BezpiecznaCiaza112023

Kwietniowe mamusie 2011 come back

11 lata 9 miesiąc temu #399762 przez Gosia_Krupa
Czekoladko,chłopaki super :) Oczywiście mnie tam bardziej do gustu Ci młodsi przypadli ;)

I nie wiem czy mi coś umknęło,ale myślałam,że miał być Gracjanek. A jest Jaś :) Jakby nie patrzeć ładne imię i ładny Słodziak :)

Baby,ach Ty to zawsze kusisz :silly: My w sumie na grilla mamy zazwyczaj to samo. Jeszcze ewentualnie skrzydełka i szaszłyki. Kolega,u którego bywamy na grillu robi swoją sałatkę z salsą. Zawsze można też chlebek z masłem czosnkowym przypiec(mniam).

PM,nie wiem jak to jest z tymi szczepieniami. Jest niby napisane,że 16-18 m-cy(czy 15-18,jakoś tak),bo chyba o tą chodzi szczepionkę. Przypominającą na odrę,świnkę,różyczkę?!

My właśnie dzisiaj ją mieliśmy. Hania jeszcze trochę chyrla,ale oskrzela ma czyste. Stąd szczepienie. Poza tym pani doktor wyjaśniła,że 100% zdrowym trzeba być przy tych pierwszych,a przy przypominających można szczepić niedługo po chorobie czy z małym katarem. Także trzy razy kłuj i spokój na długo. Hańcia się rozpłakała przy ostatnim,ale w sumie zaraz się uspokoiła.

Zobaczyła w poczekalni malucha(takiego z miesiąc) i krzyczy do kobiety,która go trzymała "da mi" i wyciąga rączkę :) "Dzidzia" i "dzidzia"... jakoś nam zleciało czekanie na swoją kolej,chociaż nie trwało to długo,bo byliśmy po 8.

No i moja Kluska waży 10,6kg :) Kluseczka :blink:

Mnie dzisiaj napierdziela głowa. Chyba już się odzwyczaiłam od przespanych nocy :silly: bo Hania(od wieków)dzisiaj spała ciągiem od 19.30 do 6.50 :lol: Chyba nie chciała taty budzić,bo został wczoraj na nadgodzinach i wrócił dopiero przed 23 :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399769 przez sylka
Gosiu odra-swinka-różyczka to 13-14 mies a te 16-18 to kolejne dawki hib, polio, krztusiec itd tradycyjne lub 5w1 czy 6w1 Ostatnie dawki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399774 przez Gosia_Krupa
Sylka,no widzisz?! JA to mam łeb jak sklep tylko na pułkach pusto :silly: No,ale wiedziałam,że przypominająca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399775 przez sylka
zawsze coś :D a i ta w książeczce by Ci wpisali i byś doczytała.

Hania waży podobnie jak Kuba ale po nim nie widać tego :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #399780 przez baby_55
Adi też podobnie waży :) w zależności od sprzętu miedzy 10,5 a 11 kg się waha :)

właśnie pomyślałam sobie o chlebku z masłem czosnkowym i jeszcze bruschetta, ale to chyba w piekarniku pod grillem zrobię, będzie więcej na raz :)
no i na wrześniówkach mi dziewczyny podrzuciły przepis na sałatkę ziemniaczaną więc też chyba zrobię :)

właśnie w pierwszej chwili nie zwróciłam uwagi ale faktycznie piszesz Czekoladko o Jasiu a miał być Gracjanek ??? jakaś zmiana jednak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399784 przez sylka
u nas czasem jeszcze sałatka makaronowa gości a tak to grecka głownie :) a na grilu karkówka w marynacie z przypawami, boczek tez marynowany w przyprawach, kiełbaski, kaszanka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399786 przez baby_55
ja osobiście kaszanki nie lubię :P a zresztą tutaj nie łatwo jest dostać więc nie bedę jeździć po mieście i szukać, bo mi się nie chce :silly:

a tą sałatkę makaronową to jaką robisz?

ja lubię też sałatkę z tortellini ale nie wiem czy mi się bedzie chciało zrobić, tymbardziej, że jeszcze koleżanka przyniesie sałatkę z ananasem to trochę tego będzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399791 przez Gosia_Krupa
Czyli wychodzi,że to normalna waga :)

Mój mąż uwielbia kaszankę z grilla :) A ja z kolei sałatkę z tortellini.

A tak swoją drogą tyle tego będziecie mieli,ale będziecie mieli wyżerkę ;) Podeślij tutaj priorytetem cosik :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399812 przez sylka
makaron bardzo małe kolanka
szynka
papryka zółta i czerwona
ogórek świeży
rzodkiewka
szczypiorek
sól
pieprz

sos: jogurt naturalny+ musztarda chrzanowa (2 łyżeczki) i mozna tyci majonezu jak ktoś lubi.

Proporcji dokładnych nie dodam bo robię zawsze na oko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #399820 przez PM
Baby ziemniaczki zawijane w boczku :) gotuje ziemniaczki prawie do miękkości i zawijam w boczek albo parzony albo brzuch surowy, spinam wykałaczką. Ziemniaki obsypuję przyprawami )
NO i uwielbiam pieczarki z serem śmierduchem.
Czosnek obieram i wrzucam do folii aluminiowej i zapiekam do miękkości na grillu. Pyszne do posmarowania pieczonego chlebka. To jest rewelacyjna wersja dla tych którzy nie lubią ostrości czosnku.
NO i ostatnie to kupuję bagietkę, nacinam, w nacięcia smaruje masełkiem z czosnkiem i ziołami, wsadzam we folie i zapiekam.
Aż mi ślinka pociekła.

Gosiu tą szczepionkę o której mówisz to już miałyśmy chyba w 13 miesiącu a teraz we wrześniu 6 w 1. Ja też się w tym motam strasznie.

Czekoladko śliczności te twoje dzieciaczki :)

Moja baba chyba już do 12 kg dobiła :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399958 przez PM
Powiedzcie mi jeszcze jedno co piją Wasze maluchy, bo moja wciąga jak smok soczki takie małe w kartoniku ze słomką (tymbark, hortex )i zastanawiam się czy oby dobrze robię że jej daje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399991 przez baby_55
Adi czasem pije tez soki rózne, ale takie zwykłe z litrowe kupuję w kartonie albo duze kubusie i wtedy wypija, ale na codzień to zaparzam herbatkę owocową i mu daję taką niesłodzoną, czasem na szybkiego wodę z sokiem truskawkowym albo innym, tak od czasu do czasu, a czasami po prostu wodę mineralną niegazowaną

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400094 przez Gosia_Krupa
Rany,ale się dzisiaj zmachałam na tej zumbie,jeszcze taka mokra to ja nie byłam. Trochę zjadłam za dużo przed,więc jak ktoś nie widział słonia tańczącego bollywood to mógł dzisiaj zobaczyć :silly:

PM,no Sylka sprostowała :)

Hania pije wodę lub herbatkę tą dla dzieci(mąż kupił dużą puchę,więc męczymy),kompot,ale sporadycznie popija kilka łyczków soczku czy też wody smakowej,to zależy od tego co Misiek chce,bo to jemu podbiera :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400191 przez Dave
Dzień dobry!

No proszę jak się dziewuchy rozpisały :)

Póki co wpadam się tylko przywitać, ale poklikam dziś.
I może wrzucę jaką fotę Majosa :silly:

Buziaki Kochane :kiss:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400246 przez baby_55
wpadam tylko na dzień dobry i uciekam będę później :)

miłego dzionka :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl