BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

8 lata 6 miesiąc temu #1011321 przez Suzi
Azja, kaikai - o ktorej wstają Wasi chlopcy i o ktorej zasypiaja na noc.? ( bez drzemki ofkorsik B) )

Agat - niedlugo zmiana czasu to Adamson będzie sypiał "dluzej" ;)
Miki na mleczko roznie ma ochotę, generalnie z rana zawsze okolo 150- 200 wypija no i w porze obiadowej w charakterze obiadu rowniez butla mleczka z kaszką... :S na kolację platki jaglane na mleku łyzeczką, zeby juz potem umyc zęby przed spaniem.

No Dave? Zapodaj coś o Was!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011333 przez Azja
Suzi Jasiek wstaje tak kolo 8 i spać tez chodzi o 20. Czasem się zdarzają wahania w jedna lub druga stronę ale to sporadycznie :/

Miałam coś jeszcze napisać ale chyba nie mam weny. Jutro skrobne wiecej :)

Dobranoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011340 przez kaikai
To u nas Dawid budzi się tak 7-7.30 jak P wstaje do pracy.
Idzie spać od 20 do 21.30 w zależności jak Daria zasypia i jak tatuś z pracy wraca, no ale Max to tak 21.30.
Dziś np.sama byłam i debatę chciałam zobaczyć to szybko się uwinelam i przed20 dzieci spały :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011474 przez creatura
Jutro z pracy coś skrobnę, dziś już padam - jak zwykle ostatnio, dużo się dzieje u nas (pozytywnego), dużo pracuję i wiecznie padam na ryj..................

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011476 przez Suzi
Oby to nie byly obiecanki cacanki CreMoniu.....
Kolejna matka co chodzi do pracy odpoczywac ... :woohoo: :P ;) :P :woohoo:

Miki sie dzis przespal w dzień no i wieczor nam sie przedłuzył......ale poderwalo go dziś o 7.30 i mimo deszczu i szarugi ( kazdy normalny czlek zagrzebałby sie w pierzynkę i oddal sie slodkiemu senkowi) a ten nieugięcie przywital dzień wbrew moim protestom ( poszlam spac o 2.30....) po czym on sie w dzien przespal a ja ani deczka.....ehhh
Wykonalam dzis bigos, trzy pasztety ,ciasto czekoadowo-bananowe, kotlety schabowe i mielone, pomidorową i malo brakowało a powstałyby jeszcze placki ziemniaczane.. ;) czyli dzień Kucharza uwazam za udany...żeby tak jeszcze Misio cokolwiek z tego był sklonny zjeść..... :S :S :S
A teraz siedze, czytam o polityce i popadam w skrajne emocje. Oby do niedzieli, oby do niedzieli i oby cos sie wreszcie zmieniło!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011615 przez Alex_87
Suzi to obiady na cały tydzień? ;) i nie czytaj za dużo będziesz zdrowsza :D

Ostatnio był u mnie kuzyn (chrzestny Tymona) mają 5 letnią córkę, kilka tygodni temu trafiła do szpitala ze złamaną ręką, jest już 10 tyg w gipsie bo "specjaliści" na Niekłańskiej w wawie tak ją dorobili...w głowie się nie mieści. Jednak w otwocku chyba mają najlepszy szpital ortopedyczny, bo co rozmawiam ze znajomymi to polecają tam lekarzy, my z Zuzą też tam byliśmy na bioderkach i z kręczem.

Zuza już chyba z rok nie śpi w dzień, co gorsza Tymon idzie w jej ślady bo ma już jedną drzemkę, która trwa 1-1,5h. Jak sobie pomyślę, że za jakiś czas on też zrezygnuje z drzemek to...nie, wole nie myśleć....Już i tak mam dość wiecznego zabierania mu krzeseł bo się wspina na wszystko, ale przynajmniej umie już sam schodzić z łóżka :D

Ja dziś skoro świt byłam w przychodni na cytologii. położna stwierdziła, że chyba mam jakieś nadżerki, a wizyta dopiero w grudniu :/ to już prawie rok po porodzie a ja nadal nie mam okresu...czasem się zastanawiam czy nie skoczyć po jakiś test do apteki :P przy Zuzce miałam po pól roku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011646 przez agat
Alex u mnie tez od kiedy pamiętam chwalą szpital w Otwocku. Ja za dzieciaka złamałam rękę i dwa razy mi ją składali. Raz nastawili, założyli gips, od razu rtg na ktorym wyszło, że coś nie do końca się nastawiło, więc ten mokry gips zdjęli i jeszcze raz nastawiali. W 2-3 klasie byłam, ale pamiętam jak dziś, jak pielęgniarka pochwylała się nade mną i mówiła do mnie "sloneczko" ;) Przy drugim składaniu darłam się jak opętana, bo wiedziałam co mnie czeka :/

Adaś ma jeszcze drzemkę w dzień, z której to w ogóle najczęściej go wybudzam po 15, bo potrafi spać prawie 3h. Do tej pory wieczorem zasypiał bez problemu, ale od kilku dni telepie się do 22 albo i dłużej :/ Nic na razie nie będę mu zmieniać, zobaczymy jak przedszkole na niego wpłynie. Jagoda za to mało snu potrzebuje. Krótka drzemka rano, plus druga ok 1-1,5 h razem z Adasiem i przed 15 już wyspana i do 20 bez marudzenia szaleje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011655 przez kaikai
Ja akurat na Niekłanska nie narzekam, to mój szpital"rejonowy" i zawsze tam lecze wszystkie dzieci.
Ewelina klika lat temu miała składana rękę w narkozie, wszystko ok było.
Poza tym, że tam na rentgen czeka się godzinami.
Teraz z Daria miałam fory, bo maleńka była i bez kolejki było.

Daria ma dwie drzemki rano pół godziny i po 14, 45 minut. Na noc zasypia o 20-21.
Już raczkowac zaczyna. Oglądałam nagrania Dawida to też w tym samym wieku zaczynał, więc to norma, a już myślałam, że Daria szybciej się rozwija, tak to się zapomina ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011659 przez Azja
Wojtus na spacerze może spać i 3 godz a w domu śpi pół godziny. Czasem się zdarzy godzina. Ost np. Miał drzemke która trwała 9 minut wstał wypoczęty jak po nocy :P

U nas pogoda do d... wiec siedzimy w domu. Dobrze ze chłopaki w miarę grzeczni to jakoś idzie wytrzymać :/

Myślę co by tu na obiad wykombinować ale zero pomysłów :sick: może ktoś coś podrzucić ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011685 przez agat
Jagoda jeszcze nie raczkuje, leniwe dziewczę :) Pełza po całym domu ale tyłka podnieść nie chce :P

My byliśmy godzinke na dworze, myślałam, że mega piździawica, czapkę założyłam, a nie jest tak źle. Wieje, ale powietrze nie jest syberyjskie.
Ja też ostatnio nie mam w ogóle pomysłów na obiad, w kółko jemy to samo :/ Dziś chyba warzywa na patelni, choć nie lubię :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011702 przez Alex_87
Kaikai no widzisz każdy ma inne doświadczenia :) chociaż w Otwocku podobno baaardzo dużo osób trafia z powikłaniami z Niekłańskiej. Ja u mnie w szpitalu za chiny nie dałabym się pociąć albo złożyć ręki albo cokolwiek, chirurgia i ortopedia u nas to katastrofa...

Tymon dzisiaj sobie podstawił krzesło do okna i wyglądał, no tak matce się nie chce z dzieckiem stać przy oknie, to samo musiało sobie poradzić :P już ładnie zaczyna chodzić, pól pokoju sam przejdzie, ale co wezmę kamerę, to od razu na czworaka i pędem żeby się pobawić kamerą.

Dziewczyny potrzebuje dla Tymona jakiś niewielki prezent do 50zł, ale coś czego nie rzuci w kąt od razu. Nie wiem jakieś układanki drewniane, klocki? Może macie jakieś pozytywne doświadczenia z jakimiś takimi zabawkami. Bo ja przeglądam allegro ale jakoś nic mi nie wpada w oko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011706 przez Azja
Zważyłam Grubsona 8.6 i ok 68-70 cm gigant mi rośnie. Właśnie próbuje przekręcić się z pleców na brzuch ale głową z tyłu zostaje i sie złości.

Jasiek wozi klocki traktorem a ja patrzę w przepisy i chyba będą kotlety z jajek i brokula bo noc innego mi nie pasuje :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011707 przez creatura

Suzi napisał: Oby to nie byly obiecanki cacanki CreMoniu.....
Kolejna matka co chodzi do pracy odpoczywac ... :woohoo: :P ;) :P :woohoo:


Kurde, jednak wczoraj były :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

No prawda jest taka, że w pracy to ja się nie przemęczam, ale wierzcie mi, wolałabym ten domowy zapiernicz. Strasznie tęsknie za Leosiem, on też źle znosi moje wychodznie, szczególnie, jak w tym samym dniu mam pracę rano i wieczorami. Czasem po całym dniu spędzonym razem mówi szczęśliwy, że mamusia nigdzie nie poszła i się bawiła z Leosiem. Zależy mi jednak na pracy, bo chcę mieć płatny macierzyński, nie wspominając, o tym, że budżet domowy poprawił swą kondycję :laugh: Choć jak będzie dwojka szkrabów, to biorę pod uwagę dłuższą przerwę.

Ja jeszcze o przedszkolu dla Leosia nawet nie myślę, jest dobrze tak jak jest, nie widzę, żeby mu brakowało towarzystwa. Jak się bawi z dziećmi to ze starszymi, szczególnie dziewczynkami ;) , ma fajny kontakt, tzn. są jakieś interakcje, z równieśnikami - żadne, każdy bawi się sam ze sobą, koło siebie, ale nie razem :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Widzę tu sens założeń przedszkola Montessori, gdzie dzieci w różnym wieku są razem w grupie.

U nas też fascynacja zabawkami-pojazdami, Mikołaj w tym roku będzie kupował w dziale z garażami, kolejkami itd :) :) :) :) :) :) :)
-
Leoś raczej już w dzień nie sypia, czasem zdarza mu się drzemka i wtedy na noc idzie spać ok 22-23, a tak to ciągnie dniówkę od 6-7 rano do 18-19. W nocy się wciąż budzi na cycke.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011708 przez Alex_87
Tymon na urodziny dostanie jakiś pojazd Wadera z serii Gigant, ojj tylko gdzie ja to postawie :P w lato na pewno wyląduje na podwórku ;) ale na gwiazdkę chciałabym już jakiś mniejszy prezent, i tak mamy tyle dzieciaków do obkupienia :whistle:

aż zerknęłam w książeczke małego, ważył tyle jak miał miesiąc więcej od Wojtka, więc Azja rzeczywiście ładnie rośnie :) Mój teraz ma 11kg i 80cm :D mowią, że wygląda na 1,5 roku, ale ja tam nie wiem, bo moje dzieci ogólnie duże ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011712 przez creatura
Alex, w tamym roku w Auchan w grudniu były giganty z Wadera w super cenach, np betoniara za 50zł, mam nadzieję, że powtórzą w tym roku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl