BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 5 miesiąc temu #937286 przez MagdaK
ivet89 może Aleksowi dobrze było w domu, a teraz ciężko mu sie odnaleźć w przedszkolu skoro w domu dokazuje jak zwykle. Po skierowanie chodziłam do pediatry.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937287 przez MagdaK
:) podbijam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #937310 przez J.J.
Justa - ale fajna uśmiechnięta psinka, a od Ciebie to straszny blaski bije na tych zdjęciach :) ładne to ponczo i dobrze kryje brzusio

dżasta - ja jeszcze nie myślę o porodzie, pierwszym razem rodziłam tradycyjnie na plecach i nie narzekam, może z nieświadomości mi wszystko pasowało :)

Ejka - widzę że mamy podobne problemy, tylko ja hemoroidy miałam tak na przełomie 3/4 m-ca, staram się dużo pić i jeść owoców, jeszcze wieczorkiem, żeby rano było łatwiej, rady justy jak najbardziej ok, stosowałam jakieś kremy na hemoroidy ale pomagały minimalnie, ale na każdego mogą działać inaczej, ważne żebyś w aptece powiedziała że to dla ciężarnej bo niektóre mają niedozwolone dla nas składniki

kocham_cie - a zaśmiecasz forum zdjęciami, śliczne są, a ty taka uśmiechnięta, kwitniesz jednym słowem :)

MagdaK - ja też mam czasami wrażenie puchnięcia, gin powiedziała że to jest normalne, czasami to chodziłabym najchętniej szeroko jak facet :)

A ja byłam dzisiaj u dentysty i nic nie znalazł do leczenia, więc zrobiłam sobie w nagrodę wycieczkę po sklepach i to co nie straciłam na dentystę to straciłam na ciuszki. Miałam już nic nie kupować ale okazało się że kuzynka jednak nic nie będzie dla mnie miała bo jej dziecko urodziło się w czerwcu i pory roku się nie zgrywają :( Badania od endo zrobione, wyniki odbiorę w czwartek przed wizytą.

A oto część moich skarbów:


Taka byłam pochłonięta tymi zakupami że nawet nie zauważyłam że w dwóch różnych sklepach kupiłam takie same pajace, tylko różne rozmiary :)


Ciągle spotykam gdzieś ubranka w paseczki.







Jeszcze była bluza z Lidla taki brązowy misiu z kapturkiem, ale mama mi zawędziła :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937325 przez monique1983
Dżasta86, Justa82 - moja mała jeszcze mniej 315 g w 21 tygodniu.

kocham_cie - super fotki :)

Po dzisiejszej wizycie u diabetologa - nie muszę brać na razie insuliny :) dostałam skierowanie do okulisty na badanie dna oka i muszę zrobić badanie HbA1c czyli badanie hemoglobiny glikowanej, pokazuje średni poziom cukru w okresie ostatnich 3 miesięcy. Mam nadzieję, że na tej diecie uda mi się jak najdłużej wytrzymać bez brania insuliny. Następna wizyta za 2 tygodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937329 przez Marti
Halo:)

Nie wierzą mi cholery jedne :P Ja normalnie mam sporą niedowagę, według tych wszystkich norm to powinny mi wypaść wszystkie włosy, a w ciążę to żadną miarą nie powinnam zajść :P Ale te wszystkie normy można sobie w buty włożyć - ludzie mają różną budowę i dopóki są zdrowi to niech sobie mają :)

Nie wiem, czy na ten dzień dyni pójdziemy do przedszkola :( Piotruś znowu mi się w nocy rozkaszlał tak że o mało wnętrzności nie wypluł. Odstawiliśmy leki i od razu nawrót. Luska, pomocy, ile to może trwać? Jutro idziemy na siódmą wizytę do szóstego lekarza :( A jeszcze mój mąż od listopada zaczyna nową robotę, będzie dużo wyjeżdżał :(

kocham_cie, duża dziewczyna z Twojej Kajki :) Ale właśnie czytałam, że teraz nasze dzieciaczki mocno przybierają na wadze, taki okres :)

olka, mam nadzieję, że to swędzenie to nic takiego, ale zwykle chyba faktycznie pojawia się tam gdzie skóra się rozciąga a nie na dłoniach i stopach. Trzymam kciuki za pozytywne wyniki!

Na leżaczki z materiałem albo gąbką faktycznie trzeba bardzo uważać, bo niewyprane i niewysuszone to siedlisko bakterii i grzybów. Lepiej plastikowe.

Ivet, dzięki za przepis na ptysie, wygląda super, zrobię w weekend, bo na razie mam jeszcze ciasteczka owsiane :) Tylko budyń chyba zrobię sama, bo nie ufam tym torebkowym.

A co do pasożytów, to się niestety w przedszkolu zdarzają :( Moja koleżanka ostatnio przebadała swojego czterolatka, bo coś jej się zdawało, że się dziwnie zachowuje i wykazało owsiki. Na szczęście to się w miarę łatwo leczy, dwie tabletki i po krzyku. Ale może być też tak, że po tym antybiotyku taki osłabiony. Piotrek też tak miał wczoraj w przedszkolu, pani mi mówiła, że się pokładał na zajęciach i nie fikał jak zwykle. Za to w domu nadrobił. Tylko że w nocy znowu atak no i dziś z przedszkola nici :(

J.J., super zakupy! Fajnie, że ząbki zdrowe, nie nasiedziałaś się zbytnio :)

Monique, cieszę się że bez insuliny. Oby już do końca było dobrze!

Dżasta, a mleko bez laktozy to jakieś sojowe? ryżowe?

Jasne, że materac musi być dostosowany do potrzeb, ale na technologii to ja się nie znam i o tym z nim rozmawiałam, a nie o tym, na którym mi się dobrze leży :P Zresztą kładliśmy się oczywiście na wszystkich w sklepie. Ale i tak w sklepie to możesz chwilę poleżeć, a czy materac ci pasuje to się dowiesz dopiero po kilku dniach w domu :S Może fajny patent z tym zwrotem po 90 dniach, tylko czy oni później takie używane przez kogoś 90 dni sprzedają jako nowe? :woohoo:

Co do pozycji, to nie zawsze masz wybór tak jak mówi kocham_cie. Ale jak jest wybór, to generalnie w pionie jest chyba najlepiej.

Ejka, współczuję hemoroidów, mnie też na szczęście omijają te przyjemności. Ogólnie musisz uważać na dietę, żeby było dużo błonnika i nie dopuszczać do zaparć. No i koniecznie pić dużo wody.

kocham_cie, cudowne foty!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937409 przez MagdaK
JJ cudne ciuszki

monique1983 super, że na razie obyło sie bez insuliny

Marti przesyłam dużo zdrówka dla Piotrusia

Ja wczoraj na wizycie dostałam skierowanie na ukochana glukozę. W wynikach wszystko ok, a na moje dolegliwości gin skwitował, że to normalne i po porodzie minie, mogę jedynie kremikiem posmarować jak bardzo przeszkadza. To moja trzecia ciąża, a ja dalej czegoś sie uczę, bo w poprzednich nie miałam z tym problemu. Pytałam również o nereczki maleństwa to powiedział że jest to do sprawdzenia jeszcze w 30 tyg na usg i kontrolne od razu po narodzinach, także zostaje mi czekać i mieć nadzieję, a tego bardzo nie lubię, bo ja lubię wiedzieć już teraz natychmiast.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937418 przez Ejka84
Hej dziewczęta.
Wczoraj wedle danej sobie obietnicy poszłam na polowanie do "taniego Armaniego", jakież było moje rozczarowanie, gdy zobaczyłam ceeenyyyy kurtek jesienno/zimowych :woohoo: . 80-90 zeta za używany, nie do końca zadbany badziew!! Kurtki powywlekane, pozaciągane, poprostu koszmar, a byłam w trzech miejscach :( . W końcu kupiłam kurteczkę - dla Kubusia-ale taką chyba na 9 miesięcy już :P . Miałam Wam wrzucić wieczorkiem ale juz mi się nie chciało. Wrzucę dziś razem z łóżeczkiem ;) .
A dziś lecę chyba do galerii, wolę kupić nową za 150 jakąś, niż za 90 dych używaną :unsure: . Mam nadzieję, że coś upoluję, bo zaczyna mi być zimno, a tu niebawem na cmentarz trzeba iść :( .
MagdaK - to dobrze, że wszystko dobrze ;). Czyli kolejne typowe objawy ciążowe, które trzeba przeżyć :lol: ,nereczki też pewnie w porządku, glukoza do przeżycia.
Marti - zdrówka dla synka, kurujcie się bo szkoda by było takiej pięknej dyni :cheer: , co do mojej diety to uważam że jest na prawdę w porządku, nie wiem skąd te problemy... :blink: Jem owocki, warzywka, do potraw dosypuje sobie otrębów, sporo piję wody mineralnej, ehh.
monique1983- dobrze, że obędzie się bez insuliny, wiem co to znaczy bo mam cukrzyka w domu :( .
A co do nietrawienia mleka, to tez chyba muszę poszukać jakiegoś bez laktozy. Mam tylko nadzieję, ze mój mały nie będzie miał uczulenia na mleko :woohoo: , bo ja jako dziecko nie miałam takich rewolucji, dopiero na starość. Kaszkę mannę na mleku doiłam aż do 1 klasy podstawówki :blush: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937439 przez Kasiuszka
Cześć dziewczyny!
No pogoda nam ewidentnie sprzyja i przedłuża czas do kupienia zimowych kurtek ;P
Marti dynia prześwietna i gratuluję pomysłu, u mnie totalny brak zdolności artystycznych;) A te materace z ikei po prostu są potem rzucane na wyprzedaży i tyle, ale nie robią żadnych problemów jeśli chodzi o zwrot. Sama oddawałam chyba po 1 msc i spoko;) Zdrowia dla Piotrusia!
kocham_cie sesja cudowna, dobrze wyglądasz:)
Ejka Jeśli chodzi o hemoroidy to nie mam pojęcia jak się uporać, bo nie miałam nigdy do czynienia, ale zdaje sobie sprawę z dyskomfortu:/ A co do nasiadówek też słyszałam, że niekoniecznie, chociaż ja jak miałam zapalenie to niestety z niewiedzy robiłam z rumianku na początku ciąży.
J.J super zakupy:)

U mnie na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, żadnych dolegliwości, zapaleń. Na szczęście! Bo początek był ciężki.
Wracam do obijania się u mamusi:)
Trzymajcie się!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #937441 przez olka_ka
uffff wyniki wyszły dobrze. Wygląda to na reakcję na antybiotyk. Przy następnych badaniach mam powtórzyć próby wątrobowe czy aby na pewno nie rosną.

ivet89 może faktycznie zrób badania. Lepiej sprawdzić

J.J. Gratuluję zakupów :) ja nadal w czarnej d... ;)

monique1983 super z tą insuliną! oby tak dalej :)

kocham_cie zdjęcia cudne :) My robiliśmy sesję jak córka miała 2 miesiące, a później jak miała 7 :) '

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #937492 przez Ejka84
Tak się zastanawiam....gdybyście mogły doradzić. Nie wiem, w co ubrać dzidzię ze szpitala w lutym i ogólnie później na spacerki w marcu.
Mam takie założenie:
1.body z dł.+ ciepłe welurowe śpiochy, skarpetki + jakąś bluzkę i do śpiworka, do nosidła i na to kocyś
2. Body z krótkim + lekki pajacyk + polarowy kombinezon i w tym do śpiworka i na to koc
czy po prostu:
3. body z długim (żeby było cieplej) + na to pajac + skarpetki i bezpośrednio do śpiwora i na to koc :blink: ?
Zgłupiałam z tego wszystkiego...
Nie wiem, czy wkładać go najpierw do lżejszego kombinezonu, np. z polarku w normalnym ubranku, takim jak po domu, i dopiero w tym wszystkim do śpiworka ciepłego, czy sobie odpuścić ten polarkowy kombinezon :S ?

olka - no to dobrze, że to nic poważnego się nie okazało, tak trzymać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937553 przez meli1990
kocham_cie fajna sesja

Monia super że na razie bez insuliny

J.J. fajne ciuszki. ja kupiłam skarpetki dla Kacperka ostatnio bo mam po Dominiku ale sprane. po domu będą ale do wyjścia nie pasuje

nie pamiętam co komu jeszcze. czytałam was ale nie chciało mi się pisać

Ejka jak ja wychodziłam w marcu ze szpitala z Dominikiem to nie było zbytnio ciepło. a to był 27 albo 28 marca. i był ubrany w body z dł rękawem, na to komplecik welurowy koszulka i śpioszki. i ten ciepły kombinezon co wam pokazywałam i ciepła czapeczka. był przykryty cienkim kocykiem bo bardzo wiało a na buzi miał pieluszkę tetrową

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937556 przez Marti
Ejka, wszystko zalezy jaka będzie temperatura w tym naszym lutym :) Zasada jest ogólnie taka, ze noworodek powinien miec jedna warstwę więcej niż Ty. Ale oczywiście przy dużym mrozie w ogóle nie powinno sie z noworodkiem wychodzić, wiec jezeli trafi nam sie taka pogoda na powrót do domu i musisz go wynieść, to trzeba go naubierac na maxa i nawet buzie oslonic kocykiem lub pieluszka przed mroźnym powietrzem.

Przy standardowej pogodzie nieco powyżej 0 to moim zdaniem body z długim, cieply pajac, spiwor/ kombi i na to cieply kocyk.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937565 przez meli1990
a powiem wam coś śmiesznego. Dominik poszedł spać wczoraj o 18 i nie dało się go do budzić na kolacje. ja mu mówię nie śpij bo za wcześnie a ten oczy zamknął i śpi. wiec poszedł spać bez jedzenia i tak spał do 5:30 gdzie poszedł do babci do łóżka i jeszcze z godzinę pospał. wiec dziś go już uśpiłam po południu by nie poszedł spać za wcześnie. coś się nie może przestawić do zmiany czasu. wiec będę musiała go nadal usypiać

a i byłam wreszcie u fryzjera od 5 miesięcy i obcięłam włosy. jeszcze pofarbuje w domu i będzie bomba. chciałam u fryzjera ale od 80 zł w górę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937593 przez patio
Nie było mnie tylko chwilkę i znów tyle stron do nadrobienia ;)
luska - co do Minky - to to są moje zakupy (bawełna w sówki):
allegro.pl/jesienny-kocyk-minky-kolderka...5cm-i4624880974.html
allegro.pl/jesienny-kocyk-maluszka-minky...rka-i4625906522.html
allegro.pl/kostka-sensoryczna-sensorek-m...tki-i4685404577.html
allegro.pl/poduszka-minky-30x40cm-komple...sia-i4693456537.html

Przed zakupem dzwoniłam do sprzedawcy i pytałam skąd wynika rozbieżność cenowa tych samych rozmiarów kocyków i okazało się, że jest to kwestia wzoru bawełny (polskie najtańsze, amerykańskie najdroższe) - ale o do jakości tej bawełny, to ponoć jest to samo. Ja od początku chciałam sowy, i mnie te zakupy wyszły tanio - aczkolwiek tak jak mówię - ten 1cm wkład wydaje się być ciepły, ale sprawdzałam i mnie tam ogrzewa :) Ogólnie polecam sprzedawcę, bo produkty są porządnie wykonane.

Co do materacyków, to sporo ostatnio czytałam i szukałam i u nas padło na Hevea Duo Activia heveamaterace.pl/wp-content/uploads/2011...-ACTIVIA-05-2014.pdf

J.J. - to dobra cena tej wanienki jak na sklep stacjonarny :)

Dżasta - też wyjęłam kurtkę zimową bo byłam pewna, że ona to raczej jest kształtu workowatego i uda mi się w niej przetrwać zimę, ale okazuje się, że może z miesiąc to w niej pochodzę, a później to chyba jednak będę miała problem i tak właśnie kombinuję co tu zrobić, bo nie chciałabym wydawać tyle kasy na kurteczkę w której pochodzę 2-3 miesiące..

Ejka - wasza kocica wygląda jak ryś :) Do mojej mamy ktoś ostatnio podrzucił małego kociaka, tylko że to na działkę. Chyba po prostu ktoś zauważył, że moja mama dokarmia na działce koty bezdomne i pomyślał, że mały tam nie zginie, ale te większe koty go nie tolerują no i jest problem... Może ktoraś z Was chce małego czarnego kotka z białymi łapkami? Jest świetny :)

Co do mleka, to ja zawsze lubiłam i tolerowałam mleko, i od jakiś 2 tygodni mam mega apetyt na mleko i inne mleczne przetwory. Codziennie płatki z mlekiem na śniadanie i nie mam żadnych rewolucji :)

kocham_cię - mam podobny sposób na odpisywanie na zaległe posty :) Super sesja zdjęciowa :)

Hemoroidy jeszcze mi nie dokuczają, ale moja koleżanka miała w ciąży z tym problem i dostała na to jakąś maść. Plus oczywiście profilaktyka jak jeść dużo błonnika, piś dużo wody, itp.

Też zastanawiam się jak ubierać Anielkę w lutym, marcu. Ale myślę że trzeba zaczekać i zobaczyć jaka będzie pogoda - czy mroźno, czy już cieplej..

Meli, ja wczoraj farbowałam włosy, a u fryzjera to już dawno nie byłam, bo na razie nie obcinam kudełkow, bo po porodzie to przydadzą mi się dłuższe, które zwiążę w kucyk i będzie ok :)

Mleko bez laktozy bez problemu można dostać w marketach, więc jeżeli któraś ma problem z trawieniem zwykłego mleka, niech spróbuje :)



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #937613 przez patio
Dziewczyny - do mojego podpisu dorzuciłam link do naszej tabeli lutówek i link do przydatnych rzeczy. Teraz łatwiej powinno nam być odnajdywać te linki i uzupełniać je :)



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl