BezpiecznaCiaza112023

Mamusie kwiecień 2011:)

12 lata 9 miesiąc temu #179939 przez baby_55
Asiu Magdzia ma rację gluten pod koniec 5 mies. a mięsko w 6 mies. ale ja w ogóle nie mogę czytać co Ty jej podajesz więc lepiej się juz nie odzywam... jakby coś takiego doradzał lekarz to bym do niego więcej nie poszła, niepoważny i tyle :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Dziewczynki dzisiaj jedliśmy ziemniaczki ze szpinakiem i bardzo smakowały :) potem wrzuce fotkę jak znajdę kabelek do komórki :)

co do żelu na dziasełka to wolę żeby trwało to dłuzej (nawet jesli tak jest) niz zeby mi młdoy płakał jak go boli B)

Magdzia a pakowałaś do takich małych słoiczków czy jakichś większych??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180031 przez Magdzia
Baby wkładałam do słoiczków wielkościowo jak po małym koncentracie pomidorowym lub małej musztardzie. Mniejszych już nie miałam :)

Jejciu jaka u nas paskudna pogoda. Rano ok 8 przeszła mega burza. Teraz raz świeci słonko, raz nadchodzą takie chmurzyska, że strach z domu wychodzić. Właśnie mieliśmy się motać i wychodzić, ale widzę na horyzoncie czarne chmurzyska :angry: Jednak najgorsza w tym wszystkim jest temperatura...na termometrze mam 27 stopni. Leje się ze mnie jak z wiadra, a Młody w samym bodziaku i cały spocony. Chyba oszaleję :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #180048 przez baby_55
Magdzia znalazłam takie allegro.pl/sloiki-0-2l-sloik-0-2-l-nowe-2szt-i1778002779.html i chyba kupię je bo tez planuję porobić takie słoiczki :)
a będziesz robiła warzywne też?
a ile Ci takich słoiczków wyszło?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180055 przez andzia2490
hej dziewczynki a u nas pod samiusieńkimi Tatrami pogoda jak na razie super, dziś zwiedzaliśmy zamki i pływaliśmy gondolami :blink:
Jejku jeszcze 3 dni i koniec urlopu ja nie chcęęęęę :( :( :( :( :( :( :( :(

aaasiunia91 ja też nie mogę czytać co ty piszesz :huh: :ohmy: :huh: bo,aż mi się słabo robi :huh: my jak na razie jemy tylko jabłuszko, marchewkę i dziś 1-szy raz jabłko z dynią a za 3 dni też spróbujemy szpinaczek ale mięso w 3 miesiącu :ohmy: :ohmy: :ohmy: po co :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180057 przez Dave
aaasiunia91 - no ja tak jak dziewczyny - czytam i japka mi opada :ohmy: No nie wiem co to za lekarka do, której chodzicie, ale chyba lekko przesadza. Ale każda mama ma swoje zdanie i intuicję, więc rób to co uważasz za słuszne.

Magdzia - super sprawa z tymi słoiczkami. Może też się pokuszę.

U nas pogoda w kratkę. Deszcze, burz i słońce :unsure:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180059 przez sylka
aaasiunia91 - no ja tak jak dziewczyny - czytam i oczy jak 5 zł. Mój od niedawna je kleik kaszkę, obiadki. Mówisz że mało przybiera norma to 50-200g tygodniowo. Dajesz jej co 3 godz 189 ml kaszki? Mleko je czy ja źle zrozumiałam że tylko na samej kaszce. Kaszka 1 dziennie ok ale cały czas to szkoda dziecku tyle cukru serwować. Sorki ze tak piszę, zrobisz jak uwazasz. Ale lekarza to bym zmieniła jakby coś takiego mi doradzał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180060 przez Magdzia
Właśnie uciekliśmy ze spaceru. I to wcale nie przed deszczem tylko wichurą :angry: Tak wieje, że mamy pełno piachu w oczach, uszach i innych zakamarkach. Uznałam, że nie ma co ryzykować...a niech mi się Młody spoci, to ten wiatr go dobije :angry: Już wolę siedzieć w domu.

Wróciłam do domu, chwilkę połaziłam, rozpakowałam zakupki...patrzę a Krzyś śpi w chuście. Tak więc teraz piszę ze swoim słodkim balastem na piersiach :P
Jeszcze zdążyłam kupić na ryneczku jabłuszka...zachciało mi się racuchów z jabłkami i kwaśną śmietaną :D Morderstwo dla żołądka, ale co tam. Mam ochotę i zaraz idę robić :)

Baby te słoiczki rewelacja. Ja chyba też kupię, bo to zawsze się przyda. No popatrz jak dobrze, że Was mam. Zupełnie mi wyleciało, że można kupić na All :D Szkoda , że nie można kupić jeszcze mniejszych słoiczków takich na 125 ml, wtedy to już zupełnie by się nic nie marnowało. Warzywne też będę robiła na zapas, jak tylko dostanę warzywa od babci z działki :) Ponoć najlepsze warzywa na zaprawy to te jesienne. Teraz będę robiła na bieżącą konsumpcję, a te jesienne na zapas :) Z tych porcji co pisałam wyszło mi po ok 5 słoiczków. Czyli 5xjabłko-banan, 5xbanan-brzoskwinia,4xjabłko-brzoskwinia (za dużo zjadłam w trakcie przygotowań :P ) z kilograma jabłek wychodzą dwa słoiczki czystych jabłuszek.

Dave polecam. Taka praca, to żadna praca. Trochę tylko garów się zużywa, ale później wszystko mieszasz, smakujesz, ciach do słoika, zagotowujesz i gotowe.

Gosiu, gdzie się podziewasz :unsure: Miałaś chyba w czwartek wrócić :unsure: A tu już końcowka piątku :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180061 przez ulcia85
dziewczyny ja bym chciala mojej malej dac sie nApic soczku przecierowego marchew jablko ale nie wiem ile wlac?50ml?czy taki soczek mam podgrzac w kapieli wodnej?za kilka dni sloiki ida w ruch i czy je tez musze podgrzac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180078 przez sylka
soczku na 1 raz daj mniej niz 50ml np z 20. Zobaczysz reakcje i tak po kilku razach zwiększ. Jak stał w pomieszczeniu to nie musisz podgrzewać później po otwarciu w lodówce jak postoi to podgrzej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180079 przez baby_55
Ulcia ja dawałam w temp pokojowej nie podgrzewałam soczku i na początek możesz na próbe 50 ml i zobaczysz jak wypije

Magdzia są jeszcze po 143ml to może takie byłyby lepsze co? coś takiego allegro.pl/2x-sloik-143-ml-2x-zakretka-s...tki-i1766933305.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180085 przez sylka
JA do przetworów dla KUby wykorzystam słoiczki po koncentracie i musztardzie mam ich masę w piwnicy chyba bedą oki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180095 przez baby_55
Ja nie mam piwnicy więc nie zbieram słoików tylko wyrzucam więc muszę kupić :/ tak bywa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180100 przez Magdzia
Sylka ja też wykorzystałam piwniczne zapasy słoików :P

Baby wszystkie "gerberki"itp. mają pojemność 125 ml, czyli pół szkalnki. Więc jak kupisz te mniejsze to też będzie dobrze. A 200 ml to standardowa pojemność właśnie słoiczka po musztardzie lub koncentracie.

Słuchajcie a jakbym chciałam Młodemu zrobić soczki własnej roboty, co muszę mieć i jak to zrobić. Bo tutaj pomysłów mi brak :) I czy można takie soczki pasteryzować w butelkach na zimę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180104 przez baby_55
Magdzia wiesz ja nie pasteryzowałam soczków a mam robota z sokowirówką i robie takie z jabłka i marchewki i mozna dodać gruszkę i co tam jeszcze sie chce :) myjesz owoce czy warzywa i wrzucasz do urzadzenia a z boku wypływa sok i gotowe :)
mam takiego robota allegro.pl/salon-philips-robot-kuchenny-...awa-i1766752241.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #180109 przez sylka
Magdzia przecierowego nie zapasteruzujesz żeby przestał zomę. A zwykły sok to sporo cukru potrzebuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl