BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpień 2010

13 lata 7 miesiąc temu #30492 przez MoNiaaa
co tam dziewczynki u was. ja ostatnio jakos malo tu zagladam bo sie przeprowadzamy z mezem w koncu na swoje mieszkanko :) mamy troche latania ia zalatwiania ale mam nadzieje ze wszystko fajnie wyjdzie i dam sobie sama rade bo troche mnie postraszyli ze bede sama z dzieckiem ... ale i tak sie ciesze bo moze i pomoc mamy i siostry jest bardzo przydatna to czasem nawet 5 min nie mam dla siebie bo ciagle sie ktos kreci. moja Julka tez juz miesiac ma zlecianlo mi strasznie szybko..wczoraj mala miala chrzest wygladala slicznie jak ksiezniczka :) i bardzo grzeczna byla w kosciele wogole nie plakala nawet jak sie obudzila to tylko obserwowala co sie dzieje :silly: paulinka a jak tam przygotowania do slubu??pewnie ida pelna para??

monami sliczna coreczka gratuluje i w koncu wszystkie maja swoje dzieciaczki :):):):):):)44

pozdrawiam wszystkie mamusie i buziaczki dla maluszkow :*

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30500 przez Renia2108
Mi malutka fajnie spi :) Ciesze sie ze poki co jest grzeczna i nie placze, bo chyba bym nie wiedziala co jej dolega albo o co jej chodzi :P
U nas tatusia prawie nie ma bo w pracy siedzi, przewijac sie ja troszke boi albo udaje hehe :P
Ale do kapieli rozbiera, przygotowywuje wszystko, nosi ja na rekach caluje, mama sie smiala ze zkochany w malej jak diabli :D Ale to bardzo dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30502 przez monami
czasami naprawdę niefajnie było...zgadzam się z Pauliną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30520 przez Gosiaczek31
Monami śliczny aniołek z Twojej Zuzi :laugh:

Wracając do sprawy pępuszka, położna powiedziała mi, że octanisept działa nawilżająco i po nim kikut nie odpadnie. W szpitalu położne smarowały pępek mojemu Kubusiowi octaniseptem a ja spirytusem, co w ogóle się wykluczało. Ale dowiedziałam się o tym później. Najlepiej smarować spirytusem 70% lub gazikami nasączonymi spirytusem.

Orientujecie się jak często miesięczne niemowlaczki karmione wyłącznie piersią powinny robić kupki? A jak to jest u Waszych dzieciaczków?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30523 przez paulinkaaa2202
Ja przemywałam pępuszek tylko spirytusem a jak odpadł to wtedy smarowałam octaniseptem i wszystko ślicznie i szybko odpadło i się zagoiło :)

Monia to gratuluję przeprowadzki i zazdroszczę fajnie mieszkać już na swoim :) na pewno dasz sobie radę ;)
No przygotowania idą pełną parą najgorsze że jeszcze sukienki nie mam :D
nie wiem czy lepiej uszyć bo mam namiary na krawcową czy wypożyczyć jeszcze nawet się nie rozglądałam bo nie mam czasu ... i jak to będzie podczas ślubu zamierzam odciągnąć pokarm wcześniej i nim małą dokarmiać i porządnie zjeść :)

Gosiaczku noworodek robi kupki nawet co każde jedzenie a już taki miesięczny hmmm jak patrze po swojej to tak około 3-5 kupek dziennie ale jaka jest norma to ci nie powiem bo nie wiem :P

Kurcze ja mam cały czas w lewej piersi strasznie dużo pokarmu w nocy robi się taka twarda w ogóle strasznie mnie piecze i boli ta pierś jak ją karmię ból niesamowity chyba coś jest z nią nie w porządku :( macie cos takiego? a prawą mogę ominąć kilka karmień i tak się nie napełnia jak lewa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30525 przez Groszek
Gosiaczek mój Michał robił w każdą pieluchę do skończenia 7 tygodnia :) potem jak ręką ucią i robi raz na 2-3 dni :)

Paulinka mam ten sam problem i dokładnie z tymi samymi piersiami :) położna mi powiedziała że tak może być,co oznacza że lewa szybciej się napełnia i mały szybciej się ją najada. Ale to może prowadzić do zaniku mleka z prawej piersi i trzeba przystawiać regularnie :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30526 przez Madzia89862
co do kupek to ok miesiaca dzieci rzadziej ja robia.wlasnie co 2 -3 dni nawet ale to zalezy od maluszka.a ja karmie jedna piersia od miesiaca tylko ale w tej niekarmionej nadal mam mleko czyli mi raczej sam nie zaniknie pokarm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30544 przez iwkaa
monami ja nic specjalnego nie robilam w pielegnowaniu rany po cieciu cesarskimtylko jak bralam prysznic to poprostu nie mylam tej rany zadnym mydlem ani zelem tylko sama woda i czasem psukalam octaniseptem i ja mialam szfy do sciagniecia po tygodniu od porodu takze nic specjanego nie musisz robic a jesli chodzi o pempuszek to ja psukalam octaniseptem i dodatkowo patyczkiem nasaczonym wlasnie w octanisepcie tak troszke go odciagalam i tam w srodku przecieralam to jest najwazniejsze bo samo przecieranie czy psukanie na wierzchu nie za bardzo nam pempuszek odpadl chyba po 2,5 tygodniu i tez ropa byla i przed odpadnieciem i po ale wszystko ladnie sie zagoilo bo kilka razy dziennie tak przecieralam mozna przy kazdej zmianie pieluszki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30562 przez wiola
monami,my mielismy bardzo brzydki pępek ropa i strasznie się nam slimaczył,polożna kazała na pałeczkę czysty spirytus,i pedzlować tam w srodku przy kazdej zmianie pieluszki,wokół,pępuszka smarować oliwką zeby mu się skorka nie odparzyła,a po zatym najważniejsza rzecz,to zawijać pampersa zeby nie był na pempuszku i był dostęp powietrza,dzis mamy juz sliczny pępek ale troszkę to trwało..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30570 przez ilona
my pępek traktowaliśmy spirytusem 90%
tak jak wiola piszę na patyczek, i pod kikutem dobrze czyścic, robilismy to 3 razy dziennie i po 8 dniach śliczny pępuszek nam został.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30616 przez Renia2108
Ja pepek przecierałam na patyczku do uszu i pod spodem, tam w srodeczku i ladnie odpadl po tygodniu tylko potem sie slimaczylo troche to tez dalej robilam, i zeszlo ladnie.

Moja mala jakies uczulenie chyba dostala, boje sie ze to skaza bialkowa bo ja tez miałam kiedys, na karczku ma pelno krostek, na buzi i na zgieciu rak i takie strupki zaczynaja sie robic, ranki, musze pogadac z polozna jak przyjdzie jutro albo po jutrze bo kurcze nie za ladnie to zaczyna wygladac. :/
Piersia juz nie karmie, pokarm sie sam traci! Wczoraj odciagłam na wieczor i piersi puste teraz ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30630 przez Madzia89862
a mi nie chce zaniknac..no faktycznie wyglada to na skaze moze mleko trzeba bedzie zmienic na dla alegikow?ale lekarz lub polozna lepiej doradzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30641 przez paulinkaaa2202
słuchajcie dziewczyny macie / miałyście problem z nietrzymaniem moczu?
Kicham, kaszle czy śmieje się a nawet napiję się i zapomnę się załatwić i popuszczam to straszne wcześniej kilka dni po porodzie 2 razy się zsiusiałam na podłoge nie mogłam tego skontrolować jakoś nad tym zapanować

A jak chciałam poćwiczyć mięśnie Kegla ( jak w czasie ciąży przytrzymać mocz podczas siusiania) próbowałam tak i się nie dało siusiu dalej poleciałam to minie czy już tak zostanie? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30652 przez _aga86_
Paulinka nie wiem z wlasnego doswiadczenia, ale podobno po porodzie takie cos dosc czesto sie zdarza. Cwicz miesnie Kegla. Nie chce Cie straszyc, ale czasami tak juz zostaje. Ale w Twoim przypadku jeszcze moze sie wszystko unormowac, bo jestes zaledwie miesiac po porodzie- takze cwicz tak czesto jak mozesz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #30681 przez Madzia89862
tat powinnas cwiczyc tak czesto jak tylko mozesz.mysle ze uda sie troche nad tym kontrolowac ale nie martw sie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl