BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #687565 przez małopolanka
Gravity nie wiem czemu się tak zbulwersowałaś. Dla mnie wybór wózka to musi być przemyślana decyzja. Dlatego zabieram się za to wcześniej i pytam o rady po prostu. Widziałam jakie są w sklepach i właśnie dlatego widzę że to nie będzie takie proste.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #687568 przez Gravity
suzi001 napisał:

Poogladac mozna,ale po co sie spieszyć :) a takie rzeczy jak łóżeczko,niania czy wózek lepiej kupić dla pewności na miesiac przed narodzinami,mozna sobie składać na kupke kasę a pózniej kupić :) takie jest moje zdanie :) bo do tego czasu moze być dużo rożnych promocji wyprzedaży itp :) albo moze być psikus z plcia a kolor wózka np typowy pod dana płeć,kupiony pózniej zawsze mozna wymienić,bo nie wiem czy gdzieś paragon jest ważny niż miesiac?



no tu Suzi001 ma racje co do waznosci paragonu:(

a tu strona jak cos szukacie:)z wozkow. Zawsze mozesz zmienic obcje wyszukiwania i dac irlandie tylko ale z uk bez problemu dostawa 24h.
www.ebay.co.uk/sch/Pushchairs-Prams-/667...H_ItemCondition=1000


www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Safety-1st-...&hash=item5657b97748

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #687578 przez wielomama
Hejka, nawet nie piszę, bo nie mam siły. Od tygodnia po 32-35st.c.Nie nadaję się na taką pogodę. Ostatnio do przedszkola przyszłą kobieta, która stwierdziła, że nie rozumie osób, które wyjeżdżają do ciepłych krajów i jeszcze za to płacą :laugh: Ja obecnie jestem słaba, obolała, cholernie zmierzła i nie wyobrażam sobie zostać sama z 3 dzieci-od razu bym szukała chętnego tatusia, tylko pewnie żaden taki by się nie znalazł. jak dla mnie to makabra te wszystkie obowiązki...
Jeśli chodzi o rzeczy do maleństwa to powoli zbieram. Mam już 2 reklamówki. Wczoraj dostałam śliczny dziewczęcy dresik w kolorze NIE różowym ale dopiero na 62cm, czyli według moich dzieci to tak na 3 miesiące. Dowiedziałam się, że urodziła koleżanka od mojej siostry maleńką Laurę 48cm i 2500g całkiem w terminie i to właśnie po niej Oliweczka będzie miała większość rzeczy. Wózek kupimy z becikowego, które można dostać już w tydzień po porodzie.
No a resztę to muszę mieć przygotowaną do końca września, bo wiadomo u mnie może się zacząć dużo wcześniej a wiadomo jak będę w szpitalu to moja mamuńcia zajmie mi się dziećmi a Damian psem, mną i załatwianiem wszystkich papierkowych spraw. Słuchajcie ta polska to już całkiem idzie na psy. Mamusia tej małej Laury miała cesarkę i musiała wyjść ze szpitala już po 2 dniach, no chore.Przecież mogła różnie reagować. W 2004 po cesarce byłam jeszcze w szpitalu 6 dni w 2008 już tylko 4 dni a jak widać teraz tylko 2-3.

Jeśli chodzi o przygotowania do maleństwa to ja na razie nie czuję się jeszcze zbyt pewnie i czuję obawy, dwa-stara śpiewka, nie mam kasy a trzy wiadomo inne rzeczy na głowie. Natomiast doskonale rozumiem kobietki, które na tym etapie ciąży zaczynają kupować, cieszą się tym wszystkim, chcą jak najlepiej oraz martwią czy ze wszystkim zdąrzą. To normalne zachowanie. Też taka byłam. A znam też takie, które kupują w 8 miesiącu ciąży, bo im się nie spieszy....a w końcu nic nie mają i rodzina musi wszystko przygotowywać. Wiadomo różne charakterki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #687617 przez oki222
Hej Dziewczynki

Widzę, że każda z nas przeżyła tą pogodę -masakra jakaś.

Widzę też,że wywiązała się całkiem ostra dyskusja na temat wózka.

Ja osobiście wiem,że jeszcze za wcześnie na zakup wózka chociaż rozumiem małopolankei nie ukrywam,że też miałam pisać do Was czy macie już jakieś typy wózków albo możecie coś doradzić. Wiem po koleżankach że na tym etapie ciąży warto już zacząć się interesować.Moje 3 koleżanki kupiły dość wcześnie wózki bo znalazły używane w stanie idealnym i np 3w1 kupily za 1000 zł a nie np 2500 zł a naprawdę nie było widać śladów użytkowania, więc można trafić na fajną okazję ,sama śledzę różne ogłoszenia i jak coś się trafi to pewnie kupie od razu.
małopolanka Z opinii moich koleżanek wiem ze fajne dobre i bardzo wygodne są wózki x-landera mi się podoba typ movie -trochę dziwne kolory ale podoba mi sie kolor europe ciemny fiolet i od początku jakoś jestem tym wózkiem najbardziej zainteresowana a kolor i dla dziewczynki i dla chłopca pasuje :).

Ja ogólnie też powoli chce kupować wszystko, żeby koszty mi sie rozłożyły . Na podstawie Listy która tu była zamieszczona oceniłam zakupy na około 6000 zł (przy średnich cenach) to sporo i bez wielu rzeczy które będą dopiero później potrzebne, jedyny mój wymysł to ta niania z monitoringiem oddechu za 900 zł ale kupię ją bo wiem,ze będzie na lata ja niestety nie mam od kogo teraz podostawać rożnych rzeczy wiec muszę sama kupić ,jak się ma już dzieciątko też chyba łatwiej szczególnie jak różnica wieku mała bo jednak dużo rzeczy się wykorzysta.

Nie oceniajmy się ! jedne będą kupować teraz inne w 8 miesiącu a znam i takie co wózek kupowały jak dzidzia miała ropocząć dopiero spacery :P

Spokojnej nocki Wam życzę :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #687629 przez suzi001
Okii ten sam wózek nam sie podoba :) ja go podpatrzylam u znajomej :) a co to za niania co kosztuje aż 900 zł :o ? Nie myślałas o używanej? Tez będę chciała kupić sobie z video ale chyba używana najlepiej z pewnego źródła :) to jest przydatna rzecz :)
Co do tego kupowania to każda zrobi jak chce,znam tez osoby co w ostatnim miesiącu dowiedziały sie ze z dziewczynki jest jednak chłopczyk i pokupowaly typowo pod dziewczynkę a ze paragonow nie mieli to dzidzius chodził na różowo,no i moze dlatego ja nie jestem za kupowaniem teraz ale to każdego indywidualna sprawa :) ja mam dużo czasu i dopiero we wrześniu będę sobie wszystko powoli kupować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #687631 przez małopolanka
Okii dzięki za odpowiedź. Patrzyłam na te wózki x lander x-q wpadł mi w oko ale czytam na internecie że posiada jakąs wadę fabryczną i dziecko w spacerówce zsuwa się do przodu... ogolnie to co wypatrzę jakiś wózek to coś z nim nie tak. Tutaj mam 4 sklepy na krzyż z czego jest okropnie drogo i wyboru prawie żadnego więc cieszę się że nie zabrałam się za szukanie np. w 8 mies. Co do zakupów przez internet to jest tak że na zdjęciu wszystko jest super wózki są ładne itp. ale na żywo dopiero możemy ocenić wykonanie, jakość materiałów, wielkość ( mam 160cm wzrostu więc też muszę to wziąć pod uwagę żeby wozek był lekki i zgrabny).Stąd moje pytanie tutaj na forum bo jest parę mam które już przerabiały ten temat. Co do tych wydatków to po zsumowaniu faktycznie sporo wychodzi ale tak jak mówisz z drugim będzie już łatwiej i dużo rzeczy zostanie.

Wielomama ze szpitalami czasami tak bywa że to jedno wielkie nieporozumienie. Moja znajoma z przedszkola rodziła dwa dni temu dzieciątko i podobno było tyle porodów że ledwo ja przyjęli jeszcze to jest jej drugie dziecko więc szybciej to się odbywa, nie zdarzyli ze znieczuleniem na szczęście urodziła szczęśliwie.W domu była już po niecałej dobie.
Wspólczuje tych upałow i na dodatek tego że teraz wszystkie obowiązki na Twojej głowie. Trzymaj się jakoś.

Okii właśnie patrze na ten x lander movie i znalazłam takie opinie www.bangla.pl/opinie/p26033/x-lander-x-move

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #687643 przez suzi001
Malopolanka właśnie tak jest ze jednym wydaje sie wózek idealny drugim przeszkadza i widzi w nimsame wady.
Gdzieś czytałam ze dzieci listopadowe powinny miec duża gondole ze względu na wygodę ponieważ będzie w kurteczce spiworku itp a to trochę miejsca zajmuje,po drugie dobre amortyzatory kół,zależy tez od terenu,zeby nie odpadaly ( moja sis miała chicco mimo to kółka sie rozlecialy),najlepiej duży daszek zeby dziecku nie świeciło słońce np w spacerowce,koła skretne oczywiście wtedy jest łatwiej prowadzić,najlepiej tez wytrzymała siatkę pod wózkiem na zakupy żebyś nie musiała Tachac po ziemii ;] no i oczywiscie zeby nie byl ciezki bo sie zmeczysz.jak cos mi sie przypomni to dopisze.moge jedyni powiedzieć zeby nie kupować tego oto wózka allegro.pl/bexa-b4x-fashion-paris-2012-p...osc-i3334512371.html jeżdżę nim na codzień i nie dość ze jest ciężki,trochę sie zmęcze jak pcham go pod górę,w jednym kole uszlo powietrze po pól roku użytkowania,rączka trzeszczy,daszek za krótki i mała razi slonce,a siatka pod wózkiem juz naderwana..a i jeszcze zapiecie ma taki maly regulator ze w kurtce zimowej jej nie dopinalam i jezdzila bez zapiecia tak naprawde bo ja sciskalo takze zapiecie tez wazne zeby mialo duza regulacje ale każda z nas zapewne ma inne upodobania itp :] Słodkich snów dobranoc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #687645 przez małopolanka
Suzii ten wózek mi się podobał bardzo tez już na niego patrzyłam ale z opinii wyczytałam podobnie więc zrezygnowałam. Podobnie jest z graco symbio podoba mi się ale dużo ludzi ma zastrzeżenia. Dzięki za opinie o tym wozku bo przynajmniej wiem że potwierdziło się to co pisza na internecie i dobrze zrobiłam ze go nie kupiłam. Ciężka sprawa no nic mam nadzieje że w końcu cos znajdę. Ja też już mykam. Miłych snow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #687725 przez oki222
Małopolanka chyba czytałam już te opinie :_( wiem,że jest dużo negatywnych zdań ale.....Ja mam doczynienia z kilkoma forami i prawda jest taka że ci co mają złe doświadczenia piszą a Ci co są zadowoleni nie i tak to już jest więc trzeba to na pół podzielić. Po następne nawet przy używanym ważne jest by mieć jeszcze na niego gwarancje ! i szczerze się zastanawiałam czy nie kupić nowego i z pełną gwarancją. Ja bardziej sugeruje się opiniami moich koleżanek które mają jedno lub już dwójkę dzieciaczków i mają doświadczenie i ten x lander ma bardzo dobre opinie.Pamiętajmy też ,ze to jest jak z samochodami czasem z produkcji wyjdą z jakimś felerem albo wadą :-( . Kurcze szczerze ten wózek to prawie jak wybór samochodu :P. Podobają mi się też wózki firmy Teutonia, ale nowe są strasznie drogie :(

Suzi jaka ładna fotka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #687778 przez małopolanka
okii wiem jak to jest z tymi opiniami czasami ale jakoś decyzje trzeba podjąc. Na teutonie patrzyłam w pierwszej kolejności bo moja siostra ma ten wozek i jest bardzo zadowolona zresztą ja tez go używam jak ide z moim chrześniakiem na spacer. Jest solidny i łatwo się prowadzi, wszystko jest tak jak powinno tylko w sklepach jak pytałam już nie ma tego modelu bo ona kupowala 2 lata temu i jedyne co w internecie to znalazłam używane. Nawet byłam raz ogladac ale był za bardzo zniszczony.

PS Cortezia zdobyłam ta "żółtą" książkę "Pierwszy rok z życia dziecka";-) moja kuzynka ja miała i była tak miła i mi ją podrzuciła. Jest dosyć gruba prawie jak encyklopedia haha będę miała co czytac przy końcówce jak już będę miała dużo wolnego ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #688031 przez cortezia
Hey dziewczyny:)

Małopolanka, ja Cię doskonale rozumiem zawsze staram się zaplanować wydatki i tak jak Ty już oglądałam się za wózkami miesiąc wcześniej, wybrałam swój Typ który byłam zobaczyć w smyku przymierzyć się zobaczyć jaki jest ciężki czy będę wstanie go dźwignąć złożyć itp. Kupie go później bo mamy o tyle dobrze, że na nasz wózek składają się znajomi z pracy mojego M.:) Mój typ to: www.bombik.pl/Wozek_FABIO_BEBETTO_3w1_MARS_RAMATTI-638.html

A to moje zdjęcie z brzuszkiem:)

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #688047 przez cortezia
aaa Małopolanka jeszcze jedno mam takie pytanko, przeglądałaś książkę?? Ciekawa, dużo wiadomości???

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #688126 przez Psotka
Cześc dziewczyny, ale mi się pokickął , dziś miałam ten koncert, było warto, trochę na zadupi jest to europejskie centrum muzyki Pendereckiego. Ale było cudownie, szczególnie utwory Czajkowskieko były najlepsze, dzidzi tez się podobały bo mnie stukał synek co jakiś czas.

Widzę że oprócz upałów na zewnątrz na forum też gorąco się robi , wchodzimy na temat pojazdów dla dzieci (-;
Ja na razie słucham opinie koleżanek które właśnie rodzą i są świeżutko po zakupach. Poczytam Wasze opinie, poszperam w necie pochodzę po sklepach, ale jeszcze ma czas na decyzję. Generalnie chcemy kupić używany, chyba 3 w 1 bo to będzie jesień jak synek się pojawi w naszym życiu. Ja nie ma parcia, jeszcze nic nie kupiłam. Na razie wykańczamy w mieszkanku rzeczy które zawsze były zostawiane na później.
Każda z nas niech załatwia sprawy zakupowe w swoim czasie, nie skaczmy sobie do gardeł (-; luzik.

Cortezia pikna fotka, kapelusz pierwsza klasa (-;
Wielomama odpisałam Ci na priva, kurcze teraz już nie pamiętam to Ciebie dopytywała się o te próbki kosmetyków dla kobiet w ciąży mustela? Chodzi o to że miesiąc temu wysalałam formularz z prośbą o próbki a jeszcze nic do mnie nie przyszło. Ciekawi mnie czy Ty już coś dostałaś od nich?

Dziewczyny ja na wyprawkę dla dziecka razem z wózkiem, łóżkiem myślę wydać 1500 - 2000zł. 6000 tys to gruba przesada,a niania za 900 zł to chyba ze złotymi włącznikami jest (-;
Ja trzymam się zasady- trzymać umiar...nie dać się zwariować. No chyba że kogoś stać to nie mam pytań (-;

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #688132 przez suzi001
Okii a dzięki :) chciałam pokombinowac z awatarem trochę :)

Mi koleżanka poleciła www.rodzinanastarcie.pl/pliki/1%20rok%20zycia.pdf na sam początek :) żebym sie mogła zapoznać,jeszcze nie miałam okazji poczytać,moze ktoś tez będzie chciał to tez sobie poczyta mozna ściągnąć w PDF :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #688164 przez małopolanka
jaaaa.... tyle się rozpisałam odnośnie poradnika wózka i koncertu a tu błąd kodu... ładnie. No nic odpisze Wam jutro bo teraz mykam spać.


ok Cortezia co do tego wózka to nie wiem czy to ta sama firma ale widziałam taki w tamtym tyg w jednym ze sklepów. Chyba nie było mamy która by się za nim nie oglądała w sklepie. Na wystawie był granatowo kremowy nooormalnie cudo!! Prze śliczny. Nie miałam szansy żeby go dokładnie oglądnąc bo była kolejka do niego i już ktoś go testował. Jedyne co zauważyłam to że koła się nie skręcają no i że jest dość duży jak dla mnie. Ja nie mam samochodu własnego więc czasami musze korzystać z autobusów więc dla mnie odpada ale nie powiem jest śliczny i jak widać było duże zainteresowanie tym wózkiem.

Co do poradnika to jak go przeglądałam to jest faktycznie taka mini encyklopedia dla dzieci.Są tam chyba wszystkie możliwe rzeczy z jakimi się możemy zetknąć i czuję że jeszcze nie raz pewnie będę sięgnąć żeby cos sprawdzić.Sam indeks zagadnień ma 12 stron i jestem ciekawa czy każda z tych rzeczy jest faktycznie tak dobrze opisana ale sądząc po grubości książki to chyba wystarczająco. Powiem więcej jak przeczytam też pewne rzeczy będę mogła porównać z tym co już wiem. Pisza że a ksiażka to kontynuacja poradnika W oczekiwaniu na dziecko- zaluje że nie mam tej pierwszej części. Wtedy od początku mogłabym poczytać sobie te wszystkie porady. Jestem ciekawa co jest w tej pierwszej części.

Psotka co do koncertu to fajnie że się udał. Piszesz tak o tym miejscu i muzyce że choć nie przepadam za tego typu muzyka to sama bym się przeszła na taki koncert nawet ze względu na to miejsce i akustykę. Zawsze to jakeś ciekawe doświadczenie.

Suzii fajny ten Twój poradnik internetowy dobrze że wrzuciłaś link. Pewnie niejedna osoba skorzysta z tego poradnika. Ja sama go przeglądne chociaż mam już jeden hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl