BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #681279 przez Gravity
Najlepsze jest to w tym wszystkim ze ja leze co wieczor i wyczekuje:(az zasne z rekami na brzuchu:(

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681295 przez baksik6661
hej dziewczyny :kiss:


malopolanka dzieki za przymiarke , sliczna ta twoja sukienka i chyba dobry pomysl na brzuszek dopiero z podniesiona baskinka widac brzusio to eLeGaNcKoa chyba bedzie z ta sukienka na wesele :P:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681303 przez natB
Gravity nic tylko czekać :(... na dniach na pewno Cię Twój maluch zaskoczy...


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681309 przez cortezia
Hey dziewczynki

Małopolanka wow jetem pełna podziwu zakupów :) Bardzo ładny ten album, też muszę w taki zainwestować;)

Nat B kurcze to niedobrze, że zwymiotowałaś no, ale walcz dalej. Jak byłam w tym szpitalu to tam jedna z tych co urodziła też mówiła, że miała 5 razy infekcje dróg moczowych i że za 5 razem już musiała wziąć antybiotyk. Ale dzidzia urodziła się zdrowa i wszystko ok.

Pani P nooo kręgosłup Twój maluch to ma po wypasie:)

Oli222 ja też Cię dodałam do tej tabelki: docs.google.com/document/d/1-oEkJnpA0Q4Q...ZtE53sFBuuFJ0DGM/pub

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681315 przez natB
Cortezia czytałam, że to może być nawet jakaś ropna infekcja :/... kurczę zeschizowałam się na prawdę... już nawet mogę leżeć w tym szpitalu, tylko, żeby mały był zdrowy :( :( :( :( :( :( :( :( jestem załamana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681385 przez JustynaNL
U mnie też infekcja za infekcja, lekarka drugi raz ten sam lek wypisała i w środę zobaczymy czy się wyniki spodobają czy nie. Najwyżej znowu przyjdzie mi się kurowac...
Co do ruchów to kiedyś napewno się poczuje :) ja w pierwszej ciąży poczułam juz w 17tyg a w tej z powodu ułożenia łożyska w większej części na przedniej ścianie, dopiero w 19, także reguły nie ma. Niby w drugiej szybciej, ale jak widać też zależy jak leży :P wczoraj za to zostałam tak skopana, ze nie dało się zasnąć co usypialam to mnie Dzidziol budził :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681425 przez natB
No to żadnej reguły nie ma... oby mi w końcu przeszło...

JustynaNL zaczęłaś już 20 tydzień półmetek :D teraz to już z górki :):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681439 przez pani_p
NatB nie martw się na zapas. Wizyta już tuż tuż. Najwyżej będziesz musiała poleżeć w szpitalu, ale wtedy przynajmniej będziesz pod całodobową opieką ;) Będzie dobrze.

Nie wiem jak wy, ale ja najlepiej czuję ruchy jak siedzę, po turecku czy na krześle. W innych pozycjach raczej słabo ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681463 przez cortezia
Ja też czuje tylko ruchy ja siedzę, i to zazwyczaj po bokach. Ale właśnie chciałam sobie poczytać o ułożeniu mojego łożyska( jest z przodu) że przy tym łożysku może wydawać się że dziecko jest spokojniejsze i że mniej kopie, ciężej w ogóle wyczuć ruchy dziecka przy takim położeniu. Ja odczuwam ruchy i kopniaczki ale nie są mocne i zawsze po bokach brzuszka.

A wy dziewczyny wiecie jak macie ułożone łożysko??

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681471 przez natB
Ja nie wiem, jak mam ułożone... w sumie nie pytałam... a czuję ruchy poniżej pępka i tylko tam... chyba, że leżę na boku, ale to rzadko się wtedy rusza...
W pozycji leżące i siedzącej są najbardziej intensywne... jak stoję to też mnie kopie i czuję... on po prostu CAŁY czas kopie i się wierci...nie śpi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #681505 przez pani_p
Cortezia ja mam na tylnej ścianie. A kopanie czuję dosłownie w pęcherz bo narazie ułożone jest nóżkami do dołu. Mam leżeć jak najwięcej na lewym boku i powinno się obrócić.

Własnie czytam co mogę jeść przy podwyższonym cukrze i jestem załamana... Suchy ciemny chleb najlepiej i woda... O rany. No może trochę wyolbrzymiłam, ale dla mnie tak to wygląda. Wszystko co lubię jest zakazane...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #681531 przez agnieszkazst
Nat, wiesz, mi się wydaje że jak do jutra będzie Ci się ten kolor utrzymywać to jedź rano do szpitala na Izbę Przyjęć Ginekologiczno - Położniczą. Tam zawsze jest lekarz dyżurujący, bedzie musiał Cie zbadac i powie czy to już trzeba działać czy można poczekać do wtorku... Albo zadzwoń do Twej gin i powiedz o tym co się dzieje, i czy czekać, czy już do szpitala. Bo wg mnie tego bagatelizować nie można.....

Pani_p głowa do góry, cukier się ustabilizuje i będzie dobrze!

Cortezia co do łożyska to ja też nie wiem jak mam ułożone, pewnie się dowiem 25 czerwca :) :) :) już nie mogę się doczekać wizyty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681542 przez JustynaNL
U mnie łożysko też na przedniej ścianie, ale wiercipiete czuje bardzo dobrze bo mimo to raczej jestem szczuplejsza wiec nic więcej nie amortyzuje kopniaczkow tylko łożysko :) u mnie fakt 20tydz za mną teraz 21 juz się zaczął :) teraz porobić wyniki krew i mocz i w środę na wizytę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681563 przez oki222
Dzięki Dziewczynki za dodanie mnie do tabelki :) Jakoś wydawało mi się do tej pory, że same chłopaki będą i tylko chyba 2 dziewczynki a w tabelce przewaga dziewczyn a to czary -mary ciekawe jak będzie później i czy się coś pozmienia :-P

No ja już nie mogę doczekać się wtorku by dowiedzieć się czy to Ola czy Mateusz :) i boję się ,że znów dzidzia zaciśnie nogi i nie będzie widać na 100% :-P

Ja nie czuje kopniaków a raczej takie przepychanie się pod brzuchem ostatnio jak już się położyłam i trzymałam dłonie własnie pod brzuchem poczułam wypychanie i jak lekko palcem nacisnęłam to się powtarzało - fajne uczucie :).To przepychanie najczęściej czują jak leżę lub jestem w pozycji pół siedzącej.

mam nadzieję , ze dzisiaj macie lepszy dzień bo mój od rana jakiś pechowy ciągle coś zapominam,rozlewam , zablokowałam konto i nie mogę sprawdzić wyników krwi i moczu które robiłam wczoraj i jeszcze przed chwilą zadzwonili i odwołali mi wizytę u fryzjera ( jak tak można czekałam na nią tydzień a chce tylko włosy podciąć :( Oj może niech lepiej się już skończy ten głupkowaty dzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #681652 przez małopolanka
NatB nie zazdroszczę Ci tej infekcji. Jeśli po tym soku jest Ci gorzej albo źle się czujesz to może go odstaw. Widocznie nie każdemu służy. Rozcieńczałaś go z wodą? Może był za mocny na początek dla Ciebie. Ja na Twoim miejscu nie czekałabym do wtorku jeśli zauważyłaś te upławy. Pisałaś wcześniej że lekarka znalazła bakterie których nie powinno być więc moim zdaniem jeśli nie ma poprawy to nie czekaj albo zadzwoń do niej po prostu.

Pani P moja siostra miała cukrzyce i szczerze ja tez się jej obawiam w ciąży bo jak mierzyłam jej glukometrem cukier to zawsze miałam górną granicę ale to przed ciążą jeszcze. 6 sierpnia idę na sprawdzenie więc się dowiem czy też mnie to czeka. Z tego co pamiętam nie wolno było jej było zjeść dużego posiłku naraz raczej małe porcje a często i po głownym posiłku np. obiedzie musiała iść na spacer albo po prostu dużo się ruszać żeby spalić cukier bo zawsze jej podskakiwał. Nie było łatwo ale co poradzić. Pani P chyba u Ciebie wyczytałam przy poscie dot ruchów że czujesz najbardziej jak siedzisz po turecku ja chyba gdzieś w książeczce miałam że kobietom w ciąży nie wolno siadać po turecku tylko nie wiem czy już na tym etapie czy może bliżej porodu. Może znajdę ta książeczkę bo teraz nawet nie pamiętam w której to było ale jak się dowiem to Ci napiszę dokładnie o co chodzi z tym siadaniem w takiej pozycji.
Agnieszkazst może Ty cos o tym słyszałaś ?

Cortezia co do albumu to wybór był dość duży ale zawsze trzeba sprawdzać jak to w środku wygląda. Czasami album ma piękną okładkę a w środku pełno zdjęć innych dzieci a miejsca na wklejenie zdjęcia Twojego dziecka brak. Ja siedziałam w empiku chyba godzinę nad tymi albumami haha i w końcu wybrałam ten właśnie. Kosztował dość przyzwoicie bo 54 zł niektóre ceny dochodziły nawet do 150 zł ale to już albumy dużo większe i bardziej szczegółowe. Ten moim zdaniem jest wystarczający pięknie ilustrowany i świetnie zaprojektowane są miejsca na zdjęcia.Dużo jest tam pytań typu Kiedy mama poczuła moje pierwsze ruchy? albo jak wyglądałem po porodzie? Jaki kolor miały moje oczy ? jest też miejsce na drzewo genealogiczne, koperta na USG na pierwszy ząbek, książeczka zdrowia, przy stronie z wieczornym rytuałem są wydrukowane teksty kołysanek a przy stronie z pierwszymi posiłkami przepisy przykładowe więc mama też na tym albumie może skorzystać ;-) Moim zdaniem jest dość szczegółowy jak za tą cenę na tyle na ile powinien być taki album bo przecież wiadome że z małym dzieciątkiem czasu na wypełnianie będzie niewiele.Dla zainteresowanych to tytuł albumu "Album dziecka" wyd. Arkady.

JustynaNL ja też dość mocno czuje te ruchy jesteśmy chyba podobnej budowy. Pierwsze oznaki pojawiły się tak pod koniec 16 tyg to było jakoś dwa dni przed moim wyjazdem do Polski ale w pierwszy dzień myślałam że to moje jelita szaleją bo delikatnie było tylko czuć te ruchy. Na następny dzień to się powtórzyło i wtedy do mnie dotarło że to dzidziuś haha w 17 - 18 tyg to już było szaleństwo podobnie jak u NatB na leżąco na stojąco nieważne jaka pozycja szalał ostro. Tatuś też poczuł w końcu ruchy ok 18 tyg bo wcześniej dzidziuś mu robił psikusa i się uspokajał jak tatuś chciał go poczuć haha.

Gravity nie martw się na pewno poczujesz za niedługo. Z tego co widzę na suwaczku masz 16-17 tydz jeszcze jest czas.U mnie też nic się nie działo i nagle z dnia na dzień zaczął dzidziuś szaleć w brzuchu ale i tak to dzidziuś decydował kiedy daje o sobie znać bo jak specjalnie przykładałam rękę do brzucha albo mój mąż to wtedy cisza haha

okii haha to faktycznie masz ciekawy dzień czasami tak bywa. Oby to był koniec tych pechowym zbiegów okoliczności na dzisiaj.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl