BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 6 miesiąc temu #936305 przez Dżasta86
Justa własnie tez myślałam o jakimś sanczo panczo , ale tak sobie pomyślałam jak będzie padać snieg i to ponczo nasiąknie wodą to tak kiepsko. Więc dobry zakup i mi się podoba tylko się waham czy praktyczny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936315 przez Ejka84
Cześć dziewczęta. Dzis mam humor super od rana, chyba wstała prawą nogą :P . Ale i pogoda extra, trochę chłodno ale słoneczko za to świeci.Dziś skręcam łóżeczko dla maluszka wkładam materacyk i robię przymiarkę w sypialni :cheer: . A potem złożę co by się nie kurzyło :P .
Samochód naprawiony póki co, 500 zeta poszło w tym miesiącu nieoczekiwanie, no ale cóż :unsure: .
Ja dziś coś krzywo spałam i mnie połamało między łopatkami...
Od wczoraj śmigam w zimowej kurtce i powiem Wam, że tez się nie dopnę, ale ona taka taliowana trochę jest więc się nie dziwię...
Mam jeszcze jedną, bardziej puchową i jest troszkę szersza, ale jak już i ta nie da rady to planuję zakup jakiejś ciepłej wełnianej kamizelki albo bezrękawnika, i będę nosić to pod kurtkę bez zasuwania, żeby tylko w brzuszek ciepło było.
Zresztą ja tez wszędzie autem więc myślę, że jakoś dam radę ;) .
Ale wczoraj to zmarzłam - dość ze było 3 st. to jeszczę siąpił deszcz i tak mnie wytelepało zanim mi się samochód nagrzał, że się zastanawiałam czy małemu to nie zaszkodzi :woohoo: , no bo jemu to w brzuszku chyba ciepło nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936319 przez Ejka84
Meli - dodałam link z materacykiem, możesz zobaczyć, ale osobiście mi się podoba, wydaje się konkretny, no i cena fajna. Poza tym super, że u lekarza dobrze poszło :cheer: .
J.J. brzuszek malutki i zgrabniutki, w ogóle nie widać tych kilogramów :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936323 przez monique1983
Dzięki dziewczyny, no nie ma wyjścia, dla dobra dziecka przeboleje się wszystko :pinch:

Marti - pewnie do końca ciąży, oby nie dłużej, na 6 pomiarów ostatnio jeden mam przekroczony po I śniadaniu, także jest poprawa, ale we wtorek mam wizytę u diabetologa i zdecyduje czy będę brać insulinę.

Dżasta86 - ja mam cukrzycę ciążową, od początku ciąży przytyłam 2,5 kg, ale przy tej diecie straciłam ostatnio 1 kg, także 1,5 jestem na razie do przodu, brzuch raczej wszyscy mówią, że mam mały. A czuję się normalnie.

Dziewczyny a odnośnie materaca to lateksowy jest chyba lepszy niż piankowy? Też się boję kupić ten gryka - kokos. I myślę jaki wziąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936357 przez J.J.
Justa82- dobry pomysł z tym oswajaniem pieska, chyba będę musiała też zacząć tak robić, a możesz wrzucić zdjęcie w tym ponczo, były też inne kolorki?

Dżasta - no widzisz nie ma sensu martwić się tymi wynikami, z drugiej strony po cholerkę je robić jak i tak nie mają znaczenia :) A głowa ucięta na życzenie, przeca tu brzuch najważniejszy. Następnym razem dodam się w całości, z resztą wypada porobić na pamiątkę jakieś fotki do albumu, przecież to już 6 m-c, czasu później nie cofnę :)

Ejka - ja to nawet wczoraj nie próbowałam się zapiąć w moją skórę, chodziłam z brzucholem na wierzchu, a dzisiaj założyłam płaszczyk, daje czadu, także zimę przechodzę, szkoda tyle kasy na auto ale jak mus to mus, fajnie że masz dzisiaj dobry humor, jak maluchowi się udzieli to będziesz miała wesoło :) a kilogramy widać tylko czarne wyszczupla, hi,hi,hi

olka_ka - no to kawał chłopa już z twojego malucha, ja niestety nie wiem ile moje dziecię waży ale pewnie mu się przytyło, bo jak u mnie na wadze to i u niego pewnie, masz masz zdjęcia to dodaj, angino znikaj i nigdy nie wracaj, ja usunęłam migdały to nie mam anginy, ale za to zatoki się pojawiły, każdy ma jakiegoś mola :(

monique - ja już sama nie wiem z tymi materacami, najlepiej posłuchać tych co miały już do czynienia z nimi wcześniej, w najbliższym czasie będę robiła wywiad w rodzinie, i tak jak mówisz zdrowie dziecka jest najważniejsze i dla tego szkraba wszystko każda z nas przetrzyma :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936365 przez Justa82
J.J ja kupiłam takie: allegro.pl/30023c-selena-cieple-poncho-z...iki-i4706718594.html
Ciekawe tylko czy się szybko nie zmechaci bo to akryl. Na razie jestem zadowolona. Później postaram się wrzucić fotkę "na sobie".
Też rozglądam się ostatnio za materacykiem. Im dłużej oglądam i czytam tym większy mętlik w głowie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936376 przez Ejka84
J.J - rzeczywiście jak mam dobru humorek to i mały jest jakiś żwawszy :laugh: , a jak chodzę podnerwiona to on siedzi cicho i mało co kopie :blink: . Może wie że lepiej mnie nie kopać w takich momentach hahah :P , chociaz pewnie jakbym poczuła to i humor by się poprawił, bo uwielbiam jak się rusza :cheer: . A tak to jak mam zły humor to jeszcze się martwię, że dzidziuś się nie rusza, o i tak heh ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936382 przez ivet89
Hej dziewczyny:)

Ale wam zazdroszcze tego sloneczka co mialyscie. U mnie ogromnie zimno i zero slonka.

Ponczo piekne!! Mam ochote tez sobie zamowic ale takie rzeczy to raczej po wyplacie no i musze juz tez zaczac szykowac wyprawke. Jestem ciekwa jak wyglada na TObie :)

Zaraz sie pewno zaczna schodzic goscie... a ja od rana jem i jem i pekne chyba w koncu.... :) ale mam apetyt. Pozeram wszystko co tylko widze. Wezcie ode mnie juz tez pysznosci ;)

Aspirator wydaje sie spoko... tylko ciekawe jak w realu...hmmm..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936431 przez luska
hej

Meli a jakieś fotki z usg masz , więcej info jakiegoś , bo jakoś tak byle jak normalnie nam u napisałaś :huh: :P
Waga małego wiesz jaka teraz jest? Czyli z tą stópką nie trzeba panikować tak ??

J.J brzuszek masz malutki , wy ogólnie tu jesteście akie chudzielce , z moim apetytem to za chwilę przestane foty wrzucać , bo będzie orka :woohoo:

Olka super , że po wizycie ok , no młody wagę ma super , mnie to właśnie zżera ciekawość , jak tam moja młodzież sobie radzi

No i oby już teraz te choroby cię omijały szerokim łukiem

Nie nie maiałam , ale wydaje sie być ciekawy......

Dzasta czyli wszystko oki po wizycie tak?

Ejak to jak złożysz to się pochwal

Minogue zabiłaś mnie teraz swoja waga , ale najważniejsze , że cukrzyca pod kontrolą .Lateksowe są ponoć najlepsze , ale i najdroższe ja jakoś nie jestem do nich w 100% przekonana

Jj fajne to panczo :D własnie wrzuc foe na sobie może i ja bym sobie strzeliła

Ivet ja mam to samo z jedzeniem .Udanej imprezki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936469 przez meli1990
J.J. fajny brzuszek. ja miałam ostatnio 4,5 kg na plusie

ivet89 mam zdjęcie stópek tylko ale bardzo kiepskiej jakości nawet nie wiem czy jak zeskanuje będzie coś widać. dodasz przepis tego placka

olka_ka to fajnie z dzieciątkiem wszystko w porządku i choroba mija

luska dużo lekarz mi nie powiedział. tylko że on nie widzi nic niepokojącego. a stópki były obok siebie i nie było widać różnicy tym razem a wtedy miał na krzyż. mówił że wad genetycznych nie ma. jakby nawet była jakaś różnica to na pewno nic złego. nie wiem jaka waga małego bo tylko stópki sprawdzał. zdjęcie mam kiepskie

sprawdziłam materac i mój jest czysty. i ja mam kokos gryka pianka tak mi się wydaję. jakby się zaczęło później coś dziać to wtedy wymienie. a ja w jedna kurtke zimowa się mieszcze i mam jeszcze miejsce. miłej nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936490 przez J.J.
Justa -naprawdę fajne to ponczo, zielony kolor interesujący, ale chaber również, koral nie chce mi się otworzyć :)

ivet - udanej zabawy i wszystkiego najlepszego :)

luska- to chyba już czas na większy apetyt, mam dni że strasznie mnie ssie i to pewnie te 5 kg :(

Oby w weekend była ładna pogoda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936527 przez kocham_cie
Helooo girls :)
Co tam? co tam? U mnie strasznie zimno :ohmy: brryyyy muszę się zacząć rozglądać za jakąś kurtałą ciążową bo zaczyna się naprawdę robić chłodno a w moich się nie dopinam bo wszystkie taliowane, a moja talia w tej chwili zdecydowanie bardziej przypomina talię bąka niż osy :P

ooo właśnie dopóki pamiętam w TESCO jest -30% na kurtki i kombinezony na dziale newborn :)
mi mama kupiła ten kombinezon za prawie 90 zł a teraz jest po 50... więc naprawdę warto zajrzeć może wam coś wpadnie w oko :)



Justa82 ja przy antku się troszkę naczytałam na temat wiaderek do kąpieli i rzeczywiście niby same ochy i achy ale jakoś sobie nie wyobrażam trzymać za kark noworodka który ma parę dni podczas kąpieli w tym "cudeńku" :pinch:

ivet89, meli kurcze ja bym tam wcale nie płakała jakby miałam drugiego chłopaka... oczywiście super z dziewczynki się bardzo ucieszyłam ale to chyba z zaskoczenia bo ja byłam święcie przekonana że będzie drugi chłopak :)

ivet89 ja śpię tak półbokiem... i przy młodszym też tak spałam ;)

J.J. pewnie dzwiganie niewskazane ale jak to wytłumaczyć rocznemu dziecku :dry: choć staram sie to robić naprawdę jak najmniej. A łowy ubrakowe super :)

hihihih dziewczyny jeszcze chyba nie było przypadku żeby mam ugniotła dzidzie w brzuszku... w końcu macica to jeden z najsilniejszych mięśni więc na pewno dobrze chroni te nasze szkrabki :)

Justyna_1709 oj ani się nie obejrzymy a będą święta a potem to już zaczniemy się pewnie sypać jedna po drugiej :) leci ten czas strasznie szybko... ja jestem tym przerażona... a święta, choinki pierwszy śnieg i last christmas uwielbiam

meli1990 ooo super że po usg wszystko dobrze :) a jak waga kacperka powiedział ci doktorek coś więcej czy tylko tymi stopkami się zajął? edit... doczytałam teraz że tylko stopki oglądał :)

J.J. brzusio śliczny malutki

olka_ka oooo nie widziałam nigdy takiego aspiratora do nosa i powiem ci że całkiem ciekawie wygląda... chyba się nad nim zastanowię bo te w których ściąga się ustami to masakra bo ciągle trzeba końcówki wymieniać :/

Justa82 oooo super to ponczo bo ma rękawy... chyba też sobie takie zamówie... a powiedz mi jak z jego długością bo ja mam 175 cm wzrostu i zastanawiam się jaki długi jest na tych krótszych bokach

ach w poniedziałek mam wizytę na 9:00 ciekawe co tam u mojego motylka słychać :) ostatnio znalazłam kartę ciąży od antka i wyobraźcie sobie że on w 26 tyg ważył już 1260g ciekawe czy kaja go dogoniła, bo jak do tej pory szli łeb w łeb :P

dobranoc.... oooo moje dziecię właśnie wbiło mi w bok cos.... kolano??? nie wiem bylo to w każdym bądź razie coś twardego :)

Magda M


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936537 przez monika86
Hej dziewczyny!
mamdwaserca Niunia wyszła tak wyraźnie, bo dłuuugo ją oglądaliśmy. Nie chciał się nam nagrać film na płytkę, więc doktor robił podejście nr 2, a i tak nie udało się nic nagrać :( Mnie w pierwszej ciąży też urosła stopa z r. 35 na 36 i w końcu nie muszę kupować butów na dziale dziecięcym :D

Marti dzięki ;)

Meli widzę, że u Ciebie drugi synuś się szykuje :) Ja tak myślałam, że będę mieć córeczkę, bo w rodzinie męża jest przewaga dziewczynek a jak jest parka to zaczyna się od dziewczyny :) także potwierdziliśmy regułę ;) (Bartuś to mój syn z pierwszego małżeństwa)

Gosiaczek1331 ja tak żyję nadzieją, że Hania to będzie Hania :D mąż jeszcze trochę kręci nosem , ale innych propozycji sam nie ma, więc musi tak zostać i już ;)

kocham_cie super zakupy! :) ja dopiero zaczynam cokolwiek kupować, ale będzie bez szaleństw, bo szwagierka odkładała wszystkie ubranka po swoich córkach, więc już cosik mam.

J.J. z moją nerką to było tak, że jakoś mnie pobolewała i "ciągnął" mi ten ból na brzuch a potem i na pęcherz, po zrobieniu badania moczu wyszło mi, że mam krew, leukocyty, erytrocyty, szczawiany wapnia i cuda na kiju, gin stwierdził, że mam zrobić usg nerek i udać się do nefrologa no i wyszło, że schodził mi piasek. Na szczęście tak się to skończyło, bo biegając co 5 min na siusiu obawiałam się, że moja podwójna nerka znowu wyprodukowała jakiś kamień :/ wyleżałam się w łóżku, wygrzałam i najadłam się sporo strachu, bo dokładnie rok temu miałam kamień, kilka razy kolkę, zabieg urs i założoną sondę dj, bałam się, żeby sie to nie powtórzyło, ale na szczęście(odpukać!) po 2 tygodniach bóle przeszły...
Widzę, że też fajne rzeczy wyhaczyłaś dla Maleństwa :)

Patio dzięki :)

Widzę, że pisałyście o waszych zwierzakach :) ja mam w domu kota i w sumie do naszego pokoju raczej nie wchodzi, bo go gonimy ze względu na moją alergię(która pojawiła się u mnie po pierwszej ciąży) ale będę musiała znowu na niego uważać, bo dokładnie w 1 urodziny Bartka, kiedy mały uderzył się i zaczął płakać, kot chciał rzucić się na niego :/ tyle, że zdążyłam wziąć małego na ręce i odwrócić się od kota i skończyło się na tym, że skoczył na moje plecy a potem zaczął mnie gonić :/ dostał jakby ataku szału i zaczął dziwnie miałczeć :/ potem już nigdy więcej się coś takiego nie wydarzyło, ale strachu się najadłam niemało :/ teraz też będę bardzo uważać i koteczek będzie musiał więcej czasu spędzać na dworze niż w domu...

Uff wreszcie mogę iść spać... Jakieś choróbsko dopadło mnie i Bartka i teraz czekałam aż mały zaśnie, bo strasznie kaszlał, ale na szczęście mu minęło i mogę mykać do łóżeczka :) a o 4 wróci mężulek z pracy, więc kolejna pobudka :unsure:

[/url]

[/url]

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #936559 przez kocham_cie
monika86 kurcze monia ja też mam kota, franca z niego straszna bo mnie ciągle podgryzuje, ale Antek to może z nim zrobić co chce, położyć się na niego, szarpać za sierść, ogon i kot nic! a jak go zaboli to podleci do mnie i mnie ugryzie i wraca do dzieciaka :S jedyne co to bałam się jak antoś był mały i ten wskakiwał do łóżeczka a że to duży norweski kot to i bałam się ze zrobi krzywdę małemu :/

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #936595 przez ivet89
Czesc :)
Wreszcie i u mnie swieci slonko:)
J.J dziekuje za zyczenia ;) impreza sie udala tylko tesciowa sie nie pokazala :evil:
Meli przepis wzielam z neta. Zrobilam na spod biszkopt ale mozna tez kupic biszkopty jak ktos woli a mase: smietane kremowke 30% ubilam , potem powoli dodawalam dwa opakowania monte (bondi ;) z biedronki:) potem wg. Przepisu zelatyne i pyszne wyszlo. Cala blacha wczoraj poszla. Na wierzch jeszcze pisze polewa ale ja starlam czekolade. Proste , nic specjalnego ale ja najbardziej takie lubie. I zrobilam jeszcze ptysie. Posle link na to ciasto monte zaraz .
Bardzo sie ciesze ze ze stopkami wszystko w porzadku:)

Kocham cie sliczny ten kombinezon:) musze zaczac dzialac i tez szykowac;)

Monika86 dobrze ze z nerami juz ok, mnie pobolewaja co jakis czas ale wyniki okey mam. Tak poza tym to widze ze ty z RUdy slaskiej jestes? To nie daleko w sumie mnie:)

Chodzicie juz w zimowych kurtkach? Ja wczoraj wyciaglam, jeszcze sie zapinam ale czy cala zime obejde to nie jestem tego pewna

Tu wklejam link meli do tego ciasta:

wizaz.pl/kulinaria/przepis-widok-kuchenny,4205,ciasto-monte

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl