BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 9 miesiąc temu #697721 przez ola85
Witajcie,
My już po pierwszym ogródkowaniu, malutka mi zasnęła więc mam chwilkę :blink:
Jadziu - Hubuś z tym raczkowaniem to jest "debeściak" :) Fajnie że u wszystkich dzieciaczków po szczepieniu ok :) Oby tak zostało :)
Princess - oboje piękni :) Ząbki suuuper :laugh:
Paulaaa - oby dziś Amelcia miała lepszy dzień
Alina - haha ale wiesz, waży też sporo więcej :silly:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Liduś zasypia po 22 i też śpi do 5/6, ale za to później możemy liczyć na dłuższą drzemkę w ciągu dnia.
Monia - haha Twoja Igunia to gwiazdą filmową będzie, bo tak ładnie na aparat patrzy, albo modelką :) :) :) Liduś ze śliniaczkiem robi dokładnie to samo :laugh:
Śliczne te foteczki, Igusia do wycałowania :kiss:
Michasia - no fakt, kawał kobietki z niej :silly: Ja weszliśmy do lekarza to powiedział: "o apetyt nie pytam bo widzę że dopisuję" :laugh:

Moja Lidzia teraz ciągle śpi na brzuszku, no i taką fajną sytuację miałam wczoraj że pisze sobie na kompie, a Liduś się obudziła ale tak cichutko, i naglę patrzę na łóżeczko a tu głowa wystaje i patrzy na mnie :) Jak Liduś leży na brzuszku i opiera się na nadgarstkach to bardzo wysoko ma główkę, czy to już czas by obniżyć materac?
A no i Lidia się masakrycznie ślini... Zużywamy po kilka śliniaczków dziennie. Lekarz mówił że dziąsełka już są rozpulchnione, ale ja myślę że trochę ściemniał :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697739 przez Monia_T
Dzień Dobry :)

U nas spokojna nocka, Igunia wstała o 6.30 a przed chwila znowu zasnęła :)

Ola duża, zdrowa, piękna tylko się cieszyć z takiej córeczki :laugh: Iga też robi taki podgląd znad łóżeczka i już od kilku dni zabieramy się do obniżenia na środkowy poziom łóżeczka. Zabieramy się...i zebrac nie możemy :silly:
Z tym ślinieniem to czasami ściema, że ząbki :blink: . Kinia śliniła się bardzo chyba od 3-4 miesiąca a ząbki wyszły jej dopiero w 10 miesiącu :) Igunia też litrami ślinkę puszcza i nic nie widać, pewnie będzie podobnie jak u siostry, czyli późno. Ale dzięki temu Kinia nigdy z zębami problemów nie miała. Mleczaki idealne a nie tak jak u moich znajomych próchnica dzieciom tak ząbki wyżarła, że tylko ich resztki przy dziąsłach było widać.

Michasia no groszek na pewno wiatropędny :silly: Igunia prutka od wczoraj całkiem sporo. Chwilami sama się z tego śmieje. Ale to są warzywka od 4 miesiąca, ja pomału przyzwyczajam do wszystkiego co można. Te pierwsze miesiące trzeba ostrożnie, ale też bez przesady :blink:
Uśmiałam się, że nadwaga Pawła spowodowała Wasz spadek w statusie społecznym :silly: :lol:

Igunia przyzwyczaiła się, że matka ciągle z aparatem :silly: No już tak mam :woohoo: W domu leżą 3 sztuki, lustrzanka i 2 kompakty, a jeszcze zawsze jest ten w telefonie. Nie wiem jak sobie radziłam jak Kinia była mała...mieliśmy jeden kompakcik, na zwykłą kliszę i wszystko wywoływałam...dlatego Kinia trochę uboższa...przez pierwszy rok wywołałam jej chyba jakieś 1000 fotek, albo więcej :P Ale za to jak fajnie się teraz ogląda te zdjęcia i filmy :woohoo:

Mamusie karmiące jak u Was z kiszonkami? Ja dziś złamałam się i zjadłam ogórki małosolne, domowe. Mam zrobiony wielki słój bo m do pracy lubi brać i tak mi pachniały....w sumie kiszonki to jedyna rzecz, której nie próbowałam. Kilka dni temu jadłam bób, wiadomo jakie ma działanie ;) i było ok.

Po meeega burzy w nocy u nas znowu szykuje się upał.

Buziaki

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #697745 przez michasia
Ola no proszę jaki lekarz spostrzegawczy :)
ja się cieszę jak mi mówią, że Ania ma takie tłuściutkie nóżki i w ogóle. Szkoda, że moje goloneczki takiej radości nie wywołują i rozkosznie nie wyglądają:)

Monia ja już jadłam ogórki kiszone i było ok, po małosolnych też ok, już pod koniec maja jadłam.
Ja unikam jedynie cebuli no i kapusta kiszona...
Wczoraj kupiłam kalafiora-jeszcze nie jadłam, ale chyba dopiero jutro ugotuję.

Dziś jedziemy do taty na urodziny i wczoraj mu zrobiłam ciasto-chatkę, dawno nie jadłam, mniam:)
a tu dziś rano, Ania zachustowana i zadowolona. poszłyśmy tak do dziadków zmierzyć ciśnienie.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697751 przez Paulaaa
Cześć

Maluda wstała o 8.30 :laugh: Chyba odsypiała wczorajszy dzień. :S
Na dworze już jest 28C :cheer:
Niebawem pójdziemy do sklepu po coś na obiad.

Drzyzgunia dziś przybywa. Basen dla maluchów napompowany - pomoczą dupinki trochę.

Princess cudne zębolki :)

Monia Twoja Iga mnie rozczula. Śliczna jest! :kiss:

Alinka

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Jadzia wiesz jak Ona wczoraj w dzień spała mi może 40 min na cały dzień to padła jak pies pluto o tej 20. ;) Normalnie jak idzie spać o 20 to A. nie musi sobie nastawiać budzika na 6. Córka go budzi :silly:

Spadamy. Idziemy do tego sklepu póki jeszcze nie jest tragicznie na dworze.

P.S. Porobię trochę zdjęć maluchom to później Wam pokażę.

Miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697756 przez bananamana
Witam z rana :) ale naskrobalyscie wieczorem :) Ja wczoraj razem z Dagmara padlam o 21 :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Jadzia padlam z tego teledysku zarabiaszcze ale do siebie pasuja ojjj chyba naprawde musicie ich ze soba zapoznac :D

Monia piekna Igusia a jak wcina marchewke hehe fajnie sie oglada takie zdjecia i filmiki :)
A co do kiszonek to jak bylismy nad morzem to mielismy wykupione wyzywienie wiec grymasic nie moglam zaczelam jesc wszystko jak leci i wiekszych problemow nie bylo teraz tez juz jem wszystko :)

Princess gratulacje dla Adasia piekne ząbalki :) I bardzo ładnie wyglądacie i Ty i Adas ale rzeczywiscie caly tata :D

Powiedzcie mi dziewczyny czy ktorys z dzieciaczkow tak ma ostatnio Dagusia strasznie sie rzuca przed spaniem juz tak na odlocie pol sen pol jawa ale bardzo raz na jedna raz na druga strone nie wiem co to moze byc brzuch? ale to by marudzila a ona nic za gorąco? nie mam pojecia a zaczyna mnie to martwic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697763 przez Monia_T
Banana Iga od kilku dni jak jest śpiąca to bardzo marudna, płacząca, piszcząca...dotychczas taka nie była. Rzuca się cała, spina, nóżkami jedna o drugą wali...
Mam nadzieję, że jej to przejdzie :silly:

Michasia chyba się Ani podobało w chuście :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697774 przez princess
Adaś i ja dziękujemy za komplementy :) Jesteście dla mnie bardzo miłe ;)

Monia Igunia jak fajnie zajadała marchewkę, trochę się krzywiła hehe ale zajadała :) Lubię obserwować, jak dzieciaczki doświadczają czegoś nowego :) Pięknie mała na brzuszku leży i rączki unosi, super :)

Ola nam pediatra o rozpulchnionych dziąsełkach mówił, gdy Adaś miał 2 miesiące :)

Michasia świetnie wyglądacie z Anią w chuście :) Niedługo dostanę chustę od przyjaciółki, znalazłam kobietkę z Olsztyna, która pokazuje, jak wiązać i niedługo spróbujemy :) Na tej fotce Ania jest trochę podobna do Adasia ;)

Banana mój młodzieniec z rana się tak rzuca, jak już nadchodzi pora pobudki. Jak Cię to martwi to skontaktuj się z pediatrą.

U nas nocka ok. Adaś spał od 22-5, butla i spanie do 8. Za to ja od 5 nie śpię. Zamiast się cieszyć, że M w końcu wrócił i od jutra zaczyna 4-tygodniowy urlop to ja się dołuję jego następnym poligonem, na który wyjedzie w sierpniu i który będzie trwał... 6 tygodni :( Teraz nie było go 3 tyg. i bywały takie dni, że myślałam, że dostanę pierdolca a co pomyśleć o 6? Nie mam do kogo pojechać, teściowa siedzi za granicą, mama pracuje całymi dniami... W sierpniu będzie w Polsce moja siostra więc pewnie mi czasem pomoże, mama też wieczorami wpadnie pomóc. Może to głupie ale zaczynam myśleć o wynajęciu niani do pomocy... Nie codziennie i nie na całe dnie ale np. żeby taka pani poszła z Adasiem na spacer 3h a ja w tym czasie mogłabym posprzątać w domu, ugotować, zrobić zakupy, pójść na aerobik albo najzwyczajniej w świecie zrelaksować się. Co Wy o tym myślicie? Naprawdę ciężko samej z dzieckiem wszystko ogarnąć i psycha czasem klęka, bo i od dziecka trzeba odpocząć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #697784 przez dominia
Dzień dobry :)

Igul jak wczoraj usnął o 21 sam u siebie w łóżeczku tak obudził się jeść dopiero o 3:30 :lol: cudownie mi było Go brać na jedzonko :)
Wstaliśmy o 8:20 :lol: kocham takie nocki :)

Monia ja jeszcze nie jadłam kiszonych rzeczy .. a mam ochotę na takiego ogórka bo mama już kisiła w słoju i tak pachniały jak jedli do obiadu .. jeszcze trochę się boję ale może niedługo się skuszę :) ostatnio jadłam kapustę taką młodą ugotowaną i fasolkę i Ig nawet tego nie poczuł :)

Michasia pięknie wyglądacie z Anią :kiss:

Bananamana mój Ig jak zaczyna marudzić to znaczy, że jest pora spania, usypiam Go i później wstaje z wieeeeeeeeeeelkim uśmiechem na ustach :)

Princess dobrze myślisz, nawet jakby 3,4 razy z tygodniu po te 4 godzinki ktoś Cię odciążył to będzie ok, wtedy będziesz się cieszyć Adasiem jak opiekunka Ci Go odda :)

szukałam fryzury na wesele i chyba znalazłam :lol: co o tym myślicie ???
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #697825 przez sylwia1986
Dzień dobry :kiss:
Dziękujemy za życzenia :kiss:
Oj my też mimo wczorajszego małego święta mieliśmy dzień marudy :dry:

Asiu kolejny super śmieszny filmik, Hubi ślicznota :) dobrze, że tak ładnie zniósł szczepienie nie sprawiając zmartwienia mamusi :) my próbowaliśmy usypiać się według zasad w książce, póki co z marnym skutkiem :dry: zasypiamy ok. 21 z pomocą smoczka pobudka ok. 3 i dalej już dosypia do 6 w naszym łóżku :dry:

Princess jaka brzydka :unsure: cudownie wyglądasz z Adasiem, ząbki Adasia perełeńki :)

Alina oby Twój M znalazł szybko pracę, która będzie satysfakcjonująca zarówno finansowo jak i psychicznie i fizycznie, bo inaczej wykończycie się oboje :huh:

Monia szacun że udało Ci się tyle naskrobać, ja tego posta piszę na raty już od dobrych 2 godzin i zawsze coś. Marcheweczka Igusi rozkoszna, jak i pozostałe zdjęcia. Jadłam już ogórki kiszone w sałatce, było ok :lol:

Michasia super zdjęcie w chuście :laugh: :laugh: :laugh:

Banana u nas Bartek od kilku dni, jak jest mega zły to zawodzi robi takie "jej jej" jakby się żalił i do tego mostki, raz prawie by mi wypadł z bujaczka bo nie zdążyłam go zapiąć :dry:

Princess też czasem myślę o takim rozwiązaniu, ale wtedy jeździmy na tydzień do moich rodziców, mój brat ma wakacje, mama pracuje do 14, więc popołudniami mam możliwość na chwilkę się wyrwać, choć rzadko z tego korzystam :silly:

Dominia bardzo ładna fryzurka :)

Idziemy na spacer do parku, bo upał znowu się szykuje.
To z chrzcin


A to zjadacz stóp :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697903 przez aga27
witam :)
dzieciaczki robia ogromne postepy, jejku jak ja widze te raczkowania i jak pieknie siedza to az trudno uwierzyc ze nie sa starsze.Moja to dopiero prubuje na jeden boczek sie obkrecac, drugiego narazie nie posiada, a jak ja podtrzymuje do siedzenia to jak pijaczek ostatni, a ma prawie 5 miesieczy, na brzuchu jak lezy to glowa prawie na kocyku a dupka bardzo dzwiga sie do gory, i jakby pelza,coz pozostaje wierzyc ze ruszy z rozwojem z kopyta, bo troche sie niepokoje...

my we wtork tez bylismy na szczepieniu, badanie ok, a jak kluli to juz placz straszny, na szczescie do tej pory jest ok

mala wazy 7100 i 65 cm dluga, i tez ma nozki waleczki, z reszta niemowlak ma byc pulchniutki,to znaczy ze zdrowy i nic mu nie jest, gorzej w druga strone

chomiczko jestes super mama, i ja ci bede zawsze bardzo wdzieczna, ze mnie pocieszalas i rozumialas jak doloczylam do forum.Mojej Ewie tez bardzo poca sie stopy i rece, zwlaszcza na upalach.I glowke tez z jednej strony ma mniej ruchliwa...

dzieciaczki sa na takim etapie ze chyba sie tak rzucaja przed snem, bo moja corcia albo usnie spokojnie albo usnie po darciu i w pol krzyku...

tez mam taki okres ze troche sie zremy z mezem

kupki tez na poczatku jablka i marchewki byly zielonkawe, ale to minie, moja ostatnio robi takie dosc zwarte, i czasem ma zatwardzenie bo bardzo steka, nie wiem co to juz robic, bo czasem sie strasznie meczy i placze

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58922 [/url]http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=58921 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697957 przez Monia_T
No i znowu było marudzenie, popłakiwanie, krzyk, wyginanie...bo za bardzo śpiąca...w końcu padła przy cycu.

Mnie głowa boli, jak się Maluda obudzi to idziemy na dwór, może spacer nam pomoże.
Obiad się robi, dziś potrawka z kurczaka w sosie cytrynowym, pranie złożyłam, a tej wielkiej sterty do prasowania na razie nie ruszam :silly:

Sylwia bardzo ładne zdjęcie ze chrztu :laugh: Cenzura, dobre :woohoo:

Aga każdy dzieciaczek rozwija się w swoim tempie. Jesli jakoś bardzo nie odstaje od rówieśników to pozostaje tylko czekać. Mi marzy się, żeby Iga przespała nockę bez pobudki na karmienie...bo dotąd się to nie zdarzyło, a inne dzieciaczki już dawno pięknie śpią bez pobudek. No cóż, czekamy...
Iga szczuplaczek i długaśna ale goloneczki ma w fałdeczkach modelowe :blink:

Dominia ładna ta fryzurka, tylko włosy musiałabyś lekko podkręcić i dobrze utrwalić wcześniej.

Mamy już chrzestnych dla Iguni i planujemy wyaniołkowac diabełka pod koniec sierpnia. Nie wiadomo tylko czy mojemu bratu, który ma być chrzestnym będzie pasowało, bo on zagranicą pracuje.

Jesoo jak mi się nic nie chce... :P

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697959 przez ola85
Monia - wiesz za tą próchnicę u dzieci to chyba głównie odpowiadają rodzice, bo widziałam wiele mam które np. oblizywały smoczek, a potem dawały go dziecku itp.
Ja próbowałam ogórków własnych kiszonych, ale malutko i było ok.
Super że pstrykasz dużo fotek, jak Igunia dorośnie to na pewno doceni :)
Michasia - wiesz ja tez uważam że Luduś jest idealna :silly: Ale ślicznie Ania wygląda w chuście z mamusią. Ja Ciebie Michasia podziwiam że uchowałaś takie długie włosy przy karmieniu piersią :)
Banana - moja wieczorem też trudno zasypia i wierci się strasznie. Ja na boczku, to się na brzuszek przekręca, ja na brzuszku to też źle, miejsca nie umie sobie znaleźć
Princess - no przez te 6 tyg to rzeczywiście by Ci się jakaś pomoc przydała, bo tak całkiem samej to ciężko..
Dominia - mnie się ta fryzura nie bardzo podoba, jesteś młoda, śliczna to ja bym wybrała jakieś prostsze uczesanie, które by było dopełnieniem Ciebie, a taka fryzura trochę przytłacza. Ale jeśli masz jakąś fajną kreację i wszystko razem świetnie się zgrywa to na pewno będzie ok :)
Sylwia - bardzo ładne zdjęcie :) Chyba nawet wiem który to kościół :) Bartuś super i jakie nóżki ma długie extra :laugh:
Aga27 - to jest tak jak kiedyś napisała Monia, za jednymi umiejętnościami idą kolejne :) Skoro już przewraca się na boczek, to pewnie niedługo i na brzuszek się uda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #697968 przez bananamana
No to sie uspokoilam dziewczyny gadalam jeszcze z mama ona tez powiedziala ze przy tych upałach tak moze byc a poza tym moja to straszna zlosnica wiec przed spaniem moze tak robic :)

Michasia widze malej sie w huscie podoba jakbym miala ja wiazac moja to pol bloku by slyszalo ten ryk jest strasznie niecierpliwa i wszystko musi byc na juz wiec my stosujemy nosidelko :lol:

Monia to pyszny obiadek dzis macie ja jestem leniwa sprzatam wlasnie lazienke na raty bo mloda zasnela po zupce a mi sie nie chce jak nie wiem wiec obiad tez leniwy dzis bedzie makaron oblany koktailem truskawkowym i okroszony twarogiem :blush:

Aga nie martw sie jak malutka ruszy z kopyta to ani sie obejzysz :D zacznie ci robic kilka rzeczy naraz :)

Sylwia śliczne zdjecia :)

Uwielbiam ogladac zdjecia naszych maluszkow :)

Dominia fryzura swietna bedzie ci pasowała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #698126 przez Marusha
Najlepsze życzenia dla pięciomiesięczniaków ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #698149 przez xpatiiix3
Princess super nasze pierwsze forumowe ząbki gratulacje p

Alina nie solone akurat jakies słodkie ziemniaki się trafiły bez soli jemu gotuje :)

Pliszka tesciowa sobie poradziła :) a odpoczywamy sobie zawsze wiec dla mnie dobrze tam :)

Jadzia szok Hubi normalnie raczkuje powoli gratulacje zdolnego synka :)

Chomiczka fajna bryka Olusia :)

Buziaki dla naszych 5 i 4 miesięczniaków :)

Ajj ależ te nasze dzieciaczki boskie są :)

Dominia fajna fryzurka :)

Alina trzymam kciuki żeby w końcu było dobrze z M :)

Dzisiaj wróciliśmy :D M robi coraz więcej kupki sprząta kapie sam karmi usypia o ludzie ja tak mogę codziennie :D hehe dzisiaj brata urodziny 10 lat kończy a jutro najmłodszego przyrodniego 2 latka :) no wiec urodzinowo postanowione lece 11 do ojca cieszę się a M rozpacza juz ze będzie tęsknił :P

Pewnie zapomniałam komuś odp ale ja nie mam czasu zbytnio hehe sporo naskrobalyscie :)

Pozdrawiamy i całujemy :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl