BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 8 miesiąc temu #428661 przez mamcia2013
Andzia No właśnie ja się zastanawiam jak to jest. Bo jak byłam 2 tygodnie temu u gina to byłam pewna że u mnie jest jakoś 13 tydzień a on mi wyjechał według tego swojego suwaczka że to jest 14/15 więc w szoku byłam i się gubię w tym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428662 przez mamcia2013
Becia rozwaliłaś mnie z tym mlekiem hahaha :D tak w ogóle to ja mam na drugie imię Beata :P a miałam mieć na pierwsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #428663 przez vernix
Tydzień temu, gdy byłam u gina i totalnie już zgłupiałam. Usg pokazało, że jestem w 16 tc wg wielkości dziecka (wtedy 10, 8 cm), czyli lekarz dzięki CRL wyliczył, iż jestem w 17 tyg. (praktycznie). A ja nadal liczę czas od ostatniej miesiączki czyli jestem w 15 tyg. 4 dniu (skończone tygodnie), czyli jest to formalnie 16 tc i 4 dzień.
hahhah mam nadzieję, że się połapałyście, bo ja już tracę orientację:):)
no i lekarz wyliczył nowy termin porodu wg usg na 03.03.2013, wcześniej był raz na 08. ,raz na 07. marca.. Mam wrażenie, że jeszcze trochę dat usłyszę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428664 przez vernix
Mamcia ja też tego już nie ogarniam :laugh: chyba szare komórki przestały mi pracować przez te hormony :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428665 przez mamcia2013
Vernix szczerze to ja nie połapałam o co kaman. Chyba głupia jestem heheh :P

a to przed chwilą wyczytałam na temat ruchów :
"Począwszy od 15. tygodnia życia płodowego macica dotyka ściany brzucha i matka może zacząć odczuwać ruchy dziecka, zwłaszcza jeśli jest w ciąży po raz kolejny (u pierworódek następuje to 2–3 tygodnie później). Z badań wynika, że ulubioną porą gimnastyki malców jest północ."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428667 przez kika1985
aksa napisał:

ale w sobote się popłakałam ze śmiechu mój małż mnie rozbroił, przyszedł podniósł mi koszulkę i zaczął mówić do malucha tak slucham patrze a on przyniósł mikrokontroler i zawzięcie mu tłumaczy co to jest i co się z tym robi :D




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mój mąż też czasami gada do brzucha:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428668 przez andzia_zg
Ja pytałam dwóch ginekologów, do tego kilku koleżanek, które teraz rodziły i też mi tłumaczyły identycznie.

Czasem rozbieżność może polegać na tym, że np niektórzy liczą tygodnie kalendarzowe od poniedziałku tzn ze każdy poniedziałek to początek kolejnego tc. Ja np miesiączkę miałam dokładnie w czwartek więc pierwszym dniem nie może być poniedziałek. Wg ostatniej miesiączki w czwartek zacznę będzie to 16tc1d czyli zaczne 17tc, natomiast na niektorych stronach np w internecie bedzie mi pokazywalo juz od poniedzialku ze jestem w 17 tc, stad moze byc ta rozbieznosc kilku dni





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428669 przez kika1985
mamcia2013 napisał:

Aksa mój to nakręca taką pozytywkę pluszową i kładzie mi na brzuszek przed snem haha mówi że dzidzia też idzie spać :) To Ci chłopy :)


ale to słodkie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428671 przez vernix
mamcia2013 napisał:
a to przed chwilą wyczytałam na temat ruchów :
"Począwszy od 15. tygodnia życia płodowego macica dotyka ściany brzucha i matka może zacząć odczuwać ruchy dziecka, zwłaszcza jeśli jest w ciąży po raz kolejny (u pierworódek następuje to 2–3 tygodnie później). Z badań wynika, że ulubioną porą gimnastyki malców jest północ."[/quote]


Jest tu błąd: ulubioną porą gimnastyki malców nie jest północ, a 3. w nocy :laugh: :blink: :side: :) hahhaha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428672 przez kika1985
mamcia2013 napisał:

Dziewuszki a jak liczycie tygodnie ciąży ? Od miesiączki czy według usg?



ja licze od miesiączki, niby ostatnio w czwartek jak bylam gin mi powiedzial ze to chyba 15 tc bo dziecko większe ale kazał się nie przejmować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428674 przez Beata 26
moja dzidzia to chyba jakoś koło 3 nad ranem się gimanstykuje..

ja też już nic nie kumam z tych wyliczeń: czyli jeśli ktoś jest w 10+1 to tak naprawdę jest w 11 + 1? 15+1 = tak naprawdę 16+1? etc.? nijak mi to nie wychodzi kiedy liczę 40 tygodni do daty porodu wyznaczonej przez lekarzy ;)

poza tym mi też już raz datę porodu zmieniali, patrzą ile dzidzia ma cm i na podstawie tego określają wiek, a niektóre maluszki przecież szybciej rosną.. ciekawa jestem ile teraz moje maleństwo ma i jaką datę usłyszę jutro?

boshee co się z nami dzieje, nawet prosta matematyka jest dziś tematem nie do ogarnięcia. :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428676 przez mamcia2013
Vernix niech będzie i 3 w nocy :)

Teraz jak patrzyłam na necie to wychodzi mi 16 tydzień. A w ogóle jak patrzę ile dziecko rzekomo powinno mieć już centymetrów to wychodzi na to że jakieś wielkoludy się powinny rodzić. Ehh przecież od któregoś tygodnia dzidzia rośnie swoim tempem z tego co wiem. Najlepiej to nie czytać tego dr.googl'a bo wtedy głupia się robię. ;)

Kika lepiej większy niż za mały bobas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428677 przez kika1985
vernix napisał:

Tydzień temu, gdy byłam u gina i totalnie już zgłupiałam. Usg pokazało, że jestem w 16 tc wg wielkości dziecka (wtedy 10, 8 cm), czyli lekarz dzięki CRL wyliczył, iż jestem w 17 tyg. (praktycznie). A ja nadal liczę czas od ostatniej miesiączki czyli jestem w 15 tyg. 4 dniu (skończone tygodnie), czyli jest to formalnie 16 tc i 4 dzień.
hahhah mam nadzieję, że się połapałyście, bo ja już tracę orientację:):)
no i lekarz wyliczył nowy termin porodu wg usg na 03.03.2013, wcześniej był raz na 08. ,raz na 07. marca.. Mam wrażenie, że jeszcze trochę dat usłyszę:)




vernix ja też nie lapie tych tygodni, u mnie bylo to samo, według miesiączki byłam 12/13 tydzień a on mi że to 15 B) sama nie wiem :) jak się urodzi to będzie wiadomo ze to już heheh

w poprzedniej ciąż też miałam takie problemy, z miesiączki inny termin a usg 2 tygodnie póżniej, i ostatecznie urodziłam w 42 tygodniu według miesiączki , a tak na prawdę to pewnie w swoim czasie według pierwszego usg:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #428679 przez andzia_zg
vernix napisał:

Tydzień temu, gdy byłam u gina i totalnie już zgłupiałam. Usg pokazało, że jestem w 16 tc wg wielkości dziecka (wtedy 10, 8 cm), czyli lekarz dzięki CRL wyliczył, iż jestem w 17 tyg. (praktycznie). A ja nadal liczę czas od ostatniej miesiączki czyli jestem w 15 tyg. 4 dniu (skończone tygodnie), czyli jest to formalnie 16 tc i 4 dzień.
hahhah mam nadzieję, że się połapałyście, bo ja już tracę orientację:):)
no i lekarz wyliczył nowy termin porodu wg usg na 03.03.2013, wcześniej był raz na 08. ,raz na 07. marca.. Mam wrażenie, że jeszcze trochę dat usłyszę:)


Mi na usg też pokazało,ze jestem w innym tygodniu ciąży (od miesiaczki bylam wtedy w 10tc a wg usg w 11) co teoretycznie jest niemozliwe bo musialabym miec owulacje tydzien wczesniej, co tez jest niemozliwe bo jak zachodzilam w ciaze to robilam testy owulacyjne wiec dokladnie wiem kiedy mialam owulacje) mi lekarka mowila ze to zalezy od tego jak szybko rozwija sie dziecko. Nasze widac na tym etapie ciazy troszke szybciej rosna.

Ale i tak w karcie ciazy jest napisana data ostatniej miesiaczki i przewidywana data porodu (liczac od miesiaczki) Bynajmniej ja tak mam.
Wg miesiaczki mam termin na 06.03 a wg usg na 27.02 W karcie ciazy jest 06.03

A zreszta zobaczymy jak sie urodza nasze szkraby :-) Ja licze wg miesiaczki dlatego bo wiem ze jest niemozliwoscia abym byla w ciazy tydzien wczesniej. A dzieciaczek moze rosnie tak szybbko bo ja jestem wysoka. Okaze sie jak urodzimy :-) Na suwaczku mam date od ostatniej miesiaczki





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #428681 przez kika1985
mamcia2013 napisał:

Vernix niech będzie i 3 w nocy :)

Teraz jak patrzyłam na necie to wychodzi mi 16 tydzień. A w ogóle jak patrzę ile dziecko rzekomo powinno mieć już centymetrów to wychodzi na to że jakieś wielkoludy się powinny rodzić. Ehh przecież od któregoś tygodnia dzidzia rośnie swoim tempem z tego co wiem. Najlepiej to nie czytać tego dr.googl'a bo wtedy głupia się robię. ;)

Kika lepiej większy niż za mały bobas :)


mój pierwszy synek urodził się 4050 kg:P więc to też może być duże

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl