BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

13 lata 4 miesiąc temu #44497 przez Asta
mania 82, ja również gratuluję! :)

Święta zbliżają sie wielkimi krokami a u mnie brak pomysłówn na prezenty... :dry: W domu czeka mnie niewielki sprzątanie, bo siedząc w na zwolnieniu mam duuuuużżżżżżżooooo czasu i wszystko powolutku posuwa się do przodu. :) U nas Święta też na gotowe - jak co roku najpierw u jednych rodziców pózniej u drugich :blink:

Dla mnie także wyznacznikiem czasu są wizytu u lekarza - ledwo wyjdę z gabinetu i już nie mogę doczekać się następnej, żeby zobaczyć maleństwo i ... te małe rączki i nóżki, które tak się rozpychają :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44597 przez koliber1
Hej!
My juz po wizycie.Okazalo sie ze ten caly stres byl w ogole nie potrzebny.Lekarka bardzo mila i wszystko dokladnie tlumaczyla ,jesli cos bylo niezrozumiale,bo tak jak juz pisalam wizyta byla w jezyku obcym.Dzidzia dobrze sie rozwija no i pozwolila sie podgladnac.Bedzie dziewczynka:)tatus byl chyba troszke zawiedziony,ale juz po chwili mowil...moja mala ksiezniczka :) wiec chyba bedzie oczko w glowie :laugh:
No a teraz nic,tylko czekac na kolejna wizyte :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44616 przez mania 82
Hej :-)

Dziekuje za gratulacje :-) Moj pomysl na imie to od zawsze Jakub, nie wyobrazam sobie innego imienia dla swojego synka a maz sie upiera ze mu sie nie podoba :-/ Ale mam nadzieje ze do maja uda mi sie go przekonac. Kolejna wizyte mam w pierwszej polowie stycznia i wtedy bede miala badanie polowkowe, takze stres bedzie 100 razy wiekszy niz przed normalna wizyta :-/ juz sie boje o tym myslec. Ale poki co wszystko jest w porzadku wiec zyje nadzieja ze tak pozostanie. Z tymi bolami brzucha to mnie jeszcze bardziej uspokoilyscie piszac ze tez je macie, w koncu jestesmy na podobnych etapach ciazy wiec objawy pewnie beda zblizone :-) A powiedzcie jeszcze czy czujecie juz ruchy dzieciatka? Bo mi lekarz powiedzial ze jz teraz w kazdej chwili moga sie pojawic, a do ok 20 tygodnia wrecz powinny takze z niecierpliwoscia ich wyczekuje.

U nas Swieta tez na gotowe, Wigilia najpierw u jedbych rodzicow a potem u drugich, podobnie swieta.

Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44620 przez Agnieszka84
hejka:)
Ja jestem w 18 tygodniu i jeszcze żadnych ruchów nie czuje:( Mam nadzieję, że niedługo to nastąpi, bo już jestem zniecierpliwiona. Mam nadzieję, że moje maleństwo będzie ruchliwe;) Brzusia też nie mam nadzwyczajnie wielkiego ale pani dr uspokoiła mnie, że jak uprawiałam jakiś sport przed ciążą, a ćwiczyłam trochę, to możliwe, że mięśnie dobrze trzymają i brzusio wybije się później. Ja przytyłam ok 3 kg. Jak wygląda w waszych przypadkach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44634 przez mania 82
Ja tez jestem w 18 tygodniu dlatego juz sie nie moge doczekac babelkow w brzuchu :-) bo tak to sie podobno na poczatku czuje :-) Jesli chodzi o wage to przytylam 2,5 kg takze na razie spokojnie. Brzusio tez nie za duzy aczkolwiek powoli juz widac ze to nie grochowka ;-) hehhehhe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44641 przez sylka
Dziewczyny maluchy mają jeszcze czas, ponoś prawidłowo ruchy powinno poczuć sięchyba do 21tc. Każda kobieta odczuwa je w innym czasie, jedne czybciej inne później. Grunt że maluszki zdrowe rosną :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44649 przez Agusiak
koliber1 gratuluję córeczki :) Na pewno będzie oczkiem w głowie tatusia, przeważnie tak jest. Będzie córeczką tatusia ;)

Też nie mogę doczekać się ruchów Maluszka. Lekarz powiedział mi, że za ok. 2 tygodnie powinnam poczuć jakieś bulgotanie, bąbelki, i że to będą ruchy dziecka :) więc czekam :laugh:

Ja przytyłam jak do tej pory jakieś dwa kilo, ale coś czuję, że szybko to nadrobię. Ostatnio więcej jem, częściej jestem głodna i nawet rano budzę się już głodna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44759 przez koliber1
Agusiak dziekuje za gratulacje! :)

Ja mam w tej chwili 18 tydzien,bulgotanie czuje juz od jakis 2 tyg,a wlasciwie to ja porownuje to do pileczki ktora odbija sie o scianki brzucha :) a w tym tygodniu czuje juz delikatne pukanie szczegolnie w nocy i rano po przebudzeniu.Dziewczyny to jest na prawde wspaniale uczucie :laugh:

Przytylam jak do tej pory 3,5 kg,a brzuszek jest juz dosc widoczny ,szczegolnie wieczorkiem.Ale wlasnie u kazdej jest to inaczej,ja w sumie jestem dosc wysoka i szczupla wiec moze dlatego.Porod po usg przesunal mi sie o 5 dni,a jesli mala nie bedzie chciala wyjsc to wywolywac maja mi w dzien matki :laugh:

Zycze cierpliwosci w czekaniu na pierwsze ruchy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44815 przez lidia83a
Cześć dziewczyny :)
brrr, co za pogoda, cała przemokłam dzisiaj. Ja od początku ciąży przytyłam 3,5 kg, przed ciążą miałam ok 4-5 kg niedowagi. Pierwsze ruchy Maleństwa poczułam w 16 tygodniu, tzn. czułam raczej jakbym miała w brzuchu balonik z wodą, która się przelewa. Obecnie czuję czasem takie bardzo delikatne pukanie, trwa to niestety zawsze krótko i rzadko się zdarza. Ale dziś poczułam dzidziusia zanim jeszcze wstałam z łóżka i był to wspaniały początek dnia :)
Wiecie co, nie wytrzymałabym chyba do końca ciąży nie wiedząc, czy to chłopiec czy dziewczynka. Jest to dla mnie obojętne, ale bardzo nie mogę się doczekać wiadomości kto się urodzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44885 przez lopez2010
Witajcie majóweczki
Ale naskrobałyście dużo. Fajnie

Ja oczywiście dla przypomnienia jestem juz w 20 tyg, termin mam na raz 3 maj innym razem 05 maj więc sama już niewiem. To moja II ciąża i ruchy wyczuwam już od 15 tyg. tak to takie bulgotanie a teraz już wyraźne zaczepki od wewnątrz. Niesamowite to uczucie.

Od 2 dni jestem chora - przeziebienie ale meczy mnie okropne.
Tak więc czosnek, miód - pokocham to napewno na dłuższa metę - bo to naprawde działa na mnie kojąco. najgorszy jest kaszel bo wszystko mi tam w środku rwie i boje sie każdego kaszlenia bo moje maleństwo napewno to jakoś odczuwa.

Jutro mam wizytę u Gina to napewno jakoś mnie uspokoi albo i nie.

Pozdrawiam was majóweczki i piszcie dużo bo super was jest czytac.
Aneta z Bielska-B. :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45379 przez Mariquia
Witam Wszystkie Przyszłe Mamy :laugh:

Ja również zaliczam się do Waszego szczęśliwego grona i chciałam się z Wami serdecznie przywitać!!!
Mam na imię Monika, mieszkam w Poznaniu, mam 28 lat, jest to moja pierwsza ciąża.

Czekamy na ...SYNUSIA :kiss:

Na ostatniej wizycie bylismy w Mikołajki i nasz Mały Szkrabek od razu postanowił pokazać rodzicom, z kim mają do czynienia :)

Na razie czujemy się super, wyniki mamy dobre. Początek ciąży był trochę nerwowy, ale na szczęście ominęły nas mdłości i inne niedogodności.

Na razie tyle!

Ściskam wszystkie brzuszki i mamusie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45384 przez Agusiak
Mariquia witamy Ciebie i Twojego synka w brzuszku na forum :)
Bardzo miło, że do nas dołączyliście :)

Ja powoli zabieram się za przedświąteczne porządki. Nie będę jakoś specjalnie się przemęczać ani też sprzątać wszystkiego na błysk ;) raczej z grubsza ogarnę mieszkanko i tyle :)

Ostatnio jestem jakaś taka senna, ale to może przez tą pogodę. U nas przez ostatnie dni sypie śnieg. Chciałabym żeby było biało na Święta. Może się to uda :)

Jesteśmy zapisani na kolejne badanie prenatalne na 3 stycznia, tym razem w 3D :) Może wówczas poznamy płeć Naszego Szkraba.

Pozdrowienia dla Was wszystkich :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45394 przez Mariquia
Witaj Agusiak :)

My też kolejne badanie mamy 3 stycznia!!!

Masz jakieś preferencje dotyczące płci dzidziusia? Ja szczerze mówiąc liczyłam na córeczkę, tak że nawet miałam wyrzuty sumienia wobec syneczka, ale najważniejsze, że Maluch jest zdrowy!

Mąż obiecał mi, że kiedyś będziemy mieli dziewczynkę, a Nasz Synek bedzie cudownym i dumnym starszym bratem!

Nie przemęczaj się z tym sprzątaniem!!!

:kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45399 przez Agusiak
płeć dziecka jest mi naprawdę obojętna, chociaż przyznam szczerze, że chciałabym mieć taką małą,śliczną dziewczynkę, której mogłabym zaplatać warkoczyki, hihihi :laugh: . Wiem, że córeczka będzie dla męża oczkiem w głowie i małą księżniczką, ale wiem też, że gdzieś tam po cichu liczy na synka, jak to facet ;) Zwłaszcza, że ciąży na nas presja przedłużenia rodu ;). Mąż jest jedynym mężczyzną w rodzinie mogącym uratować nazwisko rodowe. Nie jest to dla nas jakieś istotne, rodzice męża bardzo by chcieli mieć wnusie, bo mają dwóch wnuczków, więc dziewczynka byłaby miłą odmianą. Ja będę się cieszyć i z chłopca i z dziewczynki, byleby Maluszek był zdrowy i mąż czuje tak samo. Zawsze można będzie postarać się o kolejnego Brzdąca :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45426 przez Agnieszka84
cześć dziewczyny:D
od ostatniego czwartku jestem na l4:D W końcu odpocznę trochę i będę mogła zrealizować sie trochę jako typowa gospodyni w domu;) 28 grudnia mam usg 4d i szczerze to liczę na to, że maleństwo pokaże kim jest;) Oby tylko było zdrowe, nic więcej mnie nie interesuje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl