BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 9 miesiąc temu #995116 przez paalinkaa
Dla mnie 22 tydz i 4 dzien to juz skonczony tydzien 22. Zeby Ci lekarz nie powiedzial ze czesci kwestii nie bedzie w stanie juz sprawdzic bo dziecko jest za duze i danych cech juz nie widac. U nas tak mowi a pozniej zostaje takie poczucie czy oby napewno wszystko dobrze.

Nefri wydaje mi sie ze dobrze ze przelozylas:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995186 przez MagdaM
Paalinkaa sorry ale który lekarz? Bo wszyscy z którymi miałam i mam styczność, na ujastku również uważają, że 22tc6d to nadal 22 tc tylko wśród mam weszła moda na szybsze liczenie...
Rodziłam core w 40tc a mimo to mam wpisane 39tc bo nie było żadnego dnia wiecej

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995188 przez MagdaM
Nefri nie, skończony 22tc będę miała jak suwaczek pokaże najwcześniej 23tc. Wszystko podobnie jak usg w 1 trymestrze. Dzwoniłam umawiać się z jednym z najlepszych gin od genetycznego w Krk i pytali o termin, liczą jak wszyscy lekarze :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995205 przez Nefri
MagdaM myślałam, że jak 22t4d to znaczy, że skończone 22 tygodnie i 4 dni 23 tygodnia??? Ja jestem teraz w 18t1d i na pewno mam skończone 18 tygodni, więc nie bardzo rozumiem, jak to liczysz, chociaż na pewno Twój lekarz wie lepiej. Mnie też umawiali w gabinecie i wyliczyli, że 22t1d będzie ok, .. mi i tak bardziej pasuje 19t i 6 dni, czyli tak, jak jestem teraz umówiona. Ja też rodziłam w 40 tygodniu, czyli wg lekarzy w 39 tygodniu, ale miałam wtedy skończone 39 tygodni i 4 dni i to rozumiem, ale to, że jesteś w 22 tygodniu i 4 dni a mimo to nie masz skończonych 22 tygodni, to tego nie kumam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995207 przez Nefri
Może po prostu to badanie wykonuje się od 18 tygodnia i przed skończeniem 23 tygodnia???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995212 przez paalinkaa
Slowa krakowskiego lekarza, ktory innych lekarzy uczy wykonywania badan genetycznych - dr wiechec. Cytat z jego strony "Zalecamy wykonanie badania w drugim trymestrze przed 20-tym tygodniem, ponieważ wówczas dodatkowo będziemy w stanie określić ryzyko zespołów genetycznych na podstawie cech urody płodu".

To samo uslyszalam od niego gdy wychodzilam z pierwszego badania genetycznego:) i postanowilam sie zastosowac.

Natomiast od lekarza prowadzacego mam napisane zeby to badanie wykonac miedzy 18 a 22 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995213 przez paalinkaa
Zreszta przeciez kazda ma swoje zdanie:) i lekarza ktoremu ufa bo takto nie mialo by to sensu;)

A liczeniem tez widocznie jest roznie, tak jak i z podawaniem wieku. Jedni powiedza ze maja 29, dla innych to jeszcze nie skonczone 29 tylko 28 bo urodziny za miesiac a jeszcze inni ze idzie im 30:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995258 przez balbina
Dobrze że się ta dyskusja wywiązała, bo ja z powodu wyjazdu przesuwałam termin wizyty u gina i nie pomyślałam, że będzie to już czas na usg. Dzięki, Dziewczyny!
Jak się dziś macie???
Czy dla tych z Was które są w drugiej ciąży to też jest kompletnie inna ciąża niż tamta? Mam wrażenie że minęły lata świetlne a ja jestem zupełnie inną, dużo mądrzejszą osobą;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995264 przez mała82
Wróciłam, ale na razie na chwilę bo dzisiaj albo jutro wpada do nas siostra męża z rodzinką, więc czasu będzie mało :)

paalinkaa u mnie waga Filipa się mniej więcej zgadzała. Tylko jeden lekarz mi go "odchudził" w szpitalu kilka dni przed porodem. Podobno wybitny specjalista to był, tak go ordynator szpitala reklamował :D Mnie i cellulit i rozstępy na razie omijają, w pierwszej ciąży też mi się udało!

balbina oj tak zacierają się wspomnienia porodu choć nie wszystkie i strach przed kolejnym jest. Ale gdyby nie ta krótka pamięć to pewnie na drugie bym się nie zdecydowała.
Dla mnie jest to troch.ę inna ciąża i chyba mniej stresująca. Jak mam USG to już więcej z niego rozumiem :) I dużo szybciej czas mi leci teraz!

MagdaM jak tam nad morzem? Macie pogodę bo u nas coś średnio :( Ja też mam adapter do pasów ale teraz nawet go nie zamontowałam, jakiś taki niepotrzebny gadżet mi się wydaje.

Nefri brzusio śliczny :) Ja wczoraj miałam połówkowe, ale już nie wiem który to tydz. Wg komputera ginki wczoraj wyszło, że 19tydz3dz a ja myślałam, że dalej jestem. Termin porodu 8 grudzień. Ja z datami zawsze mam problem, nigdy nie wiem ile mam lat, ile lat po ślubie jesteśmy itd :D :D Nie przywiązuje wcale uwagi do dat, podobno szczęśliwi czasu nie liczą :D:D:D

Ja tam nie wiem jak te tygodnie się liczy więc się nie wypowiadam :)

My wczoraj po wizycie połówkowej. Jeżeli chodzi o fosforany w moczu to wg mojej ginki musiałam po prostu coś zjeść przed badaniem bo reszta wyników w normie. Mały podobno trochę większy niż powinien, ale Filip też był troszkę większy na każdej wizycie. Podobno wszystko było fajnie widać, narządy, przepływy. Wszystko dobrze, następna wizyta 20 sierpnia i może ostatnia u mojej lekarki, ona też jest w ciąży :) Jeszcze się nie zdecydowałam jakie zastępstwo wybrać, szkoda bo l do niej chodzić :( Wczoraj Filip nawet był grzeczny n całej wizycie :) Mały waży prawie 400g i mierzy prawie 19cm i nadal jest chłopcem, wg mojej lekarki nie ma żadnych wątpliwości co do płci. Mały nawet gałki oczne nam wczoraj pokazał :) Na następną wizytę ma zrobić badani moczu i krwi i powtórzyć toxo.
Jakoś mi duszno od wczoraj, mogłoby trochę u nas popadać może by było lepsze powietrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995278 przez mała82
No to mam czego chciałam, właśnie za oknem leje :) Od razu świeższe powietrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995320 przez MagdaM
To śmieszne bym rzekła, bo w moim Przypadku badanie Przed 20tc będzie bezsensowne.

Mała leje, wieje i zimno... :(

Kurde wczoraj poszalalam i polazilam sporo a dziś mnie co jakiś czas kluje w spojeniu :( miała tak któraś? I to prawie 900 km od domu ;(

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995355 przez Nefri
Mała super, że wszystko dobrze po połówkowym. Ja mam 8 sierpnia, bardzo jestem ciekawa, czy te torbiele znikną do tego czasu. A jak sobie wyliczałaś te 21 tygodni, które masz na suwaczku, że aż taka różnica?
Magda nie miałam tak w tej ciąży, ale w poprzedniej często miałam jakieś kłucia, naczytałam się, że to może szyjka się skraca, ale oczywiście nic się nie działo. Może się trochę przemęczyłaś i tyle. Jak nic poza tym się nie dzieje, to chyba nie ma się co martwić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995374 przez paalinkaa
MagdaM zwolnij w takiej sytuacjo gdy to spojenie Cie boli, jak masz taka mozliwosc to wyciagnij nogi do przodu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995435 przez mała82
Nefri chyba muszę zlecić mężowi połączenie w.którym tyg jestem bo.Już sama nie wiem ;-) a na Suwaczku isamo.mi.się Wyliczyło jak wpisałem.datę porodu ;-)

Wg męża mamy 21 tydz 2 dzień i mi też tak wychodzi. OM 03-03-15 a termin porodu 08-12-15. Dobrze liczymy? ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995453 przez MagdaM
Mała dobrze :) mam to samo, ale ja się trzymam usg bo u mnie te cykle kicha...

Dzięki za rady. Lezalam wczoraj i klucie jakby przeszło, ale dziś znowu od czasu do czasu coś w dole plumknie. No nic, też poleze a zobaczymy co jutro, bo ciężko leżeć będąc na wakacjach z Dzieckiem :/

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl