BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 10 miesiąc temu #888773 przez ulka1983
Agat i Maja ja wam wróżę dziewczynki bo sama mam dwie a jak byłam w ciąży to mdłości męczyły i wymioty a teraz nic :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #888792 przez mama89muminka
Hej

NatB masz racje, w pierwszej ciazy usg mialam tylko 1! Ale moze dlatego, ze zaczelam ciaze prowadzic w Polsce, pozniej wrocilam do Finlandii, wiec moze mnie cos ominelo, dlatego jestem ciekawa ile razy usg bede miala teraz :pinch:

Ulka mnie brzuch boli juz od ok.4tygodni :unsure: tutaj maja bardzo ignorujace podejscie... Plamienia kolor maja lekko czerowny. Babel cudowny, juz widac slicznie ksztalt malego czlowieczka :D

Mlodamama a ty gdzie sie podziewasz? :) Tak to jest, jeden dzien nie zajrzysz, to masz zaleglosci ;) I jak u gin?

Maja odpoczywaj :) No i milej zabawy. Ja tez mam jedno forum za soba, tez bywalo, ze nie bylo mnie pare godzin i mialam do nadrobienia 2-3 strony. Teraz to dziewczyny sie gdzies sie ulotnily, wszystkie na fejsie siedza, a na forum nie zagladaja. Malo nas na lipcowkach zostalo...

Agat jak tak piszesz to i mi sie zachcialo haftowac. Mam nadzieje, ze nam wszystkim to niedlugo minie.

Ja dzisaj sie czuje dosc kiepsko, brzuch i glowa mnie boli, mdli mnie, spac mi sie chce... Plamien juz nie mam wcale, na szczescie. Zajadam sie gruszkami i zadnej poprawy, ale tak mnie na nie naszlo, ze dalej je jem :) Moj maz chcial mi dzisiaj dobrze zrobic i zaparzyl kawe, a mnie od razu na wymioty sie zbieralo od samego zapachu. Biedak teraz nie wiem jak mi pomoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #888797 przez maja001
ulka najważniejsze by dzidzia byłą zdrowa, ale mam synka więc tym razem bardzo chiałabym ziewczynę, ale zobaczymy co będzie
agat oj to ktos inny pisał o tych ciaseczkach imbiorowo-korzeniowych na mdłości, przepraszam więc ale jestem tak zabiegana że wszystko mi sie myli. Jednak ciasteczka musimy spróbowac moze pomogą
mamomuminka ja juz prai 1,5 roku jestem z dziewczynami na forum, niektóre się wykruszyły, ale duza część z nas jest nadal i pisze, mimo że już za chwile będą miały kolejną dzidzie
Fajnie macie z tymi mężami obok, ja ciągle sama siedzie bo mój za granica, ale idzie się przyzwyczaić.
A ja miałam sprzątać, nawet dośc dobrze się czuje dziś, ale nie sprzątam mam wolne więc odpoczywam, przeciez kiedys musze za nim padne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #888804 przez młodamama
Kochane mamuśki :) Mój olbrzym mierzy 1,20 cm i bawił sie już z nami w chowanego, bo tak się schowal, że ja to zauważyłam go dopiero po serduszku ;) To jest takie cudowne uczucie, prawie się popłakałam:)

Dobrze, że zmieniłam ginekologa, mam nadmiar informacji, nie musiałam się go o nic pytac, sam mi wszystko mówił :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #888805 przez młodamama
No i jeszcze L
mama89muminka - 26.01.
e_wka2 - 14.01
agat 15.01
studentkaae - 18.01
chasiami - 08.01
młodamama - 21.01

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #888814 przez mama89muminka
Maja no u was dopiero sie pewnie zacznie wykruszanie... Chociaz tego nie zycze, u nas posty pojawiaja sie juz sporadycznie, nie ma sensu co chwile odswierzac strony, tak jak kiedys..

Mlodamama no widzisz, lekarz, a lekarz to roznica :) Ciesze sie, ze udlo ci sie znalesc takiego, ktory ci wszystko tlumaczy. I widze, ze niewielka roznica miedzy nami jest na porod :)

Ide mojego diabla na dwor wyprowadzic, bo mi za skore zaraz zajdzie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #888826 przez studentkaae
hej :)

ale naskrobałyście, teraz sama nie wiem co, której mam napisać... skleroza to podobno też jeden z ciążowych objawów :lol: i ja chyba na niego cierpię.

Młoda mama - super wieści i dobrze, że ginekolog Ci spasował. a gdzie fota maluszka?? no chyba, że tak się chował, że się go uwiecznić nie dało? ;)

Mama Muminka - Kochana myślę o Tobie wciąż i normalnie nadal nie mogę pojąć jak taka znieczulica może w tej finlandii panować, i jeszcze za wszystko trzeba płacić, kurcze no :unsure: zrobiłaś wczoraj te badania krwi? kiedy wyniki?

Maja - odpoczywaj, póki masz wolne :)

Ula - A Ty jak się czujesz? bierzesz leki i leżysz? kiedy znów wizytę masz? eee, skoro nie masz mdłości, a poprzednio miałaś to... jest szansa na synka :)

macie rację Dziewczyny, forum uzależnia. ja już siedzę na zp prawie 2 lata, głównie na staraczkach, na testach owu też bywałam na początku jak wątek powstał i już sobie nie wyobrażam, że mogłoby mnie tu nie być. czekałam na moment kiedy i ja będę mogła pełnoprawnie pisać też na mamusiowym wątku i w końcu się udało :)

a ja też w czwartek rano zaliczyłam heftowanie zaraz po zjedzeniu śniadania i tym sposobem już go w żołądku nie miałam. w piątek już mi się to nie przydarzyło, dziś też. mdli mnie, ale chyba jakby mniej... hmmmm...
ale wiecie co mnie za to dopadło? ból gardła od wczoraj wieczora, ale taki mega, że z trudem przełykam i uszy bolą. kurcze no :( płuczę wodą z solą, popijam herbatki z miodem i cytryną i co by tu jeszcze??? wiem, że Wy też walczycie/walczyłyście z przeziębieniem - co brałyście?? czosnek można? a znacie takie tabletki na gardło prenalen?? o jacie, zawsze z tym gardłem mam problemy i tak strasznie się boję, żeby nic gorszego się z tego nie wykluło... ;/ bo przecież to najgorszy czas w jakim się to mogło przytrafić... wiecie - ja z tych zeschizowanych przyszłych mamuś jestem i boję się potrójnie chyba. co doradzicie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #888831 przez ulka1983
Mama Muminka w końcu się odezwałaś :unsure: bo my się o Ciebie martwiłyśmy :P dobrze że plamienia ustały to dobra wiadomość :silly: ja miałam raz takie bardziej czerwone a potem to już takie rdzawe i brudne a bóle brzucha też długo mi dokuczają tak od 5 tygodnia :unsure: dobrze że w poniedziałek na wizytę idziesz trzymamy kciuki :kiss: a mąż dobrze że chce pomóc to mu się chwali :)

Maja z mężami to różnie bywa raz dobrze że jest a czasami lepiej jak by go nie było :P odpoczywaj teraz dzidzia najważniejsza :)

Młoda mama gratulujemy dzidziusia :kiss: masz foto :whistle: ja też zmieniłam gin bo straciłam cierpliwość :evil:

studentkaae
biorę leki i leżę zgodnie z zaleceniami :) trochę brzusio mnie boli bo chyba za długo w jednej pozycji drzemałam :whistle: wizytę mam 16 06 już nie mogę się doczekać :) szanse są 50 na 50 :laugh: mnie też gardło trochę boli ale mam za swoje bo mi się loda zachciało :huh: co do leków nie pomogę ale jak Ci nie przejdzie to w poniedziałek do lekarza bo jak jeszcze uszy bolą to nie ma żartów zdrówka życzę :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #888846 przez agat
Uaktualniłam tabelkę.

Studentkaae ja przeziębienie leczyłam kanapkami z czosnkiem, sokiem z malin, czarnego bzu, cytryną. Gardło płukałam wodą z solą (woda z sodą jest lepsza, a woda z wodą utlenioną jeszcze lepsza, ale u mnie kończy się haftem :/ ). Syrop prenalen brałam.
Jeśli ci nie przejdzie przez weekend to leć do lekarza, bo infekcja dla dziecka często gorsza niż leki. No ale mam nadzieję, że co się szybko polepszy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #888924 przez mama89muminka
Studentkaae cos wiem o sklerozie w ciazy, przed moja pierwsza z paieci gralam na gitarze, a jak juz bylam w ciazy to za nic w swiecie nie moglam sobie przypomniec nawet jednego akordu z chociaz jednej piosenki.. Dla mnie to byl istny szok :D
Badania przedwczoraj zrobilam, wyniki przesla od razu do szpitala, wiec poznam je dopiero jutro. Az sie boje co to bedzie, ale dzieki wam jestem dobrej mysli.
Co do bolu gardla to nie wiem, ja w pierwszej ciazy bylam bardzo przeziebiona i tez sie balam brac jakiekolwiek leki, codziennie pilam mleko z maslem, czosnkiem i miodem, po paru dniach przeszlo. A co mi najbardziej dokuczalo na poczatkach wtedy to zatkany nos i krwawienie z nosa... Baaardzo dlugo to mialam, na poczatkach pomagala masc majerankowa, pozniej sie musialam meczyc...

Ulka dobrze to o mezach ujelas :D Kochana, a ile czasu ty mialas te plamienia?

Agat sorry, ze mieszam, ja podam ci pewnie jeszcze inna date, 18.06 mam wizyte u pielegniarki i pewnie jeszcze ianczej ona to wyliczy. Ale zobaczymy, mam nadzieje, ze wielkich rewolucji nie bedzie.

Kochane, zrobilam to na lipcowkach, musze i tutaj. Chcialam wam bardzo podziekowac za wsparcie w ostatnich dniach, bardzo mi to pomoglo i teraz chociaz psychicznie sie lepiej czuje :) Dziekuje wam bardzo :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #889022 przez ulka1983
Hej :) gorąco że szok jak tak dalej będzie to nie wyleżę w domu B)

Mama Muminka plamienia miałam ok 4 tygodni ale nie cały czas tylko z przerwami może u Ciebie też się po woli wszystko normuje :) a od wspierania siebie na wzajem właśnie tu jesteśmy :kiss: tylko jutro daj znać co u Was bo będziemy czekać na info :whistle: trzymamy kciuki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #889388 przez mama89muminka
Zrobie wyjatek i dzisiaj wy pierwsze ;)

Wiec tak, w szitalu zrobili mi usg, wyliczyli mi 7+2tc, ciaza nie jest mnoga (na szczescie dla mnie), serduszko bije. Zaliczylam zastrzyk z tego zwgledu, ze plamilam i mam RH-

To tyle, chcialam tylko przekazac, ze wszystko dobrze. Teraz zmykam do lipcowek, napisze im co i jak i klade sie spac, bo jestem okropnie zmeczona.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #889492 przez ulka1983
to dobre wieści fajnie ze wszystko ok :) dostałaś jakieś leki na podtrzymanie ciąży ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #889503 przez agat
Mama muminka cieszę się, że wszystko dobrze :)

Upał i u mnie, choć przez pół dnia było przyjemnie pochmurno, już miałam nadzieję na chwile oddechu, ale niestety znowu się męczę :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #889521 przez studentkaae
Mama Muminka - super, strasznie się cieszę, że wszystko ok i na strachu się skończyło :) dbaj o siebie, wiesz, że jest ok, a to najważniejsze. termin kiedy - wyliczyli Ci?

a ja melduję, że mój ból gardła przeszedł w kolejną fazę - mega katar, jutro pewnie będzie etap ostatni czyli kaszel. pół nocy nie spałam, bo nie dość, że ciepło jak nie wiem, to jeszcze smarkałam cały czas. kupiłam dziś jeszcze krople na katar - prenalen i jutro zamierzam zrobić sobie wolne i trochę poleżeć, bo dziś myślałam, że w tej pracy już padnę, a iść niestety musiałam... ;/

Ula - oo, to obie mamy wizyty w poniedziałek 16go :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl