BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #307556 przez gosia_ann
Witajcie ;)
Nie odzywałam się ostatnio, ale dzielnie nadrabiałam zaległości i jestem już na bieżąco.
Dużo się działo przez ostatni miesiąc, urodzinki naszych dzieciczków, ich nowe osiągnięcia, pierwsze kroczki, nowe zęby, siniaki (buziaki dla Dawidka) ... można by długo wymieniać.

U nas również nie gościła nuda. W święta się zaręczyłam, dostałam wymarzoną pracę (teraz jest dla mnie przekleństwem). Zosia nauczyła się chodzić, ma już 7 zębów, ładnie je używając własnych paluszków, choć kubek niekapek jest fee. W żłobku znowu jej trochę nie było bo dosyć często nam choruje. Waży przeszło 12 kg, ubranka nosi w rozmiarze 86 choć stają się ciasnawe, pieluszki "piątki". Jak wspomniałam od tygodnia chodzi, choć to na razie jej początki i jeszcze się chwieje ;) jak się rozkręci to całkiem nieźle jej idzie! Od tygodnia mamy również mały strajk jedzeniowy, obiadki są bleee, ręce mi już opadają, nie chce jeść i już. Mam nadzieję, że za pare dni zgłodnieje.
Roczek również się udał. Było 11 dorosłych i 3 dzieci. Torcik bardzo smaczny. Prezenty udane, żyrafka coraz częściej spełnia funkcję jeździka a nie tylko przepychacza, choć Zosia potrafi ją całą unieść do góry. Gąsienicę niestety musiałam reklamować, bo przestała normalnie grać :(
Jeśli chodzi o moją wymarzoną pracę, to moja radość trwała bardzo krótko :( to co się dzieje u mnie w pracy mogę przyrównać do mobbingu :( długo nie wytrzymam, taka atmosfera mocno wsiada na psychikę. Jest nie fajnie i do kitu wręcz :(

Chciałabym na wszystko wam odpisać, ale nie wszystkie wątki pamiętam, choć podczytywałam na bieżąco.

Zamieszczam kilka aktualnych fotek
Pierwszy choć nieoficjalny roczek przypadający w dzień dziadka

Solenizantka

Zosia postanowiła że będzie grzeczna i wybrała różaniec ;)

Nasz smakowity torcik


Jeden z prezencików

Uczymy się korzystać z żyrafki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #307950 przez renata329
dawidek czuje sie juz lepiej pierwsze dni po szpitalu były tragiczne ,budził sie w nocy i rozgladał sie gdzie jest,nie chciał sie nawet połozyc do przebrania i na zmiane pampetrsa bo myslał ze zaraz bede mu cos robic na siłe tak jak w szpitalu przy pobieraniu krwi Miskiewicz moj Dawidek usypia na podłoce na poduszce ale to tylko wieczorem a w dzien niestety przy kompie przy ogladaniu bajki albo przy tv NATKA Piotrus jest dzielnym chłopcem wiec dla niego szczepienie to mały pikus

[url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17870 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308151 przez ifka
hej dziewuszki :)

U nas od wczoraj tragedia zębowa :ohmy: :( .Wychodzą dolne 4 (mam nadzieje,że tylko one na ten moment).Bardzo dokuczają Lusi, dziąselka ma 1,5 raza większe niż normalnie :( :( .Aż w szoku byłam jak to zobaczylam-zewnętrzną scianką to aż na wnętrze policzka się wpychają :ohmy: :( .A co za tym idzie w nocy nie sypiamy (średnio -4 godz. wyrwane ze snu) i je gorzej.

Renatka, to dobrze,że już w domku jesteście.Dla dziecka pobyt w szpitalu to wielkie przeżycie, dla rodziców też. Całujemy Was z Lenką :kiss: :kiss: .

Natka, parapetówka mówisz.I my nie zaproszone?Oh Ty gadzinko nie ładnie :silly: :kiss: .A poważnie, to super,że juz na nowym miejscu.I które to mieszkanko to na osiedlu Waszym?Chyba dobrze pamiętam? ;) .Widzzisz małymi kroczkami i Piotruś zacznie sam jadać :) :kiss: .U nas na szczepieniu było sporo płaczu i później lekka gorączka.

Jeśli chodzi o spanie,to u nas na rączkach.Muszę ją polulać,zaśnie i do łóżeczka wtedy.Ale jest też tak,żewieczorem to J ją usypia i on ją tylko "odkłada" jak wstaje w łóżeczku.Trwa to 30 min. do godz. ,ale bez płaczu zasypia wtedy sama.

Gosia, no nareszcie. Zastanawiałam się co u Was :kiss: .Zosienka to już duża dziewczynka :) .2 kg większa od Lenki :blink: .Takie wahania jedzeniowe i u nas są , ale najczęściej przy zębolach właśnie. 7 to już pokaxny arsenał gryzeniowy :) .Oczywiście serdeczne gratulacje zaręczynowe :woohoo: :kiss: :kiss: .Jakaś bliższa czy dalsza data już znana? :) A z tą pracą, to fatalnie :ohmy: :angry: .Czy ta sytuacja dotyczy Ciebie?Może warto by coś z tym zrobić.....Wiem, wiem łatwo się mówi,bo praca potrzebna. Ale tak się nie da normalnie funkcjonować wrr.....


Lenka ma własnie drzemke, więc chwilę odpoczywam ja i moje plecy.Bo przez te zębole to bidulka stale na rączki chce :( .Jeszcze do tego owulacja i brzuch bardzo boli :angry: :S .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #308206 przez Natka
Renatko super ze Dawidek się już lepiej czuje :) :) niech odpocznie dobrze i dojdzie do sil :)

Gosia po pierwsze gratulacje z powodu zaręczyn :* :* to kiedy wesele :) ??
Co do twojej pracy i mobbingu to wiem nieco na ten temat :( razem z kolezanka szef nas strasznie traktowal :( wiec wspolczuje ci kochana , badz silna i nie daj sie a najlepiej moze zmien prace

Zosieńka ślicznie wyglądała na urodzinkach :* :* :* i super ze juz stawia pierswsze kroczki :)

My wczoraj na szczepieniu i Piotrus byl bardzo dzielny nawet nie zaplakal ( yo ja sie chyba bardziej balam niz on :P )

Ifka no niestety nie dalo sie wszytkich zaprosic mam nadzieje ze mi wybaczysz B)
Ale jak juz mamy ten temat .. to moze jakies spotkanie ?? bylby ktos chetny ? Chetnie bym zobaczyla nasze szkraby razem w akcji :) :)

Ifka wspolczuje ci zebow naprawde :( a wiem ze nas to jeszcze czeka .. jak to Piotrus on ze wszystkim ma czas :P :P

A co do mieszkania to wogole całkiem inne bo w ostatniej chwili oglądaliśmy 3 mieszkanie i to było to :) :)

Edit:

piotrus ma jutro bal karnawałowy w żłobku i musze mu cos kupic :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #308220 przez ifka
spotkanie, tak, bardzo chętnie :lol: .Tylko jak je zorganizować :unsure: :huh: .

Nie wiem jak reszta dziewczynek ,ale ja oczekuję fotek mieszkaniowych ;) :) .

Bal....fajnie :lol: , jakie plany na przebranie? :woohoo:

Natka,podaj mail :) .Ja mam książkę o spaniu od Pulpecji :kiss: :)


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308268 przez Natka
trza by bylo zaczac od tego kto by byl chetny :D :D

Fotki beda jutro wiec dodam ale prosze sie nie smiac :P

wlasnie zaraz jade z M do sklepu (zapytal mnie dzis czy dam rade wczesniej wyjsc z pracy, ciekawe czy ma jakas niespodzianke dla mnie z okazji walentynek :P )

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


a tak pozatym zycze wam kochane udanych walentynek i duzooooooo milosci
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #308436 przez motylek85
Natka napisał:


Macie moze jakies poradniki lub linki w ktorycj pisze jak najlepiej usypiac dziecko ?? Bylabym bardzo wdzięczna lub jakies dobre rady na usypianie :D


kochana ja niedawno przechodziłam uczenie Olka zasypiania samemu w łóżeczku i jest 100% sukces:D trwało to 2 miesiące ale teraz zasypia sam bez problemu i płaczu:) U nas z racji tego, że ostatni posiłek jest o 21 to do tej godziny pozwalałam się małemu wyszaleć ale po kaszce czas spać. Kładłam go do łóżeczka, dawałam smoczka na zmianę z piciu bo wstawał i chciał się bawić ale byłam nieugięta i każde jego podniesienie się kwitowałam ponownym położeniem i przykryciem go. Nieraz to usypianie trwało pół godziny, godzinę, a czasem i więcej... siedziałam w tym czasie przy nim na krześle ale tak żeby mnie nie widział bo wtedy szalał. Nie obyło się bez płaczu i nerwów moich ale w końcu konsekwencja się opłaciła:D Myślę, że w uczeniu dzieci nowych rzeczy bardzo ważna właśnie jest konsekwencja bo nie można np jednego wieczora usypiać w łóżeczku a drugiego brać do siebie bo tak wygodniej. Teraz Olek po kaszce o 21 idzie spać najpóźniej o 21.20 ale bez płaczu, nerwów i stresu:D polecam tą metodę:) myślę z resztą, że innej nie znajdziesz;)

Renatko, Dawidek dzielny chłopak i szybciutko z tego wyjdzie a swoją drogą to teraz oczy w okół głowy trzeba mieć, my co prawda nie mamy schodów w domu ale też mały włazi na co popadnie i już nie raz z czegoś zleciał... Po twojej historii przypomniało mi się jak moja chrześnica mając 4 miesiąca spadła z łóżeczka (z tego najwyższego poziomu), po prostu zarwało się i nie dość, że spadła to jeszcze ta drewniana drabinka na którą się kładzie materac spadła na nią. Też leżała w szpitalu bo miała tak jak Dawidek, zaczynała być śpiąca i nie reagowała jak mama do niej mówiła. Na szczęście skończyło sie na strachu tak jak i u was...

Gosiu ja także składam życzenia z okazji zaręczyn:D śliczną masz córcię i jakie fajne przyjęcie było:D i jaki toooort:D mniam:D co do pracy to często ostatnio słyszę skargi na traktowanie, nie wiadomo co się z tymi ludźmi dzieje... dostaną trochę władzy i już myślą, że mogą wszystko i wszystkich traktować jak zero... ech szkoda słów...

Ifka ty kobieto to się wyśpisz chyba dopiero jak ci dziecko na studia wyjedzie albo za mąż wyjdzie i się wyprowadzi hahaha:D ciągle coś przeszkadza wam się porządnie wyspać :silly: a co do Lenki to smaruj dziąsełka i dawaj jej przeciwbólowe syropki, może to jej ulży:)

Laski co do spotkania to chyba mało realne:( każda z nas mieszka tak daleko od drugiej... ech a szkoda, bo tak mi tu brakuje jakiejś pokrewnej duszy, kogoś z kim można by poplotkować i kawkę wypić... wiecie tak w realu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308467 przez ifka
motylek85 napisał:


Ifka ty kobieto to się wyśpisz chyba dopiero jak ci dziecko na studia wyjedzie albo za mąż wyjdzie i się wyprowadzi hahaha:D ciągle coś przeszkadza wam się porządnie wyspać :silly: a co do Lenki to smaruj dziąsełka i dawaj jej przeciwbólowe syropki, może to jej ulży:)


Oj tak i to ciągle są te
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
:( :S .Smaruję (o i le da się akurat dotknąć) i syropek też daję. Oby dzisiejsza nocka była lepsza :huh: :dry: :( .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308906 przez gosia_ann
Ifka współczuję zębolków. Ja smarowałam bobodentem i dawałam nurofen. Teraz jak myję jej zęby tą silikonową nasadką na palec to też grymasi, więc zęby jeszcze wychodzą. Z jedzeniem jakby minimalnie lepiej, obiadki ze słoiczka zjada, dzisiaj rano na śniadanie kaszkę łyżeczką zjadła nawet ;) teraz marudzi więc chyba chce spać.

Renia dobrze że z małym wszystko ok. Nastraszyłaś nas niesamowicie.

Motylku mi niestety brakuje cierpliwości i konsekwencji :( ale może kiedyś dam radę i się przełamię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #309656 przez gosia_ann
Pierwsze kroczki Zosi



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #309742 przez motylek85
Zosieńko gratulacje:D super te nasze dzieciaki wyglądają jako chodzące maluszki:D takie małe krasnalki hehe:D

Gosiu ja też myślałam, że wybuchnę jak wieczór nadchodził i był płacz, krzyki a nawet gryzienie mnie ale zawzięłam się w sobie:) jak zaczniesz stosować tą metodę to po kilku dniach będzie ci szkoda tego co już jest za tobą i małą i będzie ta konsekwencja w działaniu:) nie można tylko nabierać się na te niewinne oczka, które niemalże mówią "weź mnie z tego łóżeczka" - wtedy odkręcałam głowę albo wychodziłam na chwilę bo bym nie wytrzymała ale dziś ze spokojem kładę go i on bez problemu sam zasypia:) dziś nawet rekordowo szybko bo o 19:35 już spał:D

Iwonka, u was to jakiś wyjątkowo straszny okres wychodzenia ząbków... słyszałam, że diecko może być wtedy marudne ale u was to już chyba wieeeki trwa... jedyne w takim razie czego mogę życzyć to cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości:) kiedyś w końcu wszystkie wyjdą:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310220 przez ifka
Zosieńka ,ale smigasz cudnie :) :kiss: .Wszystkie te nasze szkraby tak śmiesznie chodza na początku jak kaczuszki :laugh: :) .

U nas bez zmian.Nadal gorączka (od wtroku) .Marudzenie non stop, brak apetytu i rzadkie kupki. dobrze,że sporo pije. Ale dzis dała pomasowac żelem dziąsełka i czuć zębole w dziąsłach już, takie uwypuklenia, więc może juz niebawem.
Cierpliwość to pikuś, tylko bardzo mi jej szkoda :( .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #317497 przez gosia_ann
Hej hej :) Zosia właśnie demoluje mi pokój hehe nie ma miejsca na dywanie żeby nie leżała jakaś zabawka ;) Z chodzeniem idzie nam coraz lepiej. Cierpimy jedynie z powodu zęba :( boli ją bardzo, wychodzi jej nareszcie górna lewa jedynka, ma mega spuchnięte dziąsło, oby niedługo wyszedł ten ząbek.
Poza tym dostałam wypowiedzenie z obecnej pracy w SO z czego się cieszę, bo nie muszę zwalniać się sama. Mam możliwość powrotu do poprzedniej pracy więc git :D:D ale potwierdzi się to w poniedziałek.
Zosia waży 12,150 kg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #317794 przez Natka
witajcie dziewczyny :)

ja juz 4 tydzien chora jestem ... ale widze juz jest lepiej w pn dostalam antybiotyki i juz sie lepiej czuje

Gosiu my tez cierpimy z powodu zabkow. Piotrek od 3 dni zawsze na wieczor dopada go goraczka nie spi i strasznie marudzi a przez dzien jakos ok. Dzis kontrolnie idziemy do lekarza :)

Gratki dla Zosienki ze juz coraz lepiej chodzi a nam lekarka powiedziala ze P ma strach zeby sie sam puscic :) oj nie wiem z czego to mu sie wzielo

caluje was mocno :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #319125 przez kaaroolina
Witam mamuśki!
Mam do Was ogromną prośbę a mianowicie bardzo potrzebuję Waszych opinii na temat kaszek Nestle. Wzięłam udział w programie promującym te właśnie kaszki i dlatego potrzebuję wszelkich informacji o Waszym poglądzie na temat tego produktu. Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
Serdecznie pozdrawiam

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13363
http://www.suwaczek.pl/cache/4e5eba1b35.png?html"></a>
http://s2.pierwszezabki.pl/037/037105982.png?5329

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl