BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 9 miesiąc temu #728409 przez Hania84
Dzięki Agusia za info :)

Moja Lenka miała niewielką ciemieniuchę na brwiach (swoją drogą nie wiem czemu tam) i mama posmarowała jej tam masłem i wiecie, że zniknęło wszystko?! normalnie szok że masło pomaga na coś takiego :lol:

...Agusia teraz też już wiem, ze na brzuszku się dziecko uspokaja haha...jeszcze tyle nauki przede mną...ale powoli i zdobędę doktorat :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #728417 przez Ikunia1910
Martusia dzieki za przepisik ;) a zocha ma skarpetki :p

Agusia Artus to na zdjeciach wyglada jakby mial z poł roku, tak dojrzale :blink:

No i Oskarek taka żabulka mała:)

ja tez chyba kupie mate ale to za jakis miesiac jak bedzie juz sama lapkami cos łapać. No i koniecznie musze kupic te puzle filcowe a widzialam na allegro po 30 zl ;)




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #728464 przez Marta1985
dzień dobry :-)

noc minęła fajnie obudził się Bartuś na cycolka o 5 i potem o 7:30 na miodek i teraz sobie leży w lozeczku i wpatruje w żyrandol, ale ma coraz mniejsze oczka :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #728468 przez srenka_918
Dzień dobry ;)

Wszystkie dzieciaczki śliczne są ;) jedno ładniejsze od drugiego ;) ale najpiękniejsze to chyba zawsze swoje ;) ha ha ;)

U Pawełka też ciemieniucha na brwiach wychodzi ale dajemy radę samą kąpielą z Oilatum.

Mój synek w końcu jest "normalny" ;) wszystkie smutki po szczepieniu mu przeszły i... Od 4 rano ma ochotę na zabawę... Do 6 było fajnie, sam się bawił ale przytulony do mojego cycka (wtedy nie wydaje głośnych odgłosów, bo tatuś miał wstać o 5, więc niech się wyśpi) Potem zrobił kupsko i czyściliśmy się chyba pół godz, bo co pupa czysta to nowy wystrzał ;)
Potem nie dał ubrać półspiochów, które miał całą noc, no w dupę gryźć zaczęły ;) no to położyłam na łóżko i chciałam przykryć, ale gezie tam! tak majtał nogami żeby się odkryć że zwymiotował, myślę sobie, to nie może być od tego, przykrywam drugi raz bo chłodno w pokoju, stopki zimne... Drugi raz to samo, tak majtał że zwymiotował, ale humorek dopisywał, więc zostawiłam odkrytego a do stópek położyłam swoją nogę to się na niej grzeje bo sam czuje że mu zimno ;) Ale krzyczy po swojemu i się śmieje, bo mu godz temu włączyłam bajki na pulsie2 najbardziej lubi bolka i lolka ale teraz leci reksio i też się cieszy ;) chyba bardziej z tych dźwięków, ale grunt że ja mogę w spokoju posta napisać ;)

Wieczorem od godz 8 mnie terroryzował... Płakał wniebogłosy, próbowałam wszystkiego, bujania, noszenia, karmienia... nic nie pomaga, myślę sobie że zmęczony bo 5 godz nie spał ciągiem pierwszy raz (wcześniej max to 4 godz) jak go chciałam uśpić to jeszcze gorzej było, mąż leci z kropelkami bo to kolki, ale on się nie spinał, nie wyginał więc to przecież nie to... Już godz 9 a on ciągle płacze... No i doszłam do wniosku że on mnie terroryzuje o kąpiel... Zawsze kąpaliśmy się o 22 to o 23 szedł spać i spał do 5 i miałam też czas żeby się wyspać, ale jemu się uwidziało kąpanie wcześniej... W wannie aniołek ;) dopóki nie nasikał na dywan, bo nie zauważyłam fontanny, bo próbowałam szyjkę umyć bo tak ją zaciska że już nie wiem jak go myś, wszystko go gildzia nawet pieluszka i myjka... Po kąpieli zjadł i sam zasnął w łóżeczku, trochę przy tym marudząc ale nie płacząc, o 1 pobudka... Jeść mu się zachciało (pewnie nadrabia czas poszczepienny bo wtedy tylko wodę chciał pić, cyckiem "gardził"... o 3 pobudka... Tak się wygiął w pałąk do tyłu że wyprostować się sam nie mógł i płakał... O 4 pobudka do teraz... Jak ja się wyspałam ;) mhmhmhm ;)

Wasze dzieci też "atakują" cycki jak je poczują? np przy noszeniu, nawet zaraz po jedzeniu, jak ma głowę za blisko biustu to zaczyna mruczeć jak przy jedzeniu i z otwartą buzią rzuca się na pierś i mnie całą ślini ;)

Pippi mu się nie podoba, marudzi na telewizor ;) a jaki wytrzeszcz przy tym robi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #728496 przez aleksiaa88
A ja się teraz zastanawiam po przeczytaniu postu Kasi co mój syn ma na twarzy
mianowicie z daleka nic nie widać ale pod kątem jak się patrzy to ma całą twarz pokrytą nie są to krostki tylko taka kaszka jakby ale koloru skóry dlatego na pierwszy rzut oka nie widać tego poza tym za uszami ma zaczerwienienie i suchą skórę czasem strupek z resztą na płatkach uszu też. I już nie wiem czy tak ma właśnie wyglądać ten trądzik

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #728566 przez Hania84
Witamy :)

Nocka super znów...Lenka jak Wam pisałam wczoraj wypiła mleko o 18.30 i obudziła się na kolejne dopiero o 4 rano ale wypiła wiecej niz zwykle i pózniej zjadła jeszcze o 7 i o 10

Lenka też miała takie strupki za uszkami...moja mama mówiła ze dzieci tak mają (też tak ponoć miałam) i przemyłam 3 razy oliwką za uszkami , po 20 minutach starłam pieluszką tetrową i już tego nie ma. Ponoć tak się robi dzieciom jak śpią długo na jednej stronie.

Dziś robie leczo na obiad...mam nadzieje ze Lenka da mi je zrobić... plus taki ze mam juz wszystko na nie pokrojone :)

miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #728603 przez Ikunia1910
Hej.
Ja juz od samego rana jestem w niebo wzięta :)
Moje dziecko w 10. Dniu postanowiło wreszcie zrobic kupke, zreszta co ja gadam ona poprostu sie zesrala az po łokcie, a ja jak gupol ze szczescia sie poryczalam. Leżalysmy razem w łóżeczku gadalysmy sobie ona nagle usmiech na buzi zrobila sie przez chwilke czerwona i słyszę taka fontanna leci :p




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #728653 przez violcia00
Dzien dobry.

Ale te wszystkie nasze dzieci sa sliczne,napatrzec sie nie moge...Agusia Artus faktycznie na starszego wyglada,duzy chlopak z niego,no i za torta duzo placisz :cheer: ,dla mnie 80 zl wydaje sie duzo...my chyba w tygodniu zrobimy chrzciny bo w jeden weekend co bedziemy w PL mamy wesele,a pozniej to juz brat mojego B wyjezdza do Kanady a chcemy go za chrzestnego :P

Moj synek jest taki kochany,dal dzisiaj mamusi pospac,wyobrazcie sobie ze spal w nocy 10 godz :cheer: ,noralnie w szoku bylam,cycki myslalam ze mi eksploduja ale nie chciala go budzic widocznie tyle potrzebowal,pozniej o 8 sie obudzil,nakarmilam go,2godzinki pomarudzil,pozniej dalam mu cyca troche possal i zasnal i spi do teraz ale pewnie nie dlugo sie bedzie budzil,a ja zdazylam juz pocwiczyc i sie wykapac,teraz biore sie za obiad i sprzatanie :dry:

Spakowalam juz caly karton ciuszkow z ktorych malutki wyrosl,niektore tylko raz zalozyl,teraz jak bede w PL to trzeba bedzie z tesciowa pochodzic po lumpkach bo ona ma do tego dar :laugh: ,no i nowych tez troche kupie.

Milego dnia mamusie :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #728783 przez Gochens
Dzień dobry ;-)

Ależ mamy pięknych kawalerów i jakie cudne księżniczki :kiss: dla wszystkich duży całus!

Ikunia gratuluję kupy :lol:
Wow Violcia 10 godzin mnie by chyba cycki pękły!

Alan wczoraj zjadł o 20:30 i od razu włożyłam go do łóżka i po 10 minutach już spał! Bez żadnych ceregieli :-) pierwsza pobudka po 6 godzinach, mnie już fontanna leciała więc obudził się w ostatnim momencie ;-) następna pobudka o 5;30 i później dopiero o 10 ! Także dziś jest mega...
Byliśmy w pracy odwiedzić zobaczyć co w trawie piszczy, całą wizytę przespal no i właśnie obudził się na jedzenie.
Patrzyłam dziś w sklepie z ubraniami do chrztu spodnie i cena 100 zł! Chyba ich pogielo! Koszule biała już ma i krawat , muszę dokupić spodnie i buciki ;)

Dziś idę na masaż :lol: chyba się rozpłynę :side: :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #728865 przez kakaszka
dzien doberek :)

ja dzis przesiedzialam i przeczekalam caly dzien na tesciowa, zeby zajela sie eliza a ja bym skoczyla w koncu do mopsu o te becikowe sie dowiedziec. no i sie nie doczekalam, bo mops do 15. zajebiscie, nie ma to jak sie umowic z ukochana tesciowa. co prawda wczoraj bylam w szoku, bo przyszla kupila pampersy chusteczki wode mleko dla mnie jedzenia. podejrzewaj ze moj partner cos jej milego powiedzial, ale ja sie nie wtracam :)

dziewczyny co ida na szczepienia macie jakas konkretna godzine na ktora macie przyjsc? bo my mamy przyjsc 22 czyli jutro, a godziny wyznaczonej nie ma. mam nadzieje, ze nas przyjma.

haniu dzieki za info o oliwce do uszek. bo wlasnie zauwazylam ze mala ma jakbym sklejone uszki z tylu i faktycznie wiecej na tym uszku na stronie ktorej czesciej spi i suche fest. juz nasmarowalam jej raz :)

ikunia gratuluje kupencji. nie ma chyba nic fajniejszego od dawno oczekiwanej kupy, takiego szczescia to ja chyba od seksu nie mam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #728991 przez Marta1985
Ikunia gratuluje kupki - to naprawdę jest cudny moment :-)

Kakaszka co do przychodni to może przedzwon tam bo u mnie jest tak ze dzieci do szczepien przyjmowane są w poradni dla dzieci zdrowych - to jest normlna poradnia tylko ze dzieci chore są przyjmowane z drugiej strony budynku tak żeby jedne z drugimi ńie miały kontaktu - a dzieci zdrowe przyjmują od wt do pt od 9:00 do 10:30 :-)

Co do uszek to Bartuś miał też coś takiego ale podejrzewam ze od ulewania bo minęło jak mu się skończylo ulewac :-)

Kakaszka twoja tesciowka to kobieta zagadka ;-)

Moi rodzice dziś wzieli Bartusia na spacer a ja posprzątałam na błysk :-) teraz się bawimy a mezulek na zakupach a potem jedzie odebrac mebelki do sypialni bo przyszły :laugh:

a o to efekt naszych zabaw:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #729002 przez Hania84
Ikunia gratuluję Zosi !!! W końcu kupka poszła :lol:

Gochens sama bym się przeszła na masażyk...oj chciałabym profesjonalnego masażu :lol: a pisząc już o masażach to chyba się zdecyduję na masaż dla Lenki :) 2 tygodnie temu była u mnie pani z jugendamtu z prezentami dla Lenki (dostała m.in. ręcznik i bon o wartości 40 euro ) No i dała mi ulotki z ofertami dla dzieci i widzę, że u mnie w dzielnicy 15min drogi pieszo ode mnie jest ośrodek gdzie prowadzi się masaż relaksacyjny dla dzieci do 1 roku życia. Kosztuje on 55 euro więc tak sobie myślę że dałabym ten bon i dopłaciłabym 15 euro i Lenka miałabym 6 spotkań po godzinę i by ją masowali :lol: fajna sprawa myślę i Lenka by się fajnie zrelaksowała przy tym :) chyba skorzystam z tego po szczepionce :)

Kakaszka - ooo teściowej się odmieniło trochę :P a tą oliwką smaruj i po 20 minutach zetrzyj i wieczorem po kąpieli znów nasmaruj i po 20 minutach znów zetrzyj...powtórz ze 3-4 razy i powinno być okej ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #729049 przez srenka_918
Jakie Bartek robi gangsterskie minki ;)

Jaka Zosia dzielna! Wypchneła kupcię bez płaczu po takim czasie, a mój robi 2 razy dziennie rano i koło 16 i przy tej rano zawsze płacze, ale się nie pręży i nie spina, to nie wiem o co chodzi...

Hania nie wiem co Ci poradzić z tą byłą... Przegina, ale nie wiem jakim sposobem można by ją zdystansować...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #729134 przez aleksiaa88
Dziś syn przeszedł samego siebie przez 20 minut dosłownie wył, aż oczy miał czerwone nosiłam lulałam na różne sposoby go trzymałam woziłam kładłam i nic nie pomagało aż w końcu zrobił kupala chwilę spokoju i znów mu mina zrzedła znowu zaczął ale po chwili się uspokoił dostał cyca na pocieszenie i przysnął na chwilę teraz póki co leży spokojnie, bo mi już ręce odpadały, położyć do wózka się nie dał tylko nosiłam mam nadzieję, że już się uspokoił. Jeszcze po godzinie doprawił resztę kupala ale już się ta nie darł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #729168 przez Gochens
Ja już po masażu :lol: POLECAM było naprawdę miło, Hania nie zastanawiaj się tylko lec niech Cie wymasuja od stóp do głów a dziecku to sama zafunduj taki masaż, wiadomo jak Lenka zareaguje ? Co do byłej przwidlowo zrobilas nie ma co !

Mały już wykapany cyc dostał ale piąsteczki wciąż w ruchu. Siedzę na fotelu czekam, aż usnie ale coś marudzic zaczyna ehhh, chyba go t rzeba dokarmic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl