BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

10 lata 3 miesiąc temu #818738 przez Dave
U nas z mową średnio, Mateo woli się skupiac na zajęciach ruchowych :laugh:

A jak już to też jakieś eeeee, yyyyyy, brrrrrr.... itp.



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818785 przez ilonah
Witajcie

U nas nocka ciężka oj bardzo ciężka, nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek Emilka budziła się tak wiele razy :dry: i tym razem uspokajał ją tylko cycuś noszenie, tulenie i głaskanie nie pomagało :( w związku z tym mam oczy na zapałkach.
Miałam dziś plany na popołudnie ale chyba nie dam rady. A jeżeli chodzi o mówienie to oprócz eeeee i tyyyyyy lub tíiiiiiiii moja Emiśka na przykład bawi się po czym przychodzi do mnie patrzy w oczy i mówi baba, mama, tata i wydaje się jakby robiła to całkiem świadomie :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818834 przez Azja
Jasiek tez teraz mniej gada, najczesciej to eeee zaczepiajac, albo gada monologi po swojemy bkdsdfjsdflskdjfsdl tak to mniej wiecej brzmi :P

zaliczylismy krótki spacerek bo wieje jak cholerka :S pod koniec Mlody mi usnal i leciałam szybko zeby go do łóżeczka przelozyc bo w takie zimno drzemka na spacerze nie wskazana

mam pytanie, zakładacie dzieciackzom ciapki po domu czy w skarpetkach "biegaja" ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818837 przez kaikai
Hej

pozniej odpisze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818852 przez ilonah
Moja Emiśka w skarpetkach antypoślizgowych albo rajstopkach antypoślizgowych 'chodzi'

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #818861 przez Suzi
Hej :)

U nas nocka wzgledna, troche sie Miki wybudzał i stękal, ale smok wystarczał. O 6 spozył mleczko i dospalismy do 8.50 ;)

Azja, myslę,z ekto jak kto ale Jasio musi mieć wymowne spojrzenie, wkońcu on to ma czym patrzeć :lol: :blink: :lol:
Jesli chodzi o strój domowy to Miki "biega"w rajstopkach spodenkach i skarpetkach, u nas ciagnie od podlogi i nie moge zlokalizować zrodla stalego mini przeciągu,chyba jest jakas lacznosc miedzy schodami na gore a wywietrzakiem kominkowym, choć na gorze nie otwieram teraz okien na stale a i tak jak z nim siedze na podlodze to czuję na twarzy i plecach "wiatr" :blink: wiec moze Wam sie wyda grubo ubrany, acha, no bo ma bodziaka z dlugim rękawem i na to kolejną bluzeczkę. Ale nigdy nie jest spocony ani gorący no i się nie przeziębia, wiec oceniam ,ze na nasze warunki (mamy 20.5 stopnia) jest ubrany akurat.
Poza tym podloga w kuchni kamienna, w salonie wprawdzie parkiet, no ale jak mowilam, ruch powietrza w domu jet ciągly, choc to dom stosunkowo nowy, raptem 10 lat w nim mieszkamy więc okna nowoczesne....ale nie mogę dojść gdzie to powietrze sie dostaje. Ale lepsze to niż zaduch :silly:
W nocy jako, ze sie lubi wykopać, Misio śpi w bodziaku z krotkim rekawem i w pajacu i jest dobrze, bo nawet jak sie w srodku nocy wykopie z kocykow to nie zmarznie. Otulam go dwoma niezbyt grubymi kocykami, bo trudniej mu sie z nich wyplątać :blink: , kołderke zalatwiał jednym kopnięciem :silly:
U nas tez dziś wieje, ale i słonko sie pokazuje, wiec jak Miki wstanie to sie zastanowimy nad spacerkeim.

Dave, to niezłą pobudkę Mati zarządził :P , cos w stylu Jasienkowym :side: . Ja swoją drogą NIE ROZUMIEM, jak mozna chcec wstać jak za oknem noc :cheer: :cheer: , no bo latem to zrozumiale, choć okrutne, ale teraz? W ta ciemnicę uznać ze pora wstać?????nie rozumiem i wszystkim muszącym wstać z dzieckiem serdecznie wspólczuję. Ja jestem śpioch zawodowy, ale tylko z rana :silly:

ilonka, dziewczynki w kwestii mowy są zazwyczaj zdolniejsze od chłopców, szybciej i wyraznie mowią, wiec ta mama, baba i tata Emisi nie dziwi, choć zazdraszczamy :silly: , pamietam ze moja corka tez byla z mową do przodu, o wiele wyprzedzila syna i tego drugiego zapewne też :woohoo
Pamietam też, ze w wieku niespelna 2 lat odrozniala litery (nie skladala jeszcze z nich słow) i pokazywala bezblednie w ksiązeczce lub na pralce, gdzie było sporo napisow, szybko rysowala i to ladnie, natomiast syn dłuuugo nie tykał kredek ani żadnych plastycznych dzialalnosci nie uprawial, nawet klocki omijał, chyba ze mu ktoś ukladał to chetnie patrzył, w ogole, manualnie był i pozostał zacofany, do tej pory jak ma coś wyciąć lub nie daj Boze zawinąć ladnie paczuszkę to jest CHORY :P
Ostatnio padłam jak przygotował do wyslania paczkę, bo zwracal lampkę zakupioną na allegro.....dzo dziś żaluję, ze nie zrobilam tej "paczce"zdjęcia, tobym Wam pokazala... :P , myślalam, ze go z poczty cofną z tym bondziolem omotanym taśmą, ale nie.....o dziwo, bo ja bym go odeslala :silly:

O, i Misio sie obudzil

Cdn.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #818932 przez kaikai
moj Dawid chodzi po domu w rajstopach skarpetkach i spodenkach, bo podloga zimna

mowi caly czas baba i cos po chinsku nie da sie tu opisac :blink:

Ula sliczne masz coreczki :)Eliza bosko wyglada w tej sukieneczce, jak aniołek :)a Amelka sama juz tak ładne siedzi w dużej wannie ?

zaraz jak malego ululam to odpisze Agat

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818939 przez Dave
Mateo zapadł w drugą drzemkę.

U nas rajtki + skarpetki. Tak mu najwygodniej szaleć. Jak nie raczkował to spodenki mu ubierałam, ale teraz to się mu plątają i w rajtach najfajniej. Do tego body z długim rękawem, lub z krótkim (ew na ramiączkach) + bluzeczka. Wiadomo wszystko zależy od temperatury.

Młodziak dziś spałaszował obiad, częśc zmiksowałam ale trochę ziemniaków i marchewki nie + wkroiłam makaronik. Wcina takie cuda aż mu się uszy trzęsą. A na deser poprawił sobie zapiekanym ryżem z jabłkami. Oj ale było mniammm....



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818950 przez agat
Adaś dziś miał zupkę groszkową, ale nie smakowała mu, pół porcji z ledwością wcisnęłam. Nie lubi groszku, tak jak matka :)

A zaraz dostanie skrzydełko, ziemniora i warzywek troche z naszego obiadu.

Wiecie co ten mój mendzioszek robi jak jest zły, bo mu czegoś zabraniam? Gryźć mnie chce :P :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818956 przez Dave
Adaś nie ładnie :cheer: :cheer: :cheer: :ohmy: :ohmy: :cheer: :cheer:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #818974 przez kaikai
Agat, Adaś jaki fajny, przytula podusie, jaki on ładniutki super sie uśmiecha :)

obiadki robie tak:

potrawka z kurczaka
gotuje udko kurczaka, marchewka duża, pietruszka mała, miksuje mieso z marchewka i pietruszka i odrobina wody z gotowania
samo mieso zle sie miksuje
podaje na talerzyku potrawke i pol ziemniaka ugotowanego i ugniecionego widelcem

ryba w sosie pomidorowym
osobno gotuje rybe
gotuje marchewkę dużą,cukinie obrana i 2 lyzki ryzu
warzywa z ryżem rozgniatam widelcem dodaje troche koncentratu pamidorowego, 2 lyżki wywaru z warzyw, maslo i zagotowuje znowu
rybe dokladnie gniote widelcem i mieszam z warzywami

pulpety
pulpety robie dla wszystkich, do miesa mielonego z indyka dodaje namoczoną bułkę i trochę soli, gotuje wode, wrzucam pulpety, dodaje posiekany koperek i zaęszczam mąką, kukurydzianą lub zwyklą, odkladam porcje dla malego i przyprawiam dla nas.
Pulpeta gniote widelcem, dodaje ziemniaka i jakieś warzywo- zależy co my mamy na obiad-marchewka z groszkiem, buraczki i gniote wszystko.

spagetti
gotuje marchewke i pomidory z puszki z plasterkiem cebuli, gdy pomidory są już gęste miksuje wszystko, do sosu dodaje makaron pognieciony widelcem i koperek
gdy pomidory są kwaśne dodaje odrobine cukru

przeważnie Dawid je to samo co my mamy na obiad tylko mam smażę kotlety a jemu gotuje np. kawałek schabu .

zupy podje takie jak dla nas tylko wszystko gniote widelcem no i przyprawiam osobno

Dawid tak ladnie juz się przyzwyczail do 2 dań, bardzo ladnie polyka kawaleczki i gryzie dziąsełkami ;)

zupę zjada przed drzemką tak ok 100 ml, obiad zawsze po drzemce i tak z godzinke jeszcze czekam, zjada ok 200ml czasami więcej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818987 przez Dave
Kaikai - piękne obiadki gotujesz to co się dziwisz, że Dawidek sie zajada :woohoo: :woohoo:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819028 przez monia89
Witam dawno mnie nie było :/
Zdjęcia dzieciaczków cudowne. Co jedno to ładniejsze :) Postępy też mają oszałamiające!
Chcieliśmy WSZYSTKIM[/colorzłożyć spóźnione życzonka!]
U nas Antosiowi przez święta poprzestawiało się chodzi spać po 23 wstaje 9/10....
Co do jedzenia są wzloty i upadki :) Preferuje "dorosłe" jedzonko więc takie je tylko gotuje lekko osolone bez żadnych innych przypraw.
Przygotowań u nas do wyjazdu co nie miara. Więc czasu brakuje no i troszkę mamy w życiu pod górkę :(
Zaczęliśmy rehabilitacje i wiem na pewno że Antoś nie będzie raczkował. I nie da się Jego już nauczyć bo stoi już sztywno na nóżkach. Generalnie rehabilitant powiedział że jest bardzo silny no i skrzywienie jest minimalne bo w porę zareagowałam.
A o to mój przystojniak dla nie facebookowych Mam :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819029 przez Suzi
kaikai, Super master Chef z Ciebie, sama bym to zjadła.... A mojemu alergikowi to strach coś dac, bo go poniewiera rowno :( :( a juz szczegolnie pomidor, zaś kawaleczki są.......pawiotwórcze :P :angry: , ehhhhh

Cholerka, ksiedza mamy dziś (Azja, przybij 5 :silly: ) a sajgon z meksykiem w chałpie taki, se hej!
Pierwsze zasieki to strefa psia, mieszkają gady w wiatrołapie a przy takiej pogodzie to ubłocone są po same uszy więc ich "mieszkanie "też :P , jak juz się szanowny Duszpasterz przedrze przez tę stajnie, to jak nic orła strzeli na zabawkach Misia,,ktore jak w stepie szerokim, ścielą się w calyyyym salonie a pod nogi same wjeżdzają te najbardziej "orłogenne" czyli wywrotne :silly: :silly: :silly: , tam gdzie powinien byc stolik ze stosownymi utensyliami stoi suszarka z praniem, ehhhh, a ja latam w walkach na glowie. Jesliby TERAZ NADSZEDŁ to ........ze tak powiem KAPLICA :P
A Misio z małzem śpią,,więc odkurzacz zabroniony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819035 przez monia89
U nas ksiądz był w środę :)
Agat co do gryzienia to Adaś nie jest jedyny :P
Antek dziabie mnie od 2 miesięcy :D
Dave super że maluchy zdrowe już. A jak Antoś nasz imiennik???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl