BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 11 miesiąc temu #892650 przez maja001
studentka to super ze u ciebie tez wszystko w porzadku. :)
ulka kazał mi przed następną wizyta powiedziec pooznej pzy zapisie by załozyła mi kartę. Mysle, że ma w kartach wpisane moje wizyty, więc cofnie termin, a nawet jesli nie to ja tez chodze prywatnie i mam iśc 7 07 wiec amten na pewno założy mi książeczke z data wsteczniejszą. zreszta ja chyba i tak bęcikowego nie dostane bo maz pracuje za granica i wiem że sa póżniej problemy z becikowym{ choć moim zdaniem skoro rodze w Pl, chodze do lekarza całą ciąże w Pl, pracuje w Pl,mieszkam i jestem zameldowana w Pl to powinno mi sie należyc jak psu miska zupy} Ale w naszym chorym kraju sa przeciez chore przepisy, i bez kombinacji nic sie nie da zrobić. Na synka miałam becikowe, ale po prostu sie nie przyznawałam ze maz prcuje za ganica, teraz będzie tudniej bo z NL na oskarka dostaje rodzinne i już nawet z tego powodu moga się doczepić.
A ja znów wszysko na szybko, obiad na szybko, pranie, mieszkania nie moge ogarnąć a za lada moment znów do pracy.
Czekam też czy po laktowaginalu przejdzie mi szczypanie miejsc intymnych, bo jak nie o w piątek chyba pzejde się po nystatyne
Poza tym mój synek ma poszczepienna gorączkę od wczoraj i jest bardzo marudny, wczesniej szczepienia przechodził ok, a teraz pierwszy raz wystąpiła gorączka. mam nadzieje że jednak szybko minie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #892701 przez ulka1983
hej kobietki :) byłam po drugie skierowanie dzwonię i co :woohoo: nie ma miejsc bo limit wyczerpany :( ale panie mi podały numer do lekarza żeby dzwonić do niego i dzwonię a on oczywiście prywatnie proponuje 200 zł i to z łaską taką że do niego nawet za darmo bym nie poszła :P wkurzyłam się bo co tu robić dalej :evil: zadzwoniłam jeszcze raz na Poznań i dzisiaj bez problemu mnie zarejestrowali :ohmy: :unsure: czy od razu nie mogli tylko problemy stwarzali :evil: na 11 lipca jak myślicie nie za późno trochę ?

Maja ale 1 tys od państwa należy się wszystkim więc spoko :) mam nadzieję że szybko Wam miną te dolegliwości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #892784 przez Mon.tresor
Dziewczyny, piszecie że trzeba mieć to zaświadczenie od ginegkologa przed 10 tyg, jeśli chodzi o becikowe... kurde, może mi ktoś to wytłumaczyć wszystko? :(
Bo lekko nie ogarniam, jak mało rzeczy obecnie. Chodziłam do gina, książeczkę mam, ale będę zmieniała gina, nie byłam u lekarza od 7 tygodnia (terminy pozajmowane, kurna jego mać, prywatnie mnie po prostu nie stać)... I co, i jak będę miała to becikowe załatwiać, to... cóż, jak się do tego zabrać, co zrobić?
Nic kompletnie nie ogarnia. Tyle szczęścia, że praca załatwiona, szef bardzo miły i wyrozumiały, nie mam ciśnienia :)
M. rzeczywiście mieszkanko dla nas załatwia, z tym też kupa kombinacji była, bo pensyjkę ma słabą, więc kredytu przyznać nie chcieli, z MDM musieliśmy skorzystać... I teraz najlepsze. W MDM można kupić tylko mieszkanie z rynku pierwotnego i termin oddania naszego jest uwaga ... na 15 stycznia! Masakra :( W trójmieście są dosyć tanie mieszkania, dzięki firmie ORLEX, która bardzo tanio (w porównaniu z innymi) robi te mieszkania, więc wszystkie które już są wybudowane i do oddania, z takim metrażem na jaki dostaliśmy kredyt są po za naszymi możliwościami... I to jest jedyne dostępne. Masakra, boję się że nie zdążą... Ale w orlexie mnie pocieszali, że przewidują wcześniejsze skończenie prac. Ja tam się nie znam na budownictwie, ale fakt - dach już kończą w budynku robić, część okien powstawiana... Może rzeczywiście zdążą wcześniej. Oby.

Włosy mi strasznie przeszkadzają idę ciąć, sama, a co tam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #892888 przez agat
Mon.tresor masz w książeczce ten wpis z 7 tygodnia? Jeżeli tak, to nawet jeśli lekarza zmienisz to o becikowe nie musisz się martwić. Zresztą nawet jeśli byś nie miała, to do becikowego potrzebne jest zaświadczenie od lekarza, że chodziłaś na wizyty, żaden urzędas w kartę czy książeczkę nie zagląda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #892987 przez Mon.tresor
Tak, mam z 7 tygodnia. I właściwie, to ksero zaświadczenia też mam, bo do byłej pracy zanosiłam. Czyli wszystko jest ok, dzieki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893054 przez maja001
Hej
Ja na dwa fora lece ale że dzis mam wolne od pracy, bo święto to cos tam moge naskrobać
Dziewczyny, poszłam do apteki po nystatyne{ która kazł mi kupic gin, gdyby pieczenie nie usawało-anie ustaje tylko się nasila} i co i nystatyna na recepte. Co za palant z tego lekarza na NFZ to szkoda gadać. Jest ginem i nie wie że nyststyna na recepte. Teraz musze kombinować jak ją zdobyć. Pani w aptece mi powiedział, że mi ja sprzeda, ale i ak musze dostarczyc recepte po czasie i chyba to jest moje jedyne wyjście. Na NFZ juz nie pójde bo pracuje i nie mam czasu siedziec kolejnych 4 godz w pzechodni po recepte, ale na szczęście 7 07 mam wizyte prywatnie i może z tamtego gabinetu dostane{ jednak jutro z rana zadzwonie do swojego gina i zapytam co on na to} :evil:
Mon tresor jeśli masz w książeczce wpisany 7 tc to ci lekarz po prostu przepisze, o nic się nie martw. Becikowe dostaniesz. Potrzebujes zaświadczenia że byłas pod opieką lekarza przed 10tc pierwszy raz , oswiadczenie ojca dziecka że nie pobiera becikowego, akt urodzenia dzieckka i zarobki chyba z poprzedniego roku wasze{ jesli jesteście małżęństwem} bądz twoje{ jesli nie jesteście małżęństwem} z Urzedu skarbowego.,wniosek z MOPS,i chyba jeszcze zaświadczenie o zameldowaniu na terenie Polski{ ale tego nie jestem pewna do końca}
[b]ulka z tym becikowym to już nie do końca tak że wszystkim sie należy. Od 2014r weszły zmiany i jesli przekracza jakis tam zarobek roczny to becikowe się nie należy{ aka mamy polityke prarodzinną, i dziwić się że ludzie w Pl nie chcą rodzic dzieci} Jednak dla pocieszenia napisze, że kryterium jest dośc wysokie. Poza tym jak w moim przypadku, jest taka kluzula która mói że jeśli jedno z roziców pracuje za granica to to pracujące ma rządać od Państwa w którym parcuje becikowego. Tylko pytanie, co wówczas jesli w tym państwie nie ma czegos takiego jak becikowe,a naet jesli jest to wówzas są wymagania, by cężarna tam chodziła do lekarza ginekologa i tam rodziła, bo jesli jest inaczej to tez je sie nie należy nic za urodzenie dzicka. To taka luka w prawie, ale oczywiście na niekorzyść obywatela.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #893412 przez agat
Co tam stycznióweczki? Cisza jak makiem zasiał :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893628 przez ulka1983
hej hej :) u mnie znów plamienia się pojawiły i brzucho boli :( a już myślałam że będzie z górki :unsure: nie wiem jak dotrwam do prenatalnych wtedy się dowiem czy wszystko ok B)

Mon.tresor trzymamy kciuki żeby się udało i będziecie na swoim :) ja też na to czekam mąż robi na budowie sam po pracy to trochę mozolnie to idzie ale byle do przodu :) mam nadzieję że najpóźniej za rok się wprowadzimy :whistle: a z becikowym to spokojnie ostatnio jedna babka już po porodzie była u położnej po zaświadczenie to jej druk wypisała i nawet w karcie nie sprawdzała :)

Maja jak zwykle kręcą żeby tylko złamanego grosza nie dać a z naszej kieszeni wyciągnąć ile się da :evil: dzwoniłaś do lekarza ?

Agat cisz przed burzą :laugh: jak zawsze w weekend B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893645 przez studentkaae
hello :)

cisza, bo długiiii weekend pewnie i każda uskutecznia lenistwo jeśli tylko może ;)

Ulcia - ojoj, kurcze, to leż i pachnij w takim razie, oby plamienia ustały :kiss:

a ja mam zmułę, taka zmęczona wiecznie i słaba jestem. na szczęście jeszcze tylko przyszły tydzień jakoś przeżyć i 1 dzień i od 1 lipca idę na 2 tygodnie urlopu :)
no i mam dylemat - kiedy powiedzieć szefowi o ciąży? przed czy po moim urlopie? co doradzacie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893722 przez ulka1983
studentkaae mam nadzieję że to resztki krwiaka się usuwają :whistle: nie jest źle zobaczymy co będzie jutro :pinch: co do szefa i ciąży to nie doradzę bo nie wiem jak u Ciebie sytuacja w pracy wygląda a w ciemno trudno coś doradzić ;) moja szefowa sama się domyśliła że w ciąży jestem więc miałam z głowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #893865 przez maja001
agat ja już przyzwyczajona, że w wekeend to zazwyzaj cisza, w tygodniu mam nadzieję, że forum się rozkręci :)
ulka trzymam kciuki za twoja dzidzie, by to nie było nic groznego a krwawienia, były jak to napisałas z krwiaka. Ja dzwoniłam do mojego gina, do którego chodze prywatnie i kazał mi wykupic te nyststyne a na wizycie recepte mi na nią wypisze, juz jestem po dwóch tabletkach, troszkę poczułam ulgę ale jeszcze nie do konca. mam nadzieję jednak że pomoga
studentka ja mam identyzny problem jak ty, kiedy iść do szefa z wiadomością o ciąży. I nawet przez to zamiast na wizyte do gia 30 06 umówiłam sie na 7 07 bo miałam zamiar przy wypłacie mu powiedzieć o ciąży{ czyli tego 30 06} Ale po przemysleniu sprawy doszłam do wniosku, że po prostu rzuce mu zwolnenie 7 07 i na tym się zakończy nasza współpraca. W tej pacy pracuje 5 miesięcy ponad a od 19 05 dopiero mam umowe o pracę{ bo wczesniej tylko były obietnicę} Poza tym zero szacunku jest u mnie w pracy do pracownika, więc ja po przemyśleniu sprawy tez nie czuje się jakos zobowiązana ich powiadamać wczesniej o ciąży, by pózniej na każdym kroku nie słuchać docinek z tego powodu. Z resztą mój szef jest cwany na swoja strone, więc jeszcze nie daj wymyśli sobie że coś zrobiłam nie tak i da mi dyscyplinarkę{ nie wiadomo co głupiemu do głowy szczeli} A do pracy po macierzyńskim i tak szybko nie pójde bo nie będe miała z kim zostawic 2 malutkich dzieci, zreszytą nawet nie wiem czy on chiałby mnie z powrotem przyjąć do pracy, bo akurat umowa o prace kończy mi sie pod koniec zasiłku macierzynskiego. Ale kazdy ma inną sytuacje, akurat u mnie wygląda tak jak opisłam. A jak jest u ciebie? Długo pracujesz w tej pracy? Jaka masz umowę? Długo chcesz jeszcze pracować, czy po urlopie zamierzasz iść na zwolnienie?Jak się czujesz i jaką masz pracę? Jakie masz szefostwo, jak podchodza do koiet w ciąży? Napisz nam cos to może cos doradzimy
kurcze dziewczny , czy wy ze swoimi facetami się dogadujecie, o ja normalnie coraz częściej mam ochotę na rozwód. :(
Przepraszam, za literówki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894196 przez ulka1983
Hej co słychać :) u mnie chyba pozostałości po krwiaku się odezwały bo znów cisza :)

Maja dobrze że tabletki pomagają :) z pracą zrób tak jak mówisz żuć zwolnienie i nara :evil: bo różnie to może być a jak i tak czujesz że Cię tam nie szanują to tym bardziej ;) ja w poprzedniej ciąży chciałam być uczciwa chodziłam na zwolnieniu do pracy przez pierwszy miesiąc bo zakład mi płacił i co :angry: brakło mi 2 tygodnie do zasiłku dla bezrobotnych i umowy nie przedłużyli (oczywiście pracowałam na początku na pół etatu bo taką umowę mi wcisnęli na pierwsze 2 miesiące :evil: ) trzeba pilnować własnych interesów ;) mąż mówi że jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą du... :laugh: i to się zgadza B) a w obecnej pracy niby wszystko ok ale szefowa też cwana i jak mi się umowa kończyła to stwierdziła że co trochę nie będzie mi wypisywać i jak będę odchodzić to mi wypisze :S zgodziłam się bo wyjścia nie miałam :angry: mam nadzieję że potrzyma mnie chociaż do końca rodzicielskiego bo żeby go dostać trzeba być chyba na umowie B)
a co do męża to nie raz mam ochotę go udusić ale odkąd jestem po przejściach szpitalnych to anioł z niego i jest na każde zawołanie chyba liczy na syna ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894229 przez agat
Żeby dostać rodzicielski nie trzeba być na umowie. Moja znajoma miała umowę na czas określony do końca sierpnia, w czerwcu zaszła w ciążę i szybko przedstawiła zwolnienie. Po wygaśnięciu umowy ZUS przejął wypłacanie jej świadczeń.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894307 przez ulka1983
Agat to super :) bo myślałam że tak nie jest bo gdzieś o tym czytałam albo ktoś mówił ale już nie pamiętam B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894627 przez SylwiaWiktoria
Witam,
Jestem Położną.
Zachęcam kobiety ciężarne do wypowiedzenia się na temat karmienia naturalnego i Banków Mleka w Polsce - poprzez wypełnienie ankiety.
docs.google.com/forms/d/1_5ct2dOl7w-ym0b...hKjVnqEiBAk/viewform
Proszę o pomoc poprzez udostępnianie oraz wypełnianie.
Dziękuję bardzo. Buziaki;-*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl