BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1008736 przez Suzi
Insomnia - no tak, tylko ze Ty wymienilaś, jak na nasze warunki oczywiście, mnóstwo rzeczy ktore Natalka ( czy dobrze pamiętam?? :huh: ) zjada. Są AŻ 3 zupy ktore je, placuszki vel naleśniczki, 2 rodzaje kotletow, a chcąc liczyc postacie mięsa -to 3 bo i parowki, sok. Kubuś ( pominąwszy ten cholerny cukier, to jednak przecier z wielu owocow) . U nas stałe menu zamyka się w 3 rzeczach - platki jaglane / owsiane na alergiczym ( Humana SL) mleku z połowką banana i łyżką masla; od czasu do czasu ( bo przecież NIE DA SIĘ :angry: codziennie) , kotlet mielony, SAM, żeby nie bylo wątpliwości no i chleb razowy-czasem z maslem, zazwyczaj bez. Pija wylącznie herbatę rooibos. Koniec.
Warzywa???, owoce ???zbilansowane posiłki??? To jakiś kosmos..... :pinch: :pinch: :pinch:
Od czasu do czasu ( ale naprawdę są to incydenty , ostatnio trafilo sie na początku wakacji) potrafi zjeść np parowkę lub 3-4 frytki ( bo akurat jedliśmy rybe w smazalni) i żeby byla jasność, jak on te frytki "je", to dodam ( samobiczując sie juz do konca) ze 3-4 frytki skladam np z 10 ktore nadgryza i porzuca.....więc sama rozumiesz....nie jest tak ze boerze i od poczatku do konca zjada frytkę.... :blush: :huh: :ohmy:
Slodyczy programowo nie daję, bo po primo alergik, po secundo- nie bede sobie strzelać w stopę, ze np batonik na obiad....etc

Więc Twoja Natalka dla mnie jest dzieckiem JEDZĄCYM względnie normalnie....
Ja np wychodząc na dluzej z domu ( jak to bylo podczas wakacji, clowiek chcial sie ruszyć, coś zobaczyć) nie mogę liczyć ze Miki coś zje z nami np w restauracji.....mam wowczas tylko dwie mozliwości, alebo będzie glodował ( potrafi 6-7 godzin jak "trzeba" o suchym "pysku" przetrwać, ale jest rozdrażniony i domaga sie ........picia :blink: ) albo, no ekhem khem, wiem jak to wygląda i brzmi, ale biorę mu jak niemowlaczkowi butlę z kaszką do termosika........ I jedzie taki ponad dwuletni "koń"w wozku, rozwalony i popija sobie z buteleczki :pinch: :pinch: mleczko, niczym niemowlątko....
Jak dla mnie MA SA KRA, ale co ja mam nieszczęsna zrobić????????
Wszędzie szukam dobrych rad i rozwiązań tej chorej sytuacji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008745 przez Alex_87
Suzi wspominałaś kiedyś, że Twój starszy syn też był niejadkiem, ale takim samym jak Mikuś? Czy jednak młodszy go pobił? ;)
a ile waży Mikuś? Pamiętam, że kiedyś wspominałaś, że 14kg, więc chyba nie jest tak źle, moja Zuza przy wzroście 97cm ma 14,5kg.
szkoda, że nie masz w pobliżu żadnego klubu da maluchów, może posiłki z innymi dziećmi coś by dały? (ale chyba przerabiałyśmy już ten temat kilka razy :)).
Ja widze duży postęp jak Zuzka chodzi na te zajęcia do świetlicy, niby bez tych zajęć też była w miarę samodzielna, ale w obecności innych dzieci jakoś tak szybciej się uczy i widzę, że dużo dają jej te zajęcia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008754 przez agat
Adaś dziś zjadł butlę mleka o 6, pół małej kanapki, kilka paluszków, miseczkę rosołu, ponownie pół kanapki, 2 cząstki pomarańczy. Rosół jadł ok 12 i od tej pory nic treściwego, żadnej kolacji. Wiem, że na Mikusiowe warunki to i tak sporo, ale w porównaniu do przeciętnego dziecka to raczej niekoniecznie. Kiedyś jadł "normalnie", teraz zrobił się taki anty-jedzeniowy. Wiem, że może być gorzej, ale skoro dawniej było o wiele lepiej to mi obecny stan rzeczy przeszkadza :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008757 przez kaikai
Mój Dawid ostatnio ma dobre dni i ładnie je.
Np. Rano butla mleka z kakao do tego kanapka z serem żółtym, zawsze kroję na małe kawałeczki.
Potem przed południem jakieś serek, lub ciasteczka.
Po 13 cala miska zupy, zawsze daje mu mój telefon do oglądania i razem z nim komentuje i wiwatuje, co on tam ogląda, a w międzyczasie szybko go karmię.
Po zupie zjada jakieś słodycze lub ciasto lub butelkę soku .
Na obiad 1 ziemniak i mięso- mielony lub pulpet najlepiej, ale też schabowe lubi rybę średnio.
Po obiedzie deserki ze słoika.
Kolacja butla mleka z kaszą i miodem i kanapka lub jajko, czasem parówki kawałek.
Ale Dawid waży chyba 12 kg .
Oczywiście to są ostatnio takie dni, że tak ładnie je, więc korzystam i podaje ile wlezie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008861 przez Anabelle
suzi ja tez wszedzie dojezdzam, bo przeprowadzilismy sie na wies i tu nic nie ma

u nas na razie u leona tylko cyc, plus dostaje skóre od chleba, zeby uczył sie memlac, gryzc, polykac, antek byl bardziej na blw, w sumie nie wiem co to znaczy karmic dziecko, leon raz dostał marchew z ogrodu, ale w calosci na parze i sie krztusil, wiec niech cwiczy na chlebie, za jakis czas spróbujemy

o tesco nic nie slyszalam

antek ma 95 cm

u nas sporo idzie dla antka sokow z wyciskarki, gdzie w jablku i pomaranczy przemyce buraka czy szpinak

leon tez wstaje ok 6 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1008865 przez Anabelle
hehe fajne skarżypyty ;)
u nas też "mommy! oh no! leon!! no! leon! mommy, mommy!"
wtedy wiadomo, że leon coś demoluje antkowi

U mnie u moich rodziców era prozdrowotna, moja mama przeciwniczka slodycyz u dzieci, zawsze zupka dla antosia, drugie danie, jakieś przekąski, za to u tesciow, to czasem sie na zupe załapiemy, a jak jest teściu to zawsze rozdaje cukierki, żelki, batoniki -.- no ale on głównie pracuje wiec jak jest to rozpuszcza wnuki

ja też tetry wywaliłam na szmaty, mamy pieluszki bambusowe, a leon śpi z pieluszką serce muślinową czyli z 4 warstw pieluszki bambusowej sweetheart

ahaha antek też jak jest jakaś rodzinna impreza to pałaszuje wszystko, a jak idziemy czasem do restauracji, to zanim dostaniemy jedzenie, to chodzi do innych gości, pokazuije ich talerze i krzyczy "mmmmmm mniam mniam!"

eh nie doczytam was do konca, leon już jęczy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009133 przez Suzi

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009231 przez Alex_87

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009263 przez kaikai

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1009278 przez Suzi

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1009345 przez Alex_87

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1009495 przez creatura

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009498 przez Suzi

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009499 przez creatura

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1009500 przez kaikai

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl