BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 4 miesiąc temu #796540 przez michasia
Chomiczja jak Olo? odebraliście wyniki? Koleżanki Piotruś jest chyba jednak odosobnionym przypadkiem. Wydaje mi się, że to kwestia wychowania. Monia dobrze napisała.Olkowa ciuchcia super:)

Katarinka Ania słodka:)

Anoda, to duży już ten Twój Bulinek:) Masz już potwierdzona takso?

Satine to czekamy na fotki pokoju? Maryś to już taka duża dziewczynka.

Kasiu niezazdroszczę badań i niepokoju. Tosia jakie ma piękne włoski już.

Sylwia Bartek Mikołajkowy:) :kiss:

Martyna Robercik też już duży chłopak:)

Ola gratuluję ząbka:) teraz chyba będzie się lepiej spało:)

Monia z Twojego postu widać, że się układa
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Iga musi słodko wyglądać, jak tak wszystko przytula. Też uważam, że w stosunku do dziecka powinno się mieć zasady i ich przestrzeganie konsekwentnie egzekwować. I to nie jest tylko dla wygody rodziców, ale dziecko w ten sposób też nabiera swoistego poczucia bezpieczeństwa.

Kasia święta racja. Bierz się za siebie, bo ze zdrowiem nie ma żartów. I nic dzieciom po chorej mamie.

Pliszka Twój Olek to wyjątek! Ale co się dziwić jak mama taka pozytywna:) Super, że udało Wam się tak wyrwać i odespać jeszcze i nie musieliście się martwić:)

Chomiczka bardzo dobre podejście. A z takim zapałem, to pewnie będziesz zaraz tęsknić za wiosną, by trochę ciałka odsłonić:)
Co do sylwestra, to mamy nadzieje, że znajomi, którzy robili w zeszłym roku, teraz też zrobią:)Chętnie pójdziemy. A Wy nie macie takich znajomych, z którymi fajnie posiedzieć w większym gronie?
Z gwiazdorem jeszcze nie myślałam.
Co do płaszczyka, to super. Muszę też swój wystawić:)

Pliszka dziś P nakryłam na czytaniu tego wywiadu, polecał przeczytać, to później zerknę.

Alina obyście szybko doszli do porozumienia.A szkolenie skończone?

A ja ogłaszam wszem i wobec, że od jutra porzucam pszenicę i cukier i zaczynam odchudzanko. Równe 4 tyg do świąt. 3 razy w tygodniu randka z Chodakowską, minimum 1 raz basen i do tego dieta ważona.
Jutro rano będę się mierzyć i pstryknę sobie foto.
Także proszę co jakiś czas zapytać jak idzie-mam nadzieję, że będzie mi głupio przyznać się do porażki, więc to będzie dodatkowa mobilizacja. (kiedyś byłam w grupie z kilkoma dziewczynami na forum vitali i to też dodawało motywacji).

U nas ogólnie ok. Ania umie już sama siadać (z leżenia na brzuchu), pełza wszędzie,zaczepia by się bawić. Wstawiam fotkę Ani.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #796711 przez Satine0
Fotki pokoju wstawię jak już ogarnę go do końca :D Na razie wrzucam foty H&M z zabawy w nowym pokoju :D




M jak to M...lubi wszystko to co dziwne. Więc dlaczego by nie spróbować zjeść stojaka na wanienkę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #796756 przez katarinka1
Cześć.
Mała śpi, ale jakoś niespokojnie i co kilkanaście minut popłakuje, popiskuje przez sen. Kiedy to się skończy? Wiem, że nie powinnam narzekać, ale chwilami czuję się taka wyczerpana, zmęczona i znużona codziennością. Całymi dniami tak do 17-tej siedzimy same z Anią. Na męża czekam jak na zmiłowanie, bo wtedy mogę chwilę odsapnąć, spokojnie zaszyć się w łazience. Ale co za spokój, jak moje dziecko "łazi" za mną wszędzie, siedzi pod drzwiami łazienki i ciągle "mama mama". Wiem, wiem wszystkie mamy tak samo a i u wielu z Was bywa trudniej, gorzej. No i wiem też że z rozrzewnieniem będę wspominać jak dla córci mama była całym światem. Ale ponarzekać sobie mogę, prawda? :silly:

Dzieci przepiękne. Tosia, Marysia, Ania, Igunia super dziewczyny :kiss:
Chłopcy pięknie nam tu wyrośli Bartuś, Oluś i Robercik :kiss:
Chomiczka, jaka z Ciebie dobra mama PR synusiowi już dobry robisz, pomagasz laski wyrywać :blink: A co do podobieństwa, to nie wiem... Ania jest właściwie podobna do taty. Muszę zapytać męża czy mogę jego facjatę tu wrzucić, jak się zgodzi to sama zobaczysz.
Masz żyłkę do interesów, tylko tak dalej :) A ten Piotruś to niestety kolejny przykład bezstresowego wychowania...
Ola gratulujemy ząbka :lol: Zdrówka życzymy.
Michasia gratuluję postanowienia, życzę byś wytrwała. Mam ochotę się przyłączyć, ale sama nie wiem... Z pewnością przez cały adwent chcę zrezygnować ze słodyczy :)
Alina By stwierdzić z pewnością, że coś jest z tarczycą trzeba zbadać hormony. Na początek wystarczy TSH, Ft4 i Ft3. Wyniki wskażą kierunek. Ja np nie miałam i nie mam żadnych guzków, powiększonej tarczycy (nic u mnie nie było widać), a jednak wyniki były złe. Niedoczynności można się spodziewać jeśli: masz suchą skórę (głównie łokcie, dłonie, stopy, kolana), jesteś bez energii, taka na zwolnionych obrotach, ogólna niemoc, senna, jest Ci zimno, często wypadają włosy, kruche paznokcie no i przede wszystkim siada metabolizm, tyjesz chociaż nie jesz więcej niż zwykle.
A skąd to pytanie??? Masz jakieś podejrzenia???

A tymczasem dobrej, spokojnej nocki. Ja spadam do łazienki i może będę miała jeszcze siły poczytać. Pa mamuśki :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #796783 przez Satine0
Tarczyca...ahh tarczyca. Ja znowu wyniki miałam niby okej. Chociaż lekarz stwierdził, że okej nie są. Na USG wyszło. Najlepiej zrobić badania i tak czy siak iść do lekarza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #796847 przez michasia
Satine ale Maryś ma kumpele:) chyba starsza, co? a wzrostem?

Katarinka byłoby mi raźniej. co do słodyczy a adwencie, to ja tylko tak w ciąży sobie odpuściłam adwent i post, a tak to zawsze u nas kobiety w rodzinie nie jadły przez ten czas. Jakoś w innym czasie ciężko mi sobie odmówić, a tak to jakoś łatwiej. No a teraz tylko kilka dni dłużej, bo coś adwent krótki:)
No a skoro bez słodyczy, to nad to pszenicą od dawna myślałam i dobry moment by zacząć bez niej żyć, a przynajmniej spróbować. A skoro chce zrzucić to i owo, to dieta mi się też przyda:)Zapału mam dużo, oby starczyło do końca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #796860 przez Marlena1888
hej!

troszkę czasu nie pisałam, zaglądałam czasem poczytać ale ostatnio weny brakowało.. jesienna chandra, tzw pms ;P huśtawka hormonów, itp. mój m cały czas na delegacji, przyjeżdza koło soboty a w poniedz znowu jedzie. przegilgane troche, ale ten tydz ponoć ostatni w tym roku.
katarinka jak ja Cię rozumiem, ja mam tak samo. jak jestem sama z Fifim potrzebuje kilka chwil na spokojne poczytanie gazety przy kawce, pouczenie się .. a teraz mam mniej czasu dla siebie, ale radzę sobie kiedy idzie spać..

ogólnie niestety nie nadrobie Was wszystkich bo już wyleciało mi z głowy co miałam napisać

pliszka to widzę że nie macie oporów przed zostawieniem synka dziadkom. ja chciałabym się takich oporów wyzbyć :blink: na pewno fajnie odreagowaliście.

chomiczka u nas dziś teściowa przyszła i dała Fifiemu klocki i ubranka na Mikołaja:) znając życie jeszcze kilka razy przyjdzie do Fifiego;) a my może kupimy mu skoczka lub odkurzacz zabawkowy.. :) albo takie fajne są tablety z odgłosami zwierząt;)

Fifi ostatni tydz miał zapalenie krtani, chrypka niesamowita, kaszel, delikatny katar.. ale po lekach elegancko doszedł do siebie i dziś zdrowy jak rybka:)
z nowości zaczyna sam stawać bez podparcia, wszystkim swoim zabawkom na znak swojej sympatii do nich daje nosek nosek :woohoo: ostatnio dawał noska mojemu odkurzaczowi, komórce a nawet kropli beskidu :woohoo: przytula wszystkich, chodzi za rączki kierując i narzucając swoj kierunek:) zrobił się taki zabawny zaczepnik :blink: sam zaczepia i sam zaczyna się śmiać jak chce np żebym ja zrobiła śmieszną minkę. taki rozumny się staje z dnia na dzień..
ostatnio 3 nocki śpi już bez picia mleczka w nocy. udało się oduczyć :woohoo: :woohoo: od ok20 śpi do ok 8:) z małą przerwą na wyskakanie i wstawanie ok 3 i daje mu wodę wtedy.

mam nadzieję że u was oki,
miłej nocki pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #796865 przez Satine0
Michasia Hania starsza 3 tyg :) A wzrostem...jest niższa :D

A tu M kombinuje jak zabrać Hance zabawke :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797023 przez Pliszka
Dzień dobry :)

Michasia, jak idzie dietka? ;) Piękne postanowienia i efekty też będą piękne :) Trzymam kciuki!!!! :kiss:
Obie nasze forumowe Anulki są przepiękne :laugh:

Satine, inteligencję i spryt widać u Marysi na pierwszy rzut oka :laugh: Strasznie jest fajna :laugh:

Marlena, super postępy u Filipka, pięknie się rozwija :) Czekam kiedy z Olusia się zrobi taki cwaniaczek :)
Zostawiasz przecież Fifiego z teściową jak jesteś na szkoleniach ;) U mnie dziadkowie pracujący, więc tylko w weekend mogę ich wnusiem uszczęśliwić :silly: Nie będę często korzystać, ale czasem tak :)

Ja wreszcie zamówiłam Olusiowe kalendarze (w końcu na stronie vistaprint, bo cena fajna), więc prezenty świąteczne dla wszystkich babć, prababć i praprababci mamy z głowy ;) Przy okazji zamówiłam też świąteczne Olusiowe kartki :lol:
Napisałam też w imieniu Olusia list do Świętego Mikołaja :laugh: Prosimy między innymi o takie książeczki :laugh:
www.e-pentliczek.pl/component/virtuemart...-r-z-detail?Itemid=0

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797027 przez Pliszka
Michasia, w zastępstwie mąki pszennej polecam jęczmienną, robiłam już z niej naleśniki, omlety, dodawałam do placków ziemniaczanych, świetnie się sprawdza, potem postaram się wrzucić jakieś przepisy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797245 przez Alina2408
michasiu niestety szkolenie przedluzyli wiec dlatego jestem taka zla...a aniula mala spryciula... zazdraszczam mozliwosci zajecia sie troche soba u mnie nie ma mowy o cwiczeniach no i o basenie na razie moge zapomniec...

satine boskie zdjecia moge cie pocieszyc moja natka upodobala sobie biedronkowe koszyki...

katarinka no wlasnie skoro pisalas o tych objawach to chyba mam je wszystkie niestety wiec wyglada na to ze powinnam isc przebadac hormony a czy zwykly lekarz moze wypisac skierowanie??? martwie sie strasznie bo jem bez cukru i to mniej niz zwykle a moj metabolizm siadla na maksa no i suchosc skury mega az czasem mnie bola dlonie i stopy znaczy skora jakby miala peknac a wlosow mam chyba polowe albo stres albo jednak cos sie dzieje....

marlena ja tez ciagle sama niestety u nas sie nie konczy tak szybko jedynym pocieszeniem ze w tym goracym okresie swiatecznym zaraz po szkoleniu moj m odbierze sobie tatusiowe i ja odsapne :):)

pliszka tez musze napisac list do swietego mikolaja..




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797547 przez michasia
Marlena myslałam ostatnio o Tobie, że dawno się nie odzywałaś:)
Dobrze, że Fifi już zdrowy. Pięknie śpi w nocy. A jak tam piesek?

Pliszka dziękuję:) pierwszy dzień rewelacja. Basen zaliczony:) dieta też bez odstępstw.
Za przepisy będę wdzięczna. O mące jęczmiennej nie pomyślałam. I też jakby co, to doszłam do wniosku, że np. biszkopt na samej ziemniaczanej można robić. Także coś myślę, że i po świętach pszenica będzie wielką rzadkością u nas:)

Nie było mnie w domu 3.5 godz, Ania nawet chyba nie zauważyła. Nawet zdążyłam zakupy przytaszczyć i rozładować a ona dalej w świetnym humorze. 2 godz Pawłowi pospała a później się bawiła:)Ostatnio miała marudniejsze popołudnia, więc się trochę martwiłam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797768 przez ola85
Witajcie,
Pliszka - wiesz, dokładnie ten sam artykuł podesłał znajomy mojemu M :silly: Ja margaryn nie jem, ale ze smażonych kotlecików to tak łatwo bym nie zrezygnowała :blink:
Michasiu - trzymam kciuki i będziemy mobilizować i chwalić efekty pracy :) Ania cudna :kiss:
Satine - słodziutkie dziewczynki
Katarinka - dziękujemy :)
Marlena - świetnie że jesteś :) dobrze że Fifi już zdrowy :)

To to tak, u mnie nocka masakryczna, Lidzia budziła się co 2h, a o 4 rano wstała na dobre. Teraz śpi, ale wcale mnie to nie cieszy, bo to oznacza rozregulowania ciąg dalszy.

Z nowych wieści to teraz ja jestem chora :S , jak Lidzia się jeszcze raz zarazi to padnę.
Wczoraj pół dnia spędziłam w pracy na trzech chrupkach ryżowych z serem, które zjadłam rano, no i jeszcze ta noc... Lidzia się budzi, to ja ją karmię i usypiam, a Ona nie chce spać (już o drugiej zaczęły się kłopoty), mi się z nosa leje, to położyłam ją M. do łóżka i do łazienki, żeby przy niej nie chlipać, to Ona w płacz "mama, mama", to ja biegiem z powrotem i tak parę razy. O 6 jak teściowa wstała, to mówi żebym się położyła a Ona się z nią pobawi, no i tak zrobiłyśmy, jak nie mogłam zasnąć to słyszałam że Lidzia wesoła, a ledwo zasnęłam i co... "mama", a ja na równe nogi. Lidii się nie dziwię, no bo Ona przecież tylko do mamy chciała, a że mama chora, to i siły brak.
Ale obiecuję już więcej nie narzekać :blink:
No i żeby zakończyć pozytywnie, to jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to dzisiaj do pracy nie idę :)
miłego dnia :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797776 przez Madlen
Hej kobitki.

Trochę mnie nie było.
Służby, zmęczenie, pomieszanie dnia z nocą, stres oto powody.
Dziękuję za pamięć. :)
Przed powrotem do pracy chora, jak wróciłam też, do tego przeziębiony pęcherz. Dużo służb pieszych w "nagrodę". Również w nocy.
Ryczałam przed wyjściem z domu jak miałam małego zostawić.. ale teraz jest już lepiej.

Adaś raczkuje bardzo szybko, chodzi za mną po całym mieszkaniu, staje, podpierając się lekko jedną rączką. Ma 4 ząbki (jedyneczki):)

Michasia byłam w tym terminie na Służbie w nocy na ulicy sygnowanej moim nazwiskiem ;), nawet wydawało mi się, ze przechodziłaś, ale że Cię "na żywo" nie widziałam i nie jesteś typem dyskotekowej dziewczyny to stwierdziłam, że to ktoś podobny :P
Trzeba było podejść :)

Aha Satine ja na dzień dobry też łykam Euthyrox..

A Sylwester- zapewnew pracy :laugh: Chciałabym bardzo za to być w Wigilię z dzieckiem w domu.

Nie odniosę się do wszystkich bo trwałoby to do wieczora, a za godz. wychodzę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797783 przez xpatiiix3
U mnie są wyniki juz mama odebrała ze mam normy przekroczone o np ponad 100 razy i tsh 0.01 juz i dzisiaj leki mam wypisane na nadczynność juz i jeszcze jutro jakies wyniki z krwi i w grudniu usg ogarnęłam glukometr cukier skacze mi strasznie dzisiaj na czczo 40 drgawki zimne poty i td parę lykow soku porzeczkowego i ponad 100 ja nie wiem co się dzieje mama mówiła ,ze to przez tarczy e tak mi cukier skacze...

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797840 przez michasia
Ola to zdrówka dla Ciebie. Fajna taka teściowa:) Lidka pewnie się nie zarazi, już wyzdrowiała i dostaje przeciwciała z mleczkiem:)

Madlen no proszę:)Tak idąc pomyślałam, że to Ty, bo bardzo podobna:) ale jak przeszłam, to tak się upewniłam, że przecież już pracujesz i to bardzo prawdopodobne.
Dużo pracujesz? Masz dyżury po 8 czy 12? Jak opieka nad Adasiem?
Szybkiego i spokojnego dnia w pracy:)

Patii mam nadzieję, że dostaniesz dobrze dobrane leki i ładnie Ci się wszystko wyreguluje.
Dbaj o siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl