muszę natychmiast się zgłosić i jeśli zajdzie potrzeba dostane przeciwciała w formie zastrzyku. Z tego co się dowiedziałam po porodzie chyba też dostanę taki zastrzyk. W kolejnych ciążach może wystąpić konflikt serologiczny. Muszę poczytać więcej na ten temat. Mówią niby że to nie jest żądna przeszkoda i w większości takich przypadków kończy się szczęśliwymi porodami i dzieci są zdrowe ale jakoś podłamało mnie to troszkę. Poza tym wszystko jest ok. Ważę 49.9 haha czyli pomalutku waga idzie do góry. Ciśnienie 129/63, zrobili mi badania moczu i krwi więc dowiem się w przeciągu tyg albo dwóch jakie są wyniki. W poniedziałek mam USG połówkowe w szpitalu więc dam Wam znać co i jak. Dzisiaj kolejki były okropne czekałam prawie 4 godz...oby w poniedziałek szybciej poszło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl