BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

11 lata 2 tygodni temu #643716 przez Agusiak
u nas też póki co nie pada ale jest pochmurno i chłodno, tzn dla mnie bomba ale młodej z krutkim rękawem nie da się puścić ;)

Sylka udanych odwiedzin :)

Ja poodkurzałam domek i teraz odpoczywam przy kawie i Barwach Szczęścia :silly: a potem mykamy na wyprawę do lasu :) T pobiega z wykrywaczem metali a my z młodą pozbieramy szyszek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #643807 przez Gosia_Krupa
Dzień dobry!

U nas z kolei dzisiaj na dworze rewelacja i tylko na krótki rękaw. Słońce praży,wiatru brak. No,a moje łobuzy nie chcą wyjść. Byli rano ok. 2 godz. i teraz chcą siedzieć w domu. I oczywiście jak nic mnie wykończą :( Mąż już stwierdził,że wolałby być w pracy,a nie tak co chwilę się denerwować :( Co chwile się denerwuje na te nasze dzieci :( Ja sprzątałam to mnie trochę ominęło,ale wyszłam potem do nich i minuta i już buzowałam :( Cierpliwości absolutnie już nie mamy nic a nic :(

No i R stwierdził,że już nawet nie ma ochoty kupować im tej trampoliny skoro oni tacy niegrzeczni są. Nie zasługują zwyczajnie na nią,więc na razie ten pomysł odłożyliśmy na bok.

My zapewne na kałuże będziemy dłuuugo czekać... Nie to żebym tak tęskniła,ale jak ostatnio widziałam jak się Hani spodobały kalosze to bym z chęcią popatrzyła jak w nich drepcze po kałużach ;)

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


Sylka,co do tej trawy to u nas jest już pięknie zielono,ale to normalne :) Niedługo i u Was się zazieleni :) Ja myślę,że na matury kasztany już zakwitną :)

Miłego dzionka życzę i Wam i sobie :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #643834 przez Agusiak
zupka pyrka na gazie, młoda drzemie a ja mam chwilkę na neta i tv :)

Dziś już nie pada ale jest chłodno.

Gosia rzeczywiście pogodę macie obłędną :)

I rany co tam na jednym ze zdjęć węża widziałam? :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #643906 przez Gosia_Krupa
Tak,Agusia,to zaskroniec :) Mąż upolował :blink:

Obserwowaliśmy zwierzaki mniejsze i większe,słuchaliśmy różnych śpiewów ptaków,udało nam się nawet dzięcioła i kukułkę usłyszeć. Niestety nie mogliśmy ich znaleźć w tej gęstwinie lasu,chociaż zdawały się być dosłownie na wyciągnięcie ręki :)

Pogoda dzisiaj jeszcze lepsza :) Mąż wziął huśtawkę,Michu zapakował na taczkę wiaderka,łopatki i łopaty,grabie i grabki,sitka,foremki-jednym słowem cały osprzęt piaskowy :blink: i poszliśmy na ogród :)

Oczywiście wróciłam dość szybko z Hanią wrzeszczącą wniebogłosy :angry: Wyprowadziło mnie dziecko z równowagi,więc wzięłam ją pod pachę i wróciłyśmy do domu :( Huśtała się było super,potem chodziła,ale jak tylko zobaczyła,że Michał się buja tak ona od razu chciała,więc w ryk. Mówię,"choć do piasku". Ok,poszła,ale zaraz zaczęła sypać piaskiem na prawo i lewo. Mówię,że tak nie można,pokazuję jej inne sposoby zabawy,a ta znowu w ryk. Dodała nerwy i już przebrała się miarka. Więc dziecko pod pachę i do domu. Skoro nie umie się bawić na dworze to będzie siedzieć w domu. Tłumaczyłam jej cały czas,ale wątpię żeby coś do niej dotarło :( W domu oczywiście chciała bajkę,mówię do niej,że nie można tyle bajek oglądać i jej nie włączę,więc znowu ryk i nerwy. Rzuciła się na podłogę i wyła wniebogłosy :ohmy: Dałam jej klapa z tych nerwów to się uspokoiła. Posadziłam ją na łóżku i powiedziałam,że tak nie można i że jest niegrzeczna. Chciała na ręce i się przytulić. Mówię,że póki się nie uspokoi to nie wezmę jej na ręce. Po chwili było już ok,ale szlochała jeszcze dłuuugo.

Ach,mówię Wam,ja chyba się nie nadaję na mamę :( Nie mam w ogóle cierpliwości :(

to takie moje małe żale :( Z tego wszystkiego doła mam :( Znowu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #643925 przez sylka
Hej zaliczylismy spotkanie u szwagierki dzieciaki się wybawiły a my pogadaliaśmy ;) Pózniej spacer na bulwarach nad rzeką z tym że Kuba zasnął nam w samochodzie i P go nosił - byliśmy tylko chwile a po tym wizyta u fryzjera i Kuba ma nowy fryz :D

Być moze jutro uda się nam zorbić wypad na bulwary jak pogoda pozwoli. Dziś było super 20 st :D My na kr rękawek a Kuba w koszulce i koszuli

Gosiu zdjecia obłędne :D Superowe takie wypady :D

Kuba też ma takie dni marudera. I tez niekiedy mam go po dziurki w nosie. To normalne zachowanie rodzica wkurzonego na dziecko. Kazdy ma dosć nawet mama, choć kocha się te szkraby nad zycie. Jesteś najcudowniejsza mamą na świecie macierzyństwo to najcięższa praca. Masz prawo do gorszych dni i upustu emocji. Złośc się ile możesz nie ma nic gorszego jak tłumienie emosji w srodku. Jak trzeba krzyknij czy trzaśnij drzwiami. Jestes tylko człowiekiem nie robokopem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #643971 przez Agusiak
Gosia jak ja Cię doskonale rozumiem, już Wam nawet nie piszę o tych moich załamkach ale też czasem mam takie myśli że totalnie nie nadaję się na mamę. Moja cierpliwość jest zerowa i w ogóle szkoda gadać. Oczywiście także miewamy takie chwile chisterii i nerwów ale w większości Paulinka jest bardzo grzeczna i cieszę się że mam takie dobre dziecko, bo ja czasem słyszę i widzę wybryki innych to strach się bać. Nie wiem jak sobie poradzę z dwójką. Ale trzeba mieć nadzieję że jednak jakoś sobie poradzę ;)

Dzisiaj już zero deszczu i cały dzień na dworze. Przyszła też do nas sąsiadka i bawiły się z Paulinką w chowanego, świetnie im to szło a Zuzia ma 6 lat więc różnica spora, ale zabawa była przednia. Dopiero jak babcia zawołała Zuzię do domu to Paulinka się rozbuczała,hehe.

Zaraz będzie kąpanie i spanko. Nasza ostatnia noc tutaj podczas tego wypadu :(
Ale jak młodą ululam to robimy z mężusiem grilla :lol: :lol:

Miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #643975 przez sylka
udanego grilowania :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #644069 przez Agusiak
Sylka dzięki ;)

A dziś jak wróćiliśmy ze psacerku i zjeżdżalni, ja z Paulinką byłysmy już w domku bo było po 19 to jadła kolacyjkę i szykowałyśmy się do kapieli, to przyszła ta Zuzia jeszcze z jakąś koleżanką zapytać się czy mogą się pobawić z Paulinką :lol: Jakie to słodkie. Akurat na podwórku był T bo mył samochód i powiedział że Linka już śpi,hehe. Ale dobrze zrobił bo zaś byłby ryk jakby musiała potem już iść.

Paulinka śpiocha na górze, mąż grilluje a ja na necie :P

Miłego wieczorku :)

Jutro odezwę się pewnie wieczorem już z domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #644100 przez sylka
Agusiak słodkie takie zachowanie koleżanek Paulinki :D Nie wiem jak PAulinka, ale Kuba uwielbia zabawy ze starszymi dziecmi ;) Rówieśnicy raczej go nie interesują.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #644256 przez agi-p
Dzień dobry :)

Ja na szybko , coś ostatnio mam problemy z czasem :P Maja coraz więcej czasu na rękach moich spędza ,a tu jeszcze trzeba Amelka się zająć i domem . A jeszcze teraz ten długi weekend,więc z Mężusiem mamy troszkę czasu dla siebie i szkoda mi go na kompa.


Gosiu jak ja zazdroszczę Ci tego , ze rozmiarowo jesteś szczuplejsza niz przed 1 ciażą !!!! Jak Ty to robisz ???

Z tym zorganizowaniem , to racja . Teraz ogarniam wszystko nawet lepiej niż przy 1 Amelce . Ale ja tak zawsze miałam , ze im wiecej na glowie i do zrobienia , tym szybciej się wyrabiałam . Im wiecej obowiązków , tym lepiej i super się wtedy czuję .

Ale to o czym piszesz , czyli chwilowy dołek tez mnie dopada . Co prawda rzadko , ale jednak . Amisia tez ma swoje za uszami i takie ataki jak Hania miewa . Nakrzyczę na nią i potem mam wyrzuty sumienia . Ale Kochana to chyba normalne , wiec nie ma co się obwiniać o to , ze jesteś złą Mamą , bo absolutnie tak nie jest :)

Zdjęcia świetne , nie powstydziłby się ich profesjonalny fotograf :) Widze , ze Hanula ma tą samą czapkę co Amela :) Tylko Hani tak cudnie włoski z pod niej wystają :) U Amki to pomarzyć o tym mogę :P
Pogodę macie świetną , i tworzycie super rodzinkę :)
Powiem Wam nieskromnie,że te Nasze Dzieciaki to śliczne są bez wyjątku :)


Sylka Kuba jest the best pod każdym względem :) Masz złote dziecko bez dwóch zdań .
Z umiejętnościami idzie jak burza :) I masz powody do dumy,więc wychwalaj nam go tutaj ile wlezie :)

A zdjecie Kuby w nowej fryzurce to gdzie Kochana ???

Fajnie , ze spotkanie u szwagierki udane :)


Agusiu
widzę , że na działce spędzasz czas nie tylko na odpoczynku (co jest bardzo wskazane) , ale i pracowicie .

A jak Linka tam śpi ? nie ma problemu ?

Super , ze tak miło czas tam spędziliście , Linka miała frajdę i nawet kompankę do zabaw :) Niestety wszystko co dobre , kiedyś sie kończy , więc trzeba wracać do codzienności . Ale zapewne teraz jak juz pogoda się robi , to takie wypady będa częstsze u Was :) Zazdroszczę Wam tej działeczki :)


U Nas plany troszkę sie pozmieniały ,ale gości i tak mieliśmy i straty powstały :( Córki mojej kuzynki są strasznie rozbrykane i nieposłuszne :( A najgorsze , ze kuzynka nie specjalnie się tym przejmuje .Pozwala im na za duzo . Powiedziałam , ze mogą bawić sie w pokoju Amelki , to One wszędzie biegały i nawet u Pauli w pokoju bajzel zrobiły (a Linki nie było) . Aneta oczywiscie nie reagowała . Wymyśliły tez , ze będą bawiły się w łózeczku Amelki (o czym nie wiedziałam) , Aneta jak się potem okazało nawet je tam parę razy zamykała i pozwalała im skakać po łózeczku !!!! A to wiadomo tylko turystyczne łózeczko , a nie stalowe :( I co ??? połamały je całe :( Wkurzyłam się strasznie . Raz , ze nie cierpię jak ktoś obcy do łózeczka czy łóżka wchodzi , dwa - kurcze jak można pozwolić dzieciom na takie zachowanie , a trzy -Aneta sama im pozwalała , a potem po nich wrzeszczała !!!
Tym sposobem Amisia została bez łóżeczka :( Z piątku na sobotę spała na materacach na ziemi . Wczoraj na szybko musielismy jej łóżko kupić . A , ze teraz nie mieliśmy odłożonej kasy na taki wydatek,bo dopiero końcem roku chcieliśmy wymienić łóżeczko , to kupiliśmy na razie "zastępcze". W sumie posłuży jej do czasu aż Maja do niego dorośnie . Wymiarowo to 140 cm , więc spoko .
Tylko to turystyczne chciałam jeszcze dla Majusi wykorzystać . Mąż próbował je naprawić , ale mija się to z celem :(

Paulina 2 dni w Warszawie spędziła i mimo,że pogoda nie dopisała , to wróciła bardzo zadowolona . Pozwiedzała sporo i zobaczyła kawałek Polski :)

A dzisiaj mamy komunię mojego chrześniaka . Wcale mi się iść nie chce . I jeszcze jak pomyślę , ze nie wbijam się w sukienki swoje , to juz w ogóle dołka łapię :P


Nic , Miłej niedzieli Kochane :) Wreszcie słoneczko sie przebija , wiec może dzisiaj bedzie fajna pogoda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #644282 przez sylka
Agi mam nadzieję, że kuzynka poczuła się do odpowiedzialności i dała na nowe pieniądze. Skoro jej dzieci je rozwaliły przy jej udziale (bo jak inaczej można nazwać pozwalanie na takie wybryki, gdy ty ustalasz w swoim domu zasady)! Ja bym na jej miejscu od raz dawała pieniądze za szkodę! Nie rozumiem takich ludzi. Wkurzyłabym się na maksa i powiedziałabym parę słów.

Zdjęcie wstawię jak tylko jakieś będzie , bo na razie mam tylko takie z kąpieli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #644372 przez megi23
hej laski mam chwile poczytam was na tyg bo nie mam czasu na nic :dry: laski ile najdluzej robilyscie zakupy hee nikt mnei nie pobije wczoraj pojechalam z S na zakupy i nasze jedzoniowe i Tymka i i od 11 jak wyjechalismy wrocilismy na 17 mialam dosc i zasypialam juz prawie w skpeie gdzie bralismy aparat hehe nic prawie nie jadlam nic w sklepach nie bylo ... do jedzenia ... :( zero cycek kurzych no cokolwiek ehh jeszcze poslzismy kupic aparat Dominikowi na komunie Nikona wzielismy , dodatkowa karte pamieci i futeral i ponad 400 zl nie nasze :P jakies dotykowe teraz sa ... za to Tymek ma nowa czapke bejsbolowke ze zlomkiem S mu wzial 2 koszulki kr rekaw i 1 dlugi i spodnie dresowe do piasku i podstawke kupilam by sam do umywalki juz dosiegal ...ja bylam wykonczona wczporaj jakbym nie wiem maraton przebiegla ... ogolnei pogoda srednia na jeza troche pada , troche slonce w piatek bylismy i w lesie i na spacerze mam fotki ale wstawie jak S mi zgra ze swojego telefonu :) ciesze sie bardzo bo korzystamy jak mozemy zeby w 3 spedzic czas:) lub ogolenie rodzinnie ze szwagierka .. obecnie Tymcio spi S na dole , bylismy w lesie ale Tymcio spiacy sie rozdarl , to na syrenie wracal , dalam tylko do lozka , powiedzial maa do miki i spi na niej .. Odpukac od 2 dni przesypia cale noce nie wstawalam do niego :) to tak w mega skrocie :)aa i ogladalam rower dla siebie , ale zaden mi sie nie podobal .. Agus napisz jak fotelik sie sprawuje....narazie maly jezdzi w koszyczku wiklinowym mocowanym do kierownicy , kask jest dobry , a tescm i rower pozycza :) w piatek zrobilismy ze szwagierka i maluchami 10 km dzieciaki byly zadowolone :)
hmm

lol Gosiu ta zumba dziala cuda :), dolki kazdy ma , ja ostatnio czesto , im blizej konca wychowawczego ,, czuje presje ...co dalej ..a jestes superasna pomyslowa mamusia :) zdjecia jak zawsze sliczne 2 modele rewelacyjne ;)
Sylwia Tymcio tez woli starsze dzieci tutaj z 3 maluchow super sie dogaduje a szczegolnie o dziwo z 5 Julcia :)

Agii jakas masakra z dziecmi kuzynki .. tutaj Jula otwiera malemu lozeczko turystyczne , ale wie ze jest za duza na niego i zawsze zagania tam Tymcia ... rekacja kuzynki to tez brak slow ... ja to nieraz cpo chwile nie ruszaj zostaw , prosze itd... :dry: ale wiem ze on to z ciekawosci chce .. wole jesdnak zapobiegac niz pozniej zalowac , ze cos zniszczyl :) szczerze ja na Twoim miejscu kazalabym odkupic lozeczko i wiecej bym jej nie zaprosila :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #644444 przez Gosia_Krupa
Dzień dobry!

No i ledwo usiadłam,a Micho mnie woła do malowania. Idę więc,a napiszę później więcej :D

Miłego!

No i jestem z powrotem :)

Pomalowaliśmy moją świnkę skarbonkę :) Jeszcze tylko detale i będzie gotowa :)

Wyszliśmy rano na dwór i zleciało nam 3 godziny :) Ale pogoda u nas nadal piękna,słoneczna :) I Michałek nauczył się jeździć na dwóch kółkach :D W końcu :)

Wczoraj mąż mu odkręcił boczne,bo nie umiał tak na dobrą sprawę jeździć z nimi,bo go strasznie hamowały i bardzo ciężko się pedałowało. Więc dla próby odkręcił i od razu mu łatwiej szło,ale przejechał się raz czy dwa razy i zrezygnował. A potem stwierdził,że możemy ten jego rower sprzedać,ale BMW już nie.

Dzisiaj siadł na rower i załapał od razu :) Więc jeździ na dwóch. Nie umie jeszcze sam ruszyć,ale myślę,że to tylko kwestia czasu. No i teraz nas męczy,żeby znowu z nim wyjść,bo on chce jeździć na rowerze. Założył rowerowe rękawiczki,kask i jest gotowy. Musimy mu jeszcze tylko kupić ochraniacze na kolana i łokcie.

Hania też nawet nawet radzi sobie na biegowym :) Co prawda jest jeszcze na nią tyci za duży,bo dotyka ziemi tylko połową stopy,ale już udaje jej się utrzymać równowagę(i rower),więc też jeszcze trochę i będzie śmigać sama,a potem może jej kupimy normalny rowerek i niech się uczy pedałować :) Bo oczywiście jak zobaczy,że Michał jeździ na rowerze to ona też chce :)

No i tak nam właśnie mija ta niedziela. Hani zaproponowałam spanie i poszła się położyć,ale koniecznie muszę ją zaraz budzić,bo potem znowu będziemy się męczyć wieczorem. A bez spania to jednak z nią ciężko :(

Aga,z kuzynką to przesada. Powiedziałaś jej chociaż coś?

Agusia,super,że Linka ma kompankę do zabaw :) Moja Hania absolutnie nie chce się z nikim bawić. Jest jeszcze aspołeczna. To taki kocur wstrętny :silly: co to chodzi swoimi drogami. Czasami tylko przybiegnie się połasić,a tak to ma swoje ścieżki i płoty i całą resztę :lol:

Dobra,uciekam na obiad i mykamy na dwór :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 1 tydzień temu #644596 przez sylka
Gosiu Michał zdolniacha, szybko opanował jazdę :lol: jeszcze chwila i Hania będzie go ganiać na biegowym :D Bedziesz musiała sobie jakis sprawić by ich łapać :D

Niedawno wróciłam ze spacerku :) Kuba zaliczył długi 2 godz spacer w majteczkach oraz siusiu na trawkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #644643 przez Gosia_Krupa
Sylka,co Ty nam tutaj za dziecko pokazujesz?! Gdzie jest Kubuś? :silly:

Poważnie,całkiem inny chłopczyk :)

Z dworu wróciłam z Hanią o 18,a Michu jeszcze poszedł chwilę w piłkę pograć z chłopakami :) Teraz się kąpie. Opalił sobie ręce i buzię,a mąż zjarał kark(będzie płakał). Ja oczywiście nawet policzki nieopalone :( Hania też nie. Oni to takie białasy,ledwo słonko przygrzeje i już czerwoni jak raki. My z Hanią potrzebujemy więcej czasu,ale za to jesteśmy od razu brązowe :lol:

Sylka,żebyś wiedziała,muszę sobie chyba wrotki sprawić :silly:

Aga,bo tak mi się przypomniało,że pisałaś o tej wadze. Ja po pierwszej ciąży miałam chyba 10kg na plusie i wyglądałam strasznie :( Sprężyłąm się przed ślubem i w 2 miechy zrzuciłam 8kg. Nie jadłam żadnych słonych przekąsek(które uwielbiam)i w ogóle słodyczy. I mówiąc w ogóle to na prawdę w ogóle. Jedynie słodziłam herbatę i kawę tak jak wcześniej. Nie jadłam kolacji(ewentualnie coś lekkiego) i jadłam regularnie pozostałe posiłki. W ciąży z Hanią przytyłam tylko 10kg,które mi znikły w sumie wraz z porodem. Przy tych jedynych 3 miesiącach karmienia zrzuciłam 2kg,z których po skończeniu karmienia wrócił jeden,a potem poszłam na zumbę i zeszły mi 3kg. Teraz co prawda wróciły prawie 2kg,ale powiedzmy,że widzę 5 z przodu jak staję na wadzę,więc dla mnie przy tym wzroście ok. Chociaż nie powiem,bo chciałabym ważyć 55-58,ale to mało prawdopodobne :(

Agusia,dotarliście już do domu? Wypad udał się super,więc chyba nowe siły w Tobie?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl