BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 4 miesiąc temu #493199 przez Paulina 77
lenusia7 napisał:

Dziewczyny bedziecie ubierac dzieciaczkom koszuleczki pod body czy na gole ciałko bo kupuje na allego wyprawke szpitalna i nie wiem czy same dlugie body wystarcza czy musi byc koszuleczka


Dowiadywałam się (oczywiście muszę zasięgnąć opinii z miliona stron :lol: ) i dowiedziałam się, żeby po porodzie w szpitalu dziecko ubrać ciepło, mimo że na oddziałach grzeją. Bo jak się za chłodno ubierze, to mogą być kłopoty, np. może słabo przybierać na wadze. Pytałam o to pediatry.
Zdecydowałam się wziąć body z długim rękawkiem, a na to pajac z długim rękawkiem - wezmę i bawełniane i takie cieplejsze pajace. Wszystko rozpinane z przodu. Koszulkę/kaftanik z długim rękawkiem można też wziąć na wszelki wypadek, jak i sweterek. Położna zadecyduje, jak ostatecznie dziecko ubrać. Dodatkowo bawełniane czapeczki i łapki-niedrapki. Na podróż do domu zaplanowałam bawełnianą czapeczkę wiązaną, a na to ciepłą polarkową. I misiowy kombinezon - mam taki duży chyba na 74 cm, więc podwinę nogawki, rękawki, przykryję kocem, żeby nie trzeba było zakładać rękawiczek tylko łapki niedrapki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493200 przez AniaCzajka
andzia_zg napisał:

No zapytaj, bo masz naprawdę niski wynik... nie wiem czy nie za niski... :unsure: i aż dziwne, że po glukozie masz nizszy wynik niz przed :unsure:



no właśnie, ale mam nadzieje że to nic złego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #493203 przez andzia_zg
AniaCzajka szukam właśnie w necie ale nigdzie nie mogę znaleźć dolnej granicy po obciążeniu glukozą :/





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493206 przez AniaCzajka
andzia_zg napisał:

AniaCzajka szukam właśnie w necie ale nigdzie nie mogę znaleźć dolnej granicy po obciążeniu glukozą :/



ja nie szukam nic bo niepotrzebnie się nakręce;/ jak już kiedyś tak miałam po samodzielnej interpretacji wyników badań, poczekam do poniedziałku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #493208 przez andzia_zg
ooo... mam :-)

Cukier poniżej normy - hipoglikemia (stężenie glukozy spada poniżej 50 mg/dl (2,8 mmol/l)

2,8mmol/l - 7,8mmol/l - wynik prawidłowy

Więc nie masz się czym stresować :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #493209 przez Paulina 77
AniaCzajka a może masz trzustkę-giganta i nie grozi Ci cukrzyca? :lol: Kiedyś chyba
dominia podawała dolną granicę normy jeśli chodzi o badanie na czczo i 1 h po posiłku dla ciężarnych- 60-65 mg%, czyli po przeliczeniu 3,33-3,61 mmol. Czyli miałabyś ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493212 przez Agnieszka86
AniaCzajka faktycznie niski ten Twój cukier, no ale skoro to norma to nie ma się co martwić:) Zapytaj lekarza, albo położną i wszelkie wątpliwości będą rozwiane:)

Zjadłam właśnie kolację, teraz idę się wykąpać, potem zmierzę cukier i pod kołderkę, może będzie coś fajnego w TV, a jak nie to poczytam coś. Mam nadzieję, że mężulo nie wróci zbyt późno, bo zawsze dla mnie to nie przespana noc kiedy go nie ma w domu :dry:

Śpijcie dobrze, niech Wam dzieciaczki w brzuszkach brykają :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #493214 przez andzia_zg
Agnieszka86 miłego wieczorku :-)

Ja też zmykam. Zaraz wróci mąż i będzie chciał kompa, a ja sobie w tym czasie poczytam dzieciowe gazetki :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493220 przez Paulina 77
Jak nie macie nic lepszego do roboty, to polecam posłuchać na słuchawkach z dobrymi basami, ja bardzo ich lubię (uczucie, jakbym sięgała nieba :), moje 2 ulubione utwory:



i jeszcze Lindsey Stirling z harfą:


i Blind Guardian:

tekst na tekstowo.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493281 przez Depeche
Hej
Wpadlam tylko napisac dzien dobry i dobranoc, bo dzis tu jeszcze nie zawitalam. :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493294 przez Gosia27

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493356 przez hoborr
Witajcie!

Jakoś trudno się wstrzelić w temat do Was:) Czasem zagląam ale jakoś ciągle zwiażana jestem z lipcówkami 2011. Jednak termin porodu zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej trzeba myślec o marcu:)

Troszkę was podczytam - ale oczywiście nie da się nadrobić tych stron.... Może nawet nie pamiętacie że pisałam wczesniej z Wami :S Mam nadzieję że u Was i Waszych bobasków wszystko super :)

Może napisze tylko co u nas:) Będzie chłopiec:) Imie ciągle w proszku.. Adaś, Franek, Robert, .. Gdyby była dziewczynka to Kornelia.
Aktualnie jestem na zwolnieniu i do tego przeziębiona.. Ale dam radę:)

Mam nadzieję że będe miałą więcej motywacji do pisania z Wami:)

POzdrawiam i miłej nocki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493396 przez AniaCzajka
Hej jakoś nie mogę spać od 6 i taka mnie naszła ochota na sernik, a sera w domu brak ale był jogurty naturalne i w necie wygrzebałam przepis na sernik z jogurtami i już się piecze mam nadzieje że jadalny będzie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493434 przez kika1985
hej

Ela tez nie mogę się doczekać twojego wesela:p i fotek z niego:P

Agnieszka super to pudełko zdolna bestia z ciebie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #493436 przez kika1985
andzia_zg napisał:

lenusia ja na początek będę wkładała sam kaftanik/koszulkę zapinana z boku żeby nie urażać pępusia,a na to sweterek lub śpioszki, a jak kikut odpadnie to już tylko same body a na body jak będzie chłodniej jakąś bluzę czy coś.

ale na pewno jak będę ubierac body to pod body nie będę nic wkładać.

A ja znów sama, bo mąż pojechał grac w piłkę...



ja zakładałm same body bo było wygodniej niż zakładanie kaftanika czy bluzki która się podciągała do góry gdy Dominika trzymałam na rękach ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl