BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 1 miesiąc temu #1029874 przez MagdaM
Mała zdrowas już? :)

U nas Tosia lepiej dużo, ale zmieniamy mleko na ha bo podejrzenie jest, lekkiej nietolerancji laktozy.
Dziś przedostatni piątek w pl... Dowody dziewczyn mamy, część spakowana, część kupiona ale jeszcze trochę brakuje. Za 6 dni przyjeżdża mąż, zabiera rzeczy i po chrzcie wraca a my tydzień później dojeżdżamy. Aż się boję takiej podróży z maluchem, zwłaszcza, że to zima...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1029925 przez paalinkaa
Jestem i ja :)

Dobrze sie mamy, szczepimy sie ostatecznie jako wczesniak heh:D wazymy 6100 gram, a ja mam na minusie o dwa kilo wiecej niz przed ciaza, wrocilam juz do cwiczen.

Robila ktoras z Was testy z krwi Ig celowane na bialka mleka krowiego u malucha?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030022 przez mała82
MagdaM a gdzie tam! Nadal chorujemy :-( a badali kał z oznaczeniem ciał redukujących żeby mieć pewność że to nietolerancja.laktozy? Nam wychodziła niestety.
O jaaa już zaraz wyjezdzacie? Super! Ale zlecialo szybko. A to ty sama z dwójka dzieci pojedziesz? Czyli wszystko już gotowe na wasz przyjazd?

Paalinkaa my jeszcze nie zaszczepieni przez te przeziębienia od miesiąca ponad :-( a ja myślałam że nasz artur dużo waży, teraz ma 6500g a urodził się prawie 4600.
Nam teraz testy na ig robili ale w sumie nie pytałam dlaczego. Zapytam następnym razem. Na wyniki czekamy jeszcze.
Byliśmy w szpitalu i nasz lekarz radził nam poprosić o takie badanie jakby kiedyś gdzieś chcieli arturowi badać krew, ale żeby samemu specjalnie nie robić bo szkoda kluc takiego małego. W szpitalu i tak mi go kluli więc poprosiłam i zrobili. A czemu pytasz? U was jest podejrzenie alergii na białko?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030024 przez Nefri
Paalinka zazdroszczę ćwiczeń i wagi. Ja mam jeszcze dwa na plusie i ponieważ miałam cc, moja gin mówiła, że przynajmniej do końca marca mam nie robić brzuszkow, na czym mi najbardziej zalezalo :(
My zaszczepieni na rotawirusy i 5w1 i coś tam jeszcze. Mały prawie tydzień temu, czyli jak miał równo dwa miesiace, ważył 6900, waga urodzeniowa 3700 :)
Ja żadnych takich badan nie robiłam. Jak Tymek byl malutki ciągle wymyslalam, że ma skaze albo alergie, bo miał wysypke, taka łuske na twarzy, bardzo mocna ciemieniuche i bardzo rzadko robil kupę. Okazało się, że żadnej alergii nie miał, a wszystkie odległości przeszły, dlatego teraz się nie przejmuje jakimiś drobnymi dolegliwościami. Kończę, bo syn mi przeszkadza starszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030053 przez paalinkaa
Pytam o te testy bo kurcze w pampersie pojawila sie dwukrotnie duza ilosc sluzu z niteczkami siwezej krwi...i to albo dlatego ze pokusilam sie o torta urodzinowego na smietanie ktory btw byl pyyyyyszny no i zrobilam rosolek na cielecinie, albo druga wersja-byla to wtedy 8 doba po szczepieniu rota...i lekarz nie chcial powiedziec jednoznacznie.

Wiec zgaduj zgadula;)

Bardzo ladnie Wasze maluchy dziewczynki nabieraja na siebie:) a na jakim etapie jestescie jezeli chodzi o rozwoj psychoruchowy? Dzieciatka odkryly juz piastki w buzi? Przetaczaja sie na boczek? Leza ladnie na brzuszku?

Magda trzymcie sie tam na obczyznie :) zaklimatyzujcie sie szybko!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030057 przez Sylka1984
Czesc WAM MAMUSIE doczytalam co tu sie dzieje...z dziecmi to ciagle cos.....ale podziwiam was majace wiecej niz jedno...ze tak swietnie sobie radzicie. Ja sie dopiero otrzasnelam troche i zorganizowalam.
Nefri czytam ze mialas podobny problem. Moj maly robi kupe raz na kilka dni ale to nie zaparcie ma uczulenie wlasnie luski na twarzy i krostki na dekolcie. Pediatra stwierdziła ze to na mleko uczulenie...dostal do picia pepti tym chlustal i zle tolerowal to teraz pije Nan ha i wysypka z twarzy zeszla ale z dekoltu nie....mylam go w krochmalu moze to byl trądzik niemowlęcy a nie alergia na mleko ....teraz najwiekszy problem kupa...ktora jest dodatkowo zielona. Mam nadzieje ze to samo przejdzie jak skonczy trzy miesiace. Trzymam kciuki za te nasze dzieciaczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030058 przez mała82
Nefri ja jeszcze do lekarza nie dotarłam, na 7 marca mam wizytę dopiero. Też chciałam wziąć się za brzuszki ale poczekam do wizyty. W kwietniu idziemy na wesele, ciekawe jak ja znajdę kieckę z taką figurą :D To Eryk przybiera lepiej niź Artur :) Ale dobrze, niech nam rosną chłopaki :)

paalinkaa nam z pierwszym dzieckiem jak się pojawiła krew w kale to dostaliśmy skierowanie do szpitala, Filip miał miesiąc wtedy. Ale u nas był jeszcze inne problemy brzuszkowe do tego i pewnie dlatego taka była decyzja.
Piąstkę odkrył już jakiś czas temu, na brzuszku nie lubi leżeć, z pierwszym było tak samo. Ryczy jak nie wiem, ale i tak go kładę chociaż na trochę, główkę coraz ładniej podnosi :) Na boczek jeszcze mu się nie udało przekulnąć, ale próbuje :)

Sylka1984 zielone kupska to pewnie od żelaza w mleku. Mój lekarz mówi, że na piersi dziecko może nie mieć kupy jakieś dwa tygodnie, a na sztucznym 3 dni. I jak się wtedy nie pręż, nie płacze, że widać że to nie jest dla niego problem to jest wszystko dobrze.
U nas był taki problem, że Artur sam kupy nie umiał zrobić i pomagaliśmy mu za każdym razem, a tydzień temu chyba się odblokował bo nagle sam robi. Podaliśmy mu Debridat, może to też pomogło, chociaż jak wcześniej podaliśmy to nic nie dało. Po 4 dniach odstawiliśmy a kupy dalej są, mam nadzieję, że już tak zostanie. A u Was jaki jest dokładnie problem?
A próbowałaś zmienić płyn do kąpieli czy proszek do prania?

U nas odkąd Artur zaczął robić sam kupy to całkiem inne dziecko. Teraz to widzę jakie dziecko może być szczęśliwe, uśmiechnięte i rozgadane. Szkoda, że starszego syna nie odstawiłam szybciej od cycka :( Ale wtedy nie miałam o niczym pojęcia i męczył się 4 miesiące. Oby już tak nam zostało z Arturem.
Czekam jeszcze na kilka wyników ze szpitala, mam nadzieję, że będą dobre i nie będziemy musieli się w nim kłaść.

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030061 przez Sylka1984
Moze od zelaza w takim razie problem ze zrobieniem. My Tymkowi tez pomagamy jak sie prezy wygina i marudzi bardzo go tez gazy mecza ale my pomagamy takimi rurkami windi i wtedy robi ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030062 przez balbina
Lekarze mówią że 3 tyg bez kupy to normalne na piersi?! O rety, nie wyobrażam sobie tego, tyle czasu i tyle mleka do brzucha i nic nie wychodzi!?! Ale może mam zaburzone standardy bo u nas w każdej pieluszce jest niespodzianka i to taka luźna bardzo i to mnie martwiło, ale właśnie od lekarzy i to dwóch usłyszałam że na piersi to normalne że są takie rzadkie i częste kupki. No widać zdania jak zwykle są różne...
Jeśli chodzi o tort i rosołek to nie wyrzucaj sobie Palinka, to chyba raczej kwestia tej szczepionki, może stąd taka reakcja organizmu??? A właściwie co jest nie tak z rosołem przy kp, bo nawet nie wiem? Szczerze Wam powiem że ja jem przeróżne rzeczy, warzywa wszystkie, owoce, zupy, mięsa, nabiał i mały brzuchol ładnie pracuje, nic sie nie dzieje, uważam jedynie na czosnek i rzeczy takie których mówiąc krótko nie jadły nasze babcie.
Co do zielonych kup to moja teściowa twierdzi - ale ostrzegam że to z cyklu jej licznych mądrości ludowych - że jak dziecko je za zimne mleko to są zielone kupy. Nie wiem czy to prawda bo twierdzi też ze jak się do fryzjera w ciąży pójdzie to się dziecku rozum utnie, więc same wiecie;)
Mi się własnie maleńka przekręciła na boczek ostatnio i struchlałam bo zostawiałam ja czasem samą na przewijaku na chwilę i coś tam sobie robiłam w pobliżu zerkając, no więc już absolutnie koniec z zostawianiem jej samej!
Łapki odkryła, łepek silniejszy znacznie:)
Mam nie lada problem bo muszę wyjechać na 2 dni i nie wiem jak to zrobić, czy uda mi się odciągać mleko często, w ogóle jak zostawić taką małą pchłę!?!?:( Myślałam ze to bedzie prostsze a im bliżej wyjazdu tym gorzej:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030063 przez Mastynka
Hej dziewczyny dawno tu nie zaglądałam ale miałam straszny młyn-Antoś ciągle płakał,nie mógł spać pierwsze 3 tyg były dla mnie koszmarem,kupy robił strasznie twarde i bardzo się przy tym męczył... po zmianie mleka na nutramigen jest lepiej.Właśnie mam skierowanie na badanie lgE wybieramy się w tym tyg.Wczoraj skończył 2 miesiące a my nadal nie byliśmy do szczepienia bo ciągle coś albo katarek albo kaszel a teraz w domu rodzice chorują na grypę,takze znów muszę odłożyć .Troszkę mamy problem z zasypianiem,gdy jest bardzo zmęczony i gdy wyleci mu smoczek to płacze .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030064 przez Nefri
Sylka no takie problemy miałam z pierwszym dzieckiem, ale samo przeszło i nie okazało się alergia. Teraz Eryk też co jakis czas wysypany, znika mu i pojawia się, ale moja pediatra nie robi z tego problemu i nie wyszukuje alergii a ja też się tym nie przejmuje, bo oprócz tego nic mu nie dolega. Ja karmie piersią i też żadnej szczególnej diety nie prowadzę.
Na brzuchu lubi leżeć i bardzo długo trzyma głowę uniesiona i kreci nią na boli. Zdarza mu się przekrecic z brzucha na bok, wiadomo z boku na plecy, coś tam zaczyna gugac i wkłada piątki do buzi, ale np nie trzyma jeszcze zabawki w ręku. Zaraz wkleje wam zdjęcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030065 przez Nefri

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030066 przez Nefri

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030104 przez Sylka1984
Ale słodkości..i jak pieknie lezy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030126 przez paalinkaa
Rosolki mozna jak najbardziej:) tyle ze przy alergii na bmk to na cielecinie nie mozna, bo cielecina zawiera jedno z tych 5 bialek. Co prawda nie to co najczesciej wyzwala alergie ale poki sie nie wie ktore bialka to lepiej nie prowokowac.

Sliczny chlopczyk i jak ladnie sie podpiera:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl