BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 4 tygodni temu #603759 przez Depeche
offca87 napisał:

Dobry! (Oby, oby, oby)
ela, sylwia, sylwka - witamy Wasze Skarby na świecie!
Tak trochę znienacka rodzicie, niby nic, mają czekać, a tu bęc i nowy bąbel przy cycu.

Właśnie, a'propo cyca - też mam sutki obolałe. Przestawiam Toska na cyca z butli i nie umie szeroko chwycić sutka i dlatego. Chwyta sam sutek, płytko, a powinien sporą część brodawki. Pokarmu mam nawał, nie wiem, co z nim robić - czasem aż mi się po brzuchu leje. aga ja mam końcówki szwöw w środku. Chyba bym W. skaryfikacje nimi porobiła :-D
Depeche mocz się w wannie! Musi coś ruszyć. A jak pójdziesz rodzic w prima aprilis to będzie to poród na jaja - w stylu Kuby :-P

KUR.A OFFCA JA NIE MAM WANNY, W BRODZIK DOOPA MI SIE NIE ZALADUJE!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603766 przez andzia_zg
Lenucha i Malinka a próbowałyście Sab Simplex? Mojemu wojtkowi pomogło i na razie nie ma kolek. Podobny skład ma Bobotic

Ja jak Wojtek miał kolki to masowałam mu brzuszek pod pępusiem. Robiłam palcem takie kółeczka zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Sylwka727 Ty nawet nie wiesz co robiłyśmy żeby cię znaleźć... pisałam Ci nawet maila... baa... znalazłam Cię nawet na facebook'u i dałam namiary Anodzie na staraczkach bo myslalam ze moze nie chcesz pisać z nami marcówkami to może chociaż do staraczek się odezwiesz :P

A u nas przed chwilą był lekarz u Wojtka. Zbadał go i mówił, że wszystko jest ok. Pytałąm go tez o te charczenie to mówił, że to nie z płucek czy oskrzeli tylko od noska i to jest takie złudne odczucie, ze charczy mu w środku. Ale osłuchał go i płucka i oskrzela czyściutkie. Na to charczenie mówił żeby często kłaść małego na brzuszku to pomoże mu to oczyścić nosek, bo wtedy nosek jakos jest tak ułozony w dół i pomoże to gilkom wylecieć.

Za tydzien kazał przyjść na bilans miesięczny tzn na wazenie i mierzenie.A za 3 miesiąc szczepienie.
I teraz mam mętlik w głowie bo nie wiem co wybrać. Zapomnialam zapytac go o te szczepienia podstawowe refundowane. Bo mówił, że to 3 wkłucia ale nie zapytałam czy 3 wkłucia pod rząd jednego dnia, czy każde wkłucie w innym terminie. no i zamiast 3 wkłuć czy nie lepsze 1 wkłucie 5w1 lub 6w1
No i dupa wołowa ze mnie bo nie zapytałam ile kosztuje to 5w1 i 6w1 Orientujecie się może?
A orientujecie się moze jaka jest cena szczepień na rotawirusy, pneumokoki i meningokoki? bo nie ma żadnego cennika :S





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603768 przez Depeche
Lenucha, ja mojej dawalam espuisan jakos jak miala dwa tyg., nie pamietam, ale chyba 5 kropelek. Smaczny jest, babanowy, zawsze jej smakowal. Ale oprocz tego nos malutkiego na brzuszku, zeby ci lezal na rekach, bedzie prukał, trochę mu ulży. Masazu brzuszka ci nie polece, bo dziewczyny pisaly, ze jest niewskazany, ja stosowalam, ale zapytaj sie poloznej czy mozna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603771 przez Lenucha217
Depeche dziekuje z calego serca za porade .. bo juz jestem glupia i nie wiem co robic :( usnal moze uda mu sie przespac choc godzinke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603779 przez andzia_zg
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603780 przez Waszka87
Lenucha mam podobny problem, moj mały ma wzdęcia i znajoma lekarka mówiła ze mogę mu podać espumisan ale jeszcze czekam może się to ureguluje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603781 przez Depeche
Lenucha217 napisał:

Depeche dziekuje z calego serca za porade .. bo juz jestem glupia i nie wiem co robic :( usnal moze uda mu sie przespac choc godzinke


Prawda jest taka, serce ci bedzie pekac, a do konca mu niepomozesz. To jest nie do konca wyksztalcony uklad pokarmowy, mozna probowac, mycuda robilismy, najlepiej dzialay ziola kupione u jakis ksiezy w Lodzi. Nie wiedzielismy nawet jaki jest ich sklad, nikomu nie mowilismy, ze jej dajemy, nie chcielismy tego robic, ale tylko to dzialalo tak naprawde. Niestety, nie mam, bo termin sie konczyl. To bylo straszne. M. wracal z pracy i za godzine mala sie darla jak wyrena do 21 wieczor, nosil na rekach z mina, ze oszaleje z bolu, a ja plakalam. No dzialala jeszcze ta suszarka , ktora sie dmuchalo na brzuszek cieplym powietrzem z pewnej odleglosci, zeby nie poparzyc. Widac jej jakos cos tam rozgrzewalo. ALe na kolki nie a lekarstwa, niestety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603790 przez andzia_zg
Mi lekarz powiedział, że na kolki można połozyć też ciepła pieluszkę na brzuszek...





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603792 przez Lenucha217
brat kupi mi sabsimplex dodatkowo ale czy mu ulzy nie wiem .. ech tak mi go szkoda ma takie smutne oczka biedaczysko malenkie . musze sie wziac w garsc bo mu nie pomagam jak placze z nim :( jutro mam wizyte u pediatry to wypytam chyba ze bedzie bardzo cierpial to pojade prywatnie po 18 dzis... a taka ze mnie bidunia dzis :
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603794 przez mamcia2013
Sylwia2, Ela Gratulacje :)

Sylwka727 w końcu jesteś! również Gratuluję :)

Lenucha mi położna poleciła krople "delicol" od narodzin można stosować, ponoć dobre. Mój też często się pręży i nie może raz dwa zrobić kupy! I ulewa mu się mleko.

AniaCzajka nie martw się, można krwawić nawet do 6 tygodni, tak gin mi mówił. A jak jesteś niespokojna to przejdź się do lekarza :)

Depeche trzymam kciuki za szybką akcję :D :D

PS. Po jakim czasie można założyć pas poporodowy itp?? Mam brzydki brzuch!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603834 przez 25malinka
Lenucha217 napisał:

malinka jakie kropelki bo u mnie wszystkie od miesiaca... Jest herbatka hipp od 1 tygodnia daje ja czasami malemu ale kolezanka poradzila zeby sama woda przegotowana.
Czy wasze dzieci czasami ciezko oddychaja maja chrypki??

[/i]

Kupilam kropelki BioGaia ProTectis Baby,pani w aptece powiedziała,że od pierwszego dnia życia,ale szczerze to na Natalię to nie działa
a Herbatek tez nie daje tylko wodę z glukozą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu - 11 lata 4 tygodni temu #603852 przez 25malinka
andzia z tego co wiem to u nas te szczepionki 5w1 kosztuje chyba 100zł i sa to 2 ukłucia,a 6w1 180zl i jest to jedno ukłucie,a te darmowe to są 3 ukłucia w jednym dniu.
Ja się zastanawiam nad ta za 180 zł,bo nie chce męczyc już małej i tak już tyle się w szpitalu wycierpiala miala rączki pokłute i jeszcze wenflon w głowie,normalnie jak patrzalam na to to łzy mi same płyneły..


Lena Śliczny synek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603864 przez patrycja85
hej cioteczki
widzę że prawie wszystkie maluszki mają problemy z brzuszkiem. u nas pomaga bobotic-dajemy co 6 godzin 8 kropelek. mały się pręży ale bączki idą. ja jem w zasadzie wszystko i staram się obserwować i póki co jest ok.

Lena-położne mówią ze te kropelki na których jest napisane od miesiaca to można podawać wcześniej. my podajemy małemu odkąd miał 2 tyg i nie było żadnych efektów ubocznych. i też polecam noszenie brzuszkiem do dołu, tak na ręce.

andzia-tez się próbuje rozeznać w tych szczepieniach. dziś byliśmy w przychodni i babeczka mówiła że na rotawirusy i pneumokoki kosztuje razem ok 600 zł. kiedys pisałyśmy o tej karcie dla mamy i maleństwa-pamiętasz?oni mają jakąs ofertę szczpień-można wykupić całe pakiety. będę się dowiadywać więc dam znać. w lux medzie pakiet szczepien który by nas interesował kosztuje 2500 zł!!!no ale oni nie mają kontraktu z funduszem i za obowiązkowe u nich też się płaci.

depeche-kiedy ty w końcu urodzisz:)

a Ignac dziś skończył miesiąc:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu - 11 lata 4 tygodni temu #603868 przez Depeche
25malinka napisał:

andzia z tego co wiem to u nas te szczepionki 5w1 kosztuje chyba 100zł i sa to 2 ukłucia,a 6w1 180zl i jest to jedno ukłucie,a te darmowe to są 3 ukłucia w jednym dniu.
Ja się zastanawiam nad ta za 180 zł,bo nie chce męczyc już małej i tak już tyle się w szpitalu wycierpiala miala rączki pokłute i jeszcze wenflon w głowie,normalnie jak patrzalam na to to łzy mi same płyneły..


ale bardziej oplaca sie te 5 w 1, spojrz suma summarum jest tylko chyba 2 wklucia wiecej niz 6 w 1 , a 80 zl taniej. Ja mala szczepilam 6 w 1, a teraz wezme 5 w 1 , bo roznica w sumie zadna, a taniej sporo. Tych nieskojarzonych nie mialabym serca.

Patrycja, prosze Cie! Ignaś, rośnij zdrowo. Matko, już miesiąc, a Kuba dalej siedzi ma to gdzieś.
Kazałam mojemu kupić herbate z lisci malin, posram sie jutro tymi liścmi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #603872 przez 25malinka
depeche a ile razy trzeba kupic te szczepionki bo juz nie wiem???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl