BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #696720 przez wielomama
Hej ho dziewczątka!!!
Nie mam siły pisać, ale chociaż na chwilkę jestem. Macie takie wspaniałe zdjęcia, wiadomości do przekazania, że aż żal nie odezwać się.

Jeśli chodzi o wagę maleństw to już po mojej widać, że nie osiągnie 3 kg tak jak rodzeństwo, ale za to moje dzieci bardzo szybko i dużo przybierają po urodzeniu.

Szkołę rodzenia zaliczałam oczywiście przy pierwszej laluni, wtedy miałam za darmo z przychodni. Tylko nie ćwiczyłam oddechowych i przygotowania do porodu, bo już wiedziałam o cesarce planowanej. Powiem szczerze, że można się obejść bez. Tego samego dowiemy się z książek, jeśli chodzi o połóg i pielęgnację maleństwa. Natomiast jeśli kobieta rodzi sn to przydatna taka szkółka, bo z książki raczej nie da się nauczyć oddychania.

Małopolanka świetne ciuszki, prawdziwie chłopięce i modne. Uważam, że fajnie, że masz już tak wiele rzeczy, przynajmniej spokojna głowa....Gratuluję mieszkanka, pochwal się jakie duże i jakie plusy zamieszkania tam...

Ja kreskę na brzuchu mam zawsze bardzo bladą tak samo jak brodawki (bo często ciemnieją).

Z tą każdą kolejną ciążą, że brzuszek szybciej widoczny to u mnie nie sprawdziło się....Już widać, ale wszyscy mówią, że dość mały jak na ten tydzień ciąży, D też tak mówi i lekarka też wczoraj stwierdziła, że brzuszek zgrabniutki. Strasznie mało przybieram, więc u mnie to chyba wszystko z tego powodu, że mam teraz taką gonitwę i full obowiązków.

nat śliczne zdjęcia, aż pokażę mojemu, żeby go namówić na 4d po 30 tyg. Naprawdę spora waga malucha-wielki chłop rośnie.

panip trzymam kciuki za pozytywne rozpatrzenie sprawy. Ja już dostałam ,ale na remont i 3 lata spłacania przed nami.

Dziewczyny uzupełniać tabelkę z wiadomą płcią. A tak w ogóle jest wśród nas jakaś mamusia, która nie chce znać płci do końca?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696749 przez oki222
Hej dziewczęta

Ja tylko na chwilkę , ma dziś dzień wolny i jadę poszaleć po sklepach w sobotę mam wesele i jakiś worek (czyt.sukienkę) muszę sobie kupić :P a i może na jakieś fajne promocje trafię i coś niuniowi kupię :)

Nie przejmujcie się na razie nadwagą albo niedowagą dzieciątek ja sama buszuje po portalach i przedziały są strasznie różne a lekarz gdyby było coś nie tak na pewno by powiedział albo zlecił dodatkowe badania. Poza tym tak jak pisałyście jedne przytyły już trochę drugie minimalnie a inne w ogóle

Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to u mnie zajęcia są za darmo w szpitalu w którym chcę rodzić ale tylko dla miejscowych dla przyjezdnych tzn spoza warszawy szkoła rodzenia kosztuje 600 zł masakra jakaś, dlatego skoro mam za darmo nic nie tracę i może dzisiaj zadzwonię tam i się zapisze.
Ja nie mam żadnej kreski i z pępkiem też wszystko ok ( nie mam wystajacego wiec i chyba mi tak nie wyskoczy)- na razie przynajmniej.

Spadam ,Miłego dnia Laleczki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696750 przez natB
Pani_P super trzymam kciuki za nowe mieszkano :D zdążycie je wyszykować na przyjście maluszka?:)... kurczę przede mną jeszcze wymiana okien w części domu, malowanie i mam wrażenie, że zostało maaaało czasu :P

Co do szkoły rodzenia myślałam kurczę nad tym, ale mój S. nie ma za bardzo czasu niestety, bo normalnie pracuje na etat i mamy gospodarstwo, a latem jest tyle roboty, że hej :(... ale całe szczęście jakieś doświadczenie mam, bo pracowałam w pogotowiu rodzinnym... niedługo tam jadę ich wszystkich odwiedzić i przypomnieć sobie, co jak z czym się robiło przy maluszku :P nie wiem, czy pieluchę bym teraz zmieniła :P

Justynka kolejna nasza podróżniczka po Pani_p i Psotce, czy Wy nie macie za dobrze :P
ja to chyba muszę się zadowolić całorocznymi wakacjami na wsi :P

A ja jeszcze chciałam napisać, że infekcji brak i wyciągam mojego S. na basen :D w przyszłym tygodniu, a niech mały poczuje, że woda to jest mój drugi żywioł :D

Co do mojego usg to fakt nawet nie widziałam, że jest to 4D, a jest :)... w gabinecie u mojej Pani Doktor wisi kartka, że wykonują od 25 tyg. ale widocznie nie było żadnych przeciw wskazań, a mały spał, więc można było sobie wszystko pooglądać :-> takie zdjęcie tyle daje, co prawda tylko wtedy, kiedy mały jest spokojny, bo tak dość obraz się zamazuje i sprzęt nie nadąża :)

Wiecie, co mnie pozytywnie ,,dobiło" na wizycie koszt tej wizyty :P 30 zł. MASKARYCZNIE niska przy tym ile czasu mi poświęciła i ile zdjęć dostałam :)... w sumie wizyta kosztowała 40 zł, dałam 100 zł. wydała mi 70 zł. i mówi, że 10 zł. to kiedyś przy okazji... ale jutro jadę po L4 i na pewno zwrócę, bo aż głupio mi się zrobiło, że tylko tyle zapłaciłam :)


Pooooozdrawiam gorąco :D szykuje się PIĘKNA POGODA :)****

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696751 przez natB
A i proszę mnie nie straszyć wielkim chłopem, nie dam rady urodzić 4 kg dzieciątka :P:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696776 przez pani_p
Hej :)

Oki u mnie też jest bezpłatna przy szpitalu ale kolezanka mi mówiła że często odwołują spotkania jak jest duzo porodów no i już nie można tak sobie dopasować zajęć do własnych potrzeb. Dlatego idziemy prywatnie bo koszt też nie odstrasza :-)

Psotka i rozjasnilo Ci się w sprawie wózka? Kurcze jak wrócimy z voyage'y to też by trzeba było się intensywniej zabrać za przygotowania. Chociaż pewnie i tak wezme się za to jak dowiem się kim jest nasz maluszek;-)

Nat kochana zdążymy bo w tym mieszkaniu nie trzeba nic robić. Wyremontowane jest elegancko i wszystko mnie się tam podoba :-) wystarczy rzeczy przewiesc. No, ale nie napalam się jeszcze, lepiej nie. Tą lekarke to ty masz złotą! 40zl za 4d no masakra! U nas prawie 200zl... Nic tylko się cieszyć z takiego lekarza co nie zdziera.

U mnie piękne slonko świeci :-) pozdrawiam :-*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696863 przez Gro-szek
Cześć Mamuski...
Jestem tegoroczną sierpniówką... my juz prawie na finiszu

Mam do sprzedania sukienkę z Happymum z serii Senza Dress kupiony w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu w Arkadach.

Sukienkę założyłam raz na ślubie swojej koleżanki, na którym i tak ze względu na stan błogosławiony, nie wytrzymałam za długo.

Cena do uzgodnienia + dodatkowe zdjęcia mogę przesłać.
Jak coś piszcie na priv.

Życzę powodzenia
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696940 przez Psotka
Witam wszystkie Mamusie,

Oki powodzenia na zakupach, obyś się obłowiła. Widziałaś sukienkę zaproponowaną przez Gro-Szek? Piękna jest , gdzie Ty będziesz worka szukać. Kup sobie coś czadowego, niech zobaczą na weselu że kobieta ciężarna tez potrafi się zaprezentować. Ja mam wesele przyjaciół ale dopiero we Wrześniu. Wtedy to już nie będę widział własnych stóp :laugh:

Słuchajcie wczoraj jak szłam na gimnastykę to widziałam drobniutką kobitkę a wielgachnym brzuchem. Jak na nią patrzyłam to po pierwsze miałam wrażenie że zaraz się przewróci a po drugie swoim ścisłym mózgiem wyliczyłam że brzuszek miała wysunięty z 0,5 metra przed siebie.
Ale to chyba były bliźniaki.. albo gigantyczny dzieciaczek :ohmy:

Nad B.. ale Ci się trafiło z tymi zdjątkami, takiej ceni nigdzie nie znajdziesz... widzisz jakie masz szczęście :laugh: I jaka pamiątka :)

Pani_P jedno mi się rozjaśniło z wózkiem, musi być lekki, zwrotny i mieć dobre duże pompowane koła, ale który model to sama jeszcze nie wiem. Trzymam kciuki za kredyt.

Ja miałam dzisiaj iść na basen, ale po wczorajszych wygibasach to jestem zmaltretowana, nic mi się nie chce. A taka ładna pogoda a mi się nic nie chce.

Mam do Was pytanie, rozglądam się za elektrycznym termometrem, w smyku są za 24 zł a w aptece za 120 zł. Czy taki tańszy mi się sprawdzi? Nie zepsuje się?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696967 przez asiulek2706
Małopolanka zakupki - śliczności... wszystko takie spokojne, delikatne, baaaardzo mi się podoba :)
Nat 30 zł. za wizytę??? :ohmy: ja za tą za 2 tygodnie mam zapłacić 335 zł.! wygląda na to że lekarz do którego idę ma sprzęt do usg ze złota :laugh:
Dziewczynki a z tego co wiem to np w Szczecinie jest położna co prowadzi szkołę rodzenia w ramach nfz, moja koleżanka do niej chodziła i była zadowolona, tylko jedynym warunkiem jest wskazanie tej położnej jako osoby która będzie przychodziła do nas po porodzie. Wszystko za free. Może w większych miastach też ktoś taki się znajdzie? Wydaje mi się że warto iść do takiej szkoły, też na bank się zapiszę :)
Cieszę się razem z Wami z Waszych wakacyjnych planów :) Ja niestety mam na cały lipiec zaplanowany sajgon w pracy :( mam nadzieję że chociaż na jakiś weekendzik wyskoczę gdzieś i wypocznę.
paniP trzymam kciuki za finalizację spraw kredytowych :)
Dziewczyny jestem ciekawa czy planujecie porody z udziałem Waszych drugich połówek? Jakie macie zdanie na ten temat? Ja sama nie wiem, wydaje mi się że u nas to się okaże już w trakcie ile mój małżonek wytrzyma bo on trochę delikatniuśki jest jeżeli chodzi o takie sprawy, chociaż kawał chłopa z niego :) ale np moja koleżanka stwierdziła że jej mąż ma byc przy całym porodzie żeby cytuję "zabaczył jak ona się męczy"... ja na pewno się nie obrażę jak wyjdzie w którymś momencie.
Pozdrawiam Was serdecznie, miłego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697128 przez agnieszkazst
Asiulek jak też czarnej kreski nie mam - to nie u każdej musi byc ;) A do porodu idę na bank z Mężem :)

Małopolanka super że udało się z mieszkankiem - GRATULUJEMY!!! :* I zakupki udane - rewelacja!!

Ja dziś byłam z kolei w 5.10.15 i mają sporawe przeceny do 70%! A ciuszki kapitalne kupiłam kurteczkę zimową za 29zł (!) obniżka z 90zł - cuuuuudowna!!! i ogrodniczki r.62, polarek, sweterek, spodenki, pajacyka... - jestem tak mega zadowolona że brak słów. Jakość rewelacyjna a do tego większość duuuuużo taniej niż pierwotne ceny - KOCHAM WYPRZEDAŻE :) Jeśli macie w pobliżu siebie ten sklep to polecam :D Bo zimowa kurteczka to normalnie pierwsza klasa!

NatB Synuś cudowny :) rosną te Nasze pociechy :D No i cena szok.......... Normalnie jak za darmo..... super Ci się trafiło, normalnie lekarka skarb!!! Ja nie będę pisała ile musiałam zapłacic (sporo....) i dostałam jedno zdjęcie - no ale i tak cieszyłam się że chociaż jedno ;) bo wczesniej to żadnego nie miałam, a tak to zawsze choc tyci pamiątka jest. Tak wiec oby jak najwięcej takich lekarek jak Twoja!Polecaj ją innym w Twej okolicy!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Justyna NL ależ super że jedziecie pod namiot!!!! Strasznie luuuuuubie takie wypady - będzie na pewno super!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #697135 przez agnieszkazst
Acha Psotka co do wózka to ja dziś już wybrałam i ciesze jak nie wiem co bo właśnie takiego szukałam i...... znalazłam :D :D :D Wózek polskiej firmy ADAMEX typ SENSO (3w1). Tu Wam podaje link - jest cudny, fantastycznie się prowadzi (jestem wysoka i dla mnie to mega ważne), leciutki, super się składa, prześliczna spacerówka i w ogóle jestem zachwycona :) A i cena spoko 1350zł w moim mieście :) www.adamex.pl/sklep/foto/pl/senso-30m-1332923266.jpg kupuje go pod koniec sierpnia :)to jest kolorystyka ecri-cappucino, ewentualnie zastanawiam się nad ecri - brąz, ale jak na razie wygrywa ten co podałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #697186 przez asiulek2706
Taaak zgadzam się z Agnieszką, ja tez w 5 10 15 poszalałam, ciekawe, czy kupiłyśmy ten sam polarek - taki biały w misie? :D
Czyli wychodzi na to że żadna z nas krechy nie ma na brzuszku :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #697225 przez agnieszkazst
coś nie chcą mi się tu załączyc zdjęcia z zakupów :( ale wkleiłam na fejsa :)

Asiulek polarka wziełam niebieskiego z samochodzikiem :) Ach jest cudny!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697308 przez Gravity
Ja narazie co do ciuszkow sie powstrzymam:P
a tu kolekcja Freebie calkowicie za free:) :laugh:

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697364 przez natB
a ja dołączam do Psotki i zaczynam najdłuższy urlop w życiu :D :D :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #697391 przez małopolanka
Psotka już się nie mogę doczekać aż się przeprowadzimy. Wiem ze nie powinnam się przemęczać i za dużo robić na raz ale aż mnie roznosi z tej radości i nie wiem czy to będzie możliwe hahaha

Pani P trzymam kciuki żeby wszystko się udało z tym kredytem. Super że to mieszkanko jest już gotowe i możecie się wprowadzać od razu.

Justynka doczekasz się kiedyś na pewno bo fakt nie ma to jak mieszkać osobno.

Wielomama mieszkanie składa się z dwóch sypialni łazienki kuchni z jadalnia i salonem także nic więcej nam nie trzeba. Zresztą takiego mieszkanka szukaliśmy. Wszystko jest na jednym poziomie co jest bardzo praktyczne przy dziecku.Z tyłu mamy ogrod. Mieszkanie jest w fajnej okolicy gdzie przeważnie są same rodziny z dziecmi. Koło domu mamy park z placem zabaw ,alejkami i niedaleko jeszcze jest las. Moja rodzina mieszka blisko bo po drugiej stronie placu zabaw mieszka moja siostra na przeciwko moich drzwi mieszka moja kuzynka a osiedle dalej mieszkają moje dwie kolejne kuzynki z rodzinami. W weekend planujemy się pomały wprowadzać. Wcześniej tylko chcemy wymalować pokoj dla dziecka. Czeka nas trochę pracy ale już się nie mogę doczekać. Dzisiaj odbieramy klucze ;-)

Asiulek pytalas o kreske na brzuchu. Ja mam taka żyłę widoczną z boku ale Tobie pewnie chodzi o kreske od pępka w dół. Na razie nic takiego nie mam ale zobaczymy za miesiąc albo dwa. Zrobie zdj mojego brzuszka bo wydaje mi się że jest dość mały nie wiem musicie zobaczyć. Jeszcze jak byłam u GP to waga pokazala 48 kg a tydzień wcześniej w szpitalu było 49.9 i lekarka powiedziała ze to pewnie wina wagi bo miała taka zwyklą tylko ale żebym się nie martwila bo brzuszek rosnie prawidłowo. Czasami mam wyrzuty sumienia ze tak mało przytyłam. Jem wg moich potrzeb ale może powinnam więcej sama nie wiem. Pozniej dodam zdjecie.

Co do porodu to mój mąz na pewno będzie ze mną. Ja zawsze się smialam ze może lepiej nie bo wiem ze on będzie panikowal ale dla niego nie ma opcji zebym poszla sama. Mówi to jest cud że jego syn przyjdzie na świat i chce przy tym być, chce przeciąć pępowinę itp. nawet jakby miał zemdleć zaraz po hahaha.

Agnieszka zazdroszczę że wybrałaś już wózek. Ja na razie mam przeprowadzkę na głowie więc odpuscilam trochę temat wozka. Może coś się pojawi nowego za tydzień lub dwa i wtedy jeszcze raz będę sprawdzać i myslec nad wyborem.

aha co do szkoły rodzenia to ja odpuściłam bo akurat zajęcia są w godzinach w których mój mąz jeszcze pracuje a szpital jest kawalek od nas. Nie chciałoby mi się samej tam chodzic. Będę szukac wiadomości w internecie i sama na wlasną rękę ćwiczyć.

Psotka jeśli chodzi o termometr to ja już kiedyś miałam Wam pisać żebyście unikały modelu brother max . brothermax.com/product-details/30102/3-i...ital-thermometer.htm jest do bani. Tobie chodzi do ucha czy elektryczny zwykly pod pachę?

Gravity fajna kolekcja. Te kubeczki to mój nr jeden dla dzieci. W przedszkolu chyba przerabialiśmy wszystkie możliwe kubeczki niekapki ale ten jest najlepszy i najprostszy w użyciu.

Oki powidzenia na zakupach ;-)

NatB należy Ci się nic po tym wszystkim także ciesz się i relaksuj na maaaaxa. Udało Ci się dogadać z Twoja koleżanką?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl