BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 10 miesiąc temu #392991 przez kaska
My zawsze chodzimy razem :) byłam ciekawa jak to wygląda u Was. Mój jak się dowiedział, że będzie chłopiec to cieszył się jak wariat, no i za pierwszym razem zobaczył dzidzie to chyba jeszcze mocniej :)

Co do badania 3g to mi lekarz powiedział, że to zależy od dziecka jak się układa, ale im później tym fajniej widać. Ja robię za jakiś miesiąc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393538 przez Bombelkowa Mama
my tez zawsze razem chodzimy :)
aaa mam do Was pytanie czy chodzicie juz do szkoly rodzenia? a jesli nie to czy zamierzacie?:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393631 przez iza
Z mojej wczorajszej wizyty i usg nic nie wyszło :( Niestety burza wszystko popsuła bo...nie było pradu :( wiec dzis znow jade.
Pytalam sie wczoraj lekarza o badanie połowkowe to stwierdził ze za 2 tyg zrobimy a ja bym tak chciała juz wiedziec czy jest ok z dzidzia.
Tyle ze dostałam juz skierowanie na glukoze zebym zrobiła za 2 tygodnie.
Mam pytanie do dziewczyn które miały juz to badanie.Ile sie czeka na wynik takiego badania?
Znów upał :( Geneeralnie to uwielbiam słonce i ciepełko ale teraz jak musze lezec w domu i sie dusic to juz mam tego dosc.Z checia bym pojechała nad wode :)


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393690 przez kaska
Do szkoły rodzenia chce się zapisać, ale jeszcze nie teraz, za jakiś miesiąc :)Ktoś może już chodzi i napisze czy warto??? :)

Co do glukozy: to masz pobieraną krew czekasz jakieś pół godziny (może troszkę mniej) na wynik cukru na czczo i jeżeli jest dobry to dostajesz glukozę. Nie wiem czy lekarz kazał Ci pobrać krew też po godzinie??? bo mi się upiekło i miałam tylko po 2h. Ja wyszłam z tego badania o 11 30 a wyniki były do odbioru o 14. Chociaż w tym laboratorium co zazwyczaj robię zawsze są do odbioru tego samego dnia :) (no oprócz tych pierwszych ciążowych badań, bo je miałam na następny dzień) A co do smaku glukozy to powiem Wam, że mi nawet smakowało. Z cytrynką to już całkiem dobre :))) ( tak wiem dziwna jestem, bo większość mówi, że jest to ohydne, no ale ja uwielbiam słodycze :) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393781 przez YummyMummy
My szkole rodzenia zaczynamy 16 lipca :) z tego co kolezanka mowila,to warto, bo przygotowuja Cie psychicznie na przyjscie na swiat malenstwa ;) a najbardziej jesli jest to Twoje pierwsze dziecko, kiedy wszystko jest nowe i nie wiesz co robic, chociaz podobno instynkt macierzynki robi swoje ;)

Moje badanie glukozy wygladalo tak,ze pobrala mi krew raz, a potem po 2h od wypicia glukozy drugi raz. Jesli chodzi o smak to jest mega slodka, jakby cukier puder rozpuscic w wodzie,ale do przezycia ;)

Iza szkoda,ze nici z usg, ja sie zawsze strasznie nie moge doeczkeac badania! Daj znac czy sie w koncu udalo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393935 przez iza
Po wizycie wszystko dobrze ze mna i Niunia :) Rosnie jak na drozdzach :) Tak jak pisałam badanie połówkowe mam za 2 tygodnie.
A z ta glukoza to wiem ze nie jest smaczna i na czym polega tylko mi chodzi raczej o to ile trzeba czekac na wyniki badania bo chcialabym to jakos rozplanowac zebym miała wyniki na kolejna wizyte czyli wlasnie za 2 tygodnie.Chyba dam sobie spkój i pojade do innego miaasta zrobic sobie to badanie bo u mnie w przychodni to maja rozpie....bo nie raz juz sie o tym przekonałam.
A tak wogole dziewczyny WOLNOSC DZISIAJ mam :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Lekarz pozwolił mi pojechac nad wode (oczywiscie dał mi wskazowki co moge a czego nie)ale i tak sie ciesze ogrrrromnie :)

Zycze Wam miłego dnia
:kiss:


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393977 przez YummyMummy
No to tam nie szalej za bardzo nad woda B)

Hm pewnie czas ile musisz czekac na wynik badania zalezy od przychodni/laboratorium. Ja akurat mialam tego samego dnia popoludniu. Super,ze po badaniu wszystko dobrze :) !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #394326 przez kaska
co do badań to tak jak pisałam, to miałam tego samego dnia koło południa :) Najlepiej robić w laboratorium przy szpitalu (o ile jest taka możliwość) wtedy dają wyniki w ten sam dzień :)


Jak tam się czujecie? Mój Skarbek w nocy czasami się tak wierci, że spać nie daje. No i brzuszek też rośnie i ciężej mi się śpi:) Do tego jeszcze ta pogoda.

Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #394429 przez YummyMummy
Hehe no moja Mala to samo, zawsze przed snem mam wrazenie, ze robi rundke po brzuchu w podskokach ;) mamy z tego straszna radoche, wiec jak dla mnie niech sie giba jak najwiecej ;)

Ostatnio tesciowa mi powiedziala,ze jak sie czegos wystrasze,to mam nie lapac sie za nic,bo mala tam bedzie miala znamie :P ciekawa jestem jakie jest Wasze nastawienie do tego typu przesadow? Jesli ktores sie sprawdza i po oparzeniu tez pozostaje slad na dziecku, to moja juz ma znamie kolo nadgarstka, po tym jak zaatakowala mnie goraca pokrywka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #394472 przez Iwuś24
Ja też się ostatnio sparzyłam na kolanie i też mi teściowa zaczęła tłumaczyć, że jak się złapałam to Maleństwo też będzie miało znamię w tym miejscu bo ona tak miała. Kiedyś usiadłam i zaczęłam szukać w necie przesądów w ciąży... Jedno co mnie wkręciło i praktykuję, jak mi siostra powiedziała to jak widzi się jakieś chore dziecko na żywo lub w telewizji to patrzy się na paznokcie od razu. Nie wiem, jaki to ma sens, szczerze to głupie, ale nikomu nie zaszkodzi ;)
A i chodzę w łańcuszku i też tam jest jakiś przesąd... więc zobaczymy.

Zresztą jak ma być dobrze to będzie.

Czy wasze Maleństwa też przestają kopać jak partner kładzie rękę na brzuszku?


Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #394498 przez kaska
przesądów wolę nie słuchać bo później coś robię myśląc,że przecież nie zaszkodzi :))Niby nie wierzę a jednak :)

Iwuś mój maluszek od razu się uspokaja, ciekawe czemu?? może odróżnia,że to nie mamusia? :D Przy tacie trzeba być grzecznym :p

Fakt faktem też uwielbiam jak się rusza (a jak nie czuję ruchów przez 2 godziny to już mi coś nie pasuje), ostatnio tak się rozszalał, że cały brzuch się ruszał razem z nim. No ale pobudka o 3 w nocy, kopanie po pęcherzu to już nie należy do najmilszych :P Tak się zastanawiam,że skoro już ma tyle siły to co będzie za 2 miesiące??? Mimo wszystko uważam, że to super uczucie :)Z drugiej strony nie mogę się doczekać aż go przytulę :)

A jak u Was ze snem? nie macie kłopotów? nie uciska, nie uwiera brzuszek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #395101 przez YummyMummy
Moja babcia jeszcze cos mowila zeby paskow nie nosic, bo dziecku sie pepowina owinie czy cus :unsure: Nie wiem po co ktos przesady wymysla, jakbysmy sie jeszcze malo denerwowaly czy wszystko dobrze pojdzie ;)

Hmm a to ciekawa, bo moja tez sie uspokaja zazwyczaj jak maz przylozy glowe albo reke do brzucha. Moze to jakas zmowa maluszkow :P?

Co do snu to sama nie wiem czy to przez alergie czy przez intensywne myslenie o wszystkim, ale jak maz wychodzi do pracy o 4/5 to budze sie z nim i juz zasnac nie moge :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #395595 przez Bombelkowa Mama
hmm przesądy w ciąży .. to jest chyba nieuniknione żeby ktoś czegoś nie szepnął:P ja się też nasłuchałam np: nie odblizywać noża bo dziecko będzie miało rozszczep podniebienia, nie chodzić w koralach w ogóle w naszyjnikach bo się owinie pępowiną, nie patrzeć przez judasza w drzwiach bo będzie miało zeza, nie patrzeć na to czego się boimy bo dziecko też się będzie tego bało (ja np nie patrze na węże bo się ich straszliwie boję, także jak w telewizji gdzieś widzę to przełączam:P ). niby przesądy ale wierzę w różne czary mary:P

co do tego, że jak tatuś położy ręke na brzuchu żeby poczuć malca to ja oczywiście mam tak samo, że przestaje się wiercić :P najlepsza to była KASKA z tym, że przy tatusiu trzeba być grzecznym :D ale wiecie co, jak się przytulamy to za to wtedy podskakuje:P

jak się czujecie dziś? ja dziś idę sobie na zakupy po jakieś wygodniejsze letnie ciuszki:D bo dopiero teraz się już nie dopinam w swoje stare ciuchy hehe :P

pozdrawiam Was, miłego dnia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #395738 przez Joanna-Rona
Witajcie :)

Późno ale się do Was przyłącze :) Jestem w 21 tc będę miała chłopca termin mam zarówno z OM jak i z USG na 16.11.2012r jednak nie sugeruje się nim bo planuje CC tak jak miało to miejsce przy Alicji.

Z forum juz miałam przyjemność mieć styczność jako mama październik 2010 (choć Ala ostatecznie przyszła na świat 27.09.2010 o 9:11 przez CC ) Zrezygnowałam jednak z pisania bo zarówno mój wątek umarł śmiercią naturalną, a po za tym forum strasznie wariowało (wiecznie problemy z zalogowaniem, wyrzucało, ginęły pisane mozolnie posty) i to mnie też zniechęciło :(

Wracając do aktualnej chwili Alicja ma już prawie dwa latka. Jest małą upartą ale bardzo pocieszna istotką. Ja od początku ciąży siedze na L4 z powodu szkodliwej da przebiegu ciąży pracy a po za tym chciałam też odsapnąc i wziąć Małą z prywatnego żłobka do domku.

Nie planuje wracać w najbliższym czasie do pracy, możemy sobie pozwolić na to żebym została z dwójką maleństw w domu :)

W najbliższy piątek jade na usg 3D 4D więc wkleje pewnie jakieś zdjęcie :)

Witam Was wszystkie i mam nadzieje że mnie przyjmiecie do grona listopadóweczek :)

Całus :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #395896 przez ewelka1505
Asia witamy :) i życze spokojnych kolejnych miesiecy ciazy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl