BezpiecznaCiaza112023

Mamusie kwiecień 2011:)

12 lata 8 miesiąc temu #180110 przez Basiek.451
Kurcze dziewczyny ale mnie zainspirowałyscie! Też chcę zrobić owocki i warzywka dla Natalki.
Magdzia jeszcze raz. Dusisz te owocki, dodajesz troszkę cukru, robisz mieszanki, pakujesz w słoiczki i co dalej? Wybaczcie, ale ja w życiu zadnych przetworów nie robiłam! B) Ale dla Natalki wszystko! :)

My mamy zakaz na wszystko tylko B.pepti i woda! :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180111 przez Magdzia
OOO widzisz, ja nie mam takiego cuda :) Tzn. mam podobne cudo, ale bez tej nakładki do soków. Z tego co widzę to zamiast niej mam miskę i trzepaczki do ubijania (taki mikser z serii samo się ubija). A reszta taka sama :) Musze poszukać na All samej sokowirówki :)

Baby a powiedz mi to nakładka w jaki sposób wyciśnie sok z marchwi? Poprzez przetarcie tej marchwi czy jak? Sory za głupie pytanie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180113 przez baby_55
warzywko czy owoc ściera się na takiej jakby okragłej drobniutkiej tarce sok przez to przepływa a czesc stała jest oddzielana i idzie na boki i w ten sposób sok spływa do pojemniczka przez ten lejeczek z boku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180114 przez sylka
musisz je zapasteryzować. Tzn.
1. w garku na dnie kłądziesz ściereczkę i ustawiasz słoiczki
2. do garnka wlej zimną wodą do 3/4 wysokości słoików
3. przykryj garnek i zacznij go podgrzewać,
4. od momentu zagotowania utrzymuj w stanie delikatnego wrzenia, na możliwie najmniejszym ogniu przez 20-30 minut, lub tyle, ile zaleca przepis,
5. po zakończeniu pasteryzowania wyjmij słoiki (prze ściereczkę i ostrożnie, bo przecież są gorące), dokręć (również bardzo uważając) zakrętki, odstaw do wystygnięcia. Ja stawiam je do góry dnem tzn na wieczku i tak stoja przez noc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180117 przez Magdzia
Basiek.451 napisał:

Kurcze dziewczyny ale mnie zainspirowałyscie! Też chcę zrobić owocki i warzywka dla Natalki.
Magdzia jeszcze raz. Dusisz te owocki, dodajesz troszkę cukru, robisz mieszanki, pakujesz w słoiczki i co dalej? Wybaczcie, ale ja w życiu zadnych przetworów nie robiłam! B) Ale dla Natalki wszystko! :)

My mamy zakaz na wszystko tylko B.pepti i woda! :(


Chwilkę w garnuszku dusisz owoce z cukrem (najlepiej każdy owoc w osobnym garnku), do momentu aż owoce zmiękną czy puszczą sok. Później bierzesz blender i dokładnie miksujesz na papkę, żeby nie było większych grudek. Ja później mieszałam smaki ze sobą i wkładałam do słoiczków. Słoiki zamykasz i pasteryzujesz. Czyli do garnka na dno wkładam małą ściereczkę (nie wiem po co, ale tak robi moja mama :) ), na to słoiki. Do garnka wlewam wodę do 3/4 wysokości słoika. I gotuję. Najczęściej od chwili zagotowania wody w garnku jeszcze gotuję ok 5-10 minut. Następnie słoiki takie gorące wyciągam i stawiam na stole do góry nogami (czyli na nakrętkach) aż do momentu ostygnięcia.

Szkoda :( Fajnie by było, tak otworzyć Młodemu własny soczek w zimowe chłody :)

Dziś robiłam czyste jabłuszka i wogóle nie ściemniały! Nie dodałam grama cytryny. Jabłuszka są śliczne i złociste :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #180119 przez Magdzia
Baby właśnie oglądam te sokowirówki. Chyba zainwestuję :) Przecież sami też możemy pić z tego soczki...ale się napaliłam :P

Sylka mamy ten sam sposób pasteryzacji i te same metody :P Tylko ja krócej pasteryzuje. Ale jeszcze mi się niz nie zepsuło :) Każdy sposób jest dobry :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180123 przez Basiek.451
Dzięki dziewczyny! Dotarło do mojego łba! :laugh:

A ja mam jakąś tanią sokowirówkę,nawet nie pamiętam firmy i też daje radę! Teraz się napaliłam na parowar! Polecicie coś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180139 przez baby_55
Magdzia my kupiliśmy jakieś 2 lata temu z myślą o nas i sami pijemy takie soki, a teraz wykorzystuję też dla młodego :)
tutaj wychodzą taniej :) www.skapiec.pl/site/cat/320/filtr/_5979,...5990_0_0_0_0_0_0_0_0
albo jeszcze tutaj :)
www.ceneo.pl/Sokowirowki;0112-0;szukaj-s...47-229888-230050.htm

takie rzeczy kupuję przeważnie w ten sposób, jakoś na allegro są droższe przeważnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180142 przez Magdzia
Baby przesyłam Ci duży całus :kiss: :kiss: :silly: Dzięki, zaraz coś poszperam

Basiu ja nie mam parowaru i nie umiem Ci doradzić :)

Jutro licytuję łóżeczko turystyczne, ciekawe czy mi się poszczęści :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180151 przez Magdzia
Ten post jest o niczym...

bo to mój 1000 post :P

Cóż mogę w nim napisać...właśnie objadam się racuchami z jabłkami :)
Moja wątroba nachlasta mi lewym płatem po tyłku :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180156 przez Agusiak
Magdzia gratuluję tysięcznego posta :)

Kurcze tak czytam co asiunia podaje dziecku już do jedzonka i faktycznie ma jeszcze czas na te rzeczy i to troszkę za wcześnie, ale jest mamusia na innym wątku, która no może już dwumiesięcznemu dziecko podaje kaszkę, jogurty, i pisała o lizakach. Chyba ze 20 razy czytałam to słowo, ale tak jest napisane lizaki. Hmmmm odważne mamy tu niektóre mamusie ;) :silly:
Ale niech każdy robi co uważa, nie nam oceniać.

Pozdrawiam wszystkie kwietnióweczki i kwietniowe maluszki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180171 przez baby_55
Magdzia gratki :)

Agusiak jak poczytałam co ona tam pisze to szczękę z podłogi łapałam...

witam się i zmykam na śniadanie bo małż goni, zajrzę później :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180176 przez andzia2490
jejku nie wierzę masakra!!! Nie ma co się okłamywać to po prostu jakaś idiotka! A na którym to wątku mama podaje te lizaki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #180181 przez Agusiak
już jakiś czas temu o tym czytałam, ale chyba na czerwcowym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl