BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 1 miesiąc temu #582041 przez Satine0
Madlen JA ranę psikam Octeniseptem :) ładnie się goi. A długo nie boli. Chociaż myślę, że to raczej sprawa indywidualna. Mnie w domu tylko brzuch ciągnął...taki ciężki się wydawał. Przez kilka dni nie mogłam lezeć na boku bo bolało ale już jest okej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582057 przez Martyna
nasza tabelka :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #582085 przez buziaczek18
Madlen wielkie gratulacje wkońcu się doczekałaś swojego kochanego synka ,ale duży ,chyba jest największy na forum ,gratuluję ,żebyś szybko doszła do siebie po cc,dlaczego tyle godzin czekali z tą cc,biedna się namęczyłaś ,ale już jest po i najważniejsze że Adaś jest już z tobą,my usg bioderek mamy na 25 marca ,a 1 szczepienie za 2 tygodnie,Kasia Tosia przeurocza,jak sie wstawia zdjecie,i jak załozyc suwaczek ?, :)Wszystkie wasze maluszki są do schrupania,Zuzia jaka śliczna jakie włoski,,,,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582088 przez vini-miki
czesc :)

Monia, ja mam taki o :) urun.gittigidiyor.com/saglik/scala-nebulizator-18967049
A Zuzia charczy dalej, ale delikatnie tak...wczoraj nie zrobilam jej zadnej inhalacji, dzis musze sie spiac.
Wogole wczorajszy dzien byl dniem marudzenia, caly czas chciala przy cycku, rzucala sie na niego jak wsciekly pies doslownie, zeby po 5 pociagnieciach znowu wypuscic...szukala przytulanki. Wazylam ja wczoraj jak zwykle na glodniaka i sie lekko "zmartwilam", bo od kilku dni waga stoi w miejscu, nic do przodu nie rusza. Kurde musze ta wage w kat odstawic, bo tylko sobie schiz nawkrecam. Zuzia wazyla wczoraj 4540gram, niby dobrze przybrala, bo jesli od wagi urodzeniowej liczyc to rowne 700 gram ( przepisowe ;) ) a od najnizszej 830 gram. Powinnam glupia raz na tydzien ja wazyc :blush:

Dziewczyny ja dzis w nocy tak sie spocilam, ze rzno musialam pod prysznic, masakra. I ta woda rozowa tez mi dzisiaj poleciala w takiej ilosci, ze polecialam sprawdzac, czy okresu nie dostalam.

Jak tam wasze sprawy lozkowe? :D Ja juz zaliczylam 2 razy :woohoo: tydzien temu pierwszy raz hahah. Nie bolalo, bo w sumie ja tylko male pekniecie mialam.
Monia mi 2 razy przy zaparciu tez lekko nadpekla ta moja miniranka, teraz juz sie pilnuje, zeby duuzo pic. Jem owsianki, musli, jogurty naturalne, ale jak sie nie bedzie pilo, to na nic te sruty, bo tylko jelita zakleja. Trzeba wyczuc swoja granice. U mnie to ponad 2 litry musi peknac, a jak tylko 1 dzien sie zapomne to pozniej juz 2 dni przerwy w dwujeczce :p

No dobra budzi sie panienka :) na deserek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582114 przez xpatiiix3
Madlen szybciutko zapomnisz o bólu :) ciesze się, że malutki już z Tobą :P jeszcze raz gratuluje kochana :kiss:

Dominia mnie też coś bierze, cholerstwo jakieś tylko, że mnie nie boli gardło a głos mi odbiera w nocy tylko szeptem mogłam mówić aż sama siebie nie słyszałam i z nerwów zaczęłam płakać, że chyba głos straciłam, do tego te przeciekające cycki i trzęsło mnie z zimna strasznie ;/ zmęczenie już strasznie daje o sobie znać matko ja śpie góra 4-5h dziennie, kiedyś to było nic ale teraz jeszcze te osłabienie i zaczynam nie wyrabiać, jeszcze matka mnie dobija, wyszłam wczoraj przygotować kąpiel dla małego i słyszałam jak zaczęła mi dupe obrabiać do babki i ciotki jak ja to i tamto źle robie, przykro mi się strasznie zrobiło, to moje dziecko i ja wiem co powinnam robić, a według niej jak mały śpi to po co go budzić lepiej nie kąpać.. no ale szkoda dziecka i wybudziłam i wykąpałam go wczoraj :(

Gabilee czekamy na opowieść porodową :)

Martyna tabelka adnie wygląda tylko jeszcze te 3 luki.. :P

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #582122 przez dominia
Dzien dobry :)

Moj Syn zrobil dzisiaj dzien dla Mamy i spal pieknie do po 9 !!! :)
masakra z tym poceniem sie :/ w pewnym momencie tez mozna bylo pizame wykrecac i do tego mi bylo mega zimno :(

Dzisiaj M sklada o becikowe i rodzinne :) wszystkie papiery juz skompletowalismy :) kobieta powiedziala, ze jak zlozymy do piatku to jeszcze w tym miesiacu bedzie kasa na koncie :)

Patii nasraj na to :/ i przyklep :) wybacz za slownictwo ale inaczej nie umiem powiedziec :p dobrze, ze obudzilas i wykapalas, trzeba uczyc dziecko, ze przychodzi wieczor jest kapane, je i idzie spac bo w pewnym momencie by Nam weszly na glowe :) jestes dzielna Mama !!! Radzisz sobie wspaniale naprawde :) w dzien jak Marcelek usnie to idz spac razem z Nim :) drzemka troszke pomoze :)

Vini moj M juz by chcial przytulanek ale jeszcze troszke za wczesnie :) ogladal wczoraj moje naciecie i rana jest jeszcze za swieza :) chociaz nie powiem, ze nie chcialabym juz przezyc tego 'pierwszego' razu :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582224 przez ola85
Martyna - wg mojej położnej kupki powinny nas martwić jeśli są zielone jak szpinak. Jeśli są rzadsze, a nawet ich nie ma przez parę dni to nie ma powodu do niepokoju. No chyba że zauważysz, że z maluszkiem dzieje się coś niepokojącego. Moja mała nie charczy, za to czasem kicha i zdarza się zakaszleć
Alina - ja jeszcze małej nie ważyłam od wyjścia ze szpitala
Jadziu - moja też, czasem do południa nie robi kupki, a potem w nocy jedna za drugą... i tylko śpiochy zmieniam :blink:
Ja chyba przekarmiłam dziś małą bo mi dość mocno ulała, a dotychczas zdarzało się to bardzo rzadko. też jest tylko na piersi, ale czasem dopada ją wilczy głód, chyba po tatusiu :blink:
Dominia - ja jadłam powidła śliwkowe, dżem truskawkowy, jogurt też wiśniowy
Kasiu - śliczne zdjęcia
Pati - to do łóżeczka i kuruj się szybciutko :)
Dominia - ja też się w nocy strasznie pocę,
Vini - mi już się marzy przytulanko, ale byłam pocięta i popękałam i na razie się goję... Ale brakuje mi już bliskości

A ja nawet całkiem nieźle spałam, ululałam małą przed 22 i spała do 12,30. Potem znowu spała od 1.15 do 4 rano! potem jak zasnęła o 5 to o 6 już była na nogach, ale jakoś razem drzemałyśmy do 7. Jak na poprzednie noce to ta wypadła na prawdę nieźle :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582226 przez ola85
Jeszcze zapomniałam napisać, że wieczorem pisała do mnie Sylwia, że w czwartek prawdopodobnie wychodzą do domku :) i że karmienie piersią idzie coraz lepiej, choć początki były trudne. Napisałam jej też że Madlen urodziła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582244 przez xpatiiix3
Dominia to super, że już becikowe załatwiacie :) u mnie dzisiaj szwów już nie ma a wczoraj jeszcze były hehe i jakoś tak luźniej mi od razu tam na dole :P no a co do kąpieli wiem, że miałam racje, bo trzeba małego przyzwyczaić do stałej pory kąpieli.. a nie kąpać kiedy nie śpi.. No i poszedł mi spać ale mam kupe prasowania i dopiero idę się ogarnąć a jak wstanie karmienie i spacerek krótki :) także może po południu za dużo na głowie, niestety.. :P

Ola już troszkę lepiej z gardłem moim, ale w nocy nie na żarty się wystraszyłam.. :P

No to biorę się za porządki i kąpiel póki malutki śpi :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #582249 przez mrufka
Domina powiedz mi do beciowego i rodzinnego potrzebne sa zaswiadczenia o dochodach za 2011 czy 2012?

Madlen mnie rana po cc bolała dwa dni ale po pierwszej ponad miesiac. Niczym nie smaruje myje tylko mydlem bialy jelen i bardzo ladnie sie goi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582255 przez dominia
Mrufka na tą chwilę z 2011 :) bo rozliczenia za 2012 jeszcze nie mamy :)

Patii i bardzo dobrze zrobiłaś !!! :kiss:

Ja padam na twarz :( boli mnie głowa w skroniach, gardło, nie mam siły siedzieć :( najlepiej bym leżała albo spała ale nie mogę :( dzisiaj muszę się uczyć żeby zdążyć ze wszystkim :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #582306 przez natalka
Wpadam znów na chwilę, nadrabiam Was w wolnym czasie, przedstawiam moją Olgusie



*23.01.2012 ANIOŁEK
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582333 przez Martyna
Dominia, Pati żeby nic Was nie rozłożyło!!! mi przez ostatnie kilka dni było jakoś tak zimno i mnie telapało ale jest ok tylko M ma kaszel

Pati dobrze zrobiłaś, że wykąpałaś Marcelka. Przedwczoraj M wrócił późno i Mały obudził się koło 21 i już go nie kąpaliśmy i to był błąd. Po kąpaniu zupełnie inaczej się zachowuje. U nas niestety tylko M kapie bo ja się boję. Wczoraj miałam spróbować ale spanikowałam. Dziś chyba muszę się odważyć bo M od jutra do pracy idzie i różnie może wracać.

Monia a w nocy po karmieniu Igunia szybko Ci zasypia? czy musisz ją jeszcze lulać?

Alina ja zastanawiam się mocno nad leżaczkiem bo Mały 2 razy dziennie ma takie dłuższe okresy gdzie mu się spać nie chce i wtedy ja nie bardzo mogę coś zrobić bo chodzę co chwilę i go doglądam a tak miałabym go cały czas w pokoju na oku. Pamiętam, że kupowałaś w Smyku, czy mogłabyś napisać do ilu kilo masz i czy tam można ustawić pozycję taką bardziej leżącą?

Powodzenia u chirurga!! oby nie bolało za bardzo!!

Dominia a jakie dokumenty trzeba mieć do becikowego?

Ola dziękuję :) ja to mam jakieś zboczenie i w każdej kupce się czegoś dopatruję :laugh: Mój też kicha ale jeszcze nie słyszałam żeby kaszlał tylko to charczenie mnie martwi. Jutro idę do przychodni do położnej więc zapytam czy to normalne.

Nam też się dobrze spało. Mały zasnął około 23, wstał na jedzonko przed 3 a potem przed 7 i teraz od 10.20 śpi sobie obok mnie na brzuszku :) pierwszy raz ale chyba się podoba skoro tak długo :)

Sylwia super że jutro wychodzicie :) nie ma jak w domku :)

Natalka słodka córeczka :kiss: Mój Mały też lubi sobie rączki pod główkę kłaść jak śpi :) w brzuszku też tak spał bo na wielu zdjęciach z USG widać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582337 przez princess
Pliszka po cc krócej się plami bo nas oczyszczają mechanicznie przy operacji. Ja jestem 3 tyg. po cc i nadal plamię. Czasem przez parę godzin nic nie leci a czasem chluśnie dość mocno.
Mam pytanko, ze względu na mm podajesz Olkowi wodę (lub herbatkę)do picia?

Jadzia i jak tam włoski, pofarbowałaś znowu?

Mrufka to dobrze, że rana się goi. Moja też ok, choć ostatnio miałam dziwne bóle głęboko w okolicy rany. Na szczęście od wczoraj się uspokoiło. Fajnie, że Twoja córcia już tyle śpi, czekam kiedy mój Adaś pójdzie w jej ślady :)

Banana jeśli dziecko przybiera prawidłowo na wadze to moim zdaniem nie ma sensu wybudzać. Ja wybudzałam Adasia parę razy bo przez tydzień nie przybrał na wadze ale potem był bardzo marudny i nie mógł znowu zasnąć. Teraz go nie wybudzam, sam wstaje co 3-4 godziny i starczy.

Madlen mnie niestety długo rana boli. Oczywiście z czasem ból maleje ale początki były dla mnie straszne. Nie martw się, to jest tak jak pisała Satine - sprawa indywidualna :) Czekam na fotki Adasia :)

Natalia śliczna dziewczynka z Olgusi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #582348 przez dominia
Natalia Olgunia śliczna :)

Martyna zaświadczenie od gina, że byłaś pod jego opieką najpóźniej od 10 tygodnia ciąży, zaświadczenie o zarobkach za 2011, o ubezpieczeniu ile na składki poszło chyba .. pesel małego, skrócony akt urodzenia, ksero Twojego dowodu i męża :) bo albo składasz Ty albo mąż :)

My już od wczoraj mamy pesel :) już nawet znam na pamięć :lol:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
:) na końcu jest rok urodzenia mojej siostry, chrzestnej mojego Igunia :lol:

Coś mu dzisiaj łzawi jedno oczko :( mam nadzieję, że to nie zatkany kanalik łzowy :(
A ja czuję się fatalnie ;) nawet nie wiem jak sobie pomóc :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl