BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 6 miesiąc temu #938148 przez kocham_cie
Witam się wieczorową porą :)
Dzieciufff w łóżku, mąż oddelegowany do pracy, a ja w herbatką zasiadam do długiej lektury lutowych mam :silly: oj mam co czytać pewno znowu spędzę dobra godzinę przed lapkiem ;)

Jak u was halooween... bo u nas dzieciaki latają jak szalone, i to naprawdę w pełni profesjonalnych przebraniach była nawet u nas sąsiadka z synkiem przebranym za dynie :woohoo: mały ma troszkę ponad rok więc wygladał wprost cudownie :kiss:

Dziękujemy bardzo za miłe komentarze dotyczące sesji :)

J.J. ale żeś nakupiła... hahhaa zakupoholiczka nawet nie zauważyła że już ma takiego pajaca.... hahaha dobrze że w dwóch różnych rozmiarach :)
Mam nadzieje że samopoczucie już troszkę lepsze ? zdrówka - o edit już wszystko dobrze... super :)

monique1983 oooo super że obędzie się bez insuliny... oby tak już zostało do końca :)

Paulinella witam, i gratuluję synka w brzuszku

luska hahha ale trafiłam z ta wagą :) kurcze powiem ci że jak na bliźnięta to oni naprawdę idą wagowo jak burza...oby tak dalej... no i świetnie że lekarz za w czasu pomyślał o tych sterydach na płuca... nie zaszkodzi a w razie "w" na pewno pomoże ... oczywiście żadnego "w" nie będzie ale jak to się mówi przezorny zawsze zabezpieczony... czy jakoś tak ;)
luska ja nadal nie wiem gdzie ty tych dwóch byków mieścisz... chyba w cyckach bo na pewno nie w tym brzuszku :P

Marti ojej biedny Piotruś znowu go męczy.... mam nadzieję że jak dojdę do końca to znajdę post że wszystko już ok

Ejka84 no to żeś mnie zabiła 80-90 zł za płaszcz używany... no gdyby on był w stanie idealnym to jeszcze... ale z tego co piszesz to raczej nie był! masakra!
Ojej ja też się ostatnio zastanawiałam nad tym w czym małą ze szpitala zabiorę bo muszę coś kupić bo mam same bawełniane pajace i stwierdziłam że będzie bodziak, polarowy pajac, kombinezon i kocyk- myślę że to wystarczy....u mnie powrót do domu w ogóle będzie komiczny bo mój szpital widzę z okna swojej sypialni więc objechanie autem osiedla zajmie nam więcej czasu niż dojście na nogach... pewnie jakby to było lato to byśmy po prostu wózkiem wrócili

olka_ka ooo super fotki... my pierwszą sesję też mieliśmy jak mały miał 2 miesiące i potem jak miał 6, 9 no i na roczek - taki pakiet mu kupiłam za pieniążki z chrztu. teraz raczej się na niego nie zdecyduję bo to troszkę duże obciążenie finansowe i nie wiem czy przy 2 dzieci dam radę to udzwignąć ale na pewno new born w 2 tygodniu życia zrobimy... a potem się zobaczy jak będzie jakaś kasiora extra to na pewno pójdzie na zdjęcia :) a ta ruda piękność to ty ???

meli1990 u nas po zmianie czasu też się troszkę pozmieniało, bo do tej pory antek miał dwie drzemki w ciągu dnia po godzinie a teraz przestawił się na jedna 2-3 godzinna między 12-15 i ja jestem zdecydowanie zadowolona z tej zmiany :cheer:

K1C1A kurcze kicia co to się tak do was wszystko łapie??? niech już sobie pójdzie i nie wraca!

Justyna_1709 jaaaa justyna jesteśmy prawie na tym samym etapie ciąży a mój brzuch jest dwa razy większy... blllee why :side: :S :blink:
Natomiast jeśli chodzi o znieczulicę to niestety ale dziś nic nikogo nie rusza poza czubkiem własnego nosa... podejrzewam ze nawet jakbyś zaczęła rodzić to połowa z otaczających cię ludzi udawałaby żę cię nie widzi... ja ostatnio była w biedronce z młodym w wózku który dostawał wscieklizny bo mu gorąco i co.. przyszła pani otworzyła nową kase a ludzie jakby po złote majty lecieli, i pchają się nie zważając ani na drącego się antka ani na moją ciąże nic i nikt... byłam dosłownie niewidzialna!

ivet89 super że wizyta udana :) najgorsze to teraz znowu czekać te 4 tygodnie na następną ;)

Ejka84 mi zawsze wychodzą nieliczne bakterie w polu widzenia w moczu :) więc tym się chyba nie masz co przejmować

J.J hmmmm wyprawka ja mam 7 pajaców 5 bodziaków na krótki rękaw parę bluzeczek getrów i pólśpiochów.... oooo ale mam dwa kombinezony za to :) w każdym bardz razie przede mną jeszcze długa droga jesli chodzi o kompletowanie wyprawki ;)

I tak jak podejrzewałam po godzinie dobrnęłam do końca :) kaja siedzi mi gdzieś pod prawym żebrem i tak go nogą ugniata że aż mnie boliiiii więc idę się położyć do wyrka może księżniczce ciasno i dlatego mnie tak maltretuje :)

Dobranoc :kiss:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #938149 przez kocham_cie
:)
Edit .... no jest mój post a już myślałąm że go wrąbało :laugh:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #938203 przez Ejka84
Ufff, no i po cmentarnych wizytach ;) . Wreszcie można siąść i podumać, bo co zauważyłam dzis, to straszny pośpiech ludzi, biegają od pomnika do pomnika, zapalają znicz i lecą dalej, i tak od cmentarza do cmentarza. No i oczywiście już w wiadomościach mówią o skutkach pośpiechu :unsure: .
Mam nadzieję, że Wy dojedziecie wszędzie bezpiecznie i wrócicie całe i zdrowe!

Ja się dziś dziewczyny podłamałam...jak sie przebierałam to zobaczyłam, jaki ja mam straaasznyyyy cellulit :evil: . Koszmar po prostu :( . Miałam go też i przed ciążą, ale teraz to jest maskara....
Wczoraj za to, zakupiłam podgrzewacz do butelek z laktatorem ( allegro.pl/wyprawka-podgrzewacz-auto-dom...5537.html#tabsAnchor ), termometr na podczerwień polskiej produkcji Diagnostic nc300 (poleciła mi moja kuzynka, jest mega zadowolona, a i opinie na necie ma dobre, w porównaniu z innymi droższymi), kocyk minky i większy akrylowy. Zostały mi drobne rzeczy + wózek :) .
No i poproszę jeszcze doświadczone mamy o radę. Otóż zastanawiam się, jakie kosmetyki do pielęgnacji dzidzi zakupić na start bo jak czytam na forach te wszystkie opinie i rady to jestem jeszcze gorzej skołowana :blink: . Chodzi mi o to, co kupić aby zapobiec odparzeniom, a co na już powstałe ewentualnie odparzenia? Bo niektórzy chyba mylą pojęcia "przeciw" od "na", bo polecają maści gojące, np Bepanthen, jako środek zapobiegawczy. I właśnie nie wiem w końcu jak to ma być...? :unsure: Czy one są po prostu uniwersalne? Czy żeby zapobiegać powinno się natłuszczać, nawilżać, czy osuszać np Sudocremem? Czy na co dzień, jak nie ma odparzeń kupić zwykły krem pielęgnacyjny, np z Ziajki :S ??
No i co do kąpieli? Bo tez słyszałam różnie, że oilatum jest świetny bo potem nie trzeba dodatkowo natłuszczać skóry, ale jeśli skóra nie wymaga natłuszczenia to po co dolewać to do kąpania? czy skórę powinno się w ogóle natłuszczać, czy nawilżać :woohoo: ? Jeju ja już nic nie kumam haha. :woohoo:

Spokojnego weekendu życzę :) .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938223 przez kocham_cie
Ejka to ja zacznę tak od końca :)
Kosmetki... Po pierwsze nie kupuj tego za dużo bo nie wiadomo jak maluszek zareaguje czy go dana firma np nie uczuli... I tak ja np bardzo stawiałam na jak najmniej chemiczne kosmetyki i najlepiej w tym rankingu wypada hipp dla noworodków oraz kosmetyki z Rossmann babydream obie firmy nie pchają przede wszystkim pegikow i parabenow w skład... Więc ja miałam przy młodym płyn do kąpieli i balsam... Na pupę nic chyba że się odparzyl to bepanthen- sudokrem i jego konsystencja to dla mnie masakra! No ale niestety antek od małego miał problemy ze skórą i musieliśmy przejść na emolienty przed którymi bronilam się rękoma i nogami... Ale jeśli z maluszka skóra wszystko jest dobrze to nie polecam bo od emolientow skóra lubi się uzależniac.
Teraz jak jest starszy to jedyne kosmetyki ktore akceptuje jego skóra to właśnie Hipp i babydream i nawet na ostatniej wizycie nasz dermatolog powiedziała że skład jest naprawdę super :)

No a jeśli chodZi o cmentarz to też byliśmy i jutro dalej a naprawdę mi się nie chce okropnie, choć mój dziec był tak zajarany jak zobaczyl cmentarz po zmroku że zaczął w kółko powtarzać ojej i piszczec że szczęścia :)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938226 przez kocham_cie
Boże ten post i jego składnia wygląda jakby go pierwszoklasista napisał! Sorry Ale mam nadzieję że jakoś ograniesz o co mi chodziło ;)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938243 przez J.J.
Ejka, Paulinella - te rozmiary mnie też rozwalają, wczoraj przywiozłam od siostry męża całą torbę ciuszków, która też mówi że lepiej więcej niż mniej, że dziecku a tu się uleje a tu się obsika, więc wzięłam trochę tego, łącznie ze śpiworkiem, becikiem i czadowymi trampkami. Najwyżej szybciej jej oddam jak mały wyrośnie i tyle i na raz też nie będę wszystkiego prać.

Ejka - to chyba dobrze że nie ma zapachu, może ty nic takiego, widzę że ty też powoli dostajesz z tym wszystkim fisia. Szkoda że z tą wyprawką nie da się tak jak z przepisem na ciasto. Jeden przepis i tyle :)

kocham_cie - widzę że twoje dziecię też lubi sobie tak posiedzieć pod żebrami, może jakaś szczera rozmowa z małą pomoże, hi,hi, u mnie działa :)

Wczoraj były groby ale tylko za dnia, lubię to wieczorne zwiedzanie cmentarza ale w tym roku odpuściłam z uwagi na zatoki, znowu zatyka mi nos, wczoraj gdyby nie vick sinus bym się udusiła, bo znowu jak oddycham ustami to mi strasznie zasycha i piję jak smok :(
Dzisiaj cmentarzy ciąg dalszy, dobrze że słoneczko świeci :)

Spokojnego dnia Wam życzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938246 przez MagdaK
Hej babeczki
I kolejny raz jestem do tylu.
My wczoraj też poodwiedzaliśmy groby wieczorową porą. Później oglądałam film o Agacie Mróz zwyłam się jak głupia później nie mogłam zasnąć bo jakieś głupie przemyślenia mnie dopadły.
Co do ruchów to moje maleństwo jeszcze jest bardzo grzeczne i wręcz trzeba czekać aż da o sobie znać. Nie wiem może przez łożysko z przodu no i jestem za niektórymi z Was prawie trzy tygodnie do tyłu.
Co do kosmetyków to tez bym uważała bo za pierwszym razem kupiłam nivea hipoalergiczne i strasznie uczulily. Teraz moim dziewczynom kupuje ziajke ale spróbuję tych co poleca kocham cie.
Miłej niedzieli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938249 przez K1C1A
Czesc Mminki
Ejka zgadzam sie z kocham cie kup jeden maly balsam i plyn z hipp bo tez slyszalam ze wiekszosc dzieci go toleruje i sprawdzisz jak twoj szkrab bedzie reagowal na te kosmetyki ja uzywalam i uzywam z nivea a jak cos sie dzieje ze skora to oliatum baby( tak to sie chyba nazywa).Co do pupy u nas sudocrem sie nie sprawdzil na odparzenia i zapobiegawczo stosuje bepanthen, u mnie super sprawdzila sie ta masc na bolace sutki podczas karmienia no i nie trzeba jej zmywac przed karmieniem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938250 przez Marti
Ejka, my z kosmetyków na początek mamy: Alantan w kremie do codziennej pielęgnacji pupy przy każdym przewijaniu i Alantan w maści na ewentualne odparzenia. Sudokrem tak jak pisała kocham_cie = masakra, do niczego się nie nadaje. Bepanthen też jest dobry i chyba z Oilatum też jest krem do codziennej pielęgnacji. Ale nam super sprawdzał się Alantan, jest delikatny i bardzo ładnie się wchłania nie pozostawiając grubej, nieoddychającej warstwy.

Do kąpieli mamy Oilatum (wlewasz do kąpieli i niczym nie musisz już smarować). Jedyna wada, że wanienka jest po tym tłusta. Do tego sól fizjologiczna do przemywania oczek (+gaziki sterylne). Buzię i dziąsełka myjesz samą przegotowaną wodą. Na pewno z kosmetyków będziemy potrzebować też krem na mróz - my mamy Cold Cream z Musteli - bardzo dobry, chociaż dosyć drogi.

Raczej nie kupuj Nivei i Johnsona - lubią uczulać. Hipp tak jak pisała kocham_cie jest bardzo dobry, my używamy do tej pory do kąpieli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #938254 przez Ejka84
Witam, przede wszystkim dziękuję za wszelkie rady :) . Chyba na początek kupię płyn do kąpieli i jakiś balsam po, no i do pupy. Oilatum też podobno ma dobre opinie, ale że nie powinno się go stosować jak dziecko nie ma problemów z suchą skórą...
A tak jeszcze przeglądając neta trafiłam na całą serię kosmetyków naszego polskiego "Dzidziusia". Podobno odpowiednik Hipp i Babydream. :blink: . O krótkim, ale tresciwym składzie, bez parabenów, SLSów i innych dziadów :) . Dzidziuś ma również w ofercie odpowiednik Oilatum....ciekawe, ciekawe. Muszę zajrzeć, czy Sroka coś o tym wie :P : www.srokao.pl/search/label/K%C4%85piel . A może któraś z Was miała z nimi do czynienia??
A tu dla zainteresowanych link do Dzidizusia:

pollena.com.pl/dzidzius.html&p=2

pollena.com.pl/produkty-do-kapieli/hipoa...idzius-hydrooil.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #938269 przez Dżasta86
Ejka ja zrobilam ranking płynów i chusteczek ze sroki.pl
- płyn do kąpieli 1. Rossmann: Babydream:Pielęgnacyjny płyn do kąpieli musza mieć opinie IMID lub CZD
2. Rossmann, Babydream Extrasensitive, Öl-Bad
3. Rossmann: Babydream: Wasch und Duschcreme
4. Rossmann: Babydream: Uniwersalny żel do mycia
5. Rossmann: Babydream Natural: Pflegebad mit Calendula
6. Rossmann: Babydream Natural: Waschbalsam mit Calendula
7. HIPP Babysanft: Pielegnacyjny Płyn do Kapieli
8. FlosLek: For Baby: Emulsja do kąpieli dla niemowląt i dzieci

Chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem Real quality baby wet wipes fresh Real, TiP Baby wet wipes Dada Cotton Ultra Sensitive Rossmann, Babydream, Komfortowe chusteczki pielęgnacyjne z olejkami , Babylove, Wickies comfort&big Sensitive (marka kaufland), Toujours Baby Wipes Sensitive, Tibelly baby sensitive (netto) , TAMI Cotton natural Care, Huggies, Natural Care, Chusteczki pielęgnacyjne, nawilżane .

Ja zaczynam szukać wózka :P pozniej moze pojade do empiku po jakaś ksiażke związaną z macierzystwem itp Chociaż dalej myśle zeby sie troche wstrzymac i zaczac kupowac po swietach jak będą super promocje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938280 przez dotik1991
Zapraszam serdecznie Panie w ciąży na badania prowadzone przeze mnie w ramach pracy magisterskiej.
Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i zbieram dane dotyczące doświadczeń kobiet na temat swojego dziecka w czasie ciąży.
Badanie jest całkowicie dobrowolne i anonimowe. Odbywa się w całości przez internet. Polega na wypełnieniu dwóch wysłanych przeze mnie krótkich kwestionariuszy i odesłanie ich z powrotem na adres e-mail lub wysłanie na adres Wydziału.
Więcej informacji na ten temat pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Drogą mailową będzie również możliwość udostępnienia chętnym osobom końcowych wyników ogólnych z mojego badania.
Opis i wszystkie informacje będą zawarte w mailu, które wyśle po zgłoszeniu.
Zainteresowane Panie proszę o zgłoszenie się na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(w temacie wiadomości proszę wpisać zgłoszenie)

Z góry dziękuję za zgłoszenia i poświęcony mi czas.
Dorota Kowalczyk

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938417 przez Dżasta86
Kurde zamówiłam lampy ponad dwa miesiące temu i dalej nie ma! dzisiaj sie juz wkurzyłam i zażądałam zwrot pieniędzy. Szkoda że wcześniej nie wyczytałam opinii na necie tej firmy to bym sie zastanowiła dwa razy. Jak macie kupować lampy to na twoje-lampy.pl uważajcie.

Cos cicho u nas az sie boje :P
Ja co raz bliżej jestem pomysłu żeby kupić wszystko w okresie świątecznym. a wózek po nowym roku , może modele wejdą now i t stare będą ciut tańsze.
A tak się zastanawiać zaczełam czy te nakładki na bolące sutki przy karmieniu to coś dają ? Podobno dość częsty problem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938418 przez K1C1A
Dzasta nie mam pojecia o nakladkach ,ja uzywalam jedynie wlkadek zeby mleko nie przeciekalo i chronily sutki przed otarciami ale bolec i tak bolalo i wydaje mi sie ze zadne nakladki nie pomoga ,kilka dni i sutki same sie zachartuja.Co do lampy ,niestety czasem tak bywa ,ja ciagle nie moge sie przekonac do zakupow przez neta

Cisza taka bo pewnie mamuski odpoczywaja po cmentarnym maratonie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #938439 przez MagdaK
Dżasta ja używałam tych nakładek z aventu, ale ja już chyba taki typ jestem że z karmieniem to zawsze hard core przechodzę. Jakieś mocno wrażliwe te moje sutki. Moja pierwsza córka wisiałaby na cycu 24 h/dobę i cycki miałam poranione masakrycznie, więc próbowałam w nakładkach, ale mój ogromny biust i ciężko mi było to ogarnąć. Przy drugiej było łatwiej bo jadła co 3-4 godziny na początku więc moje piersi miały czas by wypocząć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl