BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

13 lata 2 miesiąc temu #76520 przez basba
masuska, nas też czeka "mały" remont. Umyśliliśmy sobie żeby z garażu zrobić pokój (bo tam wiecznie bałagan) a dodatkowy pokój dla gosci się przyda ;), poza tym w salonie chcemy powiekszyć okno (na takie 5 metrowe), co byśmy mieli ładny widok na ogród, no i malowanie ścian nam zostanie (choc mężu o remoncioe łazienki jeszcze przebąkuje) ... AAAAAA.... ja się chyba wyprowadzam! :huh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76548 przez Rika
masuska napisał:

Cześć Wszystkim, troszkę późno się odzywam, ale objechaliśmy rodzinkę no ale u siostry to się zasiedziałam:)
Przede wszystkim Gratuluję Wszystkim bąbli, Kamilka fajnie że dziewczyna rośnie:) A i Asia gratuluję Syna:)

Musze wszystkich zmartwić bo zdjęcia nie mam:( Skończył się papier:( Ale i tak mam przed oczami jak wkłada rączkę do buźki i ten śliczny nosek:) Resztę Mąż widział bo ja się poryczałam i brzuch mi skakał.

Wymiary bąbla to:
BDP (główka) 54,9 mm
AC (obwód brzuszka) 17 cm
FL (długość kości udowej) 33,8 mm
WAGA 503g

Wszystko mam prawidłowe i mały też
A i termin z USG na 12.07:P. Ale klocek mi papuśny rośnie, a mama chudnie. No i na koniec nie wiemy co ma między nóżkami, zasłaniał się i ruszał. Lekarz powiedział że jakby miał lepszy sprzęt to może by powiedział, a tak to wróżyć nie będzie:) Poczekamy do 28 tygodnia.
Co do sączenia z cyca to normalne, ale częściej się wcale nie pojawia, moja siostra na przykład nie miała i mama też, a u mnie leci:P

Dobrej nocki kochane, buziaczki dla fasolek, a i Basba miała napisać co i jak.


Ja już wariuję :(
Jak wiecie mam termin tylko z USG bo ostatnia miesiączka była 26.09.2009 czyli według OM jestem w ok 75 tygodniu ciąży :)
13.02 miałam USG i tam były takie wymiary:
Wymiar dwuciemieniowy główki - 49mm
Długość kości udowej - 34,4 mm
Z tego wynika, ze maleństwo ma 24 cm długości od główki do piętek
No i termin wg USG wyszedł na 3 lipca ale z tego co widzę to wychodzi wcześniej :/
Co o tym myślicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76567 przez piernikarczyk07
Ja to już się gubię jeśli chodzi o te wymiary maleństw i tygodnie :dry: Normalnie zauważyłam że co lekarz to inna teoria, a jak porównuję w necie wymiary i wagę maluszka to zawsze wychodzi że mój synuś jest jakiś taki "wielki" :S Nie kumam....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76570 przez Rika
Ehh zależy od sprzętu :)
Mam nadzieję że moje dziecko będzie duże bo jak będzie takie ja Zuza to znaczy że coś ze mną nie tak :(
Wychodzi na to, ze albo dzidziuś Masuski jest duży albo mój za malutki :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76637 przez Oposek
Ja myślę, że jeśli rośnie i przybiera na wadze to nie ma się czym martwić. Płód także rośnie skokowo i może się okazać, że za dwa, trzy tygodnie Wasze maluchy się zrównają wagą. Zresztą popieram tezę o czułości sprzętu- moja szwagierka ma 3 lata, miała się urodzić z wagą 2800 (ostatnie usg, już po terminie), dwa dni później urodziła się z wagą 3600. to duża różnica, przecież nie przytyła prawie kilograma w 48 godzin :lol:
Mi na początku ciąży wychodziło z usg, że ciąża jest młodsza o dwa tygodnie niż wynikałoby z terminu OM. Teraz niby wszystko się wyrównało i jest równo 21 tydzień, ale lekarz powiedział, że Jego zdaniem dziecko jest nadal dwa tygodnie młodsze tylko po prostu duże (ciekawe po kim, mam prawie 180 cm ;) )

U mnie wszystko dobrze, bóle brzucha minęły, mam coprawda jakieś bakterie w moczu, ale nie jakoś dużo i kazali się nie przejmować. Chyba powinnam wrócić do pracy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76658 przez masuska
Cześć:) Wróciłam, ale ciężko już mi było pod koniec tego spaceru:) 4 godziny.

Co do remontu to mamy dom który stoi niezamieszkały ze 4 lata i robimy w nim teraz wszystko, łącznie z centralnym i od razu zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe. Mamy nowy układ pomieszczeń, łącznie ze zmianą położenia kuchni i łazienki, a i wejście do domu z innej strony i pralnia w piwnicy. Do końca maja mamy się ze wszystkim wyrobić i wreszcie na swoje:) Także jak to ruszy wreszcie to moment czas zleci :laugh:

A co do wymiarów maluszka, to nasza dzidzia ma główkę i brzuszek na 22 tydzień, a udko na 21, wagę na 24 a moja macica jest na wysokości 25 tygodnia:) Na nic nie zwracam uwagi tylko na @, bo jak wiadomo każdy człowiek jest inny, oby tylko zdrowy i pozwolił się urodzić SN. A i sprzęt też swoje robi:)

Znalazłam dziś śliczne buciki:) z myszką miki, taaaaakie maniunie:)

Aaa zapomniałam powiedzieć że przez moją ciekawość co do glukozy lekarz dał mi na nią skierowanie już teraz, powiedział że jak bym się nie zapytała to bym dostała za miesiąc:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76719 przez Groszek
Masuska ale będziesz miała to za sobą :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76727 przez Green
Ja to wogole jestem zielona jesli chodzi o wymiary mojego maluszka bo na zdjeciu z USG niemoge sie wogole doszukac tych wszystkich pomiarow :angry: Jak bylam na polowkowym i pytalam o wielkosc bobaska to czytala mi je z osobnej kartki ktorej niedostalam :angry: A tez sie o nie niedopominalam bo sadzilam ze to samo jest zapisane na zdj USG ale nima !
masuska ja na takim spacerku wczoraj bylam jakies 3 godzinki swietna pogoda dopisywala wiec niebylo co sie spieszyc do domku a maluszek sie dotlenil a ja zasapalam jakies 500m przed domem bo te ostatnie metry sa pod gorke :silly:
Dzis tez mial byc spacerek ale utkwilam w kuchni z paczusiami niewyszly 'sklepowo' sa raczej roznej wielkosci ale zapewnieam ze sa 100% jadalne , wiem bo juz sprobowalam 3 , mniam :woohoo:
[/size][/i]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76737 przez Green
Tak wogole mialam sie zapytac czy ktoras z was tez miewa problemy z zasypianiem lub samym spaniem? Szczerze mowiac mam czasem problem z zasypianiem ale dodatkowo mmnie dobija fakt ze im pozniej zasypiam tym wczesniej sie budze , wczoraj np o 23 jakos zaczelam zasypiac a rano 7.30 pobudka i zasnac niemoglam ;/ A bylam przekonana ze po spacerku bede spac jak kamien . W dodatku teraz boli mnie glowa i czuje ze jak sie poloze to zasne a w nocy bede sie meczyc :dry:
[/size][/i]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76772 przez aska27
Green z zasypianiem raczej problemu nie mam.. ale ze wstawaniem już tak :blink: jestem tak zmęczona,ze najchętniej pospałabym sobie jeszcze..a tutaj do pracy trzeba iść! W nocy budze się dość często, teraz też budzi mnie maluszek swoimi kopniakami :)

Hmm,a co do kopniaczków.. trochę się martwię jakoś tak dzisiaj rzadko odczuwam ruchy, moze wreszcie najedzony jest :blink: ostatnio oszczędzalam sie z jedzeniem.

Dziewczyny ile już przytyłeyście??
Ja już 7kg, lekarz mówi ,ze duzo,ale w ogóle nie objadam sie, a raczej pilnuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #76778 przez hoborr
masuska ja też mam już skierowanie na glukozę. Ale nie pamiętam czy mam iść naczczo czy po śniadaniu? Jak to jest u Ciebie?

Green u mnie ze spaniem to jest tak: jak w dzień sobie "troszkę" poleniuchuję i pośpię to w nocy śpie jak zabita. A jak cały dzień jestem na nogach to potem w nocy spać nie mogę. tzn, budze się koło 3 - 4 i juz nie śpie! Ale w sumie to kładę siękoło 10:00 - 10:30 a wstaje przed szóstą! Taki to już ze mnie ranny ptaszek;)

aska 27 ja w tej chwili mam -4kg. Na początku schudłam 5 a potem przytyłam 1. Ale z natury to szczupła nie jestem i lekarz mówi że mogę przytyć około 7kg.

Mam coraz większą ochotę na zakupy dla dzidziusia. Bo jeszcze nic nie kupiłam! Jakoś się jeszcze boje! Może jak będę w końcu wiedziała czy chłopczyk czy dziewczynka to się zdecyduje!

pozdrow :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76791 przez aska27
hoborr to badanie robi się na czczo. W laboratorium wypijasz podobno bardzo niesmaczny płyn.. 2h czekasz i idziesz na badanie. Warto wiec wziąć ze soba książkę :blink: lub coś,zeby czas milej płynął :)

Tez dostałam skierowanie na to badanie..ale zwlekam , moze wybiorę się krótko przed wizytą u lekarza :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76794 przez hoborr
Ja też właśnie pójdę przed samą wizytą:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76807 przez Groszek
Dziewczyny na badania z glukozą weźcie cytrynkę, z nią dużo lepiej smakuje :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #76810 przez aska27
W sumie jestem ciekawa tych badań :) znajoma mi dzisiaj powiedziała,ze nawet jak sobie teraz przypomni smak to ją wyręca hihi no cóż, jak mus to mus :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl