BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 3 miesiąc temu #287984 przez gucha86
marigra ja mam rajstopki od 0-3 miesięcy, moja koleżanka zakłada swojej małej tylko rajstopki bo ma bardzo małe stópki i zawsze wyciągała je przez te szparki przy zatrzaskach w śpiochach lub pajacach więc nie miała wyboru, po za tym słyszałam też opinię że czasami trzeba lekko uciskać brzuszek bo wtedy łatwiej dziecku puszczać bączki i robić kupkę, nawet radzą kłaść dziecko na brzuszku jak ma problem z prukaniem.

emma wiem o tym tylko w uk oni mają inne podejście, ja nawet nie będę miała usg aby potwierdzić pozycję dziecka tyko będą macać brzuch, więc jeśli jutro po "macaniu" okaże się że nadal jest pupcią w dół to termin na cesarkę ustalą i tyle, nawet jeśli ja wyczuję że dziecko się przekręciło to i tak mi zrobią cesarkę w wyznaczonym terminie.

Agnieszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #287989 przez georgette102
ja wyprałam wszystkie ubranka jakie miałam, ale największe są w rozmiarze 74, więc już nie chciałam tego dzielić

a witaminy - od początku biorę Prenatal classic, wyniki mam w normie, mała też prawidłowo się rozwija, więc będę je przyjmować dalej

a ja jak nie czytam to jestem chora ;) a tak poważnie to chce być przygotowana, żeby mieć świadomość co się ze mną w danym momencie dzieje (chyba lubię mieć choć namiastkę kontroli nad tym co się dzieje)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #287997 przez emma
gucha, najwazniejsze, zeby z dzidziusiem bylo wszystko ok! :) ostatnio uslyszalam fajna opinie od kolezanek, ktore musialy miec cesarke (duza wada wzroku i ulozenie posladkowe - choc slyszalam tez od pracujacej na rzekomo rewelacyjnej karowej, ze tam takie ulozenie nie przeszkadza i kaza rodzic naturalnie - ciekawe, jak wyjmuja? ciagna za nozki?? ;)), ze operacja trwala krotko, wszystko poszlo ok, dzidzius zdrowy, blizna nieduza, a brzuch po niewielkiej aktywnosci wrocil do formy i ze czesto horrory o cesarce tworza osoby, ktore musza sobie czyms zrekompensowac bol porodowy porownywany w mojej szkole rodzenia do obcinania sobie stopy na zywca (jak w "pile") ;). podoba mi sie ta teoria :).

gusiag, w moim przypadku z wapniem nie ma problemow, wrecz przeciwnie, musze sie ograniczac, bo jestem zdecydowanym bialkozerca - moglabym sie od zawsze zywic tylko jogurtami, mlekiem, serami (w kazdej postaci) i czesto musze sie ograniczac :). nie potrafie sobie wyobrazic, jak by to bylo bez calego kochanego nabialu :).

a ubranka wypralam wszystkie, bo naprawde nie mam ich duzo - po kilka komplecikow na rozmiar 0-3 mies i 3-6 mies. plus jedne spioszki z lumpka w roz. 74. boje sie kupowac wiecej, bo nie potrafie przewidziec rozmiaru niuni. jak sie urodzi, bede na biezaco uzupelniac garderobe. rajstopek nie mam, ale kupilam fajne polspiochy w dwoch wspomnianych rozmiarach (po 2 szt.) i zamierzam uzywac. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288022 przez marigra
strangerwold - hehhe tez ogladam "Porodówkę" razme z mezem, bo chce byc przy porodzie, a do tej pory nie miał zielonego pojecia" jak to jest zrobione", ze dziecko wydobywa sie z brzucha. Ostatnio jak kolezanka rodzila 5 godxz, ja stwierdziłam, ze szybko jej poszslo, po czym maz zrobil takie oczy :ohmy: istwierdził jak to szybko??? On zył w przekonaniu ze poród trwa max godzine :lol: długo mi zajeło wyprowadzanie z błędu :silly:

ema - pólspiochy tez mam i sadze ze to dobre rozwiazanie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288068 przez strangerwold
Marigra hehe to wesoło masz z mężem :D ale ten program fajny jest tylko że na porodówce nie jest tak kolorowo jak to pokazują;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288072 przez gaabrysia
hmmm zajełam się rozpakowywaniem paczek a tu tyle teraz do nadrobienia, a pozatym wózek cały piekny i taki jak sobie wymarzyłam i wszystko inne tak samo, teraz tylko trzeba pogonić tatusie zeby odebrał z bemowa łóżeczko(blisko nawet wiec po co płacic za przesyłke;) )

ja jednak dalej uwazam ,że mało wygodnie takiemu bobasowi leżeć bedzie w rajstopkach czy jeansach.. a na "bąki" są specjalne ćwiczenia. chociaż jak widać, tak jak z przewijakiem poglądy się różnią. i twierdze ,że i tak wszystko wyjdzie w praniu- własnie praniu! którego znowu nie zrobie, bo za bardzo zajęta oglądaniem rzeczy jestem ;) tak pozatym kurier poczekał i pozwolił otworzyć wózek.. ale pan z torbą i fotelikiem już nie był taki ludzki i wstawił i wyszedł.. więc to chyba zalezy od człowieka ;)

właśnie ja potrzebuję kupić takie półspiochy i kaftaniki ..
ja biorę witaminy prenatal classic

pytanie jakich wymiarów kupiłyscie kołderke i poszewki ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #288117 przez marigra
strangerwold - ja zaczynam od delikatnych programów cio by sie chlopak odrazu nie wystraszył :lol: , chce zeby wiedział, jaki to ogromny wysilek dla mnie i dziecka no i ze po urdzeniu dziecko nie jest takie sliczne jak pokazuja w filmach

gaabrysia -- ooo wózek przyszedł super :) wazne ze wszystko ok i maz sie przekona ze nie tylko zakupy bez[osrednio w sklepie są "dobre" .
ja mam kolderke i poduszke - 120 x90 i poduszke 40x60 bodjaze, zaraz sprawdze, podobno to taki standard do lozeczka 120x60, o taki:
allegro.pl/mamo-tato-3-cz-posciel-dzieci...aft-i1979485761.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288133 przez Karola1990
Czy wy kupowałyście te ubranka w rozmiarach 74 ? czy w spadku dostałyście?
Bo ja dziś na ubranka w rozmiarach 56 62 wydałam niecałe 600zł ! nawet nie oglądałam tych większych ... mam tylko nadzieję że Oleńka nie zrobi nam psikusa i wyskoczy 60cm długa :D
Nie nadążymy ubranek zmieniać :P

jednak zakupy z mamą to był zły pomysł bo ona kupiłaby wszystko :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #288146 przez georgette102
gaabrysia to super, że przyszedł wymarzony wózek, a nie cegły :)
kołderkę mam 100x135 a poduszka 40x60

Karola1990 ja kupowałam tylko ubranka w rozmiarze 56, 62 i 68 a pozostałe pożyczyła mi koleżanka; jak mała będzie rosła będę uzupełniać jej garderobę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288160 przez georgette102
a tak w ogóle to chciałam się pożalić... boli mnie gardło i mam katar :( :( :( wstrętne przeziębienie mnie w końcu dopadło - muszę podziękować mężowi :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288167 przez marigra
Karola1990 napisał:

Czy wy kupowałyście te ubranka w rozmiarach 74 ? czy w spadku dostałyście?
Bo ja dziś na ubranka w rozmiarach 56 62 wydałam niecałe 600zł ! nawet nie oglądałam tych większych ... mam tylko nadzieję że Oleńka nie zrobi nam psikusa i wyskoczy 60cm długa :D
Nie nadążymy ubranek zmieniać :P

jednak zakupy z mamą to był zły pomysł bo ona kupiłaby wszystko :/



600zł o matko jak duzo!!!!.... przepraszm, ale doznałam szoku, bo ja za taka kwote to kupiłam łózeczko, posiel i wszystkie duperele (kosmetyki, przybory higieniczne itp) na ubranka wydałam max. 100zł i to nie tylko male rozmiary ale tez niektore wieksze (najwiekszy mam 80)A z rozmiaru 56 kupłam moze 3 rzeczy (kilka dostałam), bo własnie nie wiem jaka moja dzidxia duza sie urodzi.... zawsze mozna dokupic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288172 przez marigra
georgette102 napisał:

a tak w ogóle to chciałam się pożalić... boli mnie gardło i mam katar :( :( :( wstrętne przeziębienie mnie w końcu dopadło - muszę podziękować mężowi :angry:



oj kuruj sie kochana, pod kołdereke , herbatka z cytrynka i miodem, a na katar sól morska.uwazaj na siebie bo teraz ifekcje niewskazane

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288238 przez emma
żorżeto, ja proponuje niezawodny czosnek: rozkwas sobie praska albo poszatkuj caly zabek i posmaruj tym kromke chleba, mnie podczas ciazy ostro drapalo w gardle 2 razy (dziekuje tesciowi ;)), kanapka z czosnkiem zawsze pomagala (plus owiniecie szyi czyms cieplym). :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288251 przez mariola2041
hej dziewczyny ja wrócilam ze szpitalka dzis urodzialm 16 dzoiecko o dwa miesiace za wczesniej

[url=http://

[url=http://

[url=

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288255 przez gucha86
Mariola czy ja dobrze zrozumiałam że już urodziłaś? Mam nadzieję że wszytko jest dobrze i że maleństwo jest zdrowe.

Agnieszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl