BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

9 lata 5 miesiąc temu #942465 przez monia89
Suzi Twój link o paracetamolu rozwalił mnie! Masakra jakaś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #942473 przez Suzi
No właśnie Monia, sama jestem w szoku! Ciekawe, do tej pory uznawany był za najbezpieczniejszy.... Kurcze, i kogo sluchać??? :blink: wprawedzie kiedyś prześwietlano kobiety ciężarne RTG :ohmy: dopoki sie nie okazalo jakie to szkodliwe, i dzieciom kiedyś podawano aspirynę, dopoki sie nie okazalo ze powoduje zespół Reya.....no to teraz mamy paracetamol....
Zawsze uwazalam, ze jeźeli to mozliwe, to nalezy sie trzymać jak najdalej od lekarzy i lekarstw..... Czego Wam i sobie życzę, dobranoc :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942512 przez agat

Suzi napisał: Zawsze uwazalam, ze jeźeli to mozliwe, to nalezy sie trzymać jak najdalej od lekarzy i lekarstw.....:

Trochę ci z tym pierwszym nie wyszło ;) ;) ;) Oby choć z drugim poszło lepiej :)
Oglądałam tę rozmowę o paracetamolu na żywo w DDTVN. Wiadomo, że paracetamol to nie witamina C i stosowany za często i w zbyt duzych dawkach na pewno bezpieczny nie jest. Umiar i rozsądek we wszystkim!

Zimno i pada na to miejsce w środku Europy (jak to Kazik kiedyś śpiewał), niewyspana jestem no miałam godzinę bezsenności w nocy. Czyżby ciążowa bezsenność mnie dopadła?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942513 przez kaikai
Dziś w biedronce dużo rzeczy dla dzieci zabawki, pościel, kocyki, pizamki, kapciuszki
płyny i proszki lovela

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942515 przez kaikai
Dziś w biedronce dużo rzeczy dla dzieci zabawki, pościel, kocyki, pizamki, kapciuszki
płyny i proszki lovela


Buziaczki dla Antosia :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942575 przez Natalia1991
Cześć dziewcczyny :) dawno mnie tu nie było :dry: ale mam nadzieje ze teraz ogarnę czas zeby od czasu d czasu tu luknąć :) widze ze kilka z was czeka na drugie maleństwo SERDECZNE GRATULACJE DLA WAS!!!! U nas dopierio w planach mam nadzieje ze nie dlugo i ja bede mogla sie pochwalic że czekam na drugie diecko;) Nasz maluszek ma już ponad półtoraa roku. Pozdrawiam
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942577 przez Natalia1991
A w załłączniku jes zdjęcie Bartusia.... Przedstawiam wam naszego Skarba;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942581 przez Magdalena9t
Heja :) dzięki za porady :)
wczoraj pół dnia w robocie siedziałam :whistle:

Creo poczytuję ten blog już jakiś czas,mam zamiar zrobić twarożek z migdałów teraz :)
A Ty już masz thermomixa? ;)

Do Auchana muszę jechać do Bydgoszczy prawie 50km, :pinch: muszę wyczaić czy ktoś ze znajomych się nie wybiara i by mi kupił :P

Annabele, no to trudno, nie będę płakać jak wyjdzie drugi syn, mam i tak nieregularny cykl,że będzie rosyjska ruletka :woohoo:

Suzi, u nas zupki Tomek ładnie zjada i już staram mu się nie rozdrabniać :) owoce wszystkie chętnie je , nasza top 3 to jabłko ,banan i gruszka(Tomek tak słodko mówi: grusiia :laugh: )
Na razie kupiłam, napój ryżowy, migdałowy i na tym robię owsiankę i trochę do butli, ale jak się nie będzie domagał ,(wczoraj i dziś) to zrezygnuję z butli na dobranoc :)
Czytałam Suzi ,że to Twoje mleko coś tam ma z soji ? Soja też może uczulać, i gdzieś indziej kiedyś czytałam,że lepiej chłopakom nie podawać bo coś z płodnośćia może być nie tak? nie wiem czy wierzyć :huh:

Słodyczy też nie pozwalam, ale znajdzie się życzliwy wujo albo dziadzia co poczęsstuje :evil:

Muszę poczytać o tym paracetamolu... :blink:


Dobra na razie tyle :) lecę ogarnąć obiad :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #942673 przez creatura
Hejka ;)

Natalia, ło matulu, szmat czasu :) Ależ Ci syn wydoroślał, opowiadaj więcej co u Was :) :) :) :)

Madzik, w Rossmanie jest fajne składowo mleko roślinne (ryżowe) z wanilią z EnerBio. Co do soi, to ja jej jakoś nie ufam, w sensie, że istnieje jakas nie GMO, ale mogę się mylić, bo tematu nie zgłębiałam, po prostu omijam produkty sojowe. Ja nie mam jeszcze Thermomixa, i biorąc pod uwagę ostanie roszady zawodowe mojego małża i moją pracę na ułamek etatu, to szybko go nie kupię, a na raty, kredyty nie znoszę robić zakupów :sick: Może za rok we wrześniu, gdybym wróciła na pełny etat...... Na razie rozmawiamy o tym, wtedy Leoś musiałby pójść do prywatnego żłobka na rok. W sumie u nas jest nawet taki montessoriański, czyli pasowałby mi, nie wiem za to, czy nie lepiej zostawić Leosia jeszcze rok dłuzej w domu i oszczedzić mu chorowania, które jest chyba nieuchronne :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: No miałam o jedzeniu, a wyszło o przyszłości :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:
Do Auchana opłaca się wybrać na dział sypkich i suchych produktów żywnościowych po kilogramowe paki daktyli, słonecznika, wiórek kokosowych, soczewicy itd. Odpuść sobie pestki dynii, bo pochodzą z Chin i są prawdopodobnie GMO :angry: Nie wszystkie suszone owoce są tam bez chemii, niestety, zawsze looknij na skład. Co do kurek, hmmm, jeśli wyszła alergia, to bardzo niedobrze.... a trzymacie dla siebie, czy zarobkowo? Bo jak dla siebie, to póki co zapasy do zamrażarki, a jakby Tomeczkowi minęło, to znowu zaczniecie hodować. Madzia, czy Ty się już wpisałaś to grupy offtopowoszczepieniowa na fb? Tam takie tematy są wałkowane x razy. Dziewczyny piszą tam, że przy każdej alergii są nieszczelne jelita i trzeba je ponownie uszczelnić eliminując alergen of kors, ale i podając pre i pro biotyki (tam jest plik z konkretnymi nazwami, musisz chyba mieć bez kwasu mlekowego, jak wyszła wam alergia), kiszonki, w sensie nawet łyżeczka wody z ogórków czy kapusty, siemię lniane (trzeba by się upewnić czy nie jest dozwolone od 2 r życia?), dieta bezglutenowa, bo gluten ogólnie nikomu nie służy. No ciężki żywot matki alergika, ale przy rygorystycznym traktowaniu jest szansa na lepszą przyszłość ;)


Aaa, no i z tym paracetamolem niezle jaja. Zanim zaczęłam się sama interesować tymi tematami, to słyszałam od mamy, której pierwsze dziecko zmarło na białaczkę, że lekarze onkolodzy zakazali jej nurofenu i ibuprofenu przy drugim dziecku, bo może powodować własnie raka, a pozwolili paracetamol, ze niby bezpieczny........ :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: Kuzynka pielęgniarka z NIemiec, nawrzeszczała na mnie, że u nich się dzieciom daje nurofen, a paracetamol mają calkiem zabronić?!?!?!?!?!?!? Piguła na szczepieniach kazała mi podać czopek zapobiegawczo, bo "boimy się drgawek gorączkowych u niemowląt". A potem wpadłam na artykuł, że paracetamol nie zakończył jeszcze fazy testów, i jest właśnie testowany.....na nas...... za ileś tam lat się okaże, jak na tym wyszliśmy......... Masakroza...... OK, na ząbkowanie można nic nie dać i się przemęczyć, gorączkę do 38,5-39 też można inaczej zbić, ale jakby tak walnęło 40 stopni?????? No, ale wtedy to chyba korzyści przewyższają możliwe działania uboczne :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Suzi, siriesli???????? Mikuś na JABŁKO uczulony? Nawet na pieczone? A jak to się objawia, wysypką? Łolaboga!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942684 przez creatura
Kaikai, jak u Twojej siostry?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942747 przez agat
Heloł.

Natalia welcome back, mam nadzieję, ze osiądziesz na stałe :) Bartuś śliczniutki :)

Jaki Leoś uroczy w tej czapie :) Cud miód :)

Pół dnia mnie w domu nie było, najpierw u dentysty, później na mieście tu i tam. Obskoczyłam dwa ciucholandy, w jednym wszystko po złotówce i wyszłam z pełną siatą :P Głównie dla młodej, choć i dla Adaśka coś się znalazło :)

Idę na razie, Adaś kończy się kąpać, trzeba go oporządzić,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #942756 przez ilonah
Hello

My aktywnie spędziliśmy weekendzik i dopiero twraz odpoczywam. Wspołczuje mamom małych alergików, Emilka zjada praktycznie już wszystko, a gdyby okazało się, że ma uczulenie na jabłka to bym sobie w głowe musiała strzelić, bo Emi codziennie ma gotowany gar kompotu z mrożonych własnych owoców ale na bazie jabłek bo po sokach kupowanych ją wysypywało a wody czystej mój uparciuch pić nie chce. Na noc zjada łyżeczką grysik gotowany na krowim mleku bo nic innego (poza parówkami )nie chce zjeść więc z dwojga złego grysik lepszy :P
Nagotowałam mojemu dziecku dziś 4 rodzaje zupek więc na tydzień z kawałkiem mam spokój ale co sie orobiłam to moje :huh:

Przesyłam obiecane zdjęcia Emilki :

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942757 przez agat
Nie widać zdjęcia :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942758 przez ilonah
już widać :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942759 przez agat
Ależ nam się zmieniła strojnisia :) Nie poznałabym jej chyba :) No chyba, że po fryzurze :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl