BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

9 lata 5 miesiąc temu #942029 przez vika
Suzi po woli dochodzę do siebie... Dzis byłam na małym spacerku bo ogólny brak tlenu mnie dopadł... Ale jeszcze wszystko ciągnie jak cholera.... Jeszcze całą lewa strona spuchnieta... No ale to już z górki ;-)
Mąż zakochany w dzieciaczkach.. Tosi poświęca jeszcze więcej czasu... Tak jakby się bal, że zajmując się Milankiem zaniedbuje swoją księżniczkę ;-)
Kinia tez zaangażowana ale to pewnie dlugo nie potrwa :-P. Brak czasu dla rodziny ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942031 przez ilonah
No marnotrawna jestem aż mi wstyd :blush:

Ale za to miałam racje, że u Ciebie Agat będzie dziewczynka :silly:
A co u nas: My nadal we trójeczkę jeszcze :P Emi bardzo dużo mówi, podobno nad wyraz dużo ( ja nie umiem tego ocenić ;) ) ale wszyscy czy to znajomi czy obcy ludzie dziwią się, że ona tak ładnie już gada całymi zdaniami :) Kilka dni temu mieliśmy pierwsze podcięcie Emilkowych włosków ale wciąż nie za bogato z tym u nas ;) Byli też u nas znajomi na długi weekend ze starszym o miesiąc od Emi chłopczykiem i wyszedł z Emilki mały złośliwiec i niedobrzelec. Lała chłopaka równo aż się z mężusiem zastanawialiśmy skąd ona się tego nauczyła :dry: A i zazdrośnik jest o mnie straszny, jak tylko mąż mnie przytula albo całuje to zaraz podbiega i mówi " nie dotykaj mamuni", " zostaw mamunie", "zostaw, to moja mamunia". Śmiejemy się, że to jest nasza chodząca antykoncepcja :P
Aktualnie jesteśmy na etapie wychodzenia górnych trójek i tak jak pozostałe zęby przechodzimy to bezboleśnie i bezgorączkowo jedynie palce w buzi świadczą o tym, że coś się szykuje i faktycznie górna prawa trójeczka już powoli się przebiła. Z jedzeniem też nie mamy już większych problemów, waga Emi to niecałe 12kg i 86cm :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942043 przez Dave
Ilona foto foto foto chcemy★★



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942045 przez Anabelle
Ilonah - no faktycznie istny birth club nam się tutaj zrobił :lol: Co u nas mieszka? Braciszek dla Antosia ;)
A Emilka nieźle gada! Antek nie buduje zdań, mówi pojedyncze słowa i dużo pokazuje - język migowy :P

Vika - piękne zdjęcia, widzę, że wszyscy zaangażowani :) i wspaniale że Tosia zainteresowana - jeszcze troszkę i będzie braciszka uczyć raczkować :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942061 przez ilonah
Zdjęcia będą jak wrócę do domu a że jestem do rana w pracy to musicie poczekać :P bo w telefonie nie mam za fajnych fotek Emiśki, ale jak bym coś znalazła to pokarze.

Czyli póki co chłopaki rządzą forum nadal :)
Hmmm to tylko ja i Creo pozostałyśmy z jedynakami?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942100 przez agat
Zastanawiałyśmy się ostatnio czy Emilce włoski urosły :)
No proszę, jaka z niej gaduła. Z Leosiem by mogli sobie podyskutować na odpowiednim poziomie, bo z naszymi kawalerami to raczej by sobie nie pogaworzyła :P

Uffffff, poprasowałam wszystkie tetrowe pieluchy i inne szpargały. Nie tęskniłam za tym wcale :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942145 przez monia89
Hej. Wczoraj miałam takie boleści żołądka że myślałam źe zejde już z tego świata:-(
Ilona witaj czekam na fotki Emisi!!!
Vika patrząc na fotki Milanka chce jestem przekonana że bedzie Synuś.
jest prze prze prze słodki!
Agat zazdroszcze że ogarniasz już wyprawke. Mi M zniósł pudła i musze poprzeglądać co i jak bo nie wiem czy pisałam ale moja szyjka jest licha i wątpi że urodze w terminie no i zostało 9 mm do wsadzenia mi krążku lub założenia szwu i do leżenia mam zwiększony dupek i zakaz dźwigania.... więc musze zacząc już ogarniać temat i kupować uniwersalne rzeczy w razie w....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942154 przez agat
Buziaczki dla Antosia :* :* :*

Uuuu Monia to rzeczywiście oszczędzaj się, żeby dziecię posiedziało jak najdłużej w brzuszku. Co do wyprawki to większość rzeczy tych na 0-3 miesiące mam po Adasiu, dokupiłam kilka pajacyków i bodziaków typowo dziewczęcych. Noworodkom i tak wszystko jedno w co się je ubiera, "wyjściowych" ciuszków kilka mam, ale i tak większość czasu przecież w domu spędzimy przez pierwszy miesiąc, dwa.
Od groma tych ciuchów mam, nic na razie nie kupuję już, wczoraj udało mi się wygrzebać kombinezon kożuszkowy za 25 zł, więc tylko jeszcze jakaś czapka na wyjście i wsio.

Jak będziesz miała jednak dziewczynkę to ci prześlę jakąś paczuszkę :)

Chłopaki poszli na spacer i zakupy, ja chwilę posiedzę i biorę się za sprzątanie. Nocka za nami lepsza, tylko pobudka o 6.15, no ale cóż. Wczoraj dałam młodemu zwykłe Bebiko i to jeszcze waniliowe, rzeczywiście tamto miało jakiś dziwny smak, jak jedynka i to HA, taki metaliczny posmak :/ Na wieczór nie wypił, nie chciał wcale butli, rano odpychał, płakał, ale wcisnęłam mu i gdy poczuł inny smak to owalił 240ml i jeszcze mu mało było. No niechby chociaż z rana pił, to już coś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942178 przez Magdalena9t
HEJA :) kolejna marnotrawna się znalazła (ja) poczytuję ale czasu brak , mówię pojadę do pracy to na spokojnie sobie w pracy poczytam, a tu tyle roboty,że chce się zrobić i szybko do domu jechać, bo jeżdżę tylko popołudniami.., prawie ciągle sama w domu , jestem mąż ma więcej nadgodzin ostatnio, ale jak przynosi wypłatę, to szału nie ma :( jak zrobi więcej nadgodzin to mu premię(uznaniową ) obcinają :evil: :evil: niech zmieni tą robotę :pinch:
Ostatnio mieliśmy ciężki tydzień z babcią(dużo do pisania) cały tydzień załamana chodziłam i mąż tak samo: powód ? rachunek za prąd, kiedyś mąż uzgodnił z babcią,że płaci 1/4 rachunków( w sumie średnią rachunków za zeszły rok, czyli niezależnie jakie są rachunki to ona i tak płaci 1/4 czyli 100zł miesięcznie, w tej opłacie oprócz energii jest jeszcze, woda, śmieci, opał) więc wracając do rachunku abyście chociaż coś mnie zrozumiały, wyszedł nam ostatnio duży rachunek, jak na nasze zużycie za duży, do tego babcia ma od 2 mcy podłączony pod licznik w łazience na ciepłą wodę,i do bidetu. Mąż mówił ile będzie płacić więcej za ten pod licznik, i babcia nie rozumie,ona chce płacić mniej( same koszty za goły kilowat, a nie rozumie że są do tego opłaty przesyłowe) , miała takie jazdy, wszystko na złość robiła, nie chciała jechać z nami do kościoła(ok 6kilometrów, ) i sama z kijkami szła, co sama nigdy nie chodzi tyle :angry: :angry:
Na szczęscie mąż się z babcią już dogadał, ja ciągle mam do niej uraz ale staram się żyć w zgodzie :whistle:
Mam nadzieję ,że coś zrozumiałyście :P
Ostatnio też coś teściowa mnie wkurza ale to później :evil:

Byliśmy z Tomeczkiem u alergologa w końcu ,miał pobraną krew, i byliśmy wczoraj na kontrolę i wyszła alergia na nabiał, kazał lekarz nam wyeliminować mleko, i jajko, i mam kupować mleko HA, żadnej recepty mi nie dał, ja też nie wiedziałam o co go pytać :huh: też wyszło,że na pierze kurze( nie wiem jak sobie z tym poradzić , mamy kury ,które Tomek kocha,codziennie chodzimy dawać jeść :( :( ) i będa dalsze badania, konkretne, na białko jajka, mleko krowie, drób, kakao, chyba cytrusy jeszcze,na szczęście starczy materiału z ostatniego pobrania krwi i nie trzeba było kuć :whistle:
Jestem od wczoraj załamana, bo nie wiem co dawać mu jeść, dobrze ,że zupki warzywne ładnie zjada i kaszę jaglaną z owocami.
Suzi Ty sobie dobrze radzisz z Mikim, proszę o pomoc ;)

Co mogę pochwalić u Tomeczka to,że coraz więcej razy udaje nam się zrobić siku, ale na stojąco, mamy taki wyjmowany pojemniczek z nocniczka i trzymam mu :
na nocnik nie chce siadać,ale nie dziwię się, trochę głupio zbudowany, od teściów dostał kiedyś:http://www.smyk.com/smiki-nocnik-na-kolkach-p-68,p1084356944,swiat-niemowlaka-p
No i ,że coraz więcej mówi i powtarza, ostatnie nowe słowa: mysia-marysia, tjuś-chytrus :P jeszcze nie taki poziom jak u Leosia, ale możemy się dogadać ;)

To na razie tyle o nas,żeby nie było za nudno :P

Viki wiem,że już jakiś czas temu urodził się Milanek ,więc spóźnione gratulacje :kiss: :kiss: :kiss:

Mąż wczoraj do mnie czy już by mógł(bez zapezpieczenia) a ja,że jeszcze trochę :P z 2 tygodnie pojem jeszcze kwas foliowy i chyba porobię badania na żelazo,i wtedy, czy coś jeszcze mam brać,jakieś badania?
Bardzo bym chciała dziewczynkę teraz,ale najważniejsze to żeby było wszystko ok,już niezależnie od płci ;) ;) ale bym chciała no, wiem że przed owulacją są większe szanse , ale ja nawet nie wiem kiedy mam owulacje :P

Dobra jeszczę poproszę o ten mus jabłkowo cynamonowy do kaszy od CREO i spadam obiad robić ;)
To przy okazji Creo, jakie soki wyciskasz Leosiowi z wyciskarki,. ja jestem coraz bliżej zakupu swojej, ;) także by się przydało :kiss: dzięki to na razie tyle :)

Pożyczamy dziś na noc "dom" męża siorze na łosiemnastkę, nie jestem zbytnio zadowolona, ale cóż u teściów dziś przekoczujemy :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942179 przez Magdalena9t
Trochę TOMECKZA :kiss:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942202 przez creatura
Ilonka!!! No w końcu :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Dawaj fociszcze Emilkowe ;)

Madzia, kochana, Ty się na stałe zaprzyjaźń ze smakoterapia.blogspot.com, ta pani jest własnie mamą alergika (alergie chyba na wiekszosc z ktorych wymienilaś) i ma cudowne przepisy na doslownie wszytsko - chleby, ciasta, desery obiady, twarożki!!!! (z nerkowcow chyba), tylko lepiej zaopatrz się w ten Thermomix, bo dużo jest blendowania ogolnie :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Mus jablkowo-daktylowy z cynamonem: 5 l garnek gotowych obranych jabłek, 1kg daktyli (tych z Auchana za 8zl), cynamon do smaku, wszystko rozgotowac, zblendować, zasłoikować, pasteryzować sloiki 30min.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942203 przez Anabelle
Magdalena u nas seks przed owulacją bo potem mąż wyjechał, a oczekujemy synka ;)
Ja przed staraniami zrobiłabym też toxoplasmozę, cytomegalię, tsh czy prolaktyne... no i wiadomo - morfologia, mocz.

Miło że się odezwałaś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942233 przez monia89

agat napisał: [
Jak będziesz miała jednak dziewczynkę to ci prześlę jakąś paczuszkę :)

.


Dziękuję :kiss:
Ja dla Antka nie miałam nic w spadku jak dziś przejrzałam ubranka te 56/62 pajacowo bodowe to jeden nieśmiertelny komplet z żabą nadaje się do szpitala
reszta do domu bo miałam 6 kompletów i użytkowaliśmy je non stop więc wiadomo jak wyglądają a spodni koszul jeansów bluz bluzeczek to mam taką ilość że bliźniacy by w tym śmigali :)
Mam nadzieję że 8 moja gin może coś dopatrzy na usg a jak nie to za te 6 tyg ten boski doktorek co zadnie jak kameleon zmienia :whistle:
Wiesz że to Ty uświadomiłaś mi że dziś 15 :)

Objadłam się pierogów i chałwy ruszać się nie moge oj coś czuje że tym razem dobije do +20- + :D :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942253 przez monia89
Jaki Tomeczek już duży :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942255 przez Alex_87
Monia u Ciebie już połowa ciąży :woohoo:

Nam Zuzka wyszła za pierwszym razem w dniu mojej spodziewanej owulacji, wiadomo plus/minus, bo czy akurat w tym dniu owu była to pewna nie jestem. A przy Tymku działaliśmy praktycznie co drugi dzień kilka dni po miesiączce ;)

Madzia szkoda że Tomek ma alergię, ale jest tu trochę specjalistek od gotowania, więc na pewno coś doradzą ;)

echh a ja się wzięłam za Rafaello, nie wiem po co, bo zatoki mnie bolą, plecy też :/ a jeszcze ciasta mi się zachciało :P

No i dzisiaj zrobiliśmy przemeblowanie, wstawiliśmy drugie łóżeczko, trochę ciasno się zrobiło, no ale lepiej ciasno i wesoło ale z dziećmi niż bez nich :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl