BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 10 miesiąc temu #890664 przez majeczka22
Studentkaae - wpadaj do mnie - masz do mnie najbliżej bo tylko 7 km :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #890725 przez ulka1983
jak miło się u nas zrobiło :) na dobry początek serwuję ciasto :) takie szybkie ale wiecie że muszę odpoczywać to ciasto dla nygusów zrobiłam ;)
chasiami współczuję tragedia nie do opisania :( żal mi całej rodziny :( takie mamy czasy wszystko się robi w pośpiechu i na wszystko nam czasu brakuje :(
życzymy lepszego samopoczucia :kiss: to zaczniesz wakacje ;)

maja001 czyli Ty też wakacje zaczynasz ;)

studentkaae ups to nie zazdroszczę ;) mnie póki co to pawiki omijają na szczęście :laugh:

Agat jak sobie przypomnę pierwszą morfologię w tej ciąży to szok :S było mi słabo i myślałam że zemdleję, śpieszyłam się do pracy, starszy pan nie chciał przepuścić i skończyło się na tym że się poryczałam i o mało nie zemdlałam :P

Mon.tresor szybko szukaj pracy ;) teściowa daje się we znaki :whistle: ja też szukałam gina nowego bo moja co prowadziła moje poprzednie ciąże też już nie przyjmuje :( i niestety źle wybrałam chociaż na początku było ok ale teraz mam nowego i mam nadzieję że będzie ok :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #890733 przez maja001
Hej
Ja tez juz po pracy, na całe szczęście, bo kiedyś kogos tam ubije za nim wyjde
mamomuminka termin porodu to tez na razie z moich wyliczeń osobistych, zobaczymy co powie lekarz, może jutro coś się dowiem, bo ide do gina na NFZ{ musze porobic badania i cytologie, a na razie nie stac mnie nawet na to} Mam taki kryzys finansowy przez oststnie 1,5 miesiaca, jakiego ne miałam od kilku lat-ale widze juz światełko w tunelu na szczęście jescze musze przetrwaz z 3 tygodnie.
mon tresor ja tez z praca i teściową mam waryiacje na maksa. Na szczęście teściową mam daleko, a z praca się nie długo pożegnam chyba na zawsze.
ulka wakacje mam od 7 07,które robi mi moje dziecko :laugh:
agat widocznie to taki twój urok ciążowy.
I zmykam, bo znów obowiązki wzywają

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #890771 przez mniszka
Witam Wszystkie Przyszłe Mamusie,
Widze że fajne forum sie tworzy :) Mogę się przyłączyć??
Mój wyliczony termin to 23.01.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #890793 przez Mon.tresor
Pewno, że możesz :D
Mi wyliczyi dwa terminy, pierwszy mam na 9 stycznia, drugi na 25 stycznia. I masz ci babo placek. Ja stawiam na środek jednego i drugiego i pewnie pojawi się 17stego :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #890827 przez agat
Mniszko witamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #890982 przez ulka1983
mniszka zapraszamy :)

Mon.tresor ale to spora różnica :woohoo: dlaczego tak ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891110 przez Mon.tresor
Bo ja nie miałam praktycznie szansy być w ciąży :) Pierwsza data to data ustalona po miesiączce, druga po USG. Moje dzieciątko to mój mały cud, jeśli chodzi o okoliczności zajścia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891159 przez agat
Po porodzie leżałam na sali z babką, która nie miała szansy zajść w ciąży ;) Mówiła, że niepokalane poczęcie :P Dwoje dzieci kilkunastoletnich a tu nagle ciąża nie wiadomo skąd :P Zarzekała się, że seksu nie było :P :P

Byłam dziś u gina po zwolnienie. Trochę mnie zmartwił, bo nie będę mogła pójść do niego na usg genetyczne, bo najpierw ja na Mazurach, później on na urlopie, no i przegapimy ten czas, w którym to usg się robi. jego kolega z gabinetu na urlopie w tym samym czasie. Polecił mi jeszcze jednego sprawdzonego gina, ale jak na razie nie mogę się do niego dodzwonić, może jutro lub po weekendzie się uda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #891216 przez Mon.tresor
Hahahah, Agat, aż tak to nie ;)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Też mam problem z ginem, moja lekarz prowadząca zmieniła przychodnię i przyjmuje już tylko prywatnie - a mnie na to nie stać... I jestem w kropce. Pewien plan mi się w głowie formuje, no ale... eh.

Mam do was pytanie. Że to tak dziko zabrzmi: Jak u was z jajkami?
Przeczytałam w jednej z książek, że nie wolno w ciąży jajek na miękko, sadzonych, kogla mogla. Jak z koglem-moglem jeszcze mogę zrozumieć, tak dwóch pierwszych nie. Mam od dwóch tygodni straszną ochotę na jajka na miękko (koniecznie na miękko, na twardo jakoś mnie obrzydzają), a nie jem, bo się naczytałam i się boję. Nie rozumiem tego, przecież nie jem tych jajek na surowo, tylko gotowane/smażone, a że nieścięte białko jest dla mnie fe, to zawsze są mocno ścięte - często i żółtko na tym "ucierpi". I nie wiem, kurczę. Lekarka mi powiedziała, że odpadają surowe mięsa, ryby, niepasteryzowane mleko, sery pleśniowe i kawa w małych ilościach, o jajkach z położną ani słowa nie wspomniały. A co druga książka czy strona internetowa krzyczy, że nie wolno. I nie wiem, kurczę, no nie wiem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891238 przez agat
Jeżeli jesz jajka takie bardziej ścięte to ja bym nie rezygnowała :) Może nie codziennie, ale raz na jakiś czas. Ja właśnie wszamałam jajecznicę :) U mnie jednak jajka zawsze scięte na maksa, nie znoszę na miękko, niedogotowanego żółtka itp.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891240 przez mama89muminka
Dzien dobry dziewczynki

Mon.tresor moze rzeczywiscie idz prywatnie, bez sensu tak czekac, az do lipca. Ale ci terminy wyliczyli :D

Ulka ale mi ochoty na to cisto narobilas :woohoo: No i fotka fasolki w suwaczku juz, super :D

Maja ja tez ze swoich obliczen. I co lekarz pwiedzial? Ja mam wizyte dopiero w srode, zobaczymy co mi powie i bedziemy porownywac terminy ;) Rozumiem cie tym kryzysem finansowym, u nas tez przez ostatnie pare lat bylo niewesolo. Na szczescie maz pracuje po 15h/dziennie i wychodzimy juz na prosta. U ciebie tez bedzie dobrze, zobaczysz :)

Mniszka witamy, powiedz nam cos o sobie :)

Agat ale ci babsko naopowiadalo :D Az smiechu warte takie cos uslyszec. Trzymam kciuki, zeby ci sie udalo dodzwonic do tego gina

Mon.tresor nie mow mi o jajkach, tez mam na nie ochote. Ja z kolei wczoraj czytalam, ze jajka w ciazy jak najbardziej, bo sa zrodlem bialka, ale o jajkach na miekko nic nie wspomniano.
Ja mam ochote na jajka na twardo z chlebkiem, twarozkiem i szczypiorkiem :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891292 przez Mon.tresor
Uf, dzięki dziewczyny, idę jeść jajeczka :D Właśnie u mnie są bardziej ścięte, niż nie ścięte, bo jak mówię, białko to mnie odrzuca strasznie.
Justynka, też czytałam, że jajka w ciązy to i 3 na tydzień powinno się jeść, więc nie rozumiem już nic z tego. W każdym razie, mam zamiar jeść i nie będę się męczyć, bo to bez sensu.
I fakt, termin mi wyliczyły że ho-ho. Prywatnie chyba pójdę w końcu, ale jak mówiłam, mam plan i chyba go zrealizuje. Zwłaszcza, że mam wyniki do przeanalizowania, a wyszły mi średnie, zwłaszcza z tarczycą, którą znów mam podwyższoną, a to niedobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891309 przez mama89muminka
Mon.tresor pewnie, jak masz na cos ochote to jesz, byle by to nie bylo surowe mieso. Niby mowia ze surowych ryb, krewetek, sera plesniowego tez nie mozna, ale w pierwszej ciazy zajadalam sie sushi, krewetkami i Miro caly i zdrowy sie urodzil, nic mu nie dolega, a choruje mi raz na ruski rok. Prawde mowiac w tej ciazy po tych plamieniach sie boje jesc takie rzeczy, ale sama nie wiem od czego to zalezy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891340 przez ulka1983
Mon.tresor jednak cuda się zdarzają :laugh: ja też uwielbiam takie jajeczka i od czasu do czasu zje a co ;) a mówią żeby nie jeść bo salmonellą można się niby zarazić ale to przecież nie surowe B)

Agat właśnie kiedy trzeba robić genetyczne ? bo w poprzednich ciążach nie miałam tylko prenatalne

mama89muminka jak samopoczucie ?

ja miałam taką smakę na kalafiorka i młodą kapustę i już sobie pojadłam ale pyszne :) ciekawe na co teraz przyjdzie kolej ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl