BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

13 lata 2 tygodni temu #107270 przez Agusiak
hej, my już po wizycie. Nasza córcia waży 2800 gram, czyli przybiera na wadze tak jak podał nam lekarz z prenatalnego. Ale nie ma też się co zbytnio wagą z USG przejmować bo te sprzęty podobno mogą mieć przekłamanie ok. 400 gram, tak powiedziała dziś Pani dr :silly: Duże czy drobne, ważne żeby zdrowe te nasze dzieciaczki były :kiss: :) :kiss:

Miłego wieczoru :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu - 13 lata 2 tygodni temu #107378 przez Joleczka
Hej Mamusie!! :)

Tyle się napisałam i skasowało mi się-nie sprawiedliwe!! :angry: :angry:

U mnie jakoś pomału, nie zaglądałam dawno bo dużo odpoczywam, brzuszek trochę już ciąży i czasami boli podbrzusze. Byłam wczoraj na wizycie, po badaniu lekarz powiedział że mam już 1 cm rozwarcie, nie wiem czy to dużo ale zaczęłam panicznie bać się porodu. Jestem słaba psychicznie i fizycznie na każdy ból i stąd to przerażenie! Za tydzień kolejna wizyta, ostatnie usg i potem czekać na poród...

Widzę że u Was i Waszych dzieciątek wszystko OK cieszę się bardzo i oby tak dalej! :)
Remonty zakończone lub prawie a u mnie jeszcze nie zaczęte, mąż przełożył malowanie na długi majowy weekend, mam nadzieję że zdąży...

Pozdrawiam Was gorąco!!

PS A to mój Bunio, dziś zrobiłam sesje zdjęciową Domku Magdalenki!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107379 przez aniamaj133
Cześć. My też już po wizycie!
Moja mała waży 2600g, ogólnie zawsze była drobna, ale lekarz stwierdził, że przez miesiąc jaki pozostał do porodu powinna dobić do min. 3 kg :)
Ogólnie wiek ciążowy zachowany, tylko jakiś słaby odczyt tętna z pępowiny i mam go kontrolować, czyli przyjść za 2tygodnie na wizyte. Ale ogólnie bicie serca było prawidłowe więc nie bardzo rozumiem o co chodziło.

Ściskam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107380 przez gumisiowa
Hej,
Dzisiaj byłam na USG. Krzysiu waży już 3kg a tu jeszcze 3 tygodnie :) Poza tym wszystko ok choć na USG już niewiele widać bo szkielet już bardzo skostniał, ale widać było buzie – i strasznie słodziutko wygląda :)
Pan dr stwierdził, że mam taki brzuszek że już mogę rodzić spokojnie hehe – ale mam nadzieję, że dopiero po świętach bo wybieram się ostatni raz do domku przed porodem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107382 przez aniamaj133
Mierzyłyście obwody Waszych brzuszków?
Ja zrobię to jutro i napisze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107384 przez gumisiowa
Ja mam 104 cm :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107387 przez aniamaj133
Zmobilizowałam się jednak w tej chwili i w najszerszym miejscu mam 108cm:)
Do 120 jest norma, powyżej wyczytałam, że grozi wielowodzie.
Ale dziś lekarz zauważył, że mam mało wód płodowych, ale chyba nie mam na to wpływu :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107512 przez Agusiak
cześć dziewczyny!!

O mamo co to zaś jest to całe wielowodzie :ohmy: :unsure:
Normalnie na każdym etapie jakieś "zagrożenia" :angry:
Ja wczoraj zmierzyłam brzuchol, to w pasie mam 110 cm, ale jak mierze w biodrach to mam ponad 120 cm.

Nad ranem złapały mnie tak straszliwe skurcze obu nóg, że aż wyć zaczęłam z bólu bo nie umiałam sobie z tym poradzić. Żeby to tylko w łydkach, ale złapało także w kolanach i udach, normalnie całe nogi. Już miała dzwonić po męża. Jak ja poród przetrwam jak drę się przy skurczach nóg :( :( :unsure:

Ale pogoda za to piękna, kurier właśnie przyniósł paczuszkę z akcesoriami dla córci, a jutro wyjeżdżamy z mężulkiem na Święta do domku letniskowego :lol: :lol: Już się nie mogę doczekać :)

Miłego dnia Kochane :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107658 przez aniamaj133
Witajcie!

Mam dziwne wrażenie, że obniżył mi się brzuszek :dry:
Moja Mama też tak stwierdziła... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107825 przez Agusiak
aniamaj133 wszystko możliwe, teraz to już trzeba być czujnym. Moja koleżanka była ostatnio robić rozeznanie w porodówkach i na jednej z nich położna powiedziała, że właśnie urodził im się zdrowy dzidziuś z terminem na 19 maja.
Mnie się brzuszek nie obniżył, ale coraz częściej mnie kłuje w podbrzuszu, że muszę wziąć no-spę, a w nocy brzuch robi się cały twardy. Pani dr stwierdziła, że i tak nic z tym teraz nie zrobimy bo już będzie co ma być.
Także już trzeba trzymać rękę na pulsie i obserwować siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #107958 przez lidia83a
Hej :)
obwód mojego brzucha wynosi równe 100 cm :) Na ostatnim usg dowiedzieliśmy się, że Mała jest już bardzo nisko i w każdej chwili wszystko może się zacząć :) A jak się nie zacznie, to mamy cesarkę 4-go maja. Już nie mogę się doczekać :) a to już tylko niecałe 2 tygodnie.

Życzę Wam zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt wielkanocnych :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #108161 przez Agusiak
cześć dziewczynki!!

Ja tylko na chwilkę złożyć Wam życzenia, bo zaraz ruszamy, a tam w pobliżu nigdzie internet bezprzewodowy nie łapie.

Życzę Wam więc wesołych, pogodnych, prawdziwie rodzinnych Świąt oraz zdrowia dla Was i Maluszków :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #108181 przez aniamaj133
Hej Dziewczyny!
Ja również dołączam się do zyczeń!
Odpocznijcie w te święta, bo już za niedługo te siły będą nam bardzo potrzebne :laugh:
Zajadajcie się ciastami, czas na dietę będzie później :lol:

Ściskam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #108216 przez Agnieszka_86
Ja też życzę Wam dziewczynki wesołych, pogodnych, rodzinnych Świąt oraz dużo, dużo zdrówka i jak najłagodniejszego rozwiązania w maju... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #108424 przez magga146
ja tez zycze zdrowych i wesołych Swiat Wielkanocnych no i mokrego dyngusa ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl