BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #693419 przez asiulek2706
PaniP super fotka! Zrelaksuj się za nas wszystkie :)
Małopolanka moja dzidzia tak tańcowała że pani doktor nic nie widziała. Powiedziała że jej zdaniem dzidzia wygląda na dziewczynkę ale głowy nie da bo za bardzo się rusza, powiedziała że za 3 tyg. na połówkowym dowiem się na 100% Ale za to jak na ekranie wideć było że dzidzia kopie to czułam w tym momencie kopniaczka i już teraz umiem odróżnić to uczucie :) Jednak okazało się że właśnie kopie tak wysoko, jak mówiłaś, a ja niepotrzebnie czekałam na coś w dole brzucha.
Ja też przymierzam się do fotelika maxi cosi, słyszałam że są porządne.
W końcu zasłużony weekendzik :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694048 przez natB
dokładnie Asiulek w końcu zasłużony wypoczynek... a ja wczoraj byłam na chwilę w mieście i kupiłam w Pepco 2 super bodziaki, co prawda nie lubię tam zaglądać, ale coś mnie podkusiło... dobre jakościowo za 4,99 zł. :D aż żal nie kupić, a jak coś się z nimi stanie to pójdą na szmatki :)...




Dzisiaj upragniony wknd z moim S. jedziemy na piknik szybowcowy :D strasznie się cieszę :) tym bardziej, że mój mąż dostał ode mnie w prezencie na imieniny lot szybowcem i przynajmniej może się przełamie w końcu i zadzwoni, żeby się umówić na ten lot :)... to było jego marzenie, ale jak jest prawie zrealizowane to się boi :P, ale w sumie go rozumiem :)... a jutro grill :) 3majcie się dziewczynki, miłego wknd :***
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #694770 przez Psotka
O Kochane, trochę mnie nie było. Jak zwykle miałam tyle zajęć na głowie że po prostu nie miałam czasu.

Nat B ale piękne ciuszki kupiłaś, słodziaki. Ja mam nie daleko siebie pepko i czasami na prawdę są superowe te rzeczy no i nie drogie. Trzeba tylko upolować coś solidniejszego bo często z niska ceną idzie w parze gorsza jakość.

Gratuluje obron tytułów i tym które są przed obrona życzę połamania piór i języków.Trzymam kciuki.

Pani_P ale macie nad morzem piękna pogodę i Ty kwitnąco wyglądasz, dobrze że brzunio zasłaniasz bo dzidzie nie lubią upałów (-;.

Na laktatortach w ogóle się nie znam i jak zwykle będę tu zaglądała żeby zasugerować się Waszymi opiniami.

W kwestii krzesełek samochodowych to zostawiła ten temat mężowi, bo zaczął sam czytać na ten tema więc jeśli sam się zaangażował to tylko się cieszyć. Jego zdaniem krzesełko kupimy oddzielnie, nie z wózkiem, poszuka takie dedykowane do naszego samochodu.
Z tego co mój Karol wyczytał to takie dopasowanie krzesełka do rodzaju samochodu eliminuje do minimum wstrząsy odczuwane podczas jazdy po naszych dziurawych polskich drogach, oraz amortyzuje szarpnięcia spowodowane gwałtowniejszym hamowaniem. Dzidzia jest mega stabilna podczas jazdy.
Ale z tego co ja poczytałam to często w zestawach wózkowych 3w1 (np x-landerach) są właśnie te polecane przez Was krzesełka maxi-cosi. Z tych krzesełek oferowanych w zestawach są podobno najlepsze. Pasują do większości aut. Natomiast moja opinia jest oparta innymi opiniami a nie wynika z autopsji (-;

W piątek byłam u mojej ginekolog, i z mojej morfologii wynika, że zaczyna się u mnie anemia
)-;. Dr zaleciła mi żelazo w tabletkach ale zapomniała wypisać recepty, muszę do niej się wrócić po receptę. I ograniczyć nabiał przy zażywaniu żelaza ponieważ nabiał ogranicza wchłanianie żelaza, taka ciekawostkę usłyszałam od Pani dr. Do tego plecki mi nie ustępują ale Pani dr jak najbardziej popiera gimnastykę dla ciężarnych, powiedziała że musimy dbać o kręgosłup nie tylko teraz w czasie ciąży ale po porodzie również, akurat kręgosłup nie koniecznie musi wrócić do normy po porodzie. Takie obciążenie( szczególnie ostatni trymestr ciąży) może pozostawić po sobie ślady w postaci bólów pleców.

Od jutra zaczynam L4. Skoczę sobie po receptę bez żadnego ciśnienia, że w pracy na mnie czekają, nie będę musiał się spieszyć....uff.. cudownie.

Za 2 tygodnie, 11.07 jadę do rodziców na mazury, na 2 tygodnie. Nie byłam u nich od świąt Bożego Narodzenia. Niestety z Krakowa mam za daleko żeby systematycznie ich odwiedzać. Teraz jest idealny moment żeby ich odwiedzić i spędzić wspólnie czas. Na mazury jedziemy z rodzicami mojego Karol i może z jego młodszym bratem. Na 5 dni mamy wykupione domki letniskowe nad samym jeziorem. Ale komary będą cięły. Oby pogoda dopisała.

Jeszcze planuję taki wypoczynek na mazurach tylko z mamą, ale jeszcze nie wiem czy się uda bo właśnie ustalam cenę pobytu weekendowego w pięknym Dworku Kaliszkim w Biała Piska. Tam maja świetny pakiet specjalny dla przyszłych mam z sesją fotograficzną. Trochę to kosztuję więc negocjuje ceny z menadżerem obiektu. Nie wiem czy wyjdzie po mojej myśli, zobaczymy.

Pozdrawiam Gorąco, i życzę miłego niedzielnego wieczorku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #694950 przez małopolanka
hej ;-) chyba każda korzysta z weekendu puściutko tu coś ;-)

Pani P pięknie wyglądasz ale zazdroszczę Ci tej pogody. U nas jest ok 16-18 stopni.

NatB ale słodkie te ciuszki ;-)daj znać jak tam po pikniku.

Psotka super że w końcu odpoczniesz i to jeszcze na Mazurach ;-) my w tym roku już nigdzie się nie wybieramy. Urlop wykorzystaliśmy na pobyt w Polsce raz w marcu i niedawno w czerwcu i to tyle.

Mi weekend zleciał na poszukiwaniu wózka... i im dłużej szukam tym jest gorzej hehe. Sprawdzałam nawet sklepy w innych miastach bo u nas to zaledwie parę na wystawie. Widziałam wózki Graco symbio i evo na żywo i w końcu mogłam porównać z opiniami na internecie. Wózki graco fajnie się prowadzi mają porządne stelaże i są banalne w składaniu podobnie jak pisza na internecie. Wózek symbio jest ok ale ma miniaturowy koszyk na zakupy i przez to odpada.Wózek graco evo jest ładny wizualnie ale nie tak ładny jak na zdjęciu w internecie. Tak jak w symbio stelaż super są lekkie itp. ale martwi mnie rozmiar gondoli tylko 74 cm długości, 31 cm szerokości. Kurcze obawiam się że przez zimę gdy dziecko będzie ubrane w te wszystkie kombinezony to będzie mu ciasno a jakby nie było czeka nas cała zima. Co najmniej do marca będzie dziecko musiało mieć grubsze ciuchy na sobie. Spacerówka jest ok koszyk na zakupy o niebo lepszy niż w symbio. Widziałam też wózek maxi cosi mura plus. Jest dość ciężki ale dość fajnie jeździ ale co do spacerówki to fatalna jest buda i dziecko praktycznie po bokach nie jest osłonięte od wiatru. Wygląd ma fajny ale kompletnie nie praktyczny. Reszta wózków które widzieliśmy z tańszych modeli nie wchodzą w grę bo albo są duże albo sztywne albo jakościowo do bani. Ja już nie wiem czy ja jestem za wybredna. Był jeden świetny wózek Icandy ale niestety cena powaliła mnie na kolana chcieli za niego 1199 e prowadził się jak marzenie chociaż też gondola dosyć mała. Zastanawiam się nad tym x landerem i tu pytanie do Nefretete czy ten x lander którego Ty miałas był na stelażu metalowym czy aluminiowym? Czytałam podobne opinie że jest ciężki ale nie pisali jaki stelaż. Może na aluminiowym nie byłoby tak źle bo ogólnie wózek jest ładny. Nie znalazłam tego mamas&papas sola a szkoda bo też fajny z chęcią zobaczyłabym na żywo. Ogólnie to jestem rozczarowana że tak ciężko wybrać dobry wózek. Niby jest tego tyle a jak widzi się na żywo to nie ma co wybrać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #694998 przez pani_p
Hejo

U mnie taka piękna pogoda była, ale tylko w piątek... Później lipa i już na plaży nie posiedzialam. Wracamy dzisiaj na Kujawy do rodziny męża bo tu nie ma co siedziec. Leje i zimno. Smutno mi strasznie bo nie skorzystalam za bardzo z tej plaży...

Nat fajowskie bodziaki :-)

Psotka oby Ci się bardzo nie pogorszyła ta anemia i fajnie, że będziesz na l4, będzie czas na odpoczynek :-) ja mam babcie na mazurach ale bylam tam baaardzo dawno.

Malopolanka ja to się oglądam za każdym wozkiem co kolo mnie przechodzi i się zastanawiam czy fajny jak sie prowadzi czy ciężki, zaraz dojdzie do tego, że będę przechodniów na ulicy zaczepiac i pytac :-D hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #695012 przez natB
No i znowu zaczął się tydzień bleeee... a ja w pracy, z jednej strony dobrze, a z drugiej powoli się wypalam :), ale jeszcze troszkę i też będę leniuchować na L4 :)...

Psotka Mazury... aaaaaa też planujemy od kilku lat wyjazd z moim Sławkiem, ale zawsze jakoś nam daleko... ja byłam raz w wieku 9 lat, a mój mąż ani razu... ale na taką podróż musiałabym być na chodzie ;P... jakbym się wybierała to zwrócę się o pomoc do Ciebie w poszukiwaniu fajnego noclegu :)

A mi wknd zleciał strasznie szybko... w sobotę byliśmy na pikniku i dokładnie tak, jak Ty Pani_P wzrok miałam skierowany wkoło głowy i patrzyłam tylko na wózki :D i cieszyłam się, że za rok będziemy już w trójkę <3... chociaż za rok nie skorzysta z tych wszystkich atrakcji, które tam były, ale będę miała radochę, że go wzięłam :)... czego ja nie planuję za rok z dzidziusiem :P

W nd. odwiedziła mnie moja Mama, Babcia i moja mała bratanica :) w dodatku przyjechali jeszcze Sławka ciocia i wuja, więc miałam dużo biegania w kuchni kawa, kolacja... powiem Wam, że przeholowałam i znowu mnie bolą strasznie plecy :(

Za tydzień kolejny wknd w biegu, bo zabieramy moich Teściów i jedziemy do Częstochowy na mini pielgrzymkę :) póki jeszcze jakoś się kulam to zabierzemy ich, tym bardziej, że oni też już są wiekowi i nie wiadomo, czy się zdarzy jeszcze okazja :)


Psotka, a teraz jest TWÓJ CZAS :D wypoczynek, zero stresu :) dbanie tylko o siebie i dzidziusia :D

Pani_p napiszę tak-> nasze, polskie, kochane morze :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #695028 przez Psotka
Dzień dobry Ciężaróweczki

Małopolanka, zawsze tak jest jak za bardzo się skupiasz na jednej rzeczy, im więcej czasu jej poświęcasz, ty,m jestem bardziej wymagająca i bierzesz pod uwagę różne i co raz więcej detali. Prawda jest taka że na idealny wózek nie wszystkie stać, jest nawet taki z przerzutkami i napędem na koła. Ostatnio oglądałm prezentacje i opinie jednej z blogerek z youtuba, same zobaczcie:



Ona kupiła Bugaboo Cameleon3. Z tego co pokazuje to jest fajowy, mi się podoba... ale cena mnie odstraszyła.

Oj muszę zjeść śniadanie, plany na dzisiaj hmm....omg muszę sobie jakiś grafik zrobić ...pogoda jest średnia.. nawet bardzo srednia.

Nat_B jeszcze trochę i Ty tez odpoczniesz...cierpliwości (-;
Pani P_niestety tak to jest z nasza Polska kochana pogoda...niestety może zepsuć najwspanialszy wakacyjny wypoczynek.

Miłego dnia życzę (-;

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #695050 przez natB
A jutro mam WIZYTĘ :D cieszę się, jak dziecko :D

Psotka Bugaboo Cameleon3 strasznie fajny :( i kolory takie, które mi w 10000% odpowiadają, ale cena właśnie...nie do zaakceptowania :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #695344 przez oki222
Hej Dziewczynki
Kurcze napisałam Się i komputer mi się wyłączył wrrrrrrrr.

No troszkę cicho się zrobiło na naszym forum ostatnio ale sama przyznaje ,ze nie miałam czasu :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dziś zaczynam 6, miesiąc jeszcze 4 :)ruchy czuje już regularnie i codziennie a jak Mati łobuzuje to nawet już widzę je na brzuchu :).

Jeśli chodzi o Wasze plecki to współczuję ja jak na razie to wojowałam z kością ogonową i jak się przemęczę to ledwo siedzę i wstaje :)aleee nie wiem czy wspominałam dostałam od mojej Mamy tego rogala i już drugi tydzień z nim śpię i naprawdę polecam odkąd śpię z nim między nogami już mnie tak nie boli :P

W sobotę tez znalazłam czas i odwiedziłam sklep z wózkami wreszcie przyjrzałam się w realu , pojeździłam itp i zostaje przy swoim wyborze x-landera x-move wózek fajnie się prowadzi szybko składa i jest co dla mnie ważne bardzo zgrabny ,nie za duży mam małe mieszkanko więc nie mogę sobie pozwolić na coś wielkiego . Po rozmowie ze sprzedawcą totalnie odpuściłam wózki z małymi kołkami z przodu bo podobno wiecznie z nimi problem . Kurczę naprawdę chyba szybciej zdecydowałabym się na zakup samochodu :P w każdym bądź razie wózek mam wybrany :) i już nie będę kombinować kupię 3 w 1 z nosidełkiem maxi -cosi o którym wcześniej już była mowa. teraz będę śledzić czy ktoś sprzedaje używany a jeśli nie kupie nowy bo widzę że te wózki trzymają cenę używany licytacja zaczyna się średnio od 1500 a nowy kosztuje 2200 i tak kiedyś sprzedam :).

A tak dla jaj to znalazłam model wózka który nie ma chyba konkurencji :)

Cacy co ????


c
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Pozdrawiam życząc miłego dnia :*
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #695351 przez nefretete666
A moim zdaniem nad wózkiem własnie warto sie dobrze zastanowic i zaczac ogladac wczesniej i porownac kilka opini bo pozniej mozna zalowac zakupu, wiadomo ze jak kogos nie stac to nie kupi nie wiadomo jakiego wozka ale to juz kazdego indywidualna sprawa ile ma czy ile chce przeznaczyc na wozek.co do Bugaboo to nie podoba mi sie ten wozek dziwnie wygladja te duze kola z tylu a male z przodu i w zyciu by za niego tyle nie zaplacila mimo tegoze slyszalam o nim duzo pozytywnych opini.cos ostatnio forum ucichlo,gdzie wy sie dziewczynki podziewacie?
Małopolanka rama w tym x-landerze jest aluminiowa ale wozek ogolnie do lekkich nie nalezy tak samo jak cala reszta wozkow z pompowanymi kolami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #695359 przez nefretete666
oki222 napisał:

Hej Dziewczynki
Kurcze napisałam Się i komputer mi się wyłączył wrrrrrrrr.

No troszkę cicho się zrobiło na naszym forum ostatnio ale sama przyznaje ,ze nie miałam czasu :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dziś zaczynam 6, miesiąc jeszcze 4 :)ruchy czuje już regularnie i codziennie a jak Mati łobuzuje to nawet już widzę je na brzuchu :).

Jeśli chodzi o Wasze plecki to współczuję ja jak na razie to wojowałam z kością ogonową i jak się przemęczę to ledwo siedzę i wstaje :)aleee nie wiem czy wspominałam dostałam od mojej Mamy tego rogala i już drugi tydzień z nim śpię i naprawdę polecam odkąd śpię z nim między nogami już mnie tak nie boli :P

W sobotę tez znalazłam czas i odwiedziłam sklep z wózkami wreszcie przyjrzałam się w realu , pojeździłam itp i zostaje przy swoim wyborze x-landera x-move wózek fajnie się prowadzi szybko składa i jest co dla mnie ważne bardzo zgrabny ,nie za duży mam małe mieszkanko więc nie mogę sobie pozwolić na coś wielkiego . Po rozmowie ze sprzedawcą totalnie odpuściłam wózki z małymi kołkami z przodu bo podobno wiecznie z nimi problem . Kurczę naprawdę chyba szybciej zdecydowałabym się na zakup samochodu :P w każdym bądź razie wózek mam wybrany :) i już nie będę kombinować kupię 3 w 1 z nosidełkiem maxi -cosi o którym wcześniej już była mowa. teraz będę śledzić czy ktoś sprzedaje używany a jeśli nie kupie nowy bo widzę że te wózki trzymają cenę używany licytacja zaczyna się średnio od 1500 a nowy kosztuje 2200 i tak kiedyś sprzedam :).

A tak dla jaj to znalazłam model wózka który nie ma chyba konkurencji :)




Cacy co ????


c
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Pozdrawiam życząc miłego dnia :*

Ale bryka hehehe ja do szkoly rodzenia nie chodzilam bo jakos tak wyszlo a teraz to juz mi sie przy drugim nie oplaca.Oki mysle ze nie bedziesz zalowala wyboru wozka bo jest na prawde fajny tylko pozniej pewnie przejdziesz na lekka spacerowke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #695391 przez natB
a ja jestem załamana :(:(:( jak nie urok to sraczka i to się sprawdza...


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #695446 przez oki222
natB - kurcze strasznie nie fajnie :( który raz Ci przedłużyli umowę??? chyba Nie jest tak do końca jak myślisz bo jak jesteś na zwolnieniu to pracodawca chyba i tak płaci za ciebie dodatkowe składki , wiec jest im to nie na rękę i już , ale Współczuję Ci bardzo. ja to się cieszę ,ze mam umowę na czas nieokreślony i czuję się bezpieczna . Niech ich szlak trafi to się nazywa szacunek do kobiet w ciąży ale nie załamuj się, dobrze ,że w razie czego masz plan B

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #695457 przez natB
jak idę na L4 pierwszy miesiąc płaci pracodawca, a później kasa idzie z Zus-u, bo to zasiłek macierzyński, a zasiłki wypłaca ZUS... umowę teraz 3 raz, ale to jest umowa zlecenie... miałam zawsze na 6 miesięcy, a teraz nagle mam na 3 miesiące... ewidentnie po złości :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #695482 przez nefretete666
Natb ale jak sie jest w ciazy to tak czy siak oni cie zwolnic nie moga,musza przedluzyc umowe do dnia porodu czy im sie to podoba czy nie, pozniej maciezynskie wyplaci ci panstwo
cholera doczytalam ze masz umowe zlecenie w takim razie oni chyba moge co chca,wspolczuje ci nerwow

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl