BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 8 miesiąc temu #720011 przez Monia_T
Isola cukier jest wszędzie, nawet w kaszkach. Moja starsza tez dostawała danononki i było ok. Ja nie trzy mam się sztywno ta belek bo tak się nie da. Każda z nas ma swój rozum i wg uznania karmi malucha. Buly z pasztetem ani ziemniaków zsosem jej nie dam, ale danonki będzie co kilka dni dostawać.
WSzystkiego najlepszego dla Ninki :laugh:

Bartusie oba meeega slodziaki :kiss:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720038 przez isola
no niby cukier jest wszędzie, ale po co od małego przyzwyczajać?... Zdaje się, że Princess pisała o jakiś kaszkach bez cukru?? Jak one się nazywały? Ale masz rację, każda karmi wg swojego uznania.
A za życzenia dziękujemy:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720053 przez princess
Adaś i ja dziękujemy za komplementy :)

Kasia Adaś najczęściej śpi w samym body na długi rękaw przykryty kołdrą. Podczas upałów w samym pajacu.

Marusha podziwiam Cię i współczuję, że oddajesz małą do żłobka. Smoczek masz S, M, L ? Tinka polubiła wodę :) Super fotki :)

Monia jesteś bardzo delikatna w karmieniu Igi :) Iga świetnie się siłuje.

Sylwia Bartusiowi się chyba podoba w nowej limuzynie :)

Drzyzgunia super zestawienie, jak ten czas leci, Bartuś to już kawał chłopa :)

Dominia ładnie wyglądałaś.

Ale jest gorąco, masakra. Dziś w całym domu było nie do wytrzymania jak gotowałam zupę. Jutro chyba zrobię jakiś chłodnik ale M nie lubi. Adaś zjadł dziś pierwszy raz żółtko.
Wczoraj była u nas mała impreza, Adaś spał łądnie za ścianą. Poszliśmy spać o 2 a nasze grzeczne dziecko dało pospać rodzicom do 10 :)
Dziś ostatni dzień urlopu M. Jutro idzie do pracy :( Ale za to spłynęła cudowna wiadomość: ten 6-tygodniowy poligon, na który miał wyjeżdżać w sierpniu jest na 99% odwołany!!! :lol:
Dziś byłam na strechingu po 2 tyg. przerwie od ćwiczeń. Nie było źle ale w jednej pozycji czułam ból po CC :pinch: Chcę kupić jakiś spalacz tłuszczu, któraś z Was może coś poleci?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720197 przez ola85
Witajcie,

Widzę że tu na forum pustawo. Albo korzystacie z pogody, albo odsypiacie trudną nockę :silly: Oby to pierwsze :laugh:

U nas znowu nocka z pobudkami, mnie chyba dopadł jakiś kryzys laktacyjny. Już parę razy tak miałam że jak miała mniej pokarmu to mała zaczynała się budzić w nocy na karmienie, ale teraz to już trwa prawie tydzień. Może też pogoda jest temu winna i Lidusi chcę się pić.

No i dzidzia mi się obudziła...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720233 przez Marusha
helo dzisiaj w nocy powtórka z rozrywki, płacz bąki i cyc ;/ wszystko mnie boli w dodatku cycek z którego robiono mi biopsje jest opuchnięty wrrrrrrrr

Paula Amcia śliczna ja jeszcze nie myślałam aby małej przekłuwać uszy, jakoś mi by było szkoda małej ;)

Monia gratulujemy ząbka ;) zdjęcie z Borówna
odnośnie spaceru jakoś się zmówimy bo jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będę szła do pracy w przyszłym tyg do 11ej gdzie o 12ej odbiorę małą ze żłobka i wtedy będę miała czas,
ja teraz szukam jakiegoś małego bzyczka do jeżdżenia bo będzie problem z dojazdem do pracy.

dominia świetnie wyglądasz ;)

Monia raczkowanie Igi urocze, Martynka na razie się buja na kolanach ;)

Sylwia, Madlen dziękujemy ;)

Madlen ja mam takie tablica.pl/oferta/krzeselko-do-karmienia-new-baby-ID2g4df.html

dla mnie idelane, regulacja wysokości, dwa blaty, pasy kosz pod krzesełkiem i kółka z przodu regulacja oparcia do pozycji półleżącej

Ola dzięki

Drzyzgunia Słodziak ten Twój Mężczyzna ;)

Aga ja próbuje dawać małej wodę, wiecej pewnie wypluje ale zawsze coś tam wypije

Isola BUZIAKI DLA KOLEJNEJ SZEŚCIOMIĘSIĘCZNICY ;) (nie wiem czy brzmi to poprawnie gramatycznie ;p)

Princess nie mamy wyjścia z tym żłobkiem, na opiekunkę trochę za dużo pieniedzy a że nie mała nie ma tutaj kontaktu z dzieciakami to stwierdziliśmy że w żłobku będzie się szybciej rozwijać, mam tylko że bezchorobowo!

dzisiaj zabieram małą do pediatry po zmianę mleka, w dodatku wyskoczyły jej jakieś chyba uczuleniowe plamki no i ma KATAR!!! dwa dni w żłobku i ma KATAR!
ale w sumie nie mam pewności że to ze żłobka, koleżanki mała miała katar jak zęby wychodziły, ostatnio co złego się dzieje z Tinką to zwalamy na zęby ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


upał niemiłosierny aż mi się nic nie chce robić, nie mówiąc o staniu przy garach ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #720264 przez Madlen
Dziękujemy za odpowiedzi.

Drzyzgunia Twój synuś jest bardzo śliczny

Princess ja biorę teraz jedynie Oeparol Femina www.adamed.com.pl/pl/otc/suplementy/oeparol-femina/ - zdrowe kwasy tłuszczowe, podobno pomagają również przy odchudzaniu. No i inne gratisy oferują :)

Ze spalaczy polecam Olimpu. Therm line forte sinetrol dostępny w aptece (ale na allegro wiele taniej) oraz silniejszy Thermo speed extreme. Duża dawka kofeiny. Dodają kopa. Wykluczone dla osób z zaburzeniami sercowymi czy ciśnieniowymi. Trener którego pytałam o spalacze a konkretnie o Therm line mówił, że sam pisał ulotkę do tego i same nic nie dadzą ale w połączeniu z dieta i ćwiczeniami mogą trochę pomóc.
Ważne przy spalaniu tłuszczu białko na noc- w ostatnim posiłku, a po ćwiczeniach tym bardziej-do godziny po. A po samych ćwiczeniach zaraz po musisz uzupełnić węglowodany np. owoce suszone, wafle ryżowe, banan, glukoza, kawałek pszennego chleba.

Ja uważam, że dieta (70%sukcesu) i ćwiczenia plus magnez i zdrowe kwasy tłuszczowe na razię mi wystarczą. W sumie testuję swój organizm, jak cm nie spadną to zakupie coś ;) A przed ćwiczeniami kawa i troszkę gorzkiej czekolady 90% kakao to niezły dopalacz :)

Marusha przykro mi z powodu teścia..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720296 przez princess
Ola a jak często Lidi budzi się w nocy?

Paula
Ami ślicznie się uśmiecha :) Ale ja bym jeszcze nie przekłuwała uszek.

Marusha
a czemu problem z dojazdem? Daleko masz do pracy? My też mamy butelkę NUK'a i rozmiar M jest do MM. Adaś bardzo lubi tą firmę, Avent wypluwa. Mam butelkę Avent (dostałam od kogoś) i zakładam do niej smoczek NUK. Przykro mi z powodu teścia. Kup mu książkę o leczeniu raka, którą napisał lekarz, polecam: www.empik.com/antyrak-servan-schreiber-d...rod4040006,ksiazka-p

Madlen ten Oeparol zawiera olej z wiesiołka i lniany a ja ten drugi piję prawie codziennie po łyżce ;) Dzięki za porady, na pewno wykorzystam. Jak zaczęłam chodzić na aerobik to M zaczął mnie namawiać, żebym kupiła spalacz to szybciej schudnę. Ale ja ambitnie postanowiłam, że schudnę naturalnie. Ale jak widzę wagę, która stoi w miejscu to chyba jednak zacznę brać. Oczywiście bez ćwiczeń i diety nie ma sensu. Do tego jeszcze smaruję się antycellulitem Nivea, jest świetny, dobrze ujędrnia.

Ale się załatwiłam. W niedzielę zgubiliśmy klucze od domu i od zabezpieczenia od stelaża, który trzymamy na klatce. Teraz nawet z wózkiem nie mogę wyjść. Do tego samochód się zepsuł, coś z olejem. M wczoraj zostawił u mechanika. I teraz jak bez ręki, ba - jak bez nóg bo na większe zakupy nie ma czym pojechać i wózka nie można wziąć. Mamy nosidełko i ostatecznie na jakieś średnie zakupy koło domu może się wybierzemy z Adasiem w nosidełku.

Dziewczyny, jak wygląda jadłospis Waszych maluszków? Szczególnie interesują mnie dzieciaczki karmione MM, bo cycusiowe dopiero niedawno rozszerzają dietę. U nas jest tak:

6-7 mleczko
10-11 kleik ryżowy na mleku (czasem sam, czasem z dodatkiem deserku owocowego) z dodatkiem glutenowej kaszki
14-15 obiadek (zmiksowane warzywa z dodatkiem masła, oleju lnianego, ryby, jajka)
16-17 mleczko albo deserek (jeśli nie jedliśmy na śniadanko)
19 - mleczko
22 - mleczko

Zastanawiam się, czy nie robić ku na noc mleczka z dodatkiem kaszki ale on nie chce pić kaszki ze smoczka, chyba pozostaje karmienie z łyżeczki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720367 przez Madlen
Princess jest jeszcze Oeparol zwykły. Olej lniany to podobno cudo więc super, że bierzesz. Budwigowy kupujesz?
To Spróbuj jakiegoś spalacza i obserwuj organizm. Najbardziej lajtowe jest jeszcze CLA, ale tego trzeba brać b. dużo, nieekonomiczne.

Nivea Q10 plus tak?

To jesteście uziemieni :dry:

Mi jeszcze endokrynolog powiedziała że spalacze lub inne na odchudzanie jeśli już musimy to na krótki okres czasu np. m 3mce

u nas

7-mleko 180
10-mleko 180
13 obiadek mały słoiczek
16- deserek np. pół słoiczka owocowego i kleik
19- mleko + 2 łyżki kleiku razem 180

Princess a warzywka na obiadek dla Adasia gdzie kupujesz? Na noc chyba maluszki lubią z butelki, Adi wtedy jak je lubi usnąć. czysto.. szybko..
A jaką kaszkę dajesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720386 przez Pliszka
Pozdrawiamy z raju na ziemi :) pogoda boska i wszystko inne też :) poczytam Was i odezwe sie po powocie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720456 przez Marusha
gorączka to mało powiedziane, wróciliśmy od pediatry..pot cieknie wszędzie!!

pediatra pozwolił nam na bebilon pepti, zobaczymy czy mała w ogóle będzie chciała jeść bo podobno to świństwo ;/ ma pomóc na bóle brzucha i na zmiany na skórze, mam nadzieję że mała nie będzie miała żadnej alergii na mleko bo jak tu nie pić mleczka lub nie jeść jogurtów :)

Madlen dzięki

Princess firma jest 10 km poza miastem, bez auta ani rusz bo autobus jeden na godzinę, Aventa mam kubki do picia i na razie mała coś tam wypija, zobaczymy może zmienię smoczek i się jakoś przekona a jak nie to pozostaje łyżeczka.

Niunia śpi biedna się męczy w tym upale..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720538 przez Paulaaa
Cześć.

Te tropiki mnie wykańczają. :huh:
Amelia właśnie po basenie, padła jak kawka. ;)

Dzrzyzgunia była, posiedziała, pogadała i pojechała. Oby do jutra :silly:

Aga27 moja tylko dzis od 8 rano wypiła już 470ml herbatki. Ja nie podgrzewam, dostaje picie w tem. pokojowej. :)

Monia już danonki? A niby na opakowaniu jest napisane, że po 3 roku życia. :S Moja zajada się serkami waniliowymi z ''Rolmlecza'' :blink:

Marusha szkoda? Niby czemu? Moja nawet nie zapłakała, bo dostała krem znieczulający. :) Cały ''zabieg'' trwa 5 min górką. Starsza też miała 5 miesięcy jak przekłuwałam. :blink:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Princess dziękuję :) Na szczęście przekuwać nie musisz. ;) Nic Adasiowi po jajku nie jest? U nas z jadłospisem tak jak u Madlen.

Marusha a może zamiast pepti to HA spróbuj? Mi młodą wysypało po Enfamilu i dopiero Bebilon HA ''naprawił'' wszystko. :)

Mała dalej śpi. :cheer: Idę na kawkę :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720555 przez princess
Madlen olej moja mama zamawia przez internet Bio-oil, tłoczony na zimno, ma krótki termin ważności i po otwarciu trzeba go przechowywać w lodówce. Jak się przeterminuje to nakładam go na włosy raz na czas. Idę zaraz do apteki po Humanę to od razu kupię Therm Line :) Na początek wezmę ten najsłabszy. Nivea ujędrniający żel antycellulitowy Q10 w tubce. Ostatnio w promocji jest. Ziemniaki i marchew mam od teścia z ogródka, resztę kupuję w warzywniaku albo na straganach. Fajnie, że teraz mamy prawie wszystko krajowe i sezonowe, później wszystko będzie pryskane i pędzone. Adaś tylko raz wypił kaszkę z butelki, tak zawsze wypluwa i ma odruch wymiotny. Z łyżeczki lubi. Robię mu zwykły kleik ryżowy + glutenową kaszkę Humany. Czasem dodam owocowy słoiczek a czasem zrobię bananowy kleik (niechętnie).
Teraz chcę kupić Adasiowi owocową herbatkę, widziałam w Carefurze chyba Hippa w torebkach jakąś BIO, bez cukru.

Paula to Ci się dziecko rozespało :) Adaś po żółtku ok, wczoraj dostał ćwiartkę i dziś drugą ćwiartkę.

Madlen i Paula to Wasze maluszki jedzą 5 posiłków dziennie, a mój jeszcze 6. Myślę, że powinien zrezygnować z tego karmienia nad ranem. Ale boję się, że będzie gorzej przybierał na wadze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #720559 przez [email protected]
Hej :) Gabryś przeziębiony,katar i kaszel,wysłałam M po nebulizator,co mogę jeszcze podać :unsure: pewnie był gdzieś przeciąg albo klima w sklepie a teraz taki bidulek :( próbuję raczkować,odpycha się nóżkami,podnosi dupkę ale długo nie ma ochoty ćwiczyć ;)

Jadzia Hubek cudak mały :kiss: co on wyczynia :)

Monia Igunia jaka spryciula mała :kiss: super sobie radzi

Wszystkie maluchy słodkie :)

Bobaskom za skończenie 5 i 6 miesięcy dużo zdrówka i radości :kiss: :kiss: :kiss:


Gabryś
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720614 przez princess
Wróciłam z apteki, nie mają Therm Line żadnego. Jutro zajdę jeszcze do sklepu z suplami. Byłam też na poczcie nadać list do pracy. Wysłałam prośbę o urlop rodzicielski i oświadczenie M o niekorzystaniu przez niego. Także oficjalnie od 12 sierpnia do na razie 7 października jestem na urlopie rodzicielskim. Dowiadujemy się, czy M może wziąć, jeśli tak to on weźmie część a ja szybciej wrócę do pracy. Wyszliśmy z Adasiem w nosidełku o 19.30 na spacer. tak to można chodzić, w końcu było czym oddychać :) Jutro chcę wyjść z małym o 9.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #720621 przez princess
Aga biedny Gabryś, dużo zdrówka dla niego. Wesołek :)

Pupuś ćwiczy, nadrabia zaległości.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl